Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Do dołu

Autor Wątek: Wilki !!!  (Przeczytany 179109 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #480 : 2008-05-17, 01:35 »
Obejrzałem pierwszy filmik,dosyć ciekawy - ciekawe w jaki sposób wilk dostał się w ludzkie ręce? - nie wiem czy dobrze zrozumiałem,ale w komentarzach pisze że to jest jakaś pro-wilcza organizacja.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #482 : 2008-05-21, 22:21 »
Cytuj
1. Dlaczego poluje się na zwierzynę płową na terenach występowania wilka?


Bo nie ma aż tylu wilków i jest tak,że przykładowo jeden bardziej preferuje, a drugiego nie, no i wilk przemieszcza się, że właściwie na tym samym terenie tak do konca nie działa.
co powiecie na ten argument? dobra, wilki maja duzy obszar, terytorium ale moga kontrolowac stan populacji na całym prawda?
bardziej preferuje? to co, na sarny poluje, potem zaczyna na dziki bo sie sarny znudziły... poluje na to co jest i na to co mu łatwiej...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #482 : 2008-05-21, 22:21 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #483 : 2008-05-22, 15:20 »
http://www.searchingwolf.com/index.htm
..zdjęcia, odgłosy wilków itp.
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #484 : 2008-05-24, 21:15 »
http://kola.lowiecki.pl/przemysl/bor/Problem.htm

Wilk narusza równowagę w przyrodzie ...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #485 : 2008-05-24, 21:20 »
smiechu warte!
to moze mysliwy jest lepszym selekcjonerem niz wilk? pfffff

i jeszcze zdjecia dali, jakie to straszne ze wilki zjadły jelenia, lepiej oczywiscie wygladałby upieczony na talerzu do tego poroze ładnie wyprawione na scianie :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #486 : 2008-05-24, 21:38 »
Niech dadzą co innego jeść wilkowi, to nie będzie jadł jeleni...
To oczywiste, że musi coś jeść...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #487 : 2008-05-24, 21:43 »
on musi jesc jelenie, dziki, sarny, a skoro on jest to mysliwy jest zbedny, niepotrzebny. tylko bedzie przeszkadzał i to on bedize naruszał równowage. ale ciezko pogodzic sie ze skoro ejst wilk nie bedzie juz tyle kasy z miesa, próbuja walczyc :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #488 : 2008-05-24, 22:27 »
..jelenie, sarny, dziki..to główne pożywienie wilków;
tam gdzie są wilki nie powinno być myśliwych i kropka

..może dla myśliwych to jest zbyt skomplikowane..
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #488 : 2008-05-24, 22:27 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #489 : 2008-05-24, 22:42 »

tam gdzie są wilki nie powinno być myśliwych i kropka

..może dla myśliwych to jest zbyt skomplikowane..

Myśliwych nie powinno być w ogóle i chyba to jest dla nich zbyt skomplikowane ...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #490 : 2008-05-24, 22:43 »
Cytuj
Bo nie ma aż tylu wilków i jest tak,że przykładowo jeden bardziej preferuje, a drugiego nie, no i wilk przemieszcza się, że właściwie na tym samym terenie tak do konca nie działa.
Cytuj
Przykładowo jedna wataha polubiła jelenie, a nie rusza saren i saren jest więcej.(Tak wyskoczyłem)
moim zdaniem to wszystko głupoty, preferuja jedna zwierzyne a na inan nie poluja? maja swoje terytorium i na nim kontroluja populacje

trzeba im to rozrysowac zeby zrozumieli xD
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #491 : 2008-06-02, 18:19 »
WWF-Polska w ramach pomocy wilkom zebrało 67 tys 555 złotych! Jeden z podhalańskich hodowców otrzymał od nas nowoczesny, elektryczny pastuch na baterie słoneczne. W Bieszczady powędrowały dwa przepiękne owczarki podhalańskie. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że wesprą nas w następnych akcjach.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #492 : 2008-06-02, 20:47 »
mam nadzieje że po takich staraniach i akcjach nastawienie się zmieni, mam również nadzieje że psy bedą spełniać swoja role tak samo jak pastuch na baterie słoneczną :) gratulacje :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #494 : 2008-06-07, 15:38 »
Eeee...ale co to ma być?...:mysli:...

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #494 : 2008-06-07, 15:38 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #495 : 2008-06-07, 15:40 »
..sama nie wiem :hmn:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #496 : 2008-06-07, 17:44 »
pierwsze 3 linki z jakies wystawy, troche dziwna, latajace wilki? hm nie wiem
4 link to historia jakiego goopiego kolesie :/ okropne zdjecie
za to 5 to o wilkach w parku :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #497 : 2008-06-11, 21:53 »
Pokazywali dzisiaj na TVN 24 Francuzkę,która już 3 lata bada wilki w Rosji - spędza po 8 godzin dziennie z wilkami,chodzi z nimi,ale do nich nie mówi,żeby nie przyzwyczaić zwierząt do ludzkiego głosu.
Babka/wet mówiła,że wilki są najbardziej do nas podobne społecznie i najłatwiej sie jest człowiekowi z wilkiem dogadać i jeśli stado/wataha akceptuje człowieka w swojej grupie ( oczywiście człowiek musi być podporządkowany ),to nie ma w tym nic złego.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #498 : 2008-06-11, 22:03 »
hehe tez chciaąłbym tak baadc, jesli zachowuje si eodpowiednio, to wilki nic jej nie zrobia, a za to jakie przezycia i na pewno przyczynia sie w nauce, i moze zmienia stosunek do tego pieknego ziwerzecia :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #499 : 2008-06-11, 22:10 »
Tak,przy takich badaniach doskonale widać,że wilk nie jest krwiożerczą bestią za jaką uchodzi w wyobrażeniach i w przesądach ludzi.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #500 : 2008-06-13, 16:17 »
Pokazywali dzisiaj na TVN 24 Francuzkę,która już 3 lata bada wilki w Rosji - spędza po 8 godzin dziennie z wilkami,chodzi z nimi,ale do nich nie mówi,żeby nie przyzwyczaić zwierząt do ludzkiego głosu.
Babka/wet mówiła,że wilki są najbardziej do nas podobne społecznie i najłatwiej sie jest człowiekowi z wilkiem dogadać i jeśli stado/wataha akceptuje człowieka w swojej grupie ( oczywiście człowiek musi być podporządkowany ),to nie ma w tym nic złego.
Słynny Shaun Ellis wcale nie był podporządkowany. Mało tego przez pewien czas był przywódcą stada wilków. Natomiast, gdy chodzi o podobieństwa społeczne, to gdyby społeczeństwa ludzi rządziłyby się takimi samymi prawami i regułami jak wilcze świat byłby dużo piękniejszy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #500 : 2008-06-13, 16:17 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #501 : 2008-06-13, 16:25 »
Ta kobieta też pełni funkcję,tak jakby przywódczyni stada - nagrałem to na DVD i jak sobie przypomnę jak zamienić na AVI,to wrzucę to na youtube.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #502 : 2008-06-25, 00:12 »
Kolejna nagonka myśliwych na wilki:
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080623/AKTUALNOSCI/302271507

Cytuj
To gdzieś blisko obwodu mojego KŁ, położonego w nadleśnictwie Mircze. Gdy wilki się pojawiają w lesie, to cała zwierzyna udaje się masowo na " emigrację " na podmokłe łąki i bagna. Nie raz to zjawisko zauważyłem, a i Straż Graniczna także tą zależność stwierdziła.

Mam nadzieję, że niebawem wilk stanie się zwierzyną łowną :))))

Cytuj
Odstrzaly na wilka zostana wznowione dopiero wtedy kiedy sie ktos zdziwi jak mu ubedzie kawalek d...y. Wilk musi zagryzc czlowieka dopiero sie obudzi Panstwowa Rada Ochrony Przytody z prof. Bereszynskim na czele. Szkoda tylko czlowieka. Dlatego nie ma sensu strzelanie tych zwierzakow cichaczem, niech ich bedzie jak najwiecej. Problem sam sie rozwiaze. Tylko siedziec i czekac cierpliwie.

Cytuj
Raczej człowieka nie zagryzą ale jak wreszcie jakiemuś ważniakowi zeżrą psa lub inne ukochane zwierzątko to pewnie nagle okaże się, że trzeba je wytłuc. Tak jakoś mi się wydaje, jeśli coś ma się w Polsze wydarzyć...

Cytuj
99% naszej braci łowieckiej uważa, że wilki powinno się wybić tylko głośno o tym nie mówią. I te 10-20 sztuk w tatrach na pewno też by komuś robiło "szkody"

Cytuj
Problem jest taki, że podręcznikowe opracowania dot. wilka i jego populacji nie zawsze odpowiadają rzeczywistości. Na znanym mi terenie łowieckim nie ma podobno wilków - według opracowań naukowców. Według natomiast leśników wilki są - i to na stałe ( są już osiadłe ), a ponadto spotyka się na tym terenie watachy przechodnie ( z Ukrainy ), odwiedzające regularnie las. Czy wilk się rozprzestrzeni na zachód Polski to szczerze wątpię, gdyż rozwój cywilzacyjny, urbanistyczny itd. stanowi dla nich nie do pokonania zaporę. Wilk będzie utrzymywał się tam, gdzie ma odpowiednie warunki do życia. Ukraińcy, Białorusini strzelają wilki i nie wpływa to na ich populację w sposób szkodliwy dla tego gatunku. U nas te same wilki są pod ochroną, mimo to, że po przejściu naszej wschodniej granicy stają się one dla sąsiadów zwierzyną łowną :)))).

Tak więc polski myśliwy, aby zapolować na wilki musi jechać np. za wschodnią granicę kraju na polowanie dewizowe i słono płacić tam za odstrzał naszych polskich wilków :)))).

Cytuj
Drobne sprostowanie. Obecnie wilk nie ma naturalnego reducenta takiego jak dawniej wscieklizna. Nie wolno doprowadzic do sytuacji jaka ma miejsce w przypadku lisa gdzie w wielu lowiskach jest go wiecej niz zwierzyny drobnej. Czlowiek zachwial rownowage w przyrodzie i teraz nie moze jej pozostawic samej sobie bo dojdzie do katastrofy ekologicznej i unicestwienia parzystokopytnych

Cytuj
Dlaczgo nie można by ustanowić krajowych limitów odstrzałów, np. 10 wilków/ rocznie , a odstrzały wystawić na aukcje dostępne wyłącznie dla członków PZŁ, tak aby pieniądze, które nasi myśliwi zostawiają za granicą ( za MIEDZĄ ) , pozostały w Polsce ?

Tu jakiś rozumniejszy i wrażliwszy myśliwy:
Cytuj
Koledzy wszystko prawda, ze zachwiana została równowaga w przyrodzie, ze jest coraz mniej miejsca dla nas, drapieżników, naszych czworonożnych pupili oraz zwierząt gospodarczych. Ze z tego powodu dochodzi do nazwijmy to zgrzytów itd., Ale wybaczcie moim zdaniem traktowanie wilka czy choćby jeszcze bardziej popularnego lisa w taki sposób jak niektórzy z nas jest haniebne i nieprzystojące dla myśliwego. Rozumie ze ktoś chciałby polować na wilki u nas i nie jestem przeciwny. Ale chęć wręcz eksterminacji wilka, lub wypowiedzi jak w którymś bieżącym temacie gdzie jeden z Kolegów napisał ze jakiś kaliber sprawdza mu się wyśmienicie, bo po strzale nie ma, co zbierać z lisa, sa co najmniej żenujące i jak dla mnie dyskwalifikujące dla myśliwego. Przy takim rozwoju populacji dzika, jeszcze trochę i zaczniemy go traktować gorzej niż wilka i lisa gdyż będzie dla nas takim zagrożeniem ekonomicznym. Może zaczniemy tłuc do nich wtedy z broni automatycznej?
Uważam ze przyrodę powinniśmy szanować, jako całość a nie wybiórczo, bo tylko wtedy jesteśmy prawdziwymi przyjaciółmi przyrody a nie samolubnymi strzelaczami do zająca, bo lisa, wilka, ptaki drapieżne wytruliśmy i wytłukliśmy, aby moc się delektować polowaniem na szaraka.
P.s. właśnie, jako myśliwy, miłośnik przyrody nie mogę się doczekać gdyż może najbliższej zimy zostanę podprowadzony w Bieszczadach do wilków i będą to bezkrwawe łowy z aparatem i to mi wystarczy, bo strzał nie jest wcale konieczny, aby podchód był myśliwską przygodą.

Cytuj
Ja także jestem za niskim odstrzałem wilka, wysokości paru % rocznego przyrostu naturalnego. O ile znajdzie się naukowiec który udowodni że przyrost jest.
Za to z aukcją kompletnie nietrafiony pomysł. Polowanie na wilki dla elit? Lepiej by było dawać odstrzał w nagrodę za jakieś szczególne zasługi dla PZŁ.

Cytuj
Nie piszcie o wilkach jak o przyczynie ludzkiej zagłady.

Wilk to bardzo sympatyczne zwierze. Chyba sympatyczniejsze od myśliwego.

Ja wolałbym w lesie spotkać dzikiego wilka niż pijanego myśliwego.

Cytuj
A ja bym wolał spotkać pijanego myśliwego niż pijanego obrońcę przyrody. W moim przypadku było by to największe niebezpieczeństwo i duża możliwość nie wyjścia cało z takiego spotkania, gdyż o ile z pierwszym grozić mogłoby jedynie wylewne powitanie, to drugi mógłby nie powstrzymać agresji.

Cytuj
Sptykając mnie masz szanse spełnienia wszystkiego na raz: jestem obrońcą przyrody, chodzę po lesie z bronia i lubię wypic! Najlepiej jeśli nie za mało. O!

i zeszło z wilka na dzika i lisa:

Cytuj
Kilkanaście lat temu upolowanie lisa czyniło myśliwego królem polowania, dzisiaj nasi Koledzy nazywają go szkodnikiem, a wojnę z nim traktują jak właśnie polowanie na bizony z pociągu. A to wabienie z mp-3, a to kula, która rozrywa lisa na strzępy, bo futro tanie, a to chęć go zagazowania w norze…. Mi nie chodzi o ilość zastrzelonej zwierzyny tylko, co z nią dalej, czy jej scierwo ma zalegać na naszych łowiskach? I to samo z dzikami, jest potrzeba strzelać dziki, strzelajmy, ale boję się ze niedługo zaczniemy je traktować jak szarańcze, stracimy do nich szacunek, i kim będziemy wtedy???
To jest problem, o którym pisze, o szacunku, a nie o gospodarce. O godzenie tych dwóch jednakowo ważnych rzeczy dla nas myśliwych. Podobało mi się w książce Pana Kopańskiego o wabieniu lisa jego podejście do polowania na tego drapieżnika, że nie ma potrzeby polować w cieczkę, czy gdy futro jest marne. Trzeba polować skutecznie, np. z psami, wabikami, a przede wszystkim wspólnymi siłami itd. A lisa będzie tyle ze nie będziemy go podejrzewać o nasze problemy.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #503 : 2008-06-25, 10:47 »
Cytuj
W zeszłym roku zagryzły m.in. 22 psy, 39 jeleni, 44 dziki i 99 saren, ale nie mieliśmy przypadków zaatakowania przez wilki zwierząt hodowlanych, nie mówiąc o ludziach – mówi Henryk Studnicki,
...yy..ale po co piszą ile saren, dzików,jeleni zabił, przecież on się tym żywi  :hmmm:
i robią większe zamieszanie, panikę niż to warte..
Cytuj
Mam nadzieję, że niebawem wilk stanie się zwierzyną łowną :)
...
Cytuj
99% naszej braci łowieckiej uważa, że wilki powinno się wybić tylko głośno o tym nie mówią.
..więc chcą wszystkie wybić? :eh:
Cytuj
Czlowiek zachwial rownowage w przyrodzie i teraz nie moze jej pozostawic samej sobie bo dojdzie do katastrofy ekologicznej i unicestwienia parzystokopytnych
tak na pewno wszystko będzie przez wilka? bo mi się wydaje że przez myśliwych..
Cytuj
P.s. właśnie, jako myśliwy, miłośnik przyrody nie mogę się doczekać gdyż może najbliższej zimy zostanę podprowadzony w Bieszczadach do wilków i będą to bezkrwawe łowy z aparatem i to mi wystarczy, bo strzał nie jest wcale konieczny, aby podchód był myśliwską przygodą.
:)
Cytuj
Nie piszcie o wilkach jak o przyczynie ludzkiej zagłady.

Wilk to bardzo sympatyczne zwierze. Chyba sympatyczniejsze od myśliwego.

Ja wolałbym w lesie spotkać dzikiego wilka niż pijanego myśliwego.
hehe :)..
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #504 : 2008-06-25, 14:42 »
Cytuj
...yy..ale po co piszą ile saren, dzików,jeleni zabił, przecież on się tym żywi  :hmmm:
i robią większe zamieszanie, panikę niż to warte..

Przecież im o to,chodzi - trzeba narobić takiego zamieszania i tak powyolbrzymiać fakty,żeby wilk wrócił na listę gatunków łownych ...

Cytuj
..więc chcą wszystkie wybić? :eh:

Myśliwi chyba nie rozumieją,że zwierzęta nie należą do nich - roślinożercy należą do drapieżników a nie do myśliwych.

Cytuj
tak na pewno wszystko będzie przez wilka? bo mi się wydaje że przez myśliwych..

Wszystko przez lisa,potem przez wilka,przez dzika - myśliwi muszą mieć wroga," szkodnika ",żeby się nad nim pastwić i obarczyć winą za swoją nieudolność.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #505 : 2008-06-25, 15:07 »
Cytuj
Kilkanaście lat temu upolowanie lisa czyniło myśliwego królem polowania, dzisiaj nasi Koledzy nazywają go szkodnikiem, a wojnę z nim traktują jak właśnie polowanie na bizony z pociągu.
tato mówił że jak dziadek kiedyś strzelił do lisa (co poradzic na przesżłosc dziadka :/ ) a ten zdazył uciec do nory to dwa dni za nim kopali, bo tak futro było w cenie i nie traktowali jako smiecia które nie dosc ze trzeba zabic to wypada zabrać zwłoki :roll: teraz dla mysliwych nie liczy sie zwierze, oni chcac tylko postrzelac, maja kozysc jedynie duchowa, moga sie nacieszyc ze cos zabili :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #506 : 2008-06-25, 15:15 »
To zależy od myśliwego; jeden strzela nawet do " bezwartościowego " zwierza,bo lubią strzelać,a innym szkoda kuli - prawda jest taka,że i ci i ci nie mają szacunku dla zwierząt,które są tylko celem.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #507 : 2008-06-25, 15:29 »
no ale pozostaje fakt, strzela bo chce zabic jak najwiecej lisów, a inny nie strzela bo nie chce marnowac kuli i płoszyć innego zwierza, tak jak piszesz, nie maja szacunku i nic dla nich zwierze nie znaczy
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #507 : 2008-06-25, 15:29 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #508 : 2008-06-25, 19:51 »
Roślinożercy Lisie nie należą do drapieżców. Są częścią Matki Natury.Podobnie zresztą jak wszyscy ludzie, choć większość z nich nie zdaje sobie z tego sprawy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #509 : 2008-06-25, 20:54 »
Trochę źle to ująłem: drapieżnik ( zwierzę,nie człowiek ) ma prawo do zwierzyny płowej,drobnej i do polowania na nią - człowiek/myśliwy chciałby wyeliminować zwierzęce drapieżniki i samemu zostać superdrapieżnikiem.

Są częścią Matki Natury.Podobnie zresztą jak wszyscy ludzie, choć większość z nich nie zdaje sobie z tego sprawy.

Zgadzam się z tym w 100% :wink: - źle to tylko ubrałem w słowa ...  :oops:
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.178 sekund z 29 zapytaniami.