Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29   Do dołu

Autor Wątek: Wilki !!!  (Przeczytany 179070 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #540 : 2008-07-01, 20:36 »
odnosząc się jeszcze to tego co pisał Lis właśnie przez rozbudowę dróg, autostrad wilk nie może przedostać się na inne tereny, a kładek i przejść dla zwierząt wcale dużo nie ma, może gdyby ich liczba się zwiększyła to zwierzęta miałyby trochę więcej "swobody" co mogłoby może zwiększyć również ich liczbę :roll: na pewno na zachodzie naszego kraju są tereny na których właśnie wilki mogłyby się osiedlić..a tam gdzie są wilki myśliwi są zbędni...
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #541 : 2008-07-01, 21:30 »
Myśliwi są zbędni wszędzie - nie tylko tam,gdzie jest wilk. :)

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #542 : 2008-07-01, 21:34 »
Dobra...
ale co to ma wspólnego z moim pytaniem....?
jaki jest przyrost zrealizowany u wilka.........
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #542 : 2008-07-01, 21:34 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #543 : 2008-07-02, 01:23 »
Jak można sfotografować wilka na wolności?
Od pewnego czasu Ekoblog bierze udział w promocji akcji mającej na celu stworzenie albumu "Dzikie cuda Europy". Miło nam poinformować, że Grzegorz Leśniewski został fotografem tygodnia projektu Wild Wonders of Europe.

„Rok przygotowań, 300 godzin ciągłego czatowania w małej kryjówce i 3 minuty, by spełnić marzenie uwiecznienia w Polsce dzikiego wilka. Dla mnie były to absolutnie wyjątkowe 3 minuty życia…”
Tak opowiada Grzegorz Leśniewski, jeden z 55 najwybitniejszych europejskich fotografów przyrody zaproszonych do udziału w projekcie Wild Wonders of Europe na stronie internetowej tegoż przedsięwzięcia. Warto przeczytać cały wywiad i zobaczyć więcej zdjęć Grześka.

Grzegorz Leśniewski jest absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMSC, kierunku biologia środowiskowa, związany z ruchem ornitologicznym i organizacjami ekologicznymi, pilotem wycieczek o tematyce ornitologicznej i ogólno przyrodniczej. Fotografuje od 1994 roku, początkowo tylko ptaki, obecnie także inne zwierzęta, zwłaszcza ssaki i gryzonie, lecz również krajobrazy oraz rośliny. W 2005 roku otrzymał tytuł Fotografa Roku Związku Polskich Fotografów Przyrody za wyjątkowe zdjęcie pary dudków. W lipcu 2008 roku, w ramach projektu WWE, wyruszy w Alpy, by poznać i uwiecznić życie tamtejszych świstaków.

Celem akcji Wild Wonders of Europe (Dzikie Cuda Europy) jest głębsze odkrycie niezwykłego dziedzictwa europejskiej przyrody oraz inspirowanie do działań ochronnych. Staffan Widstrand, szwedzki fotograf, dyrektor naczelny WWE tak mówi o tym projekcie:

"Wszystko jest związane z miłością i pasją. Pragniemy wpłynąć na emocje 700 milionów Europejczyków oraz ponownie połączyć ich z naturalnym dziedzictwem. Świętujemy powrót dzikiej przyrody Europy i mało znane działania, mające na celu ochronę przyrody w ramach projektu Natura 2000, które pomogły w odniesieniu tego sukcesu. Zwrócimy także uwagę na niektóre poważne wyzwania dotyczące różnorodności ekosystemów Europy. I na koniec, podajemy kilka odpowiedzi na głębsze pytanie "Czym jest Europa?" Akcja jest wspierana przez cały szereg znaczących firm i organizacji i instytucji publicznych.

materiały http://www.wild-wonders.com/

skopiowane z  http://ekoblog.blox.pl/2008/06/Jak-mozna-sfotografowac-wilka-na-wolnosci.html
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #544 : 2008-07-02, 02:25 »
300 Godzin czatowania i tylko trzy minuty obserwacji - a dla myśliwego kilka sekund na oddanie śmiertelnego strzału ( jak trafi i jeśli jednym strzałem zabije ) ... :roll:

Znalazłem tylko trochę o liczebności wilka:
http://www.zbs.bialowieza.pl/wilkrys/instrukcjainwentaryzacji2004.doc
http://www.zbs.bialowieza.pl/forms/pdf/instrukcjainwentaryzacji_wilka_rysia.pdf
http://przyroda.osiedle.net.pl/teksty/wilk1.htm

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #545 : 2008-07-02, 20:07 »
I...ile wilków będzie z tych 600 sztuk?
dużo ? mało? więcej a może trochę mniej... ile padnie naturalnie ile zabiją kłusownicy ile w końcu przeżyje do następnej wiosny
hmmm lis ..dowiem się w końcu...
chętnie bym sobie policzył ile można odstrzelić a tu brak danych....ataki ekolog z Ciebie  nie rozumiem....
a jak z lisami? też nie wiesz??
podobno na temat lisów wiesz najwięcej....
zobaczymy....
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #546 : 2008-07-02, 20:51 »
PTICA - ilu myśliwych,po cichu kłusuje na wilki? - Dowiedz się tego,a wtedy Sam Sobie Odpowiesz.
Między innymi dlatego wilków nie przybywa,a populacja ledwo utrzymuje się na tym samym poziomie.
Co do lisów to już Ci to pisałem,że bardziej interesuje mnie zachowanie zwierząt,ich inteligencja,zdolności adaptacyjne,niż wszelkiego rodzaju tabelki i wykresy - niestety,mało jest w Polsce materiałów na ten temat ... :roll:

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #547 : 2008-07-02, 21:11 »
PTICA - ilu myśliwych,po cichu kłusuje na wilki? - Dowiedz się tego,a wtedy Sam Sobie Odpowiesz.
Między innymi dlatego wilków nie przybywa,a populacja ledwo utrzymuje się na tym samym poziomie.
Co do lisów to już Ci to pisałem,że bardziej interesuje mnie zachowanie zwierząt,ich inteligencja,zdolności adaptacyjne,niż wszelkiego rodzaju tabelki i wykresy - niestety,mało jest w Polsce materiałów na ten temat ... :roll:
no nie wierzę???
taki znawca lisów miłośnik zwierząt i nie wie podstawowych rzeczy...
ile wilków ginie w skutek kłusownictwa myśliwych...
promile...
upolować wilka to sztuka a zrobić to nie legalnie tak żeby nikt nie wiedział...
Tacy myśliwi nie powinni być w naszych szeregach ale są..to kwestia czasu i dostaną kopa...
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #548 : 2008-07-02, 21:23 »
Cytuj
upolować wilka to sztuka a zrobić to nie legalnie tak żeby nikt nie wiedział...

Tu chodzi przede wszystkim o młode - je łatwiej jest odłowić,niż dorosłe sztuki ...

Cytuj
no nie wierzę???
taki znawca lisów miłośnik zwierząt i nie wie podstawowych rzeczy...

Jak pisałem,statystyki nie bardzo mnie interesują. :)

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #548 : 2008-07-02, 21:23 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #549 : 2008-07-02, 21:32 »
ale to nie statystyka...
to podstawowa informacja na podstawie której planuje się co będzie dalej...
nie mów mi że nie interesuje Cię czy wilków przybędzie czy ubędzie,czy stado podstawowe jest w stanie funkcjonować przy tak silnej presji ludzi i kłusowników...
jak chcesz uchodzić za jakikolwiek autorytet i zabierać głos w obronie zwierząt wiedząc że wilków jest 600,nie wiesz ile zginęł ile się urodziło
wiesz już że mogą funkcjonować nawet z nami myśliwymi (bo ile zjadają)i nie są szkodnikami...i coś tam jeszcze..o i że mają kły..
:)
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #550 : 2008-07-02, 21:51 »
Nie mam dostępu do opracowań naukowych na temat wilka i nigdy nie zajmowałem się dogłębnie tym tematem - Możesz się Skontaktować z ludźmi którzy dysponują taką wiedzą,bo na co dzień się tym zajmują i posiadają stosowną wiedzę na ten temat - dosyć popularnym miejscem odnośnie wilków w Polsce,jest Stobnica - tam na pewno wiedzą coś więcej na wilczy temat.
Ja nie jestem wszechwiedzący,jak Ty ...

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #551 : 2008-07-03, 19:27 »
Zauważam Ptica ciągłe ataki z Twojej strony na Lisa zgodnie z powiedzeniem, że najlepszą obroną jest atak. To staje się powoli nudne. Zaatakuj również mnie!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #552 : 2008-07-03, 20:44 »
Nie mam powodu :)
zadałem pytanie...nie dostałem rzeczowej odpowiedzi ...złośliwie skomentowałem ....uważasz to za atak...
Nie jestem tu po to aby z Wami walczyć tylko Was zrozumieć i poznać...
Krytykujecie łowiectwo i wartości które reprezentuję ....chcę wiedzieć Dlaczego...
to proste
Przy okazji jestem szczery i nie owijam w bawełnę ..Mówię to co myślę..mało w tym poprawności politycznej ale co mi tam..
Darz Bór
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #553 : 2008-07-28, 20:24 »
PTICA Wkleił linki w innym temacie,ale jego post został usunięty,za brak...hmmm...taktu i ogłady.
Pisał że nie wszyscy myśliwi są za strzelaniem do wilka,ale jednak spora część jest:

Cytuj
Właśnie-dolina Rozpudy.Niech takimi sprawami zajmą się ci co chcą chronić przyrodę a niech nie biorą się za to czego ne rozumieją.Człowiek zawsze polował na wilka ,od poczatku jego łowieckiej działalności.Mówienie,że trzeba czekać aż ich bedzie dwa tysiące(wtedy to dopiero będą szkody),to tak jakbyśmy chcieli wyganiac (lub łapac)złodzieja ,dopiero wtedy jak już dobierze się do naszego mieszkania,a wcześniej,mimo tego ze wiemy o jego obecności,nic byśmy nie robili i stali z założonymi rękami.Może trochę złe porównanie, ale tak własnie to trochę wygląda.Robi się z tego wilka nie wiadomo co .Nawet taki żubr podlega odstrzałowi selekcyjnemu,mimo,że chroniony,więc dlaczego nadawac jakieś specjalne stanowisko wilkowi .Ja chętnie wybrałbym się na wilka (a może i na misia)do naszych wschodnich sąsiadów,ale na razie niestety nie stac mnie na takie luksusy.

Cytuj
ale przeciez nikt nie mówi aby całkiem wytępic wilka ,trzeba o niego dbac ale też należy go pozyskiwać

Cytuj
myśliwi nie będą chronić wilka przed kłusownikami jeżeli nie będzie go na liście zwierząt łownych bo to jest w ich interesie a jak zaczną na niego polować to sytuacja się odwróci.

Cytuj
No właśnie.A teraz i tak wilk jest strzelany,tyle,że po cichutku,bez rozgłosu.Mam znajomych w obwodach gdzie jest wilk,i wiem że tam się go normalnie eliminuje.Bez zwracania uwagi na to do jakiej sztuki się strzela-chodzi po prostu o usunięcie szkodnika.Sytuacja mogłaby się odwrócić gdyby polowania te były legalne-wtedy hodowla wilka w łowisku mogłaby stać się sprawą opłacalną

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #554 : 2008-07-28, 20:42 »
ptica szkoda ze nie napisałes na temat, bo przydałoby si ewyjaśnienie, chybą ze znowu napiszesz ze PZŁ wstydzi sie za takich mysliwych, a co za tym idzie, powinni byc wywaleni ze zwiazku a nie strzelaja do wilka tylko ze po cichu
edit: ptica napisał post o niewłasciwej tresci
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #554 : 2008-07-28, 20:42 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #555 : 2008-07-28, 20:44 »
Nie !!!!!!!!!!!!!! Tylko o treści prawdziwej a to moderatorom się nie podoba!
Nie ładnie tak przeszkadzać podczas pisania!pani mod
pewnie i tak mnie zaraz zablokuje tendencyjna baba
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #556 : 2008-07-28, 20:45 »
Cytuj
Co do kłusownictwa na wilkach nie mam wiedzy więc niczego nie mogę twierdzić! Ale mogę powiedzieć swoje zdanie w tym względzie :- pozostawienie wilków pod pełną ochroną powoduje że Ci co ponoszą od nich straty materialne biorą sprawę we własne ręce!! I wcale się im nie dziwię!!!

Cytuj
Moda na ekologie jest o tyle niebezpieczna,że często ci ludzie się wcale nie znają na przyrodzie.Naoglądali się różnych filmików,posłuchali paru znudzonych profesorów co siedzą cały czas w ksiązkach a las to widzą na widokówce,no i taki jest skutek.Wilk powinien być łowny-koniec i kropka.Całe to gadanie,że jest gatunkiem zagrożonym jest mocno przesadzone i nieprawdziwe-przecież cała Syberia i Kanada aż roi się od wilków a i u nas jest ich skurczybyków coraz więcej .Nie twierdzę,że powinno się całkiem wyeliminować wilka z łowisk,to faktycznie było by głupie.Należy traktować wilka jako normalne zwierzę łowne,dbać aby te wilki były mocne i zdrowe(w rozsądnej liczbie)no i polować na nie wtedy kiedy trzeba.Mądre i fachowe ułożenie planów łowieckich to już odrębna sprawa.Ja też jestem z Lubelszczyzny no i przyznaję,że akurat u nas wilków nie ma za dużo.Od kolegi z Kraśnika,który poluje w Lasach Janowskich wiem,że tam czasami zdaża się że wilki spowodują większe szkody w sarnie i jeleniu,porywają też ludziom psy z łancuchów

Cytuj
każde zwierze wyjęte z listy łownych pozostaje bez jakiejkolwiek ochrony,bo kto niby ma go pilnować zieloni?

Cytuj
Myślę,że jednak wcześniej czy pózniej przyjdzie pora i na wilka.U nas obecnie duże spustoszenie w drobnej zwierzynie robią kruki i ptaki drapieżne .Udało się u Wojewody "wyżebrać"odstrzał na parę kruków,ale przy ich możliwościach reprodukcyjnych to kropla w morzu potrzeb.A zieloni to powinni zacząc na serio traktować sprawy ochrony środowiska,i czytac fachową literaturę.Swoją drogą to ciekaw jestem skąd oni biorą te swoje "złote myśli ",którymi operują.Dziwię się tylko ,ze Minister Szyszko bedąc przecież człowiekiem mądrym(jak mniemam),wykształconym w sprawach łowieckich,idzie im na ręke i traktuje wilka jak przysłowiową świętą krowe

Nie !!!!!!!!!!!!!! Tylko o treści prawdziwej a to moderatorom się nie podoba!
Nie ładnie tak przeszkadzać podczas pisania!pani mod

Ale chyba Wiesz,że nie wolno obrażać innych forumowiczów? :mysli:

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #557 : 2008-07-28, 20:57 »
albo przywróci mój post w całości albo odchodzę z forum!
Zapisane
Darz Bór!!!

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #558 : 2008-07-28, 20:59 »
Który post?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #559 : 2008-07-28, 21:01 »
albo przywróci mój post w całości albo odchodzę z forum!
a do kiedy dajesz czas?

moze napiszesz jednak cos o swoich kolegach ktrych zacytował Lis ?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #560 : 2008-07-28, 21:03 »
Myślę,że IBDG dość dużo razy Cię ostrzegała,że kolejne Twoje obraźliwe posty będą usuwane - dostałeś b.dużo czasu na poprawę i zmianę zachowania,nie Skorzystałeś - Twoja sprawa.
Nabroiłeś a teraz Zachowujesz się jak dziecko w piaskownicy ... :lol:

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #560 : 2008-07-28, 21:03 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #561 : 2008-07-28, 21:04 »
 :faki:
Zapisane
Darz Bór!!!

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #562 : 2008-07-28, 21:05 »
:faki:
Tamten post pewnie był coś w stylu tego? :?:
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #563 : 2008-07-28, 21:06 »
Nabroiłeś a teraz Zachowujesz się jak dziecko w piaskownicy ... :lol:
:faki:
ja mysle ze jak dziecko które miałó przykrecane zabawki do podłogi...

widze ze brak argumentów? no cóż, czego można sie spodziewac
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #564 : 2008-07-28, 21:12 »
albo przywróci mój post w całości albo odchodzę z forum!
Nowy sposób na ucieczkę?

:faki:
A to widać, chęć dostania bana, też pasuje do ucieczki...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #565 : 2008-07-28, 21:36 »
albo przywróci mój post w całości albo odchodzę z forum!

Będziemy płakać.  :(
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #566 : 2008-07-29, 00:18 »
Nie !!!!!!!!!!!!!! Tylko o treści prawdziwej a to moderatorom się nie podoba!
Nie ładnie tak przeszkadzać podczas pisania!pani mod
pewnie i tak mnie zaraz zablokuje tendencyjna baba
Twój pierwszy, usunięty przeze mnie post wylądował w koszu głównie dlatego, bo zwróciłeś sie do Lisa per "baranie". To, że wykropkowałeś jedną literę, niczego nie zmienia. Wystarczająco wiele razy prosiłam Cię, byś przestał obrażać. Ostatnio nawet uprzedziłam, że jesli nie zmienisz sposobu pisania, usunę każdy rażący post. I to właśnie zrobiłam. Drugi post był jeszcze "lepszy" :roll: Napisałeś, że nikogo nie obraziłeś, "no może lisa, ale dla mnie to nikt"... Tego typu "twórczości" tu nie potrzebujemy. Oczywiście nie mam najmniejszego zamiaru przywracać Twoich postów ani w całości, ani w części. Jeśli chcesz, możesz napisać następny. O ile uda Ci się napisać bez krzyku i epitetów, będziemy nadal rozmawiać. Jeśli nie, jakoś przeżyjemy bez Ciebie.
A to, że z zemsty usuwacie posty Lisa na Waszym forum, świadczy tylko o tym, że jesteś małym, mściwym ptaszkiem...

Edit:
A tak Ptica żali się swoim kolegom:
 
"Na forum lisa nie ma możliwości swobodnej i merytorycznej wypowiedzi.
Kasują posty w których pokazuje się prawdę o łowiectwie i o tym że lis tak naprawdę nic sobą nie reprezentuje !
żałosne :mg:"

Tak wygląda logika i prawdomówność Pticy... Dla niego pisanina o tym, że przeciwnik w dyskusji to "baran" i "nikt" jest merytoryczną rozmową... :roll: Najlepiej udawać, ze jest się prześladowanym za przekonania, a nie za prostactwo... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #567 : 2008-07-29, 00:30 »
Dwa razy wkleiłem post PTICY na myśliwskim forum i dwa razy mój post został usunięty,więc dałem sobie spokój ... przykre jest tylko to,iż to PTICA Jest tam wzorem / choć nie wszyscy się z nim zgadzają /,bo jest myśliwym,a ja tylko " durnym pseudoekologiem " - przykładowy epitet.

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #567 : 2008-07-29, 00:30 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #568 : 2008-10-02, 21:05 »
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/kujawsko-pomorskie/bydgoszcz/news/w-lasach-grasuja-watahy-wilkow,1187915

Oby to tylko nie był kolejny pretekst do starań PZŁ o to,by wilk wrócił na listę gatunków łownych ... :lol:

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #569 : 2008-10-30, 14:15 »
Znowu się zaczyna:

Cytuj

Wilki zaatakowały wcześniej niż zwykle

 

Blady strach padł na rolników z terenu gminy Kalinowo. Jeden z  nich, z okolic Borzym, w nocy z niedzieli na poniedziałek stracił większość  owiec. Zwierzęta, które zostawił na noc na pastwisku, zostały napadnięte  najprawdopodobniej przez wilki. Dwadzieścia już znaleziono martwych, tylko kilka  żywych, kilku wciąż szukają właściciel i odpowiednie służby. Do tak dużego ataku doszło na terenie gminy Kalinowo po raz  pierwszy w tym roku. Owce stracił rolnik z okolic Borzym. Cztery owce zostały  zjedzone, reszta zaduszona. Straty wciąż szacuje specjalna komisja powołana  przez wójta.

— Po oględzinach znalezionych zwierząt podejrzewamy, że to  zrobiły wilki, najprawdopodobniej wilczyca z młodymi — mówi Mariusz Klepacki,  zastępca wójta gminy Kalinowo. — Na to wskazują ślady. Już wcześniej mieliśmy  przypadki ataków na pojedyncze owce, ale tak duży napad zdarzył się pierwszy  raz. Były także przypadki zagryzień psów, jednego wilki dosłownie zjadły w  gospodarstwie pod samym Kalinowem. Została tylko głowa i obroża. 

Podobny  problem gmina miała 5 lat temu, ale — jak podkreślają urzędnicy — nigdy na taką  skalę. Władze gminy natychmiast ostrzegły sołtysów poszczególnych wsi, by  zwrócili uwagę gospodarzom na zwierzęta pozostawiane na pastwiskach.

— W  związku z atakami wilków na zwierzęta gospodarstwa domowego, zwraca się uwagę,  by zapewnić odpowiedni dozór zwierzętom domowym, szczególnie w nocy — dodaje  Mariusz Klepacki. — Najlepiej zaganiać je na noc do obory. Nie wiemy, czy wilki  nadal są w naszych okolicach, czy poszły np. w kierunku Puszczy Augustowskiej.  Na wszelki wypadek trzeba być ostrożnym.

Wataha była widziana także w  okolicach Chełch, więc ostrożność nie zawadzi także rolnikom z całego powiatu  ełckiego.

Agnieszka Żukowska

 

http://elk.wm.pl/Wilki-zaatakowaly-wczesniej-niz-zwykle%E2%80%A9%E2%80%A9,56974
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.118 sekund z 28 zapytaniami.