Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: Przed czy po ślubie?  (Przeczytany 7524 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #90 : 2005-06-24, 10:22 »
Dawno nie pisałam, ale w tym temacie chcę się wypowiedzieć.
Zdecydowanie przed. Nie wierze w Boga, więc nie przejmuje się przekonaniami kościoła, również odmienne zdanie mam o antykoncepcji, co ta instytucja. Jak napisały dziewczyny przede mną, że po ślubie może okazać się poczekanie błędem. Oczywiście nie pójdę do lóżka z pierwszym lepszym kolesiem, którego spotkam, jak będę pewna, że chcę tego i go kocham, a on mnie to nie widzę przeciwwskazań. Nie wiem czy chcę mieć ślub, jeśli bym się zdecydowała to nie na kościelny. Moim zdaniem jak ludzie się kochają to nie potrzeba im kawałka papieru, a małżeństwo może (jak już ktoś wcześniej napisał) wszystko popsuć lub coś wnieść do związku.
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #91 : 2005-06-24, 10:43 »
Skarbie, dziękuję :P Zobaczymy jak to będzie...

Zapisane

ona14

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #92 : 2005-06-24, 14:34 »
Mnie też na ślubie za bardzo nie zalezy :P
Może dlatego że jak wezmę ślub to będe "stara" :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedz #92 : 2005-06-24, 14:34 »

Panterka

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #93 : 2005-07-01, 13:57 »
Myślę, że przed.
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #94 : 2005-07-01, 14:32 »
Wiecie... (to do tych dziewczyn co chcą czekać) nie wiem czy wytrzymacie w swoich postanowieniach jak spotkacie faceta swpojego życia... ;)
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #95 : 2005-07-01, 18:13 »
Ja też nie wiem :lol:

Myślę, że zależy to też od nastawienia partnera. Decyzja powinna być wspólna, zarówno dotycząca rozpoczęcia współżycia jak i czekanie z nim.
I łatwiej będzie jeśli chłopak uważa tak samo jak my/ja. ;)
Zapisane

ona14

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #96 : 2005-07-02, 23:05 »
A ja chcę już,dzisiaj,teraz.Jakaś chęć mnie dzisiaj wzięła...Ech za dużo książek się naczytałam :P
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #97 : 2005-07-03, 12:29 »
Tak, ktos sie tu zdziwil, ale wlasnie kosciol uznaje seks tylko w celach prokreacji...

A co do tego, co napisala M-ajka, czesto tak bywa ;) Znam tez przypadek jeszcze inny. Mianowicie i ona i on uparli sie, ze po slubie. W zwiazku z tym wzieli slub najszybciej, jak sie dalo, byle moc to robic "legalnie" i zgodnie ze swoja moralnoscia. Czy to ma sens?

Zapisane

M-ajka

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #98 : 2005-07-03, 13:01 »
Nie... Żadnego! Przez to można się naciąć... Nie dziwota, że niektóre małżeństwa trwają kilka miesięcy...
Myślę, że już lepiej zrobić to przed niż potem się rozwodzić... Ale to decyzja każdego z osobna...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedz #98 : 2005-07-03, 13:01 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #99 : 2005-07-03, 13:23 »
Jedna z moich koleżanek, głęboko wierząca, też wytrwała do ślubu. Małżeństwo jest wyjątkowo udane, ale mam innej natury spostrzeżenie. Mówiła, jeszcze przed ślubem [chodzili ze sobą długo], że nie pozwalają sobie na zbyt wiele, choć bardzo ich ciągnie. Wydało mi się to takie... nie wiem, jak to określić... Skoro oboje tego chcą, wyrzekanie się, choć ślinka leci, trąci mi czymś niezdrowym... Wszystko się w człowieku gotuje, krew wrze, a tu przytulanie owszem, ale na tym koniec. Można eksplodować... 
Zapisane
IBDG Wrocław

golden

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #100 : 2005-07-03, 13:29 »
Cytuj
Tak, ktos sie tu zdziwil, ale wlasnie kosciol uznaje seks tylko w celach prokreacji...
dokładnie... i dlatego kościół wydaje mi się całkowicie sprzeczny z naturą człowieka, jego wszystkimi cechami...

A co do tematu - przed. Nawet nie mam co komentować...
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #101 : 2005-07-10, 23:44 »
Gdybym wypowiedziała się że po, byłoby to nie zgodne z tym co robię :P

Mój obecny chłopak jest pierwszy i mam nadzieje że tym jedynym pozostanie, nie chce próbować z innymi...razem się uczymy co robić aby było jak najlepiej i to właśnie jest piękne...piękne dlatego, że nie chodzi tylko o to ażeby to robić, chodzi o to,a by drugiej, ukochanej osobie bylo cudownie. Takie wspólne poznawanie się jest czymś pięknym i niepowtarzalnym :) Co do religii. Uprawiam seks tylko z jednym mężczyzną, i tylko z nim chcę to robić. Dlatego nie traktuje tego jako grzech, chociaz jestem wierząca i to mocno.

Co do zabezpieczania się. Mam miesiączkę zawsze równiutko co 28 dni. Jeśli wiem zę czeka mnie podróż, stres, nietypowa sytuacja to poprostu się wstrzymuje...tabletki chcę zacząć brać dopiero po 20 roku zycia. Narazie kochamy się tak ponad 1,5 roku i jakoś wszystko jest wporzadku :) Ale może zawdzięczam to temu, że zaczęłam obserwować swoje ciało jeszcze dugo przed rozpoczęciem współżycia...

możecie teraz powiedzieć że jestem głupia, niedojrzała i lekkomyślna...ale ja naprawde uważam i kochamy się tylko wtedy gdy mam 100% pewności...

Moi rodzice rozpoczęli współżycie po slubie...są małżenstwem od ponad 30 lat...

najważniejsze to chyba nie popaść w całkowita chęć robienia tylko tego i tego! czasami warto robić coś innego ;) :P a seks jest tylko upiększeniem :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Kleo

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #102 : 2005-07-11, 14:48 »
Przeedd.. :)
Zapisane

kasja

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #103 : 2005-07-13, 14:17 »
Agnes, a skąd wiesz czy twój facet jest na 100% wierny? A czy wiesz że wystarczy kilka godzin spóźnienia o którym nawet organizm nie da ci znać i możesz zajść w ciążę? Kiedyś nastąpi taki dzień kiedy będziesz żałować, że się nie zabezpieczałaś, on może kiedyś się zapomnieć i bobo gotowe, radzę ci żeby nie tylko on martwił się aby wyjśc na czas, chyba że to wasz wspólny wybór i nie będzie problemu jak zajdziesz. Widzisz ja robię podobnie, ale jestem po ślubie, mam swoje mieszkanie,firmę, swoje lata i tylko dziecka mi brakuje. Zastanów się nad tym, a właśnie, dlaczego dopiero po 20-stym roku życia chcesz brać tabletki ????
Zapisane

izunia

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #104 : 2005-07-13, 16:52 »
przed ale tylko z tym jedynym :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedz #104 : 2005-07-13, 16:52 »

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #105 : 2005-07-13, 18:19 »
Agnes szczerze mówiąc gratuluje Ci odwagi.Ja niemiałabym.W tym wieku uprawiać seks bez zabezpieczenia?Nie dla mnie.Masz dodatkowy atut regularna miesiączka,ale jak ktoś napisał wystarczy chwila,aby organizm się zbuntował i "zaszalał".To Twój wybór,Twoja decyzja i nie odbieraj mojego postu jako krytyki ;) pozdrawiam :)
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

izunia

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #106 : 2005-07-13, 18:24 »
ja na twoim miejscu nie byłabym taka odważna. ciesze się ze między toba a twoim chłopakiem jest tak dobrze ze czujesz sie przy nim 100% pewna, ale taki postępowaniem mozesz doprowadzić do powstania nowego życia jakim jest dziecko...radziłabym ci zacząć stosowac jakieś zabezpieczenia, przecież to żadna różnica czy zaczniesz stosowac te tabletki teraz czy za rok... :roll:
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #107 : 2005-07-14, 19:17 »
Izunia... co do tych tabletek to słyszałam, że właśnie w wieku 20 lat miesiączka się ostatecznie powinna uregulować i lekarze nie chca przepisywać pigułek młodym dziewczynom właśnie ze względu na nieregularny okres...
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #108 : 2005-07-14, 19:37 »
Przed :roll: ale tylko z takim, którego naprawdę kochamy :)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

M-ajka

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #109 : 2005-07-14, 19:38 »
To sprawa każdej z nas, ale ja bym chyba wolała przed... Nie wiem...
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #110 : 2005-07-14, 20:32 »
M-ajka: a właśnie często jest tak, że dziewczyny, które mają nieregularne miesiączki dostają wcześniej od lekarzy receptę na pigułki, które regulują miesiączki... a poza tym starsze dziewczyny też mogą mieć nieregularny okres, a przy braniu pigułek przynajmniej wiadomo, że bierze się je przez 21 dni i później jest miesiączka... Myślę, że to zależy od lekarza i od tego czy dziewczyna jest zdrowa, poza tym są przecież pigułki specjalnie dla młodych dziewczyn z małą dawką hormonów
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedz #110 : 2005-07-14, 20:32 »

izunia

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #111 : 2005-07-14, 20:56 »
madziaro masz racje a poza tym zabezpieczenia nie stosuje sie tylko przeciw ciązy...
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #112 : 2005-07-14, 22:38 »
Ale pomagają też w leczeniu trądziku ;) (tak słyszałam)
Zapisane

izunia

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #113 : 2005-07-15, 01:15 »
nie wiem czy pomagają w leczeniu trądziku ( :mrgreen: ) ale trzeba rozważyć tez kwestie chrób przenoszonych drogą płciową...
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #114 : 2005-07-15, 16:30 »
niektóre rzeczywiście pomagają w leczeniu trądziku ale nie wszystkie. No właśnie z tymi chorobami już jest gorzej w tym wypadku, ale jeżeli partnerzy są sobie wierni, nie ma wtedy żadnego problemu. Gorzej gdy tak nie jest.... i to nie tylko ze względu na choroby
Zapisane

izunia

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #115 : 2005-07-15, 18:07 »
to sie dowiedziałam czegos nowego :mrgreen: ale o dziecko bez zabezpieczenia bardzo łatwo...
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #116 : 2005-07-15, 18:14 »
o dziecko zawsze jest najłatwiej, gorzej później z utrzymaniem i wychowaniem dziecka. W ogóle dla mnie seks bez zabezpieczenia to największa głupota, kiedy nie chce się zostać rodzicem
Zapisane

izunia

  • Gość
Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedź #117 : 2005-07-15, 18:17 »
i nareszcie ktos mnie zrozumiał :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przed czy po ślubie?
« Odpowiedz #117 : 2005-07-15, 18:17 »
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 30 zapytaniami.