Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Niezrównoważone rodzeństwo  (Przeczytany 9336 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Niezrównoważone rodzeństwo
« : 2005-06-06, 21:21 »
Nie wiem czy macie takie problemy jak ja.
Mam brata o dwa lata starszego i jest on niezrównoważony. W sumie nie dziwie sie bo kiedyś wykryto u niego ADHD, nadpobudliwość ruchową...i poprostu np. kiedy gram na kompie, a on chce odrabiac lekcje to musze wyłączyc głośniki oraz bardzo cichutko stukac w klawiature żeby czasem nie wyprowadzić go z równowagi. Wiem, że jest on dla mnie niebepieczny, nie raz dostane czyms do niego, lecz ja wtedy nic nie robie ponieważ gdybym mu oddała, mogłoby to sie dla mnie źle skończyc. Mama go rozpieszcza, nie wiem jak mób brother będzie radzic sobie w przyszłości. Nir wiem czy ona myśli że z tej choroby sie wyrasta, według mnie mój brat powinien sie leczyć. Niedlatego że jestem chamska ale jest on niebezpieczny i boje się że kiedyś coś zrobie i nie wstane z podłogi...

Prosze, napiszcie jakie Wy macie stosunki ze swoim rodzieństwem...bo kiedy tak sie kłóce z nim, a mama staje po jego stronie bo uważa "że on jest słabszy" to żyć mi sie odechciewa.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #1 : 2005-06-06, 21:23 »
Nienawidzę mojego brata. W każdym stopniu. On mi tak utrudnia życie że masakra :?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #2 : 2005-06-06, 21:34 »
Ariva :shock: moze powinnas pogadać z mama, bo to się chyba leczy, to nie żarty :?

malka no comments :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedz #2 : 2005-06-06, 21:34 »

halina

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #3 : 2005-06-06, 21:40 »
o stosunkach z rodzeństwem chyba jest osobny topic w " przyjaźń , miłość , życie.. "
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #4 : 2005-06-07, 00:42 »
ojjj no to zeczywiscie nie ciekawie Ariva :?

ja mam starsza siostre o 2 lata o dogadujemy sie niezle ;)
oczywiscie mamy tam swoje sprzeczki jak to wszyscy ale ogólnie jest OK
moge z nia pogadac itd, mysle ze bez niej by mi sie strasznieeee nudzilo
a tak to razem zawsze cos kombinujemy  :P
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #5 : 2005-06-07, 07:02 »
Ariva :shock: moze powinnas pogadać z mama, bo to się chyba leczy, to nie żarty :?
no dokładnie, sprobuj pogadać....
 
Ja kocham swojego braciszka :kocham:
chociaż teraz mnie wkurza na maksa, ehhh odkad nie mieszka w St-ce i ma żone, to juz o mnie zapomina, nie raczy nawet głupiego eska mi wysłać albo zadzwonić, a przyjeżdza do nas raz na 2 miesiace (to akurat rozumiem- odleglosc spora).. :(
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #6 : 2005-06-07, 13:01 »
Vioa jak nie chce to nie komentuj. Nikt Cie o to nie prosil :roll:
Poprostu nie wiecie jaka jest u mnie sytuacja w domQ.
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #7 : 2005-06-07, 19:00 »
Ja mojego brata nie znosilam do czasu;) Teraz ja mam 14 z kawalkiem, on 18 z kawalkiem, i sie bardzo goodowo dogadujemy. A ze ma fajna dziewczyne to juz zupelnie fajowsko:)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #8 : 2005-06-07, 19:24 »
Ja tam na brata nie narzekam może dlatego że nie mieszka ze mną i wogóle razem się nie wychowywaliśmy? :P Po prostu on mieszka ze swoją matką a ja ze swoimi rodzicami ;)

Ariva porozmawiaj z mamą bo tutaj też chodzi o Twoje bezpieczeństwo. Nie żeby odrazu rzucił się na Ciebie, Twój brat ale nieświadomie coś Ci zrobił... u nas w klasie jest "taki jeden" z podobnymi oznakami choroby...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedz #8 : 2005-06-07, 19:24 »

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #9 : 2005-06-07, 19:54 »
Ariva mój brat ma 13 lat i w wieku 8 lat wykryto u niego ADHD, jest pod stałą opieką lekarza, ma nauczanie indywidualne i jest dzieckiem wymagającym mnóstwo CIERPLIWOŚCI, CZASU, POŚWIĘCENIA!!!. Życie z takim człowiekiem nie jest łatwe wiem o tym doskonale, już kilka lat mieszkam z ADHDowcem :) Poza tym mój brat jest dyslektykiem, dysgrafikiem i ma astygmatyzm... uwierz mi Twój brat też jest biedny z tego powodu że cierpi na ta chorobę, to nie jest fajne jak nie możesz się nad niczym skoncentrować ani zapanować nad własnymi emocjami! Tacy ludzie najpierw coś robią, dopiero po fakcie myślą. Mój bra to chodzące słowa :"przepraszam, nie chciałem"...

Cytuj
poprostu np. kiedy gram na kompie, a on chce odrabiac lekcje to musze wyłączyc głośniki oraz bardzo cichutko stukac w klawiature żeby czasem nie wyprowadzić go z równowagi.
u mnie jest tak samo, denerwuje się każdym kliknięciem w klawiature, no ale cóż muszę się do niego dostosować, czasami lepiej mu ustąpić niż kłócić się o taką pierdołę, przyzwyczaiłam się :) a no i absolutnie wieczorem muzyki nie można mi słuchać bo on nie uśnie za nic na świecie!

Cytuj
Wiem, że jest on dla mnie niebepieczny, nie raz dostane czyms do niego, lecz ja wtedy nic nie robie ponieważ gdybym mu oddała, mogłoby to sie dla mnie źle skończyc. Mama go rozpieszcza, nie wiem jak mób brother będzie radzic sobie w przyszłości

ja już nieraz ostro dostałam czymś od brata, choćby ostatnio rozciął mi łuk brwiowy psiom kością podczas głupiej zabawy, po prostu on nie ma wyczucia, "rozgilgoli" się i nie potrafii nad sobą zapanować, trzeba albo powiedzieć zabawie STOP albo mu pomału wytłumaczyć że tak nie można itd :) wbrew pozorom z dzieci cierpiących na ADHD wyrastają bardzo często mądzy, inteligentni ludzie.

Choć czasem już nie mogę patrzeć jaką "krzywdę" swoją chorobą mój brat wyrządza mamie cały czas wierze, że kiedyś będzie lepiej, że moja mama wreszcie odetchnie :)Ty też musisz się uzbroić w OGROMNĄ cierpliwość i pomkagac mamie jak najlepiej potrafisz :) Naprawdę Twojej mamie też jest napewno bardzo ciężko, pokarz Jej że Ją rozumiesz. Jak nie możesz wytrzymać weź psa idź na spacer, to naprawde pomaga :) Dasz radę :)

jakbys chciała kiedyś pogadać zapraszam 7253946 :)


a co do samego ADHD większość społeczeństwa nie rozumie tej choroby, dla większości ludzi dzieci z ADHD to głupie niewychowane bachory! ...postawcie się czasem na miejscu tych dzieci... polecam serwis www.adhd.org.pl :)
« Ostatnia zmiana: 2005-06-07, 19:56 autor Styka »
Zapisane

golden

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #10 : 2005-06-07, 20:12 »
ja z moją siostrą, jak i też z moim bratem, mam bardzo dobre stosunki :) zero kłotni, wyzwisk... spokojnie :)
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #11 : 2005-06-07, 20:41 »
No Styka, widze że nie jestem sama.
Mój brat ma teraz 17 lat. Kiedy chodził do piątej klasy zmienił inna szkołę ponieważ nauczyciele niewiedzieli co to ADHD i odbierali go jako "psychiczne" dziecko, poprostu inne. Potem ja przyszłam do tej samej szkoły po odejściu mojego brata i nauczyciele traktowali mnie inaczej, jakby sie bali że ja też taka jestem. Nie było to miłe. W tej chwili mój brother troche wyrósł z tej głupiej choroby, choć nadal nie panuje nad nerwami dlatego się do niego nie odzywam - dla jego i mojego dobra. Bo kiedy sie kłócimy to wszystko jest na mnie bo mój brat (to twierdzenie według mamuśki) niczemu nie jest winny. Miał mieć nauczanie indywidualne, jednak udało nam sie go troche okrzesać i w szkole, po jej zmianie zrobił się troche grzeczniejszy...podobnie jak brat Styki, mój ma dysleksje i sysgrafie oraz ma lekkiego zeza rozbierznego (w sumie to ja nie widze u niego zeza). W tej chwili mój brat sie bardzo dobrze czuje w liceum do którego chodzi. Ma bardzo fajnych kolegów, z resztą przed jego przybyciem do nowej klasie dostałam liste uczniów i próbowałam sie z nimi jakos skumplować. W sumie to mój brat ma super przyjaciół w swojej klasie, często reprezentuje swoją klase na różnych "delegacjach" w urzędzie i innych instytucjach.
Nie mogę jednak znieść poniżania z jego strony. Ja często olewam go, to co do mnie mówi, z reszta on potrafi mówic tylko "Ty kretynko". Nawet przy mamie, a ona nic. To mnie wkurza. uż nie to że mam chorego brata ale to mnie denerwuje że mama nie traktuje nas równo. To nie jest fair.
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #12 : 2005-06-07, 20:45 »
Zdecydowanie nie jest. Moze pogadaj z mama?? I  podczas takiej rozmowy nie daj sie zbyc. No i niech sie odbedzie na osobnosci...:)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #13 : 2005-06-07, 21:17 »
Mnie się wydaje, że za jakieś 3-4 lata ja i Piotrek dopiero zaczniemy się rozumieć ;)
Moja mama i mama Qaś - to najlepszy przykład.
W dzieciństwie tłukły się o każdej porze dnia i nocy, teraz są jak najlepsze przyjaciółki. Miejmy nadzieję, że to też się zmieni, bo zarówno między mną i Piotrkiem, jak i mamą a ciocią są dwa lata różnicy :)
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #14 : 2005-06-07, 21:38 »
Ja za dwa lata mam zamiar sie wyprowwdzić do babci więc problem z użeraniem sie z moim bratem minie za te dwa latka.
Wg. mnie najgorsze lata to były w podstawówce i w przedszkolu kiedy to rodzice nie wiedzieli że mojego brata trzeba leczyc. Wtedy serio bałam się cos zrobić, bo mogłoby mu to sie nie spodobać...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedz #14 : 2005-06-07, 21:38 »

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #15 : 2005-06-08, 14:09 »
U Ciebie jest ta różnica, że brat jest starszy :) Mój jest młodszy, na etapie dojrzewania więc można powiedzieć teksańśka masakra! Czasami też się zastanawiałam na wyprowadzką do dziadka, bo przy bracie nie mogę się na niczym skupić, ciągle mi przeszkadza, naokrągło musi coś mówić, marudzi, nie daje mi się uczyć..... i można by tak wymieniać w nieskończoność... jak mam go dość wychodzę z domu...

Różnicą jest również postępowanie naszych mam, moja kiedy widzi że Michał mnie bije albo wyzywa natychmiast zwraca mu uwagę, no i on zazwyczaj przestaje no a czasami ma gdzieś to co mówi mama! A jak zdarzy się, że zostanę z Michałem sama w domu to lepiej nie mówić, normalnie byłabym w stanie zapłacić, żeby z nim tylko nie zostać... kiedy jesteśmy sami dom zamienia się w piekło! No ale trudno...

Za  3m-ce idę do LO, szkoła jest blisko mojego dziadka ... kto wie czy to ni etam będę mieszkała więcej niż w domu ... no i z psem oczywiście ?

MaŁren

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #16 : 2005-06-08, 14:47 »
moje rodzeństwo jest paskudne pod każdym względem:P ale się z nimi dogaduję(czasem nawet bez słów)...kiedy mamy dobry dzień, to dochodzi nawet do tego że robimy sobie prezenty :roll: :P ..ale jak się pokłócimy, to lecą wyzwiska :P a mama z braku cierpliwości do nas idzie się kompać żeby nas po głowie nie zdzielić:P dzisiaj np pokłóciłam się z siostrą i na każde jej słowo odpowiadam z fochem a do mamy wogóle się nie odzywam :P
Zapisane

Marycha

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #17 : 2005-06-08, 21:34 »
Mój brat jest okropny!!! Zachowuje sie jak 5-latek zamknięty w ciele 18-to latka:/ Czasem w domu jest masakra. Nie da sie z nim wytrzymać. Oczywiście rodzice (a zwłaszcza tata) mówią, że to moja i mojej siostry wina, że my go wyprowadzamy z równowagi. On w domu uważa siebie za Alfe, wszystko mu wolno, wolno mu każdego poniżyć, uderzyć, Czasem mi sie wydaje, ze moi rodzice sie go boją. Ja przynajmniej nie pozwoliłabym, żeby dziecko sie chamsko do mnie odnosiło. Ale czasem, gdy się troche napije z kumplami, jest spoko. Czasem nawet zbyt spoko. Gada, że rzuci sie za mną w błoto i takie tam:p Żaluje, ze nie jest taki na codzień (tzn. miły, a nie pjany:p). Z moją siostrą starszą ode mnie o 2 lata, dogaduje sie nieźle. Czasem jesteśmy dloa siebie jak przyjaciółki. Jednak są czasem między nami zgrzyty jak zresztą u każdego:) Często sie zastanawiam, czy mój brat jest aby napewno zdrowy, ale tego to ja udowodnić niestety nie mogę;) Pozdrawiam forumowiczów i ich rozjuszone rodzeństwo!!!:D
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #18 : 2005-06-09, 13:12 »
Ja chciałałabym mieć bardzo siostrzyczkę, może być starsza lub młotsza, co za różnica. Byle żeby byłó to siostra.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #19 : 2005-06-09, 15:12 »
Ja bym chciała starszą siostrę... Marzy mi się to poprostu...
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #20 : 2005-06-09, 15:25 »
Ja mam siostrzyczke starsza 4 lata.Od dziecinstwa dobrze sie dogadywalysmy,bywaly rowniez klotnie nawet teraz jak sie ostro poklocimy to potrafimy sie obrzucic najrozniejszymi nie raz niebezpiecznymi przedmiotami :P ale zazwyczaj zyjemy w zgodzie...zwlaszcza tera zgdy siostra przyjezdza jedynie na weekendy :P teraz to wrecz tesknimy za soba i jak juz jestesmy razem to o wszytskim sobie opowiadamy wiec nie am czaus na bez sensowne klotnie.

Sadze ze z problemow z rodzenstwem poprostu sie wyrasta....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedz #20 : 2005-06-09, 15:25 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #21 : 2005-06-09, 15:45 »
Ja mam niby to całe ADHD i mi zalecili słuchanie głosów ptaków i innych shitów i jakos tego nie robi i... no i chyba dobrze (?) :lol:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #22 : 2005-06-09, 16:46 »
Ty masz ADHD? Powaga? :hmmm: Przecież Ty jesteś spokojny człowiek :P
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #23 : 2005-06-09, 16:52 »
stosunki miedzy mna a moimi siostrami sa rozne
ostatnio czesto sie klocimy..... blachy powod i juz wojna na caly dom

vio a ty masz rodzenstwo????
pytam sie dopiero teraz bowiem napisalas komentarz do malki posta malym druczkiem:P
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #24 : 2005-06-09, 17:22 »
Ty masz ADHD? Powaga? :hmmm: Przecież Ty jesteś spokojny człowiek :P

oczywiscie, ze mam ;)
ja - spokojmy  :lol22:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Zorba

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #25 : 2005-06-09, 18:34 »
Ariva i Styka bedze dobrze ;)
Ja mam brata,4 lata młodszego,teraz ma 10 lat. Zaczynaja sie spotkania z kolegami,niedługo IV klasa to sie zaczna przeklenstwa. Zreszta to przezemnie bo potrafimy sie poklucic ja go bije,on mnie też i zwykle ja mu bardziej "dowale" i idzie na mnie,no ale rodzice starają sie nas rowno traktować...choc nie zawsze im sie to udaje heh :P Potrafie sie dogadać z bratem albo sie z nim pobić..boje sie sytuacji keidy zobacze,że pije labo coś...pwoiedziec rodzica nie wiem...bede pilnować
Mój brat ma dysgrafie,w ogole sie gorzej uczy od wszystkich..musze mu pomagać ale choroby chyba żadnej nie ma ...
za 4-5 lat bede sie z tego smiala,z naszych bójek itp
Zapisane

MaŁren

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #26 : 2005-06-09, 18:42 »
Ja bym chciała starsz± siostrę... Marzy mi się to poprostu...
ja mam starszą siostrę, a marzę o starszym bracie :P ale mieć starszą siostrę to jest jakiś plus..zwłaszcza taką jak moja..przynajmniej o kosmetyki nie muszę się martwić bo ona wszystko kupuje :P noo i jest z kim iść na zakupy jak mamie sie nie chce :P
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #27 : 2005-06-09, 18:50 »
Małren nawet mi nie mów...ja nie wytrzymuje  zmoim bratem :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedz #27 : 2005-06-09, 18:50 »

MaŁren

  • Gość
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #28 : 2005-06-09, 19:00 »
no co tyy :P przecież twój brat jest boski, inaczej Ania by się w nim nie zakochała :lol: lol :P moja siostra właśnie obiecała mi zasponsorowanie japonekk :D
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Niezrównoważone rodzeństwo
« Odpowiedź #29 : 2005-06-09, 20:22 »
No a ja mam złośliwego, głupiego brata. Zastanawiam się czy on jest adoptowany ponieważ nie jest do nikogo podobny z naszej rodziny. uż sam fakt że jest zdecydoanie wyższy od moich rodziców nakłania mnie do myślenia o takich rzeczach.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 28 zapytaniami.