Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Powszechne Pytanie!  (Przeczytany 4144 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomeK

  • Gość
Powszechne Pytanie!
« : 2005-02-19, 19:12 »
Witam was bardzo serdecznie po raz pierwszy!Chciałbym kupić akwarium 25l,ponieważ na większe nie mam miejsa a już od "wieków" inetersuję się akwarystyką.Mam mały problem,może to powszechne pytanie ale jaka obsada do takiego akwarium,ale mi chodzi o ilość.O ilość rybek w takim akwarium może te pytanie trochę dziwne ale tak na oko patrząc np na:gupika czy mieczyka....a więc Ile rybek do takiego akwarium??Moim drugim pytaniem jest to abyście podali mi nazwę"glonojada" najmniejszego który nadawałby się do tego akwarium???A może założyć akwarium holenderskie ...ale jednak wolałbym mieć jakieś rybki tylko zabardzo niewiem też jakie ?I trzecie pytanie ile tak mniej więcej wyjdzie koszt takiego akwarium ???150 zł???więcej???

Z Góry dziękuję!
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #1 : 2005-02-19, 19:41 »
kupiłam ostatnio córce na urodziny własnie 25 litrów. za szkło, pokrywę, filtr, grzałke itp. zapłaciłam około 200 złotych. samo akwarium z pokrywą to było 90 złotych.
co do "glonojadów" to rozejrzyj sie za otoskami. nie jest to fachowa nazwa tej ryby ale sprzedawcy powinni wiedzieć o która chodzi.
co do ilości rybek to nie pomoge, bo ja drobnicy nie chciałam. mam (a własciwie to córka ma, a my szykujemy sie na drugie) 2 otoski i bojownika
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #2 : 2005-02-19, 19:54 »
Cytuj

O ilość rybek w takim akwarium może te pytanie trochę dziwne ale tak na oko patrząc np na:gupika czy mieczyka....


Mieczyk za duży, gupiki mogą być jak ktoś lubi żyworódki... Nie wiem jak ludzie sobie z nimi radzą... Mogą być neonki ok. 8, bojek facet + 2 babki...

Cytuj

drugim pytaniem jest to abyście podali mi nazwę"glonojada" najmniejszego który nadawałby się do tego akwarium???


Z trzy otoski... Ale nie wiem czy w takim akwa roślinnym by sobie poradziły może + krewtki...

Cytuj

I trzecie pytanie ile tak mniej więcej wyjdzie koszt takiego akwarium ???150 zł???więcej???


Około 80-90 za akwa + firmowa pokrywa, z tym że w niej jest żarówka, więc akwa trzeba porządnie przerabić... Już lepiej zrobić "odręcznie"... (Chyba że ktos jest ofiarą jak ja to nei ma wyboru...) Może 45l? Tam jest już jedna świetlówka, a nie jest ono dużo większe...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Powszechne Pytanie!
« Odpowiedz #2 : 2005-02-19, 19:54 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #3 : 2005-02-19, 20:14 »
miecyki odradzam bo za małe akwarium, neonki mogą być (tak jak napisał charon 8 - bo sa stadne) gupiki mogą być, ewentualnie razbory klinowe.

na glonojadach się nie znam, i jeszcze coś - krewetke odradzam bo zżera rybki
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

TomeK

  • Gość
.
« Odpowiedź #4 : 2005-02-19, 20:16 »
Dzięki za szybką odpowiedź!Hmm chciałbym 45 l tylko aby się zmieściło to brakuje kilku cm..... no i wypadło na 25 moze to malo ale lepszy rydz niż nic :)...Hmm gupików to nie chcę ale chodziło mi o ilość rybek..to był tylko taki przykład...a akwarium z 30 czy 35 l można zdobyć bo u nas nie ma a sprzedawca mówił że produkują częściej 25 i odrazu 45??
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #5 : 2005-02-19, 20:33 »
Jeśli możesz sobie sam zrobić pokrywę, ablo podłączyć światło "luzem" i nie potrzebujesz pokrywy, to pujdź do szkarza, podaj wymiary i będzie akurat te 30-35l... :)
Zapisane

TomeK

  • Gość
.
« Odpowiedź #6 : 2005-02-19, 20:41 »
Heh jest ten problem...że nie umiem zrobić pokrywy..hehe a takie akwa z 30,35 l ile gdzieś kosztuje u szklarza??
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #7 : 2005-02-19, 21:06 »
Nie wiem, ale nie wiele... Pewnie coś koło takiego kupnego akwa, wydaje mi się że to jest tak +/- 1zł/1l. Można w sumie zamówić tez pokrywę z szkła, no ale i tak trzeba gdzieś światło wyzej zamontować... :(
Zapisane

Flaś

  • Gość
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #8 : 2005-02-20, 00:27 »
A mi się do żaboli marzy akwa fajne jakieś.
Najlepiej takie gotowe, z pokrywą ( chodzi mi o to take zaokrąglone :P )
Kasaaaaaaaaaaaa....  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Powszechne Pytanie!
« Odpowiedz #8 : 2005-02-20, 00:27 »

TomeK

  • Gość
.
« Odpowiedź #9 : 2005-02-20, 10:28 »
Mój kolega ma wlaśnie takie fajne 30 l taki wielokąt foremny(z 6 ścianami) fajne jest takie wlaśnie na żabki ...on tam np trzyma narazie 2
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #10 : 2005-02-20, 11:21 »
Ja mam takie na pół zaokrągone akwarium :lol: i pokrywe mam.... w całym wyposażeniu brakuje mi tylko grzalki  :oops: nie bijcie mnie.... nie pomyślałam o tym, bo miałam mieć same welonki. Potem mojej mamy koleżanka dała nam mieczyka, bo juz rezygnowała z akwarium (chyba w ogóle z kuli  :? ), a wczoraj doszedł bojownik i kirysek (w pon dojdą jeszcze dwa kiryski) i wiecie, że dzisiaj juz i kirysio i bojuś szaleją jak głupie? Chyba im nie przeszkadza taka temperatura :P

EDIT: Grzałka z termostatem kosztuje od 40 do 100złotych, a na to narazie mnie nie stać, a takliej bez termostatu nie kupię, bo się boję , że ugotuję rybki...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #11 : 2005-02-20, 11:23 »
raczej przeszkadza...welonki sa zimnolubne ale bojownik kirysek i reszta to raczej ciepełko lubia... tak 26 stopni to raczej woda nie ma, co...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #12 : 2005-02-20, 11:28 »
no tak, ale mieczyk żyje i króluje z welonką już od jakichś 3 miesięcy, a bojownik i kirysek zobaczymy.... ale chyba też już się przystosowały.... i jeszcze glonojad.... glonek od roku (jak nie więcej) mieszka w tym akwarium i urósł z 3 cm na jakieś 15 :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #13 : 2005-02-20, 11:36 »
tylko, ze w tych warunkach to długo nie pozyją... chyba nie chodzi Ci o posiadanie rybek ale o zapewnienie im nalezytych warunków... kiryskom i bojownikowi na pewno jest zimno w tych warunkach.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #14 : 2005-02-20, 11:41 »
no tak.... pojadę do zaufanego sklepu (tam się zaopatrzałam we wszystko- oprócz rybek ostatnio) i się popytam jeszcze. Ale dowiedziałam się, że koleżanka bojownika weźmie do kuli.... w życiu jej nie oddam.... A moja ciocia ma kiryski też w kuli.... W akwa będą miały chyba lepiej.... Kurde postaram się coś zmajstrować...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Powszechne Pytanie!
« Odpowiedz #14 : 2005-02-20, 11:41 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #15 : 2005-02-20, 11:52 »
ostatnio dałam wykład pani w sklepie, że welonka w kuli to kiepski pomysł. widać było, ze sie przjeła. mam nadzieje, że jak będe tam następnym razem to juz będzie normalne akwa :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #16 : 2005-02-20, 12:20 »
A bojek welonki nie atakuje?
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #17 : 2005-02-20, 12:25 »
Nie nie atakuje :).... A nawet jakby zaczął toby mu mieczyk dał popalić :D bo welonka to  jego przyjaciółka życia :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

TomeK

  • Gość
.
« Odpowiedź #18 : 2005-02-20, 12:38 »
Heh...przyjaciółka życia...ciekawe...hmm zaopatrz się w grzałkę jak najszybciej...bo to może się źle skończyć
Zapisane

Raffy

  • Gość
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #19 : 2005-02-20, 13:10 »
przyjaciolmi przylacielami taaaaaaaaa, welon i bojownik to 2 rózne ryby, bojowniki potrzebują ciepłej wody a welony chłodnej
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #20 : 2005-02-20, 13:19 »
Cytuj

bo welonka to jego przyjaciółka życia


Chciałabym to zobaczyć... :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Powszechne Pytanie!
« Odpowiedz #20 : 2005-02-20, 13:19 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #21 : 2005-02-20, 13:22 »
wogóle zestawienie welonki, mieczyka i bojownika jest conajmniej ciekawe...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

TomeK

  • Gość
.
« Odpowiedź #22 : 2005-02-20, 13:22 »
Hehe też chciałbym to zobaczyć jak mężny "Mieczyk" staje w obornie swojej grubej przyjaciółki:P
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #23 : 2005-02-20, 14:01 »
To może sobie łaśnie takie "pionowe", firmowe kupisz? (Akwa, ofkors, wracając do tematu... ;) )
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #24 : 2005-02-20, 14:05 »
pionowe?? mało które ryby dobrze sie w takih czują... wtedy w obsadzie miałby wybór tylko między gatunkami skalara...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #25 : 2005-02-21, 20:13 »
no co... lubią się :P nie zaopatrzę się w grzałkę bo mi welonka zdechnie.... kurde nie wiem co mam robić! ratunku.... mam nauczkę- nigdy nie słuchać sprzedawcy...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #26 : 2005-02-21, 20:19 »
Cytuj

wtedy w obsadzie miałby wybór tylko między gatunkami skalara...


Na skalara za małe...
Zapisane

Raffy

  • Gość
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #27 : 2005-02-21, 20:36 »
Cytat: Psiara
no co... lubią się :P nie zaopatrzę się w grzałkę bo mi welonka zdechnie.... kurde nie wiem co mam robić! ratunku.... mam nauczkę- nigdy nie słuchać sprzedawcy...


Kup dla bojownika akwa 15 litrów, prostokątne. TYLKO ON tam ma sam pływać, zadnych innych ryb. Mieczyka oddaj komus w dobre rece, sa stadne a welonke zostaw w tym akwa. Pozdr.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Powszechne Pytanie!
« Odpowiedz #27 : 2005-02-21, 20:36 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #28 : 2005-02-21, 20:36 »
ale tylko te ryby dobrze sie czują w pionowych akwariach...
dla innych to męczarnia...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Powszechne Pytanie!
« Odpowiedź #29 : 2005-02-21, 22:36 »
nie mam miejsca ani pieniedzy na drugie akwa.... mieczyka nikt nie weźmie.... bo nikt z moich znajomych nie ma akwa z mieczykami zresztą on jest tu od jakichs 3 mies i nic mu nie jest jednak bojownik naprawdę sie zle czuje.... kurde.... a wiesz ile to akwarium 15 l moze kosztowac? I czy potem dokupić jeszcze samicę do niego?
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 28 zapytaniami.