Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: CZYM I JAK KARMIĆ?!  (Przeczytany 24162 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #30 : 2004-11-26, 12:30 »
dziękuje bardzo :)))
Niom, ma taką dłuższą sierść :)))
Zapisane

Maxim

  • Gość
CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #31 : 2004-11-26, 22:14 »
Wspaniale, ze koteczki zanlazły swoje domki  :D  pewnie trzymanie kciuków pomogło , więc trzymam też mocno za czarnulka  :wink:
Zapisane

Eli

  • Gość
CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #32 : 2004-11-26, 22:29 »
Wróciła do nas czarna kotka!! Jej włascicielka (ktora juz ma dwea koty) powiedziala ze nie mogła sie zadomowić... w dodatku myła jej sierść..... OCTEM. Niby żeby pchełek nie było, a kotka czyta była!!!!!!!
Normalnie nie mam słów !!!! WRRRRR  :(  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedz #32 : 2004-11-26, 22:29 »

myszka

  • Gość
CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #33 : 2004-11-26, 23:21 »
Zdarza się. Ludzie i parapety - lepiej, że oddała tobie, niż miałaby wywieźć do schroniska, albo wypuścić "na wolność", bo to kot, więc sobie poradzi...
Zapisane

Eli

  • Gość
CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #34 : 2004-11-27, 12:46 »
eh :( ale dorosła baba, ma już dwa koty (mam nadzieje że ich nie myła octem) a zachowuje sie jak jakies 5 letnie dziecko :( to jest żałosne :(
Pies od razu poznał tą kotke, zaczął ja lizać i pilnować. Przez pierwszy dzień i noc, jej brat, ten drugi czarny kot, bił ją ale teraz jest dobrze, już śpią razem, bawią się i razem napadają na psa  :o  :lol: dobrze że on taki cierpliwy i wytrzymuje nawet ciągniecie za wąsy :lol:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #35 : 2004-11-27, 19:53 »
Cytuj
w dodatku myła jej sierść..... OCTEM
Totalny parapet ta baba, ciekawe co jeszcze można bez sensu wymyslić  :roll:
Zapisane
BC + koci podrostek

Mariejo

  • Gość
CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #36 : 2004-11-28, 19:40 »
Na wystawie przekonalam sie ze bardzo wazne jest dobre karmienie kota, moje koty maja wspaniale futro, nie musialm ich kapac.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #37 : 2004-11-28, 20:04 »
To ja troche nie na temat: jakis czas temu byłam w Świnoujściu i zauważyłam że w willach przy promenadzie mieszkają wyłącznie koty o bardzo ciekawym ubarwieniu - czarne z ciemno brązowym połyskiem i dłuższą sierścią - pewnie potomkowie jednego kocurka :)
Zapisane
BC + koci podrostek

catmama

  • Gość
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #38 : 2005-06-24, 16:59 »
KOT TO NIE KRÓLIK!

Jeśli chcecie, żeby Wasze koty były zdrowe, NIE DAWAJCIE im SUCHEJ KARMY, obojętnie jakiego producenta!!!!!
KOTY SĄ Z NATURY MIĘSOŻERCAMI, A NIE KRÓLIKAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KAŻDA SUCHA KARMA zawiera ok. 80% (!) SKŁADNIKÓW ZBOŻOWYCH, ponieważ w przeciwnym wypadku nie da się uzyskać konsystencji krokietów...

Tych składników zbożowych organizm kota nie jest w stanie strawić (bo to nie królik!) -  zatruwają one nerki i wątrobę!!!
W naturze kot odżywia się w ok. 95% mięsem i dokładnie tego samego potrzebuje, będąc u nas w domu! Jedyne zboża, które spożywa, to to, co znajduje się w żołądku myszy, a to jest ok. 1,5 - 5% jej wielkości. A poza tym, to chyba nikt z nas nie widział w naturze kota jedzącego suchary albo marchewkę... ;-) To znaczy, że chcąc żywic kota zgodnie z jego naturalnymi potrzebami, zawartość zbóż lub warzyw w jego pożywieniu nie powinna przekraczać 10%
Poza tym koty nie są w stanie uzupełnić braku wody spowodowanego przez suchą karmę! Koty z natury piją niewiele, ponieważ ich przodkowie zamieszkiwali pustynie i dlatego organizm kota przystosowany jest do pobierania wody w 99% z pokarmu. Oczywiście powinny mieć zawsze u nas dostęp do miseczki z (co parę dni wymienianą) wodą, ale gdy jedzą suchą karmę, nie są po prostu w stanie uzupełnić tego ubytku wody w organizmie. Chyba nie musze już nic do tego dodawać jeśli powiem, że zawartość wody w myszy (czyli
ogólnie w mięsie), to ok. 75% (jest to dobrze widoczne przy smażeniu mięsa, jak szybko zmniejsza się jego objętość pod wpływem parowania wody), natomiast zawartość wody w suchej karmie- ok. 10%!!! Pod wpływem niedoboru wody w organizmie, organizm kota jest zatruwany, ponieważ nerki nie są w stanie usunąć toksyn i poza tym tworzą się kamienie nerkowe!!!
Pewnie zastanawiacie się teraz, dlaczego koty tak lubią w takim wypadku suchą karmę, lub karmę z puszki (która w większości przypadków nie jest dużo lepsza, jeśli chodzi o zawartość węglowodanów, ponieważ produkcja karmy, składającej się przede wszystkim z węglowodanów, a nie z mięsa, jest dla producentów dużo tańsza!!!)... Przede wszystkim, ponieważ producenci podobno dodają do tych karm substancje uzależniające, o czym słyszałam od wielu lekarzy weterynarii na zachodzie i sama miałam też takie przypuszczenia, jak widziałam moje koty, które zachowywały się „jak na odwyku”, kiedy odstawiłam im suchą karmę. Poza tym, jeśli od małego zostały do tego przyzwyczajone, to trudno potem zmienić u kota takie nawyki, ale naprawdę WARTO!!!! 

Mogłabym na ten temat jeszcze bardzo, bardzo dużo pisać, ale wszystkim, którzy chcą odżywiać swoich ulubieńców zdrowo i zgodnie z naturą i dodatkowo zaoszczędzić na kosztach leczenia tych wszystkich chorób spowodowanych nieprawidłowym żywieniem, zachęcam gorąco do zainteresowania się sposobem żywienia BARF. (BARF jest skrótem nazwy Biologically Appropriate Raw Foods czyli Biologicznie Właściwa Nieprzetworzona Karma, albo inaczej Biologicznie Odpowiednia Surowa Dieta).

Wiem z własnego doświadczenia, o czym mówię, ponieważ moja pierwsza kotka kosztowała mnie w ciągu jej pierwszych 3 miesięcy pobytu u mnie ok. 400 euro (czyli jakieś 1.600 zł- mieszkam w Niemczech) za rachunki u lekarza weterynarii i oczywiście bez efektu! Miała ciągle problemy zdrowotne, biegunki, alergie itp., a przede wszystkim, jak ją dostałam wyglądała na ok. 4 miesiące, a okazało się później, że miała 7! No a poprzedni właściciel żywił ja różnymi „dobrymi” i reklamowanymi rodzajami suchej karmy... Kiedy zmieniłam lekarza weterynarii  i (na szczęście) trafiłam do mojej obecnej lekarki, uświadomiła mnie o tym, co znajduje się w produkowanej karmie dla kotów i poleciła mi BARF, tzn. w uproszczeniu: 90% surowe mięso + 10% kości (np. szyjki z kurczaka) + dodatki witaminowe. Od kiedy żywię moje obydwa koty w ten sposób, nie mają żadnych problemów zdrowotnych, a do tego nie jest to droższe od karmy, ponieważ przy tym sposobie żywienia wystarczy im ok. 150 – 200 gram mięsa surowego (!) dziennie.
Zanim zdecydujecie się jednak na tą formę żywienia kota, zachęcam, żebyście poczytali parę opracowań na ten temat.
Niewłaściwym stosowaniem tego sposobu żywienia można kotu też w dużym stopniu zaszkodzić (np., gdy podaje się samo mięso, bez dodatku kości, -ponieważ doprowadziłoby to do niedoborów wapnia i łamliwości kości!-, lub też, gdy podaje się zbyt dużo kości- zachwianie równowagi wapniowo-fosforowej w organizmie, co prowadzi do zbyt zasadowego odczynu moczu i problemów z nerkami..).

Tym, którzy nie mają czasu bliżej się tym tematem zainteresować, oraz w okresie przejściowym,  poleca się stosowanie pożywienia złożonego w 75% z wysokowartościowej karmy z puszki (karma ta powinna składać się tylko lub przede wszystkim z mięsa i uwaga, ważne, żeby nie była z dodatkiem cukru- niszczy zęby!) i do tego 25% surowego mięsa. Nie ma potrzeby dodawać wtedy do pożywienia kości (wapnia) ani witamin.
   
W Internecie znajdziecie dużo ciekawych opracowań na ten temat, parę w języku polskim i dużo dużo więcej e języku angielskim lub niemieckim (np. savannahcat.de). 
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedz #38 : 2005-06-24, 16:59 »

Eli

  • Gość
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #39 : 2005-06-25, 21:21 »
Ale jak kotek gryzie suche, to czysci przedewszystkim zabkki. A mlode kocie, jak go swedza dziasla, tez w ten sposob sobie moze ulzyc...
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #40 : 2005-06-25, 21:28 »
Sucha karma nie czyści akurat najlepiej, bo w połączeniu ze śliną tworzy papkę, która oblepia zęby i sprzyja powstawaniu kamienia i próchnicy. Zęby najlepiej czyści mięso - surowe, żylaste, błoniaste, z chrząstkami, np. wołowe drugiego gatunku.
Zapisane

joanka

  • Gość
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #41 : 2005-06-27, 20:07 »
Hmmm... Bardzo cenne wskazówki na temat żywienia kota catmama... Dzięki. Ale to surowe mięso to najlepiej z jakiego zwierzęcia? Mój kot najbardziej lubi drób - może być? I jak to podawać? Ze skórą? Pokrojone w kosteczkę?
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #42 : 2005-06-27, 22:37 »
nie podawaj wieprzowiny. Drób, kurczak, wolowina - jak najbardziej. Indyczek tez moze byc. Nie krój za bardzo, kot to drapieznik, niech sobie sam radzi i rozrywa kawalki. Oczywiscie wielkosc mieska rozsadna powina byc.
Zapisane

Elven

  • Gość
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #43 : 2005-07-12, 11:23 »
Nie chcę pisać nowego tematu.
No więc kiedyś mój misio, dostał karmy Royal Canin, bo coś tam mu dolegało (pewnie po WS i KT). Karma "Sensitivity Control" i czy można kotkom ją podawać bez okazji (np. choroba), no ale pisze:

- selected protein
- skin & coat
- high digestibility
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #44 : 2005-07-12, 20:46 »
No ja się nie dziwię że po W albo KK cos mu dolegało.
Zajrzyj sobie na stronke Royala, tam masz pełen przegląd, dawkowanie i zalety wszystkich (za 20stu) rodzaji karm Royal Canin
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedz #44 : 2005-07-12, 20:46 »

Elven

  • Gość
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #45 : 2005-07-12, 21:01 »
Może mały off:

Adres strony tejże firmy?
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #46 : 2005-07-13, 14:28 »
Elven, RC to karma klasy, jaką kot powinien dostawać, jeśli się decydujemy na żywienie gotową karmą. Ilość rodzajów pozwala wybrać coś dla każdego kota.
Zapisane

joanka

  • Gość
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #47 : 2005-07-15, 14:49 »
Wreszcie kupiłam mojemu kotu zdrową karmę! - Royal Canin in&outdoor (suchą). Ale mu smakowało! Naprawdę nie spodziewałam się! Rzucił się jak na żadną inną! To chyba przez ten zapach - nawet mnie urzekł, ale nie skusiłam się :p Kupiłam mu też mokrą o smaku krabów, nie tknął w ogóle. Musiałam zmieszać z suchą i zjadł. Jaki kapryśny... Trudno dogodić mojemu kotu :D
Zapisane

GreenGun

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #48 : 2007-11-21, 21:21 »
mam pytanie czy ktos daje kotu karme firmy Hilton???? Najczestsze produkty to zwirek, ale karmy tez znalazłam. Czy ktos ja miał??? Jest dobra czy cos z kategori W i KK????
catmama pisze, zeby nie podawac suchej karmy, a w innym temacie gdzie jedna uzytkowniczka forum pisała o sowim małym kocie, Iras napisał, ze suchej karmy ma miec cały czas a morkej dawac porcyjki, ktore zje do konca.... No to jakie dla kota jest lepsze jedzenie, mokre czy suche???????
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #49 : 2007-11-21, 23:45 »
moja kota dostaje sucha a mokre sporadycznie jako smakołyk.

jeśli chciałabyś karmić mokra i dobra to bankructwo murowane...

hiltona nie znam, moja kota na Orijenie chowana.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

myszka

  • Gość
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #50 : 2007-11-22, 11:10 »
Sucha wystarczy. Jakie jest lepsze, trudno stwierdzić, dobre mokre jest OK, dobre domowe jest OK i dobre suche też jest OK, wtedy już zostaje tylko preferencja kota. Jeden mój je tylko suche, drugi wyłącznie domowe, oba zdrowe (na ciele, bo na umyśle to średnio :P)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedz #50 : 2007-11-22, 11:10 »

GreenGun

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #51 : 2007-11-22, 15:08 »
mam jeszcze pytanie zwiazane z W i KK. Dlaczego te produkty posiadaja certyfikaty jakosci i sa polecane? Jelsi sa tak bardzo złe dlacezgo nigdzie nie ma antyreklamy ani informacji na ten temat, ze jest w nich za mało miesa dla diety kota? Ludzie o tym nie wiedza a jelsi nie maja internetu moga sie nie dowiedziec....
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #52 : 2007-11-22, 23:41 »
A dlaczego reklamowany jest McDonald? Przecież to syf jakich mało. A cola? Rozpuszcza zęby, składa się z farby i cukru... A chipsy?
Dobrze, ale te produkty nie są zalecane... no to słodycze, jakieś kinderki z mlekiem, danonki i inne dziadostwa. Te ich wszystkie szumne stwierdzenia, jak to wapń i polecane, bzdura, to takie same słodycze jak inne, ale doklejają etykietkę zalecanego, zdrowego - ten sam mechanizm.
A certyfikat, można wyrobić wszystkiemu. Pytanie, kto naprawdę go wystawia i za jakie pieniądze.
Zapisane

Xentalia

  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: CZYM I JAK KARMIĆ?!
« Odpowiedź #53 : 2008-04-09, 15:05 »
Znalazłam dobre ceny na przysmaki najwyższej jakośći dla kociaków...
animonda 200g - za 2,60zł
             400g - za 4,40zl
http://www.zooekspres.pl/go/_category/index.php?idc=5_16
felix 400g za 2,50zł
http://www.zooekspres.pl/go/_category/index.php?idc=5_16_51
sheba za 2,50
http://www.zooekspres.pl/go/_category/index.php?idc=5_16_52

nigdzie nie znalazłam taniej
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 32 zapytaniami.