Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pływająca świnka  (Przeczytany 6160 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lili1000

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 53
pływająca świnka
« : 2008-08-29, 14:49 »
Ostatnio kręciłam się trochę po necie i natrafiłam na filmik w którym Swinka morska pływa w basenie. Zdziwilam się strasznie. wiem ze nazywa sie "morska" , ale to przeciez nie dlatego ze zyje w wodzie. Widziałam tez jak ludzie robia kapiel swoim świnką. Czy to jest normalne? Zawsze myślałam ze świnki morskie nie lubia wody i ze nie powinno sie ich kapac bez wyraznej przyczyny. mozna ja kapac jak ma biegunke i weterynaz tak zaleci. co wy o tym sadzicie? czy swinka to lubi? bo mi wygląda na przestraszona.


to jest link do tego filmiku: http://pl.youtube.com/watch?v=JzwA8NmZz6I
Zapisane
:)

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: pływająca świnka
« Odpowiedź #1 : 2008-08-29, 15:22 »
Ja kiedyś widziałam na YT jak królik pływa...
Mogą się przez takie coś przeziębić raczej, ja bym tego nie próbowała. o.O
Zapisane
Podpis bez przekazu.

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: pływająca świnka
« Odpowiedź #2 : 2008-08-30, 00:37 »
Moim zdaniem ta świnka nie pływa dla przyjemności, a jedynie z konieczności i na prawdę mi żal prosiaka.
Z tego co czytałam kąpieli wymagają jedynie świnki długowłose, które samodzielnie nie są w stanie doprowadzić do czystości swojego futerka. Mój Gucio ma krótkie włoski, jednak parę razy był kąpany (raz brat pokropił go witaminą C, kiedy indziej wyjątkowo skrupulatnie oznaczał teren i sam tym 'zapaszkiem' przesiąknął całkowicie, lub ubrudził się rzodkiewką i chodził z caaałą zieloną twarzą ;-) ).

Swoją drogą nie mogę patrzeć na ten filmik, bo tak temu zwierzątku współczuję :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: pływająca świnka
« Odpowiedz #2 : 2008-08-30, 00:37 »

Aśka

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: pływająca świnka
« Odpowiedź #3 : 2008-08-30, 11:45 »
Ależ oczywiście, ze to nie jest odpowiednie zajęcie dla świnki morskiej. Ona biedna musi pływać, bo jakby przestała machać łapkami utonęłaby (woda jest dla niej stanowczo za gleboka). A co do kąpieli to można kapać świnki, pod warunkiem, ze uważamy na to, aby nie zamoczyć jej noska i uszu.
Zapisane

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: pływająca świnka
« Odpowiedź #4 : 2008-08-30, 20:41 »
Miałam świnkę morską ale nie wpadłabym na pomysł aby pływała  :/.
Kąpana była a raczej miała myty brzuszek i łapki jak była brudna .

Tynka88

  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: pływająca świnka
« Odpowiedź #5 : 2008-09-11, 00:32 »
jak byłam mniejsza to wrzucałam swinke morską do miski z ciepłą wodą... :roll: wiadomo dzieciak nie wie, ze zwierzątko może tego nie lubić :P
Teraz w życiu bym jej do wody nie wsadziła. Jak już ktoś napisał wyżej może to pociagnąć za sobą tylko negatywne skutki np. przeziebienie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 29 zapytaniami.