Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 878618 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1020 : 2007-04-27, 17:33 »
Lisie, jak ktoś chce sobie postrzelać, zawsze powód znajdzie... Może być i wydumany...
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1021 : 2007-04-29, 22:08 »
zoolog tutaj sie troszke nie zgodzę - zawsze byli myśliwi od zawsze człowiek polował na zwierzynę

uwarzam że mysliwi są potrzebni
<wow> co?? oni są NIEAPOTRZEBNI!! przez całe życie człowiek polował ale by się najeść a teraz najpierw zabijają zwierzęta i narusza się równowage bo jest ich zamało.
potem daje się im na jakiś czas spokuj i osobników przybywa.
potem osiedla ludzkie się powiększają i biedne zwierzaki nie mają gdzie mieszkać i znowu ich jest "zadużo" i pod odstrzał.

ciekawa jeste jak długo tak przeżyjemy niszczac wszystko...
pewnie nie doczekam starości bo przez ludzi jakiś kataklinm ale bos sie z planetą stanie :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1022 : 2007-04-29, 22:20 »
jeszcze jedno mam do dodania. słyszeliście że w zimie budzą niedzwiedzice z młodymi jakiś s[****]iel do niej szczela jak jest ogłupiona młode potem zostawia na pewną śmierć albo bierze do domu a potem i tak oddaje bo przestało był misiem. ja jakbym takiego spotkała to sama bym go siekierą zabiła. naprawde takich bogatych cfaniaczków to bym.... może nie napisze bo mnie zablokują ale jestem pewna ze nie jeste jedyna która by chciała się na takich zemścić :[
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1022 : 2007-04-29, 22:20 »

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1023 : 2007-05-07, 23:25 »
Małe sprostowanie, ja tych psów nie chcę wystrzelać. Ja chcę wystrzelać tych, któzy po nich nie sprzątają ;)
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1024 : 2007-05-08, 10:24 »
Motoduf - nikt nie twierdzi,że chcesz powystrzelać psy,ale chodzi bardziej o takie negatywne nastawienie do zwierząt - one ci przecież na złośc nie robią.Ich właścicieli też raczej nie powystrzelasz,hi,hi - możesz im tylko tłumaczyć,jeżeli tak bardzo ci to przeszkadza.Ale,tak jak pisze IBDG,jest wielu ludzi,któzy zabijali by zwierzęta z tak prozaicznych powodów,jak szczekanie,śmiecenie,czy załatwianie się w ogródkach - przykładem są właśnie Londyńskie lisy,na które poluje taki jeden...... i robi to na zlecenie mieszkańców - a przy okazji zbija ciężką kasę.Mimo,że władze miasta są temu przeciwne,to nic nie mogą zrobić,bo gościu ma zezwolenie i wszystkie papiery w pożądku - ma za to na pieńku z obrońcami praw zwierząt.Mimo wszystko i tak jest tam durzo lepiej,niż w Polsce,bo u nas likwidować zwierzęta chcą same władze miejskie...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1025 : 2007-05-08, 13:03 »
Odnośnie poprzedniego postu, autor to kolejny bezmyślny "miłośnik tradycji" :roll: A może nie tyle bezmyślny, co obojętny wobec cierpienia zwierząt... Dla takiego każdy pretekst dobry, byle sobie poszaleć, ale najlepszy pretekst "patriotyczny" :roll:, że niby nasi pradziadowie tak robili, to my też powinniśmy... To może zaczniemy przeciwników na pal wbijać, w końcu to też bardzo stara tradycja... A jak skutecznie eliminuje :P

Motoduf , rozpędziłeś się z tą rzekomą nienawiścią do robiących kupę pod Twoimi oknami piesków :P Trzeba uważać na słowa :P ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1026 : 2007-05-08, 13:18 »
Wydaje mi się,że ten polityk to właśnie taki ignorant obojętny na cierpienie zwierząt,który myśli,że jeżeli czegoś jest durzo,to można to męczyc i nie ponosic za to żadnej odpowiedzialności - bo wolno i tyle... :/  :roll:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1027 : 2007-05-08, 13:28 »
Głupich i szkodliwych polityków jest więcej niż dużo, jaki z tego wniosek? ;p Strugać pale? :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1028 : 2007-05-08, 16:13 »
Nie napisałem, że nienawidzę psów, a że nienawidze gołębi. Co do psów napisałem, że nie cierpię niektórych i że nie cierpię, gdy mi jakiś sra pod domem. Jest pewna różnica :)
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1028 : 2007-05-08, 16:13 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1029 : 2007-05-08, 17:43 »
Hi,hi,hi - IBDG - strugać,strugać,najlepiej na cały nasz rząd.  :D Motoduf - a ty dalej z tym nie cierpieniem? - nawet o niektórych nie wolno tak mówić... :roll:

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1030 : 2007-05-08, 19:57 »
Ja się tylko tłumaczę :)
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1031 : 2007-08-17, 00:58 »
mieszkam w opolskim,na www.mapa.szukacz.pl wpisz Głuchołazy pod granicą :D  myśliwego nigdy nie widziałam(oprucz dziadka ale on naszczeście nie żyje<na szczęście bo był myśliwym i miał na sumieniu wiele zwierząt :/ >)
takiego tropu chyba nie widziałam, jutro może tam pojade to popatrze czy są takie ślady
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1032 : 2007-08-17, 01:29 »
Cytuj
MYŚLISTWO
Poglądy na myślistwo są bardzo skrajne. Większość Czytelników ZB twierdzi zapewne, że jest bestialskim mordowaniem zwierzyny przez wyzbytych wszelkiej czci i wiary facetów. Sami myśliwi twierdzą, iż łowiectwo opiera się na selekcji sztuk słabych, że myśliwi zwalczają kłusownictwo i karmią w zimie biedne, zmarznięte zwierzątka. Stałą ich wymówką jest także teza, że myślistwo było i jest częścią polskiej kultury i tradycji.
Czy myśliwi to rzeczywiście okrutni i bezduszni mordercy - to sprawa oceny stawianej przez każdego z nas. Warto jednak przedyskutować argumenty wysuwane przez myśliwych na swoją obronę.
1) Łowiectwo jest integralną częścią polskiej kultury i tradycji.
Być może kiedyś, za Piasta Kołodzieja, myślistwo było częścią kultury, lecz związanej raczej z kwestią przeżycia. Obecnie jest to raczej postkultura snobów, mówiących dziwnym slangiem (no bo jak określić nazwy nadawane przez myśliwych na poszczególne części zwierzęcia?), ubierających się w tyrolskie kapelusiki i wcinających tłuste bigosy i grochówki, zakrapiane niemałymi ilościami alkoholu. W dodatku duża część tych panów bardzo nieparlamentarnie odnosi się do osób postronnych, które nieopatrznie znalazły się blisko polowania. W każdym razie nie ma to nic wspólnego z kulturą, a jeżeli ma to być polska tradycja, to powinniśmy cały czas chodzić z rumieńcami wstydu.
2) Myśliwi zwalczają kłusownictwo.
Śmiechu warte. Kłusownictwo rozwija się coraz śmielej, nie bacząc na zapewnienia myśliwych. Najgorsze jest to, że wśród samych myśliwych trafiają się kłusownicy, strzelający poza okresem polowań czy też "polujący" w Parkach Narodowych ( afera kłusownicza w Tatrzańskim PN kilka lat temu).
3) Myślistwo opiera się na eliminowaniu sztuk chorych i słabych z siedliska.
W tej sprawie myśliwi są największymi hipokrytami. Bowiem z jednej strony dużo mówią i piszą o prawidłowej selekcji (m.in. "Ekologiczne podstawy łowiectwa", "Podręcznik selekcjonera"), z drugiej zaś strzelają do sztuk w sile wieku, mających największe poroże, tylko po to, by dostać medal za trofeum.
4) Myśliwi dokarmiają zwierzęta w czasie zimy.
Jest to niezaprzeczalnie cenna pomoc, lecz:
poletka ogryzowe, sadzone w celu zapewnienia karmy dla zwierzyny, nierzadko wykorzystywane są jako przynęta - innymi słowy zaprasza się gościa na obiad i podrzyna gardło przy stole;
w paśnikach stosuje się pasze mało zróżnicowane lub też pozostaje się przy zadawaniu wyłącznie siana (najczęściej nie najlepszej jakości) i soli - taka modnodieta może doprowadzić do śmierci w przypadku nagłej zmiany paszy, np. wiosną (Pasławski 1984).
Jeśli myślistwo jest takie złe, to czy należy je zlikwidować? Sprawa nie jest łatwa do rozstrzygnięcia. Choćby z tego powodu, że brak odstrzału redukującego ilość zwierzyny płowej w środowisku pozbawionym naturalnych regulatorów pogłowia, czyli drapieżników, doprowadzi do nadmiernego zgryzania lasu. Dobrym rozwiązaniem byłoby odławianie nadmiaru zwierząt i przenoszenie ich do siedlisk niezagęszczonych - lecz skąd wziąć pieniądze? Już bardziej prawdopodobne jest przekształcenie PZŁ w specjalną organizację selekcjonerską - nie obarczoną "kulturowymi" naleciałościami - ale oni także zabijaliby zwierzęta.
Obecnie możemy przyhamować w pewnym stopniu zakusy myśliwych poprzez tworzenie stref, w których polowania są zakazane, jednocześnie popierając ochronę drapieżników. Musimy także powiększać areał lasów - bo w małych kompleksach leśnych żaden, nawet chroniony ryś czy wilk się nie utrzyma.
Robert W. Mysłajek
34-314 Czaniec 1062
Ciekawe...
Cytuj
Dobrym rozwiązaniem byłoby odławianie nadmiaru zwierząt i przenoszenie ich do siedlisk niezagęszczonych - lecz skąd wziąć pieniądze?
Zabrać dotację myśliwym i przepędzić,to towarzystwo,gdzie pieprz rośnie......
To,jak to w końcu jest:
Jedni mówią,że jest za dużo zwierzyny płowej,a za mało drapieżników,a inni,że jest za dużo drapieżników i przez nie,maja za mało sarenek i jeleni,na obiad...
Prawdziwa,jest pewnie ta wersja,która akurat jest wygodna,dla myśliwych...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1033 : 2007-08-17, 01:40 »
I chyba prawdziwe... Ta słynna gadka o tradycji... Cóż to za argument :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1034 : 2007-08-17, 01:49 »
Cytuj
I chyba prawdziwe...
A,w to,nie wątpię......

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1034 : 2007-08-17, 01:49 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1035 : 2007-08-17, 09:42 »
Cytuj
Ta słynna gadka o tradycji... Cóż to za argument Rolling Eyes

najczęstszy i najbardziej prymitywny...

nie wiesz za co sie schowaj, to schowaj sie za tradycją :/
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1036 : 2007-08-17, 11:28 »
Tradycja....
90% myśliwych,to bogate,nadęte snoby,które wkupują się do PZł,żeby przeżyć dreszczyk emocji,a z tradycją,nie mają nic wspólnego - chyba,że za tradycję,uważa się wcinanie bigosu,popijanego wódką.....
A,tak w ogóle,to co zalicza się,do myśliwskiej tradycji?
granie na rogu/trąbce?,jakieś stroje,pozdrowienia,nazewnictwo?...
To,sobie mogą robić - bez zabijania.
A gadka o selekcji sztuk słabych,czy chorych,to mrzonka - nikt nie będzie,przecież jadł chorej sarny,kuropatwy,jelenia czy zająca...
Selekcja,to też nie trafione określenie,bo większość zwierząt ( drapieżniki ),się po prostu redukuje....

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1037 : 2007-08-17, 11:32 »
człowiek chyba w naturze ma próby wybielenia siebie i swoich działań... ponoć rozumny, szkoda tylko, że nieczęsto ten rozum widać...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1038 : 2007-08-17, 11:39 »
Cytuj
Selekcja,to też nie trafione określenie,bo większość zwierząt ( drapieżniki ),się po prostu redukuje....

no bo ty nie wiedziales, ze wszelkie drapiezniki sa zagrozeniem dla ludzi? Tki np. lis - przecie jak to sie czlowiekowi do gardla rzuci bo wsciekle do olaboga... nie mowiac juz o wilkach, ktore atakuja wszystko co sie rusza... porywaja rozjazgotane burki z polmetrowych lancuchow itp....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1039 : 2007-08-17, 11:45 »
mnie rozwaliło kiedyś pytanie od znajomej jak usłyszała, że sobie po lesie łażę, zaszywam sie w nim na dłuższy czas i nie wyłaże póki ise nie naciesze naturą:

-a niedźwiedzi sie nie boisz?

nie wiem, może berlińczyków miała na myśli...? ;)

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1040 : 2007-08-17, 12:08 »
niedziwiedz?! haha

cieawy artykół, i znowu myśliwi są źli, a i tak sięnic z tym nie robi :roll:

Lis to o zabraniu dotacji itd. dobry pomysł tylko kto wyda taką ustawe? co ich zwierzęta obchodzą :(

ja słyszałam że w Australi na teren wojska zagnieździły się kangury które kazano odstrzxelić ale żołnieże sie nie zgodzili i je wyłapywali, to była droga akcja ale nie wiem dlaczego :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1040 : 2007-08-17, 12:08 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1041 : 2007-08-17, 12:22 »
Cytuj
Lis to o zabraniu dotacji itd. dobry pomysł tylko kto wyda taką ustawe?

na pewno nie Szyszko... :/  sam poluje :/
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1042 : 2007-08-17, 12:31 »
Cytuj
Tki np. lis - przecie jak to sie czlowiekowi do gardla rzuci bo wsciekle do olaboga...
Tak....4 - 8 kg żywej,furii - jest się,czego bać. :P
Niedźwiedź? -  na Słowacji,chcą wybić ok.400 sztuk... :roll:
Wilki.....tak.Co roku,myśliwi wysyłają prośbę,o przywrócenie wilka,na listę zwierząt łownych,a ataki na owce i psy,są już,legendarne....
Czytam fora łowieckie i jeżeli chodzi o zwykłe drapieżniki ( średniej wielkości ),to według myśliwych ( nie wszystkich,lecz wielu ),sam odstrzał,to za mało - znieść okresy ochronne i wprowadzić,regularne tępienie " szkodników "...
Tak,jak w Austrii,Niemczech,czy Australii.....

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1043 : 2007-08-17, 12:33 »
bo jest ich za mało dla myśliwych... wybili co mogli i sie nudzą :/
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1044 : 2007-08-17, 12:37 »
na pewno nie Szyszko... :/  sam poluje :/
Tak.Pan Jan Szyszko,to myśliwy....
Wstyd,żeby taka osoba,była ministrem środowiska......

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1045 : 2007-08-17, 12:38 »
to niech do siebie strzelają.
kto dał szyszka na ministra??!! przeciez on leje na środowisko i na zwierzeta!
ale oni mnie denerwują :grr:

do tego szyszko nawet rospudą się nie interesuje! i zatwierdził autostrade przez las żeby nie przepigała koło jego wioski czy coś takiego
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1046 : 2007-08-17, 13:24 »
kiedys na innym forum rozpoczela sie dyskusja o stosowaniu gołębi , zająców do nauki polowania dla psa, zeszło oczywiście na mysliwych

i jedna osóbka podrzuciła ten artykoł
http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34471,1243897.html

to powinno siedawac w szkolach do przeczytamnia, zamiast wpajać jacy to mysliwi sa pozyteczni i szlachetni dbając o nature ( u mnie przynajmniej tak wpajano, dlatego do pewnego wieku miałam mieszane uczucia co do myślictwa, bo z jednej strony nie mogłam sie pogodzić jak to mozna zabijać, ale z drugiej strony miałam nabijane do głowy: przecierz to potrzebne, przecierz to robią w humanitarny sposó, ktos to musi robić - wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr  :grr:
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1047 : 2007-08-17, 13:37 »
o rany nie moge tego czytać. to straszne!! jak można być takim człowiekiem?? powinno sie kategorycznie zabronić myślistwoa i zlikwidować wszystkie beznadziejne kluby łowieckie!!
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1047 : 2007-08-17, 13:37 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1048 : 2007-08-17, 14:00 »
Tak, straszne, ale... Autor wypowiedzi ma bardzo krytyczny stosunek do myśliwych, a jednak bierze w tym wszystkim udział :/ Co prawda, jako tłumacz, ale jednak... Trochę to niezrozumiałe... Wiem, jeśli nie on, to ktoś inny spełni tę rolę... Zwierzętom nie pomoże jego odcięcie się od "polowanek", ja bym jednak tak nie mogła :/ 20 lat patrzenia na okrucieństwo dla zabawy... Cóż, płacą mu za to...
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1049 : 2007-08-17, 14:10 »
IBDG on ma krytyczne ale czy powiedział że to jest dla niego okropne, ze kocha zwierzęta i nie chce zeby tak się działo? on przedstawia PRAWDZIWE fakty, takie jest myślistwo
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 32 zapytaniami.