Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: mam persa,który bywa agresywny,co robić?  (Przeczytany 734 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agusia

  • Gość
mam persa,który bywa agresywny,co robić?
« : 2006-02-11, 22:52 »
Mam 5 miesięcznego persa.Kotkę.Jest u mnie od 3 miesięcy.Wszystko było dobrze aż nagle od jakiegoś miesiąca zaczęła ni stąd ni z owąd syczeć i warczeć na mojego chłopaka.Razem ją kupowaliśmy,wcześniej taka dla niego nie byla.Skąd ta zmaina?Zaczepa go a potem warczy,gdy tylko wyciągnie do niej rękę,nie pozwala się pogłaskać,nic.Jak on wchodzi do pokoju to albo go olewa albo ucieka.Nic jej nie zrobił,więc nie wiem skąd taka nagła zmiana.Na nikogo innego tak nie reaguje.Przyjdzie ktoś pierwszy raz i jest ok a na niego,strasznie jest cięta.Jeśli ktoś może mi poradzić co robić to byłabym wdzięczna.
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: mam persa,który bywa agresywny,co robić?
« Odpowiedź #1 : 2006-02-12, 20:51 »
Mam podobny problem, tyle że z kocurkiem. Od jakiegoś czasu rzuca się na wybrane osoby (zwykle na mnie), zrobił się z niego młody bojownik. U mnie chociaż troche podziala kastracja, nie wiem jak to jest z kocicami. Rysio od kiedy ma 5 i pół miesiaca zmienił się o 180 stopni, gdy go głaszcze rzuca się na mnie, wtedy go ignoruję i nie zwracam uwagi na miauczenie, po jakimś czasie go głaszcze i jest spokojniejszy, mniej gryzie.
Pewnie w obu naszych przypadkach kociambery dorastają ;) na mnie się rzuca bo mu na za dużo pozwalałam jak był mniejszy i wie że zawsze mu ulegnę :P
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: mam persa,który bywa agresywny,co robić?
« Odpowiedź #2 : 2006-02-12, 20:55 »
Hodujecie sobie potforki. One musza wiedziec kogo maja słuchać i trzeba stanowczo im to pokazać. Sporo słyszałam o persach że bywają złośliwe i paskudne, ale nie chciałabym jakos generalizować bo to zalezy od konkretnego kota. W kazdym razie stanowczość nie zawadzi.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: mam persa,który bywa agresywny,co robić?
« Odpowiedz #2 : 2006-02-12, 20:55 »

agusia

  • Gość
Odp: mam persa,który bywa agresywny,co robić?
« Odpowiedź #3 : 2006-02-12, 22:54 »
Moja lubi atakować nogi ale nie pozwalam jej na to,więc jak powiem: nie wolno to jest spokój.Tylkko przy moim chłopaku nic nie dociera:(Wiem,że jest mała i dopiero dorasta a jednak mnie to nie pokoi.Co do uwagi by pokazać kto tu rządzi to ona to wie.Jak ja jestem przy niej gdy mój chłopak chce ją pogłaskać to jest przesłodka ale wystarczy,że odejdę to zaraz syczy i warczy.
Może jest zazdrosna? :(
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: mam persa,który bywa agresywny,co robić?
« Odpowiedź #4 : 2006-02-13, 02:11 »
agusia to całkiem mozliwe.
ciocia mojej mamy miała psa. Jak byli u tej cioci to psinka była słodziutka i kochana, lizała bawiła się z bratem mojej mamy, a gdy wszyscy wyszli warczała na niego i szczekała. Możliwe że stwór jest zazdrosny  :;p:
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 24 zapytaniami.