Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Co lepsze na odkłaczanie?  (Przeczytany 5658 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blanka

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« : 2004-07-14, 09:47 »
Azja ma krótką sierść i je regularnie trawę, ale Rudy ma sierść półdługą i puchatą, bardzo linieje no i oczywiście koty myją się wzajemnie, a wtedy sierść zjadają. Boję się, żeby im się nie porobiły kule z włosów. Koty jedzą warzywa bogate w błonnik pokarmowy, skubią trawę, są regularnie czesane ale wiem, że to za mało.
Czy możecie powiedzieć tak z własnego doświadaczenia co daje najlepsze efekty. Wiem, że jest specjalna karma odkłaczająca, pasty, tabletki/cukierki które rozpuszczają sierść w żołądku. Co jest najbardziej skuteczne ?  :?:
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #1 : 2004-07-14, 10:10 »
Mi się wydaję, że to jest zależne od wieku kota. Na przykład: Misio ma już 2-latka, i leni się mniej, niż: Rogaś, który ma niecały rok a leni się jak cholera. Misia w ogóle nie czeszę, bo to nic nie pomaga, może to też dlatego bo je te nie zdrowe Kittekaty. Czym ich żywisz?.
Zapisane

Blanka

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #2 : 2004-07-14, 10:16 »
Koty jedzą suchą karmę Hills;a oral care bo miały problemy z zapaleniem dziąseł i mięcho, mięcho, mięcho  :)  (wołowina, kurczak, indyk, podroby) i warzywa przeróżne bardzo lubią. Koty mają po 8-9 m-cy. Rudy jest u mnie dopiero od czerwca, był trochę zaniedbany i może stąd to wypadanie sierści. Ale teraz dostaje dobre jedzonko i witaminy i jest lepiej. Sierść nie wypada w jakichś strasznych ilościach ale jest u Rudego długa stąd moje obawy.


*Darke Elf: to po co dajesz mu te kitikaty jak wiesz że są nie zdrowe i mu nie służą  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedz #2 : 2004-07-14, 10:16 »

Darke Elf K.

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #3 : 2004-07-14, 10:24 »
No niewiem, niewiem, czy ten kurczak to dobry pomysł. Ostatnio spytałem profesjonalistki która ma 8 kotków domu i powiedziała: Wołowina (gotowana, lub na parze), nerki, serce wieprzowe, i od czasu do czasu wątróbke (ugotowaną!). No i czesać, może to coś pomoże, przynajmniej mniej będzie kłaczków. No to życzę Ci powodzonka.
Zapisane

Blanka

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #4 : 2004-07-14, 10:25 »
myślę, że lepszy niż kitikaty  :P  a kurczak to dobre chude jedzonko dla kota  :)

dzięki Darke, ale chcę uzyskać informacje również o środkach na odkłaczanie. Dobre jedzonko i czesanie niestety nie wystarczy
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #5 : 2004-07-14, 11:46 »
Może na jakichś stronach?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #6 : 2004-07-14, 11:58 »
Bardzo dobre wyniki daje pasta odkłaczająca. Niezłe, przy kotach nieco bardziej krótkowłosych  - karma odpowiednia. Można te wszystkie sposoby połączyć. Co mimo wszystko nie daje 100% niezakłaczenia się kota. Ale znacznie minimalizuje ryzyko.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Blanka

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #7 : 2004-07-14, 12:32 »
Myszko dziękuję   :) , a czy wszystkie pasty są dobre, czy jakąś szczególnie polecasz?
Zapisane

Maxim

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #8 : 2004-07-14, 17:50 »
Moim zdaniem dość dobra jest pasta firmy Gimpet o nazwie Malt- Soft, która jest do nabycia w sklepach zoo.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedz #8 : 2004-07-14, 17:50 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #9 : 2004-07-14, 18:01 »
Bardzo dobre wyniki daje również Malt-Pasta lub Bezo-Pet.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Blanka

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #10 : 2004-07-15, 08:39 »
dzięki za opinie, a czy może słyszeliście o paście Boephar, lub może ktoś stosował, bo słyszałam, że jest nie droga i też dobra.
Zapisane

Ax

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #11 : 2004-07-15, 09:46 »
Cytat: Darke Elf K.
No niewiem, niewiem, czy ten kurczak to dobry pomysł. Ostatnio spytałem profesjonalistki która ma 8 kotków domu i powiedziała: Wołowina (gotowana, lub na parze), nerki, serce wieprzowe, i od czasu do czasu wątróbke (ugotowaną!). No i czesać, może to coś pomoże, przynajmniej mniej będzie kłaczków. No to życzę Ci powodzonka.

Na pewno lepszy od wieprzowiny, którą radzi dawać "profesjonalistka" :roll:
Zapisane

Blanka

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #12 : 2004-07-15, 09:59 »
Cytuj

Ostatnio spytałem profesjonalistki która ma 8 kotków


ilośc posiadanych kotów często idzie w parze z doświadaczeniem, ale ...nie zawsze  ;)


*wykąpałam wczoraj Rudego, sporo włochów wylazło w trakcie i po późniejszym wyczesaniu. Najmilszy widok to jak Azja pomagał Rudemu wylizać się do sucha po kąpieli. 19,07 idę na  II turę szcepienia z Rudym i poproszę o jakąś pastę na odkłaczanie.
Zapisane

danuta

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #13 : 2004-07-18, 17:25 »
ja podaję moim kotom -dorosłemu karmę suchą "Nutro" specjalną zmniejszającą wypadanie włosów i zapobiegającą tworzeniu się kulek włosowych w przewodzie pokarmowym- maluchowi podaję paste Bezo-Pet.
Oprócz "Nutro" polecam jeszcze karmę  firmy"Purina "o podobnych właściwościach.
Na poprawę sierści i skóry kota jest dobry preparat Laveta Super firmy
Beaphar.
Zapisane

Blanka

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #14 : 2004-07-19, 16:09 »
Zakupiłam dziś pastę Bezo-Pet - "dysonans pozakupowy"  ;)  związany z ceną  złagodził fakt, że kotom bardzo smakowała. Azja oblizywał strzykawkę. Zobaczym jakie efekty przyniesie ... Zawsze myślałam, że taka pasta zawiera jakieś środki, które rozpuszczają sierść z układzie pokarmowym, a po zapoznaniu się z ulotką okazała się, że pasta składa się głównie z mieszanki produktów zbożowych i oleju + dodatki. Ułatwia wydalanie włosów bo powleka przewód pokarmowy  "śliską powłoczką".  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedz #14 : 2004-07-19, 16:09 »

danuta

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #15 : 2004-07-19, 17:51 »
Pasta Bezo-pet jest dość wydajna,można jeszcze podać kotom raz na jakiś czas siemię lniane ( 2 łyżki + 2 szklanki wody = pogotować z 15 min.) i podawać kotu tylko galaretowaty płyn 2-3 łyżki stołowe.Siemię poprawia perystaltykę jelit co ma również zastosowanie przy zaparciach.
Zapisane

Blanka

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #16 : 2004-07-19, 17:58 »
siemie lniane jest dobre dla ludzi, a ....dla kotów też ? Można je spokojnie podawać ?, potwieredził to jakiś vet... ;)   ?
Zapisane

myszka

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #17 : 2004-07-19, 18:12 »
Siemię lniane można podawać jak najbardziej :) Wskazane też przy kłopotach trawiennych.
Zapisane

danuta

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #18 : 2004-07-19, 18:44 »
O tym ,że siemię lniane jest dobre dla kota wiem od wet.w maju miałam dwie małe kilkutygodniowe koteczki ( siostry): były bardzo zarobaczone ,miały zatkany przewód pokarmowy do tego jeszcze koci katar ( niestety odeszły do "kociego raju")......
Były pod opieką bardzo dobrej Pani wet.( na codzień pracuje również w schronisku dla zwierząt) stąd wiem o siemieniu i  bez obaw podaję swoim kotom .
Zapisane

Blanka

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #19 : 2004-07-19, 18:51 »
Danuto ja się tylko upewniam..jestem trochę przewrażliwiona...taka "kocia mama"  :oops:
Miło, że na forumu mamy kolejną osobę z doświadczeniem. Napisz może coś o swojej pracy w schronisku. Może jakiś nowy temat...Dzięki za radę  :)
Zapisane

danuta

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #20 : 2004-07-19, 21:05 »
ja nie pracuję w schronisku,ta informacja dotyczyła Pani weterynarz,z którą mam bardzo dobry kontakt i jej ufam.Nie chciałam wprowadzić nikogo w błąd-stylistyka mi nie wyszła.
Doświadczenia  o ile można o takim mówić nabyłam ponieważ posidam od ponad 20 lat zwierzaki,wiedzę czerpię z książek,kontaktów z miłośnikami zwierząt ( jestem pewna ,że trafiłam do wspaniałego grona).Mam również kontakt ze schroniskiem w Sopocie.Cieszę się,że mogę swoim doświadczeniem podzielić się z innymi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedz #20 : 2004-07-19, 21:05 »

Tika

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #21 : 2004-07-30, 14:56 »
Ja mojemu kotulkowi dawałam kupione w sklepie zool. ciasteczka. Dla dużych kotów 1 ciasteczko dziennie, dla małych 0,5.
Podobno koty bardzo je lubią.
Mój jakoś nie okazywał specjalnego entuzjazmu, więc zagrzebywałam mu je w jedzeniu i nawet nie wiedział kiedy je zjada.
Zapisane

Sal

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #22 : 2004-07-30, 15:13 »
A o najzwyklejszej trawce nic nie mówicie? Moje zwracają sierść jak podjedzą trawy. Zawsze to naturalna rzecz - nie żadna chemia.
Zapisane

Maxim

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #23 : 2004-07-30, 21:35 »
Mój za swoją własną trawką nie przepada zdecydowanie woli sianko, które wyciąga królikowi z klatki, kradzione lepiej smakuje :lol:
Zapisane

danuta

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #24 : 2004-08-08, 22:58 »
Blanka! Hej,hej -jak tam Twoje kicie? :D  ;)
Zapisane

Blanka

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #25 : 2004-08-10, 18:12 »
Trochę wyjeżdzałam, ale już jestem  :) kociczki mają się dobrze, były ze mną na działce, jadły trawę jak szalone, ale tylko Azja wymiotował. Kupiłam im Bezopet pastę i strasznie im smakuje, jedzą ją prosto z tubki  :lol:
Zapisane

KasiKz

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #26 : 2004-08-11, 09:18 »
Bezopet to dość droga, ale chyba najlepsza pasta. Tala ją uwielbia, jak tylko widzi, że mam tubkę w ręce to od razu przybiega i też wcina prosto z tubki. Na inne pasty nawet nie spojrzy ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #27 : 2004-08-11, 21:38 »
hmm ja kupuje Miśce "Malt-Kiss", cukierki odklaczajace.. bardzo jej smakuja :wink: ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedz #27 : 2004-08-11, 21:38 »

Ania_z_Malborka

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #28 : 2004-08-13, 11:19 »
Ile kosztują takie pasty, a w szczególności Bezopet? Czy warto zwykłemu dachowcowi podawać pasty i karmę odkłaczającą, czy to niepotrzebne?
Zapisane

Anga_11

  • Gość
Co lepsze na odkłaczanie?
« Odpowiedź #29 : 2004-08-13, 14:04 »
najleprze są roślinki np.trawa , kwiaty.a tak że gotowe pastylki z trawy
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 27 zapytaniami.