Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: 11 Oskarów Władcy Pierścieni !  (Przeczytany 6823 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« : 2004-03-01, 08:07 »
Zgodnie z przewidywaniami, wielkim zwycięzcą tegorocznego konkursu o nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej okazał się "Władca pierścieni: Powrót króla" - trzecia część filmowej adaptacji słynnej powieści fantastycznej J.R.R.Tolkiena.

Film zrealizowany przez Nowozelandczyka Petera Jacksona zdobył w sumie aż 11 Oscarów, w tym w najważniejszej kategorii najlepszej produkcji roku, za reżyserię, scenariusz zaadaptowany, muzykę, piosenkę filmową, montaż, scenografię, kostiumy, specjalne efekty wizualne, efekty dźwiękowe i charakteryzację.

"Władca pierścieni" wyrównał w ten sposób rekord ilości zdobytych złotych statuetek, który dzierży teraz wraz z dwoma kostiumowcami hollywoodzkimi: "Ben Hurem" i "Titanikiem". Jest poza tym pierwszym filmem z gatunku fantastyki nagrodzonym Oscarem za najlepszy film.


z onet.pl

Wielkie brawa, to idealne podsumowanie calej trylogii nakreconej przez P.Jacksona! Nie przypuszczalem ze zgarnie wszystkie 11..

Edit: a to z interia.pl

Tegoroczna ceremonia oscarowa przebiegała zgodnie z oczekiwaniami. Sprawdziły się przypuszczenia bukmacherów, iż film Petera Jacksona zbierze większość Oscarów. "Władca Pierścieni: Powrót Króla", nominowany w 11 kategoriach, zdobył... 11 Oscarów. To niezwykła zgodność.
Film triumfował w kategoriach: najlepszy film, reżyser, scenariusz adaptowany, scenografia, kostiumy, montaż, charakteryzacja, muzyka, piosenka, dźwięk, efekty wizualne.
Otrzymując 11 Oscarów "Powrót Króla" dołączył do oscarowych rekordzistów. Tyle samo (po 11 statuetek) zebrały "Ben Hur" (1959 rok) i "Titanic" (1997 rok).
Trzy części "Władcy Pierścieni" otrzymały w sumie 30 nominacji do Oscarów i siedemnaście nagród Akademii.
Największym przegranym jest obraz "Niepokonany Seabiscuit", który pomimo siedmiu nominacji nie otrzymał ani jednego Oscara.
Żadnej nagrody nie otrzymały także filmy: "Piraci z Karaibów. Klątwa Czarnej Perły" (5 nominacji), "Miasto Boga" (cztery nominacje) i "Ostatni samuraj" (cztery nominacje).
Morska opowieść "Pan i Władca: Na krańcu świata", nominowana w dziesięciu kategoriach, otrzymała tylko dwie statuetki - za zdjęcia i montaż dźwięku.
Pomimo siedmiu nominacji film "Wzgórze nadziei" otrzymał zaledwie jednego Oscara. Otrzymała go, zgodnie z przewidywaniami, Renée Zellweger za najlepszą rolę drugoplanową.
Sofia Coppola otrzymała Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny do filmu "Między słowami".
W kategoriach aktorskich niespodzianek nie było. Za najlepsze role pierwszoplanowe Oscary odebrali: Sean Penn za rolę w "Rzece tajemnic" i Charlize Theron za "Monster".
Najlepszymi aktorami drugiego planu okazali się Tim Robbins ("Rzeka tajemnic") i Renée Zellweger ("Wzgórze nadziei").
Zapraszamy do przeczytania relacji z oscarowej ceremonii!
Oto lista laureatów we wszystkich kategoriach:
Najlepszy film:
"Władca Pierścieni: Powrót Króla", reż. Peter Jackson
Najlepszy reżyser:
Peter Jackson ("Władca Pierścieni: Powrót Króla")
Najlepszy aktor:
Sean Penn ("Rzeka tajemnic")
Najlepsza aktorka:
Charlize Theron ("Monster")
Najlepszy aktor drugoplanowy:
Tim Robbins ("Rzeka tajemnic")
Najlepsza aktorka drugoplanowa:
Renée Zellweger ("Wzgórze nadziei")
Najlepszy scenariusz adaptowany:
Stephen Sinclair, Frances Walsh, Peter Jackson, Philippa Boyens ("Władca Pierścieni: Powrót Króla")
Najlepszy scenariusz oryginalny:
Sofia Coppola ("Między słowami")
Najlepszy film obcojęzyczny:
"Inwazja barbarzyńców", reż. Denys Arcand (Kanada)
Najlepszy film animowany:
"Gdzie jest Nemo"
Najlepsza scenografia:
"Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Najlepsze zdjęcia:
"Pan i władca: Na krańcu świata"
Najlepsze kostiumy:
"Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Najlepszy montaż:
"Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Najlepsza charakteryzacja:
"Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Najlepsza muzyka:
"Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Najlepsza piosenka:
"Into the West" ("Władca Pierścieni: Powrót Króla")
Najlepszy dźwięk:
"Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Najlepszy montaż dźwięku:
"Pan i władca: Na krańcu świata"
Najlepsze efekty wizualne:
"Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Najlepszy film dokumentalny:
The Fog of War"
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny:
"Chernobyl Heart"
Najlepszy animowany film krótkometrażowy:
"Harvie Krumpet"
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy:
"Two Soldiers".
Zapisane

Ash

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #1 : 2004-03-01, 08:59 »
Tez sie tego nie spodziewalam. Ale to tylko zwieksza moja radosc. Mimo wielu niedociagniec uwazam, ze LOTR sie Jacksonowi udal - a 11 oskarow to faktycznie idealne podsumowanie  :D
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #2 : 2004-03-01, 14:09 »
czytałam dzisiaj rano o tym... również się nie spodziewałam że zgarnie Oscary za wszystkie nominacje :wink:! 11 Oscarów :shock:... strrrrasznie się cieszę! :mrgreen: :mrblue: :mrgreen: :mrblue:
Zapisane

Forum Zwierzaki

11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedz #2 : 2004-03-01, 14:09 »

Wiedźma

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #3 : 2004-03-01, 14:21 »
Ja nawet zarwalam noc, zeby to obejrzec  :wink:  
Strasznie sie ciesze  :D , bo LOTR naprawde zasluguje na to wyroznienie.
11 oskarow-to nie tylko wyrownany wynik Titanica i Ben Hura-bo LOTR jako jedyny zdobyl statuetki we wszystkich kategoriach, w ktorych mial nominacje  :D
Oscary zdobyl niemal w kazdej kategorii, w ktorej mogl byc nominowany, praktycznie za kazdy element, wiec to tym bardziej podkresla, ze jest to naprawde film roku. Szkoda by bylo, gdyby wyniki byly inne.
Ale cala ceremonia byla smiertelnie nudna i ciagnela sie niemilosiernie :grr:
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #4 : 2004-03-01, 14:38 »
Ja niestety nie ogladalem bo rano do pracy wstac wczesnie musialem. Jednak jak tylko wstalem to od razu do onetu polecialem poczytac :)

Zgadzam sie z toba Wiedzmo, uwazam tez ze na 11 oskarow nie zasluguje sam ROTK, ale ja bym tak podsumowal po prostu cala trylogie.

Tak sie skladalo ze ogladalem 3 czesc dwa dni temu z paroma znajomymi, kazdy po 15minutach ziewal, i mowil "jakie to nudne", "wylaczcie to", "pusc co innego", "kiedy bedzie akcja", "czemu oni tak dlugo gadaja i gadaja, i o co tutaj chodzi?"... Mi normalnie nerwy puszczaly, totalne bezguscie wrrrrrrrrrr.  Musialem wylaczyc w niecalej trzeciej godzinie filmu... :(
Zapisane

Tafta

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #5 : 2004-03-01, 14:52 »
ja oglądałam :)

najbardziej mi się podobał tekst twórców "Inwazji barbarzyńców" (najlepszy film zagraniczny), którzy stwierdzili,
że dostali Oscara tylko dlatego, że "Władca Pierścieni" sie nie zakfalifikował do tej kategorii (film obcojęzyczny) :lol:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #6 : 2004-03-01, 16:08 »
coz xeite, nie kazdy lubi to samo  :roll:
a niektorzy krytykuja dla zasady
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #7 : 2004-03-01, 16:39 »
Ergo - nie ogladaj ze znajomymi filmow ktore tylko tobie sie podobaja, bo nikomu to na dobre nie wyjdzie :]
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #8 : 2004-03-01, 17:11 »
jeszcze tak z 1 i rekord :). Bardzo sie ciesze z tychh 11
Zapisane

Forum Zwierzaki

11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedz #8 : 2004-03-01, 17:11 »

Zimoludka

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #9 : 2004-03-01, 17:55 »
Film zasłużył na taką ilość Oskarów :wink:  te filmy są po prostu przepiękne :roll:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #10 : 2004-03-01, 19:16 »
Cytat: Darke Elf K.
jeszcze tak z 1 i rekord :). Bardzo sie ciesze z tychh 11


i tak jest jakby rekord-bo wladca jako jedyny w historii zdobyl statuetki we wszystkich kategoriach, w ktorych byl nominowany  :D (dotyczy tych filmow, ktore mialy duza ilosc nominacji-powyzej 10).
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #11 : 2004-03-01, 19:43 »
jejq... ale juz nieb edzie LOTR, ale Hobbit ;]
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #12 : 2004-03-01, 20:30 »
Powinni wpierw hobbita zrobic, nie lubie jakos ogladac wstecz :/ Identyczna akcja jak z gwiezdnymi wojnami lucasa ....
Zapisane

targod

  • Gość
WŁADCA Pierścieni i Jackson
« Odpowiedź #13 : 2004-03-01, 21:22 »
Ale to nieżłe że zdobył oskary we wszystkich nominowanych kategoriach
Władca jest super ale nie uważacie, że to aż dziwne że reżyser jakichś marnych horrorków (P.Jackson) reżyseruje takie dzieło?
(słowa uznania dla Niego i Nowej Zelandi :o )
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #14 : 2004-03-01, 21:27 »
marnych horrorków? "Przerażacze" to extra film :kocham:! Wg mnie facet ma talent ;) - choć nikt go wcześniej nie zauważał...
Zapisane

Forum Zwierzaki

11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedz #14 : 2004-03-01, 21:27 »

Darke Elf K.

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #15 : 2004-03-02, 07:52 »
wcześniej nie było tego pomysłu :). Ciekawi mnie Frodo  :roll:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #16 : 2004-03-02, 16:22 »
Przerazaczy nie widzialam, ale Martwica mozgu jest super  :spoko:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #17 : 2004-03-02, 17:34 »
nie widziałam "Martwicy mózgu" ;). Zobacz koniecznie "Przerażacze", extra film :wink: ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #18 : 2004-03-02, 21:49 »
na pewno ekstra ;) ale pewnie nie bedzie w wypozyczalniach  :cry:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #19 : 2004-03-03, 10:07 »
ja mam juz na dvd ostatnią częśc ŁOTR`a.. ale jakaś dziwna.. pozyczylem od kolegi.. a tutaj zonk..
ruskie to chyba robili.. zgrywana z analogu... ale nie kinówka.. tylko przetwarzana prosto z tasmy kinowej na cyfrę.. dziwne :) ... ale zawsze coś,,
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #20 : 2004-03-03, 18:01 »
Wlasnie 18 lutego wyszla bardzo dobrej jakosci wersja to jej dane:

The Lord of the Rings: The Return of the King *TELECINE*

THEATRE DATE : 12.17.03 (USA)
RELEASE DATE : 02.18.04
STORE DATE : 05.25.04
GENRE : Fantasy / Adventure / Action
RUNTiME : 201 mins
RATiNG : 8.9/10 (50,154 votes)
SCREENiNGS : 3,703 (Opening USA)

ViDEO : 1066kbps xvid
AUDiO : 448kbps 5.1 AC3
RESOLUTiON : 640x256
DiSCS : 3  

Jak widac telecine, czyli zgrywana z kinowej tasmy, ale jakosc ma prawie jak dvd-rip, przypuszczam ze to wlasnie masz :) Na poczatku ruskie napisy, i w jednym momencie w filmie tez ruskie tlumaczenie jak mowili w elfim jezyku.
Zapisane

Forum Zwierzaki

11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedz #20 : 2004-03-03, 18:01 »

Wiedźma

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #21 : 2004-03-03, 20:46 »
eee, ja poczekam ,az wyjdzie normalne dvd, z wersja rozszerzona i wtedy sobie od kogos przegramy na cd i obejrzymy :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #22 : 2004-03-04, 15:29 »
No cóż... Pozostaje pogratulować :wink: ;)

(wiem wiem - spóźniłam się :P )
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #23 : 2004-03-04, 19:35 »
Ja też się spóźniłam ;-) ale trudno
Nie zarywałam nocy ;-) ale oglądałam powtórkę, strrrraaasznie się cieszę! Film jest tego wart!!
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #24 : 2004-03-04, 20:12 »
ja oglądałam kawałek powtórki, tylko przez dwa Oscary LotR'a :lol:. Za późno sobie trafiłam (nie miałam w planie oglądać) a potem poszłam spać :lol:
Zapisane

Elanor

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #25 : 2004-03-04, 20:41 »
ja też nie oglądałam bo rodzice... no właśnie. Ale rano od razu w internecie sprawdzałam! W szkole mieliśmy normalnie śwęto radość ogólna panowała :lol: Tylko szkoda żeJohnny Depp nie dostał za najlepszego aktora (rola w Piratach z Karaibów). Moim zdaniem zasłóżył sobie na tekie wyróżnienie... szkoda. A le z Władcy jestem dumna!!!!! ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #26 : 2004-03-05, 15:41 »
Hehehe też trzymałam kciuki za Johny'ego ;) Szkoda że nie dostał :(
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #27 : 2004-03-05, 17:18 »
fajnie J. Depp wyszedł z Piratach, można było pośmiać się z niego :lol:, ale wisiało mi to czy dostanie Oscara czy nie :P... no chociaż mógł dostać, mógł, bo grał świetnie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedz #27 : 2004-03-05, 17:18 »

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #28 : 2004-03-05, 18:47 »
Ja juz sam nie wiem czy to J.Deep gral tak dobrze, czy tez moze charakteryzatorzy odwalili kawal dobrej roboty :)
Zapisane

Elanor

  • Gość
11 Oskarów Władcy Pierścieni !
« Odpowiedź #29 : 2004-03-05, 19:24 »
Cytat: xeite
Ja juz sam nie wiem czy to J.Deep gral tak dobrze, czy tez moze charakteryzatorzy odwalili kawal dobrej roboty :)
Wystarczy obejrzeć kilka filmów Johnnego żeby się przekonać że to nie jest robota charakteryzatorów. On po prostu dobrze gra:) Potrafi wczuć sie w rolę i za każdym razem wciela się w swoją postać i jest nią na prawdę. Powinien dostać Oskara za całokształt twórczości!!!!!!!:)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 28 zapytaniami.