Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!  (Przeczytany 7985 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leloo

  • Gość
Moj pieknyy pretnik karłowaty (colisa lalia) zacząl dzis budowac dniazdo!!! Bardzo sie ciesze byc moze bede mial maluchy;-). Pretnik przynosi do gniazda rozne kawalki roslin ktore trzyma w pysku i pozniej je uklada opowiedzni... ostatnio mi troche kabomba zmarniala i duzo kwalkow "lata" po akwarium wiec on lapie je do pyska i uklada w gniezdze bardzo fajnie to wyglada...;-) za niedlugo bedzie pewnie umacniaj je pianą a pozniej dojdzie do zlozenia ikry!!! mam nadziej przynjamniej Pozdrawiam wszytskich
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedź #1 : 2005-04-12, 15:37 »
u mnie było dokładnie tak samo,świetnie potem będzie "tańczył" z samicą :D
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedź #2 : 2005-04-12, 15:45 »
gratulacje ...
wreszcie się doczekałeś ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedz #2 : 2005-04-12, 15:45 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedź #3 : 2005-04-12, 17:05 »
Mam nadzieje że prętniki sa w akwarium tarliskowym ogólnym, albo siatkowym kotniku, bo inaczej małych ci się na 100% nie uda odchować...   :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Leloo

  • Gość
Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedź #4 : 2005-04-12, 17:17 »
PePe na razie do akwarium tarliskowego nie mam grzalki a woda ma 23 stopnie, wiec byc tam za bardzo nie moga... Ale jak kupie grzalke to je tam dam. Chyba, ze wczesniej samiczka zlozy jaja. Tak i tak nie moglbym odchowac calej gromadki, bo nie mialbym co z nimi zrobic.
Zapisane

Ellen

  • Gość
Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedź #5 : 2005-04-12, 17:22 »
Moj tez notorycznie gniazdo budowal, nawet sie obsciskiwaly ze soba, ale nic z tego nie bylo (samiczka w ostatnim momencie odplywala i nigdy nie dala ikry :( ). Moze Tobie sie uda.
Zapisane

Leloo

  • Gość
Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedź #6 : 2005-04-12, 17:48 »
No bardzo bym chcial;) Ellen a czy samiczka miala rozdęty brzuch od ikry? bo moja ma bardzooo taka kuleczka;-) Samiec calyyy czas goni za samiczka ale nie wiem dlaczego ona przed nim ucieka..:P no ale coz:P widocznie tak ma byc
EDIT:

JEST IKRA!!!  przec chwila byly juz 2 cykle-> super to wygladalo samiec jakby przytulij soe do samicy tak sie na niej zlozyl i scisnąl jej brzuch i ok 50 ziarenek ikry za jednym razem poszlo;-) samiec starrannie ja zbieral do gniazda;-) a jeszcze samica grubiutka;-) ciekawe ile cykli bedzie:Pwlasnie tancuja po raz 3 czyli juz 3 cykle beda:Pheh ciesze sie bardzo;-)   [/b]
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedź #7 : 2005-04-14, 16:00 »
czekamy na dalsze info ;)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedź #8 : 2005-04-14, 16:00 »
no właśnie z niecierpliowścią... :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedz #8 : 2005-04-14, 16:00 »

Leloo

  • Gość
Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedź #9 : 2005-04-14, 16:10 »
jak naraziekurde n o info nie najlepsze... w nocy cos sie stalo z gnziadem bylo tam na oko 400 sztuk ikry teraz juz jest bardzo malo:(  :cry: ale mam nadzieje ze cos z tego jeszcze bedzie... a jak nie to bede musial poczekac do nastepnego tarla... nie wiecie moze kiedy moze nastapic kolejne tarlo? mniej wiecej jaki okres czasu? :roll:
PS ale z tego co zostalo mysle ze dzisiaj cos juz wyjdzie na swiat;-) samica strasznie chuda;-) ale to dobry znak:-) tarło wygladalo wczoraj pieknie nigdny nie widzialem jak rybka sklada ikre wiec bylo to dla mnie jakie sprzezycie;P
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedź #10 : 2005-04-14, 16:13 »
powodzenia życze w dalszej hodowli ;)
mam nadzieje ,że cos z tego wyjdzie (tarła)
Zapisane

Raffy

  • Gość
Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedź #11 : 2005-04-14, 19:12 »
Pierwsze tarła nie są zawsze udane, niestety.

No ale ... może coś z tego uchowa albo na następne tarlo poczekasz :) Samice bojownika po 2 tyg już mogą się znowu trzeć, chyba u prętników jest podobnie. pozdr.
Zapisane

Leloo

  • Gość
Prętnik buduje gniazdo!!!-> JUZ JEST IKRA!!!
« Odpowiedź #12 : 2005-04-14, 20:44 »
No niestety z tego tarła juz nic nie bedzie... ale to byla rowniez moja wina;( bo byly w akwa ogolnym... bo mi nie przywiozl koles(z zoologa) grzalki do malego akwa... Raffy z tym mnie bardzo ale to bardzo pocieszyles(ze po 2 tygodniach moga sie trzec ponownie) bo ja myslalem ze  3 miechy... ikry juz nie ma wogole... nastepnym razem beda juz w akwa tarliskowym (12l) i tam mam nadzieje ze sie uda... ale duzo 1 zeczy, ktore so robi po raz pierwszy raz nie wychodzi... ale to bylo dla mnie nauczka i teraz juz bede wiedzial co robic na przyszlosc...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 26 zapytaniami.