Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)  (Przeczytany 10178 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« : 2007-05-12, 10:12 »
Witam, właśnie jestem w trakcie gromadzenia funduszy na nowe akwarium 50l. Gdyby nie to ze będę mieć żółwia to rybki by mieszkały w 112l, no ale gdzie bym te akwaria pomieściła ;)

Mniej więcej obliczyłam ile by mnie wyniosły koszty i cały sprzęt razem z akwa kosztuje mnie ok.300zł. Sprzęt to tetra grzałka z termostatem, tetra odmulacz do czyszczenia dna, Aqua szut skrobak magnetyczny do szyb, tetra termometr samoprzylepny, Aqua szut filtr wewnętrzny Super Mini 360, tetra plant plantamin  nawóz do roślin akwariowych. No i takie pierdółki jak drobny żwir, siatka do wyławiania ryb, groty skalne, korzeń, kokos, dosyć gęsto obsadzone rosliny wodne. No i testy na obecność azotynów we wodzie bo mnie to coś niepokoi z wodą.

dodam że akwarium ma być dla ryb cieplnolubnych, a w tej chwili mam samego bojownika.

Jaką obsade proponujecie do akwa 50l? Dodam aby to nie były ryby z weloniastymi ogonkami, bo wiadomo, bojownik mógłby skubać ryby, jeżeli by był i tak agresywny w stosunku do innych ryb mieszkałby w innym akwa 25l, mam jeszcze akwa 10l i 112l (czyli już cztery akwaria w pokoju ;) )
Licze na waszą pomoc :)
« Ostatnia zmiana: 2007-05-14, 08:16 autor Mysha792 »
Zapisane

livet

  • Gość
Odp: obsada do 50l
« Odpowiedź #1 : 2007-05-12, 19:39 »
W 50-tce możesz zrobić harem bojownika, dokupisz mu ze 3 samice i już ;), ja mam tak w 45l. Poza tym mam jeszcze welony w 112l. Widze, że też masz mały zwierzyniec w domu ;) to tak jak ja (patyczaki, ślimaki i bóg wie co jeszcze;). Ale wracając do tematu, to myślę, że możesz zrobić też tak, że dasz bojownika do 25l, a do 50l kupisz np. stadko neonek lub  może danio.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: obsada do 50l
« Odpowiedź #2 : 2007-05-12, 21:29 »
livet, jak narazie takiego zwierzyńca nie mam ;)

Zastanawiałam się nad hodowlą bojowników, tylko dowiedziałam się że samiczki czasem mogą być wobec siebie także agresywne. Nie wiem jak to jest w praktyce, więc się pytam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: obsada do 50l
« Odpowiedz #2 : 2007-05-12, 21:29 »

livet

  • Gość
Odp: obsada do 50l
« Odpowiedź #3 : 2007-05-12, 22:11 »
to prawda.. ja mam dwie samice, jedna jest mniejsza i ta większa cały czas jej dokucza.. ech..
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: obsada do 50l
« Odpowiedź #4 : 2007-05-12, 23:28 »
dlatego samiczek dobrze mieć 4 :)

no i przede wszystkim dużo kryjówek i roślinności. Wtedy rybulce dzielą się terenem i nie ma konfliktu. ważne jednak by nie przestawiać układu roślin, korzeni itp, bo to dzięki nim ryby wiedza gdzie kończy sie ich teren. każda zmiana wprowadzona przez człowieka to ustalanie granic na nowo.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: obsada do 50l
« Odpowiedź #5 : 2007-05-12, 23:38 »
pao, czyli jeżeli rybcie ustalą swoje terytoria to konflikty praktycznie będą uniknione? No i w planach mam zamiar zagęścić akwarium roślinkami, kryjówkami, lepszy efelt i rybki czują się bezpieczniej.

No i pytanie, jezeli akwarium juz dojrzeje, będzie wsyzsko gotowe to mam pierw wpuścić samego samca, a dopiero jak sie oswoi z nowym otoczeniem to następnie samiczki? Czy od razu razem?

No i właśnie jeszcze jedna sprawa... młody narybek. Bo jest na pewno takie prawdopodoieństwo że po tarle może pojawić się młody narybek, co wtedy zrobić? Jaka opcja byłaby dobra?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: obsada do 50l
« Odpowiedź #6 : 2007-05-13, 00:05 »
kiedy rybki sie podziela nie powinno być kłopotów, ale co ryba to charakter

ja miałam bojki płci obojga w dużym zbiorniku. zarówno panie jak i panowie świetnie się dogadywali. wyglądało fantastycznie, jednak jeden samiec nie umiał sie dostosować. biały agresor atakował wszystko i wszystkich. a że Maggi (tutejsza) chciała białego bojka do siebie to zapakowałam go w pociąg i wysłałam :)

była uprzedzona że rybka agresywna zatem przygotowała mu oddzielne akwa, ale jak sie okazało przejażdżka dobrze wpłynęła na jego podejście do świata i w jej akwa ogólnym ponoć potulny i grzeczniutki tak ze to samice go męczyły ;)

Co do dawania rybek: dobrze by nie dawać oddzielnie samiczek, bo ostatnia będzie na przegranej pozycji. najlepiej tez gdy rybki są z jednego miotu, lub przynajmniej razem pływały, no ale niełatwo o bojki od hodowcy, najczęściej mamy odławiane :(


Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: obsada do 50l
« Odpowiedź #7 : 2007-05-13, 00:08 »
ja właśnie zastanawiałam sie nad samiczkami od hodowcy... moze jak by ktoś miał hodowle bojków to bym sie doszukała, trudno będzie ale się postaram, w końcu mam jeszcze czas. Dzięki za info Pao ;)

A ja jeszcze zcekam na informacje o młodym narybku, co zrobić w razie gdyby taki się pojawił...
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: obsada do 50l
« Odpowiedź #8 : 2007-05-13, 21:57 »
Plany się zmieniły... w chwili obecnej w moim domu jest duzo wydatków, więc narazie żółwia nie będę kupować/przygarniać. Więc zakładam akwarium 112l. Tylko jest jeden probrem, kant jest delikatnie ubity i czy klej silikonowy coś zdziała? dodam że jak naleje wody do połowy to nic nie cieknie, jest troche sklejone, czy warto ryzykować? czy wytrzyma akwarium? Jutro po szkole kupuje klej silikonowy skleje akwarium, gdy dokładnie to wyschnie, chce dać akwa do garażu i wlać wody do pełna i niech stoi tak przez tydzień, dwa, aby sprawdzić wytrzymałość. Czy to by tylko wystarczyło?

No i obsada do takiego akwa ;) czy dalej postawić na bojownikach? Czy może wprowadzić różne gatunki ryb cieplnolubnych? Za informacje dzięki :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: obsada do 50l
« Odpowiedz #8 : 2007-05-13, 21:57 »

tkucz12

  • Gość
Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedź #9 : 2007-05-16, 10:47 »
nie jestem pewien czy tem klej silikonowy co jest w sklepach akwarystycznych pomoże ?? Proponowałbym żębyś poszukał  coś z LAKMA tylko nie pamietam nazwy jest klej do klejenia Dużych akwarii i coś na K-.... nie pamietam sorki napewno będzie OK
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedź #10 : 2007-05-16, 11:33 »
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedź #11 : 2007-05-16, 11:51 »
Co do obsady to zrób wg gustu :-) (na 112 L to moim zdaniem max to 32 ryby)

a silikon powinien byc jakis akwarystyczny by nie zaszkodził rybom. Nie wiem czy ten podalas jest ok bo sie nie znam. skleić szybę nie zaszkodzi :)

polecam neony innesa - fajne sa i ładne :P


Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedź #12 : 2007-05-16, 12:21 »
Jak pisze jest to seria silikonów kwaśnych (czyli nadają się do akwariów). i pisze
Cytuj
Ze względu na jego wysoką lepkość i niską lejność zalecany jest do produkcji dużych akwariów o grubości szkła od 9 mm
Popytam się jeszcz na jakimś akwarystycznym forum co do kleju.

Kareena, neony innesa zawsze były w moich większych akwariach, uwielbiam te rybki. Gupiki też były, ale teraz się zastanawiam, nie chce mieć namnozonych dużej ilości ryb, więc kupiłabym tylko same osobniki samców. Wybór rybek mam duży, tylko trzeba temu teraz sprostować ;)
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedź #13 : 2007-05-16, 19:58 »
gdybym ja miala takie akwa do obsadzenia to bym chciala miec 10 neonów innesa, 8 inpaichthys kerri (niebieskawe z ciemnym pasem wzdłuż), a na dno dwa zbrojniki niebieskie, albo 5 kirysków. Na koniec pewnie dodałabym samiczke bojownika albo parke prętników, czy coś w ten deseń :P Z roślin strasznie mi sie podoba limnophila sesiliflora i zwartka balansa ;)  W dużym akwarium bede chciala miec żabienicę blehera albo ozyrysa.  takze masz już moja wizje co i jak :lol:

napisz potem na co sie zdecydowalas ;)

PS
w sumie zamiast tych kerri mogłyby byc danio ;)
Zapisane

Patunia

  • Gość
Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedź #14 : 2007-07-24, 11:32 »
hejka
Jaką obsade mogłabym mieć do 50 l akwarium ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedz #14 : 2007-07-24, 11:32 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedź #15 : 2007-07-24, 15:30 »
Jaką obsade mogłabym mieć do 50 l akwarium ?
A jakie masz parametry wody? Jakie akwaria się tobie podobają (ew. z dużą ilością roślin, kolorowymi rybami, czy ciekawią cię zachowania ryb itd.)?
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedź #16 : 2007-07-26, 22:05 »
ludzie mi odwaliło, sprzedałem mojego PS2 i mam 500zł +300 kieszonkowego oraz reszte pokryją rodzice, pff jestem walnietym maniakiem zakładam 6 akwarium ..... PorannaRosa a co proponujesz z "ceikawych zachowań ryb " ?? bo niemam teraz ograniczeń a nawet kusi mnie zrobienie akwa morskiego ( marzenie odkąd byłem w oceanarium)
Zapisane
The Beatles

balbina123

  • Gość
Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedź #17 : 2007-07-30, 21:31 »
hey
ja bym ci radziła dać taką obsade;
-4x  molinezje Black mooly
-z kilka gupików
- 1 x glonojada
-3x kiryski
i jak chcesz to danio lamparcie lub pręgowane
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedź #18 : 2007-08-02, 08:36 »
czy tu wszyscy jadą tak ojechanym i mixowanym światem podwodnym ? bez urazy ale za tego co ja patrze kazdy z was ma to samo w baniaczku i zleksza mnie to przeraża a tak apropo to moja ramirezka złożyła dzisiaj ikre w zagłębieniu żwirku w rogu akwarium i strzeże jej na zmiane z samczykiem, mmmmmm jeszcze 4 dni i beda larweczki ^^
Zapisane
The Beatles

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedź #19 : 2008-02-18, 13:52 »
Gratulacje Bard! A co do tematy to kiryski są rybamio stadnymi i nie nalerzy ich rodzielać na gryby skadajace się z 3 ryb!

Ja radze tak:
5 gupików,
3 krewetki karowate - zamiast glonojada.
To by wystarczyoa a pozatym to gupiki zaraz się rozmnażają to nie musisz kupować ich tak duzo;)
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedź #20 : 2008-02-18, 17:15 »
a ja radze czytać daty postów
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedz #20 : 2008-02-18, 17:15 »

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: obsada do 50l (jednak do 112l) ;)
« Odpowiedź #21 : 2008-02-18, 18:11 »
Dzięki za informacje mitrandir...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 31 zapytaniami.