Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.  (Przeczytany 12857 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #60 : 2004-03-11, 16:08 »
o mamciu... :D gdzie film,a gdzie real??
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #61 : 2004-03-12, 17:47 »
dzisiaj oglądam,
mam już na płycie ;)
Zapisane

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #62 : 2004-03-12, 22:21 »
pasja wszędzie jest już.moja sąsiadka,co na codzień to taka niekumata,co do kina i wogóle to nawet sama mówi,że o pasji to już tyle słyszała.brawo,dla pani sąsiadki ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedz #62 : 2004-03-12, 22:21 »

anneri

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #63 : 2004-03-12, 22:59 »
Pasja ma potezna reklame nie ma co.

Bylam, widzialam, brutalnosc i jej detale mialy nam cos powiedziec.Ludzi plakali z napiecia a rzadko ze wzruszenia i taka jest prawda.Dla mnie sceny biczowania to jak film z rzezni - mogli GO jeszcze pocwiartowac i zjesc  :?

Motyw szatana mi sie podobal, waz - znana mi "rasa" takze. I jeszcze kruk - tez ladnie pokazany...;)
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #64 : 2004-03-14, 14:52 »
w końcu obejrzałam ;)

I teraz wiem na pewno, że nie jest to film dla wszystkich i nie należy iść na niego tylko dlatego, że o nim tak głośno.
Przede wszystkim ze względu na wyjątkową dosłowność tortur w nim przedstawionych, krzyków bólu i strumieni krwi.
Gibson postawił na naturalizm zewnętrzny zapominając chyba troszkę o podkreśleniu sensu cierpienia Jezusa i  jego śmierci .
No, ale cóż, miał prawo. Ten film może wstrząsnąć, ale raczej na krótko.
I na pewno nie jest antysemicki. Wymowa tego filmu nie jest wymierzona przeciwko jakiemukolwiek narodowi.
Cała akcja skupia się wyłącznie na jednej postaci - Chrystusie.
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #65 : 2004-03-14, 15:04 »
Idę zaraz do kina i trochę się boję...
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #66 : 2004-03-14, 15:14 »
bądź dzielna ;)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #67 : 2004-03-14, 18:53 »
Właśnie wrócilam. Nie jestem w stanie skomentować tego filmu, za duże na mnie wywarł wrażenie. Dla mnie był po prostu zbyt mocny.
Zapisane

kareena

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #68 : 2004-03-14, 21:05 »
Jak ochłoniesz to jestem ciekawa Twej opinii :)


PS
moja babcia też dzis była i wyrażała sie b. pozytywnie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedz #68 : 2004-03-14, 21:05 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #69 : 2004-03-14, 22:19 »
No dobra emocje trochę opadły. Strasznie przeżyłam ten film, zarówno psychicznie jak fizycznie, było mi gorąco, serce walilo, i pocily mi się ręcę. Długo po wyjściu z kina nie wiedziałam co mam powiedzieć. Film zmusil mnie do przemyśleń, przyziemne rzeczy jakby straciły na znaczeniu. Nie będę go oceniac czy jest dobry czy zły bo ma takie i takie strony, na pewno nie wszyscy powinni go obejrzeć, ale myślę, że każdy kto obejrzy przeżyje go bardzo indywidualnie.
Zapisane

Gina

  • *
  • Wiadomości: 275
    • WWW
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #70 : 2004-03-14, 23:41 »
Dzisiaj oglądałam!

Ważna rzecz dla mnie Jezus to nauczyciel Gibson zrobił z niego kawałek mięsa, piękne symboliczne sceny! dla mnie zamało! byłam zachwycona do momentu "rzeźni" wtedy się zaczełam troszke nudzić, gdyby było troszke więcej treści ten film zostałby moim ulubionym, dostrzegam przerys formy nad treścią, żałuje że tak mało symbolicznych scen ponieważ od szatana naprawde ten film przekazywał wartości a pozniej wiadomo........

Świetna scen z Judaszem i dziećmi, małego Jezusa wtedy sie bardzo wzruszyłam, bardzo mi sie podobała postać Szatana!

Jedna rzecz mnie zastanawia, kapłani ktorzy go skazywali, oni naprawde wierzyli w to ze byl bluzniercą chcieli wyroku bo złamał prawo, a w filmie zostali pokazani jako niewyzyci fanatycy-to moze byc antysemityzm
to samo tyczy sie Rzymian oni tez nie mieli nic do Jezusa.......

Nie przeraziły mnie sceny z biczowania w końcu nigdy nie uważałam tego za piknik.......przeraził mnie szatan z dzieckiem na ręku!

TEN film JEST O NAS nie o jezusie, ten mały szatan to my, w dzisiejszych czasach to my jestesmy katami, widać to w scenach gdzie pełno krwi, wyrzywamy się na słabszych, na tych co łamią prawo, z taką samą zajadłoscia rzadamy kary śmierci, to dziecko było obrzydliwe, szorstkie, żałosne, cyniczne przy egzekucji ,normalnie odruch wymiotny, taki mały diabeł co czasami widać w autobusach jak wyzywają swoje babcie, bo nie chcą im kupić lizaka...... no chyba tacy jesteśmy  :roll:
Zapisane
Hodowla Myszy Rasowych - http://dynamimaus.w.interia.pl

Galago De Codi

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #71 : 2004-03-15, 15:10 »
Kapłani dobrze wiedzieli w biblii że jezus jest wybrańcem. Ale bali się tego że nie będą  juz na uprzywilejowanej pozycji, pozatym jezus szkalował ich zachowanie..  i za to dostał..
Pozatym jak miało się odbyć jego złożenie w ofierze.. on przyszedł na smierć. Tak musiało być...
        ... Mi chodzi o jedno. Jezus umierając nie spełnił całej wyroczni. Za 3 dni zmarchwystał a po wyznaczonych czasch miał objąc w niebie Królestwo. Film ten pokazuje jesusa zmasakrowanego i pobitego.. Wogole w religiach jezus to albo dziecko w żłobie, lub tez kawałek mięsa przybity do kija... Nie pokazuje się jego zycia i majestatu jakim teraz jest odziany. On teraz jest drugim po Bogu.. a w naszej psychice jest albo dzieckiem albo trupem... dziwne nie ?
Zapisane

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #72 : 2004-03-15, 21:35 »
nareszcie! w piątek jade na film. troche długo to trwało, bo jeden z księży widział film 2 razy i więcej nie chce, a drugi złamał sobie nogę grając w koszykówkę :P , ale na szczęście zgłosił sie trzeci.


co do filmu, to uważam, że ukazuje najważniejszą część życia Jezusa. jeszcze w Ogrójcu modlił się do Boga: "jeśli chcesz oddal ode mnie ten kielich". gdyby tak się stało zbawienia w ogóle by nie bylo. te wszystkie uzdrowienia, wskrzeszenia, cudy- to byla tylko Jego droga. wiedział, że bedzie cierpiał i bał sie tego. powiedział "jeżeli chcesz mnie naśladować, to weż swój krzyż i idz za mną". to jego śmierć na krzyżu jest najważniejsza. smierc dla zbawienia swiata. w tamtych czasach nikt nie cackal sie ze skazańcami. nie biczowali go przecież tak, żeby nie zranic. przeciwnie chcieli zadać jak największy ból. On wiedział, że bedzie bardzo ciężko przatrwać Mu do śmirci na krzyżu, i dlatego sie bał. ale musiał umrzeć na szczycie Golgoty, wyszydzony i poniżony, niczym wrak człowieka, jak zwykły zbir, żeby wypełnił się plan Boga...
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

Gina

  • *
  • Wiadomości: 275
    • WWW
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #73 : 2004-03-15, 21:56 »
moim zdaniwm Jezus w tym filmie jest symbolem, i tu nie chodzi że tak było i trzeba tak pokazać, bo droga krzyżowa w końcu to nie piknik i o tym powinni ludzie wiedziec a nie że dowiadują sie tego dopiero po obejrzeniu pasji i uwazają że jest zajebisty ten film BO TAK BYŁO.......może trzeba doszukać się znaczenia, może ta rzeźnia nie jest bo tak było tylko jest po to żebyśmy się zastanowili nad swoją osoba

ludzie ktorzy autokarami jezdza na pasje, najczesciej wychodzą z textem ten film jest dobry bo prawdziwy, albo ze przedstawia grzesnikow jakimi naprawde byli, albo ze jest zly bo nie lubie rzezni............sorry i to jest wszystko? za chwile zapomna o tym filmie a chyba on cos wiecej przekazuje......
Zapisane
Hodowla Myszy Rasowych - http://dynamimaus.w.interia.pl

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #74 : 2004-03-15, 22:08 »
Ten film dlatego, że jest mocny uświadamia ludziom ile Jezus się za nich wycierpiał. W dzisiejszych czasach ludzie zapomnieli już o Jego poświęceniu, o tym jak oddał za nas życie. Myślę, że głównym problemem widzów jest to, że podczas filmu uświadamiają sobie jak mało wdzięczności za to Mu okazują, że nie żyją zgodnie z jego naukami, że nie są wystarczająco dobrzy dla bliznich. Mnie film ogromnie poruszył, długo nie mogłam się otrząsnąć, skłonił mnie do wielu przemyśleń i cieszę się z tego, myślę, że tego potrzebowałam, bo w dzisiejszych czasach, w tej nieustającej gonitwie do czego gdzieś chyba zatracilam taką duchowość a brakuje mi jej.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedz #74 : 2004-03-15, 22:08 »

Tafta

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #75 : 2004-03-15, 22:12 »
każdy ma prawo do własnej interpretacji
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.154 sekund z 26 zapytaniami.