Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: dwa kotki pod jednym dachem.....  (Przeczytany 11436 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kawa

  • Gość
dwa kotki pod jednym dachem.....
« : 2005-06-28, 18:10 »
Mam kocurka 4.4miesięcznego jest bardzo kochanyi towarzyski.Mam okazję miec drugiego kocurka 3 miesięcznego.Nie wiem jak zareaguje mój kot.Boje sie że sie zmieni na gorsze.A może się mylę.Doraccie mi co robic? :help:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #1 : 2005-06-28, 21:27 »
na poczatku moga byc zgrzyty,strach,syczenie ale nic wiecej po czasie kotki sie zaprzyjaznia.
Beda sie razem bawily,spaly,przytulaly same plusy :wink:

powodzenia
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #2 : 2005-06-28, 21:43 »
Syczenie = strach
Warczenie = próby kto silniejszy

Koty bardzo rzadko się biją na serio, raczej sie straszą i wygrywa ten który przetrzyma próbę, pokonany zaczyna sie myć.
Trzymam kciuki!
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedz #2 : 2005-06-28, 21:43 »

saremco

  • *
  • Wiadomości: 1564
    • WWW
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #3 : 2005-07-02, 22:33 »
Spokojnie ,wszystko będzie dobrze . :) :)

Ja mam pod jednym dachem dwie kotki oraz suczkę i jakoś się dogadują. :) :)
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #4 : 2005-07-02, 22:38 »
Twój kot jest jeszcze bardzo młody więc mogą się 'dogadać', ale ze starszym kotem jest to niemożliwe. Miałam 5 letniego i dokupiłam 3 letniego i nie dogadały się nigdy.
Zapisane

Ellen

  • Gość
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #5 : 2005-07-03, 17:05 »
Thrilly tak bylo w Twoim przypadku, wiec nie uogolniaj nie pisz, ze to niemozliwe.
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #6 : 2005-07-03, 18:13 »
Skoro kotki są młode, to na pewno nie będzie źle i raczej się skumplują ;) .
Trzymam kciuki :) .
Thrilly tak bylo w Twoim przypadku, wiec nie uogolniaj nie pisz, ze to niemozliwe.
Właśnie...
Zapisane

A$chant!

  • Gość
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #7 : 2005-07-03, 21:06 »
Kiedy po raz pierwszy się spotkają będą nieufne sobie nawzajem. Miałam tak samo. Tylko ze moje kotki były starsze. Od roku mam kotkę Łatkę. Po pewnym czasie do domu została przygarniety Frytek. Był młodszy. Miał moze z 5 miesięc, góra 6. Gryzły się. Razem bawiły. Zaporzyjaźniły się. Kiedy w Nowy Rok rano wszycy zauważyliśmy ze Frytek zniknął, Łatka jakby się pognąbiła. Była smutna. Oczywiście rozwiesiłam ogłoszenia, ale nic to nie dało. Potem Łatka została mamą.. Urodził się Bonifacy. Łatka jest niezwykle opiekuńcza. Więc wracam do rzeczy. Będą sie po czasie bawiły. Czasem będą się gryzły. Ale dla zabawy. Spokojnie. :)
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #8 : 2006-02-16, 19:44 »
Kicia te kotki są młode więc spokojnie sie dogadają u mnie dogadałą sie 3 miesieczna kotka z prawie 5 letnim psem który zawsze był sam, jeżlei koty np. beda na siebie warczes to trzeba to zostawić w spokoju oni sami ustalą sobie kto jest wazniejszy w stadzie niewolno w to ingerować bo potem może być tylko jeszcze gorzej. Weź tego drugiego kocurka napewno sie dogadają  obydwoje sa młodzi będą sie traktowac nawzajem jak bracia:)))
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedz #8 : 2006-02-16, 19:44 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #9 : 2006-02-17, 11:12 »
Jeśli kotki są młode to napewno sie dogadają.A we dwoje zawsze raźniej!!!Jeśli byłyby dorosłe mógłby być kłopot.Tak było u mnie jak wzięłam do domu roczną kotke,teraz musze ją oddać bo jak sie spotka z inną to sie krew leje(nie tylko ich)   :| 
Powodzenia Tobie i kocórkom    :)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

kate8828

  • Gość
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #10 : 2006-02-19, 12:06 »
Skoro chcesz kupić kocurka i masz kocurka w domu to troche nie możliwe żeby dwa kocury się dogadały.Ja mam u dziadka z 6 kocurów(oczywi¶cie u róznych ludzi) i czasami widze jak się gryz± na podwórku.Ostatnio kot mojego kuzyna został silnie pokaleczony i cały krwawił! Radze kupić kotke i j± wykastrować

Jakoś nie widze bayś tam wspomniała o tym że jezeli są młode to sie dogadają a przynajmiej w tym poście.
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #11 : 2006-02-26, 18:02 »
kawa - mysle ze w twoim wypadku nie masz co sie obawiac :) ale oczywiscie musisz sie liczyc z tym, ze koty beda sie "bić" co czesto nastepuje w rannych godzinach :P

ja połączyłam 8-letniego kota z 5-tygodniowym. ale musze zaznaczyc ze moj duzy kotek jest nieco nietypowy :P w kazdym razie zaryzykowalam i teraz jest ok :) choc przez pierwsze tygodnie ten duzy mial problem z zaakceptowaniem intruza i byl o niego dziko zazdrosny. ale to zrozumiale - cale 8 lat byl przekonany ze jest jedynym kotem, a tu nagle jest intruz :) i jeszcze duzy poczatkowo sie na mnie obrazil... ale juz mu przeszlo :)
Zapisane

anulka

  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #12 : 2012-10-24, 10:36 »
ale polecacie szybkie przedtsawienie czy trzymanie ich przez jakis czas osobno - w roznych pokojach?
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #13 : 2012-10-28, 11:32 »
U mnie każdy nowy zwierzak jest wprowadzany od razu. Nigdy nie izolowałam ich, jedynie na początku pilnowałam, żeby nie było ostrzejszych bójek, żeby jeden drugiego nie męczył za bardzo. Nowy kot od razu znalazł sobie miejsce, gdzie starszy nie miał wstępu i w razie, gdy czuł się zagrożony, zdenerwowany lub zestresowany to się chował i miał święty spokój.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Megi

  • Gość
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #14 : 2012-10-30, 13:24 »
powinny się polubić, plusem jest to że są jeszcze młode, najwyżej będą się kłócic o jeden motek włóczki :p
raczej się będą razem bawić i troszkę droczyć, krzywdy nie powinny sobie zrobić:)

powodzenia w wychowaniu! ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedz #14 : 2012-10-30, 13:24 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: dwa kotki pod jednym dachem.....
« Odpowiedź #15 : 2012-10-30, 18:51 »
2 kocury świetnie się ze soba dogadaja pod warunkiem,ze będa wykastrowane w odpowiednim wieku.
Spokojnie bierz drugiego malucha. Po poczatkowym prychaniu / kwestia 2-3 dni/ powinny docenic mozliwosc zabawy z przedstawicielem swojego gatunku :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 27 zapytaniami.