Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pićjeśćpićjeść..  (Przeczytany 1997 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
pićjeśćpićjeść..
« : 2004-10-17, 13:58 »
Miska spedzila wieksza czesc wakacji w Grzybnie u mojej babci na wsi. Po powrocie do domu cos nam sie w kocie zepsulo i sie misiek dziwnie zachowuje:P tzn. mianowicie cale dnie przesiaduje w wannie, prosi zeby jej puszczac wode i zlizuje z wanny (tylko stamtad pije wode), ostatnio nawet probowala namowic kurki zeby puscily wode :lol: wpatrujac sie w nie i miaUcząc. oprocz tego, przez jakies 2 tygodnie (jakos tak od szczepienia, kiedy wazyla 3.900) utyla do okolo 4.500 i ma brzuch jak bomba :shock: jest odrobaczona.
o co jej chodzi? :P
Zapisane

iwa

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #1 : 2004-10-17, 15:33 »
:roll: hmmm...moje koty też podrywają kran,żeby woda leciała. może miska po wakacjach nadrobiła jedzenie?może tam mniej jadła i teraz przytyła?
z tą wodą z kranu to raczej nic złego ;) ciekawość i tyle :) a z tym brzuszkiem? no to może być tylko przytycie. a może to brzuszek po sterylce? tzn. trochę za mało ruchu ma :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #2 : 2004-10-17, 15:41 »
iwa
sterylka bedzie za 2 tygodnie :P :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedz #2 : 2004-10-17, 15:41 »

iwa

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #3 : 2004-10-17, 15:45 »
:roll: to może będą kotki???
Zapisane

Emilka

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #4 : 2004-10-17, 16:21 »
jezeli wychodzila na dwor to napewno beda kotki  mam nadzieje ze nie

co do dziwnych zachowac zwiazanych z woda... moje koty pija z miski ale kiedy wody zabraknie Szkaradka umie sie dopominac :P poprostu wsadza lapy do suchej miski i kopie w niej  :lol:  :lol:  mysli ze nagle cos wyleci  :P
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #5 : 2004-10-17, 16:25 »
wychodzila na dwor u babci, ale byly zastrzyki antykoncepcyjne :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #6 : 2004-10-17, 16:37 »
ja to bym nie ufala hormonom  :oops:  juz nie raz slyszalo sie o przypadkach ze mimo zabezpieczenia kotka zaszla w ciaze , az trach sie bac.

a ile juz mienlo czasu od powrotu kotki z grzybna? czyli ostatniego wypuszczenia jej na dwor
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #7 : 2004-10-17, 16:46 »
wez mnie nie strasz!! :/

od powrotu kity z grzybna minely prawie 2 miesiace.
Zapisane

Emilka

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #8 : 2004-10-17, 17:05 »
ee to raczej nie to :P
co prawda ciaza trwa ok.63 dni ale sadze ze bys to predzej poznala np. po nabrzmialych sutkach itp.


Moze wlasnie przytyla dlatego ze w grzybnie miala na dworze wiecej ruchu a teraz siedzi w domu (bo siedzi chyba, nie? :P)
Zapisane

Forum Zwierzaki

pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedz #8 : 2004-10-17, 17:05 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #9 : 2004-10-17, 17:13 »
łufff

a cycki ma nadal mikroskopijne :P

Cytuj

Moze wlasnie przytyla dlatego ze w grzybnie miala na dworze wiecej ruchu a teraz siedzi w domu (bo siedzi chyba, nie? )

no mozliwe.
albo zlapala jakis "syndrom glodu", bo w grzybnie jak sobie ktos o kocie przypomni, to swieto. mogla sie tam przeglodzic troche.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #10 : 2004-10-17, 19:26 »
z kotkami by były jazdy... co byś z nimi zrobiła .. teraz tyle bidul...

mam nadzieję że to jednak nie ciaża.
Zapisane

truskawa144

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #11 : 2004-10-17, 19:59 »
zastrzyki nie dają pewność,znam to z własnego podwórka (dosłownie0 sąsiadki kotak miala zastrzyk a mimo to zaszla w ciąże i nie mogła urodzić naturalnie,sasiadka przyszła po mnie bo wie że jestem starą kociarą i zaraz zabrałam kotke do moje pani wet,to był dla niej ostatni dzwonek,jeszcze godzina,dwie i dla niej było by za późno,była cesarka ale kotki i tak umarły, w tym przypadku lepiej że tak się stało bo były zniekształcone,podobno nawet nie wyglądały jak kotki a w chwile po "urodzeniu" wszystkie umarły,gdyby preżyły to bardzo by się męczyły i niewiadomo jak długo by w ogóle pożyły,na szczęście ich matka przeżyla i odrazu została wysterylizowana...także proponuje ci jak najszybciej udać się do weta i sprawdzić bo jesli kotka jest w ciąży...żeby ew. potem nie było komplikacji...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #12 : 2004-10-17, 21:24 »
to na pewno nie ciaza, kicia po grzybnie byla na odrobaczaniu i na szczepieniu, wet by zauwazyl ;)
Zapisane

truskawa144

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #13 : 2004-10-17, 21:42 »
niekoniecznie,ta kotka o której pisałam wyżej jak miala zastrzyk wet stwierdził że nie jest w ciąży a okazało się inaczej...ja bym radziła sprawdzić...
Zapisane

myszka

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #14 : 2004-10-17, 21:51 »
Idź do weta, a sama obmacaj brzuszek i zobacz, czy nie ma w nim płynu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedz #14 : 2004-10-17, 21:51 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #15 : 2004-10-18, 09:42 »
plynu...?
cycki ma maluskie, i jak zwykle blade, wiec to chyba nie to :P

pozdrawiam
ja i Miśka ktora wlasnie wypija mi mleko z musli :/
Zapisane

myszka

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #16 : 2004-10-18, 12:05 »
Tak, płynu, który może zbierać się w otrzewnej np. przy uszkodzeniu wątroby (co po zastrzykach się zdarza), albo przy chorobie wirusowej...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #17 : 2004-10-18, 14:57 »
nije.. nie czuje plynu
Zapisane

Cathycash

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #18 : 2004-10-18, 15:11 »
A jak wyczuć płyn?  ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #19 : 2004-10-18, 15:24 »
palcami :P
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #20 : 2004-10-21, 18:52 »
chyba juz po strachu- bomby nie ma :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedz #20 : 2004-10-21, 18:52 »

weronika

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #21 : 2004-10-21, 20:46 »
Cytat: myszka
Tak, płynu, który może zbierać się w otrzewnej np. przy uszkodzeniu wątroby (co po zastrzykach się zdarza), albo przy chorobie wirusowej...

Myszko , bardzo  mnie wystraszylas. Moze zaraz wszystko wytlumacze-moj kotek od dluzszego czasu ma taki dziwny plyn w brzuszku.Oczywiscie polecialam z tym do weta , on stwierdzil , ze to tluszczyk.Mozliwe,ze to moze byc cos innego? Czy moge sie uspokoic, bo skoro wet powiedzial , ze to tluszczyk... I jeszcze pytanko, bardzo zalezy mi na odpowiedzi-jak czesto mozna podawac kotu paste odklaczajaca? Czy moze taka pasta uszkodzic na przyklad watrobe?
Zapisane

myszka

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #22 : 2004-10-21, 23:06 »
Nie, pasta jest raczej specjalnie skonstruowana, żeby nie zaszkodzić.
A płyn od tłuszczu łatwo odróżnić - tłuszcz raczej wisi fałdą z brzuszka, płyn utrzymuje w sporym stopniu "bąbel" dookoła talii i nie zwisa, gdy kot stoi. Poza tym nie da się go międlić tak jak tłuszczu mięciutkiego. Kot z płynem w brzuchu będzie też unikał leżenia na płasko na brzuszku, raczej będzie wybierał pozycję siedzącą, a gdy zechce spać - zrobi to na boku. Jeśli wet mówi, że to tłuszcz, to raczej ma rację, a jeśli miałby podejrzenia (coś w brzuchu się przelewa), to można zrobić punkcję otrzewnej, badanie mało przyjemne, ale jednoznaczne.
Zapisane

weronika

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #23 : 2004-10-22, 15:39 »
Myszko ,  :cmok: dzieki. Uspokoilas mnie. To " cos" u mojego kotka to w takim razie tluszczyk, wlasnie tak zwisa z brzusia jak mowilas. Dobrze , ze to tylko tluszczyk :) A wracajac do pasty , jak czesto sie ja podaje? Najlepiej codziennie, czy robic przerwe?
Zapisane

myszka

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #24 : 2004-10-22, 15:48 »
A kot, przypomnij, jaki ma włos?
Zapisane

weronika

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #25 : 2004-10-22, 15:55 »
Kotek ma delikatna , ale bardzo gesta siersc. Jego wloski sa takie pluszowe, to znaczy bardzo mieciutkie.
Zapisane

myszka

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #26 : 2004-10-22, 19:54 »
Ale krótki, długi, średni? U kotów krótkowłosych wystarczy zwykle karma odkłaczająca zmieszana ze zwykłą, U średnio- i długowłosych pasta...
Zapisane

weronika

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #27 : 2004-10-23, 19:46 »
Acha, krotkowlosy. Ale wydaje mi sie , ze majac taka mieciutka siersc , zaklacza sie bardzo latwo.To znaczy , mam wrazenie , ze nie trawi jej tak latwo , jak kotki majace wlos twardy, a moze sie myle :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedz #27 : 2004-10-23, 19:46 »

myszka

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #28 : 2004-10-23, 21:02 »
A zdarza mu się wymiotować sierścią?
Zapisane

weronika

  • Gość
pićjeśćpićjeść..
« Odpowiedź #29 : 2004-10-24, 20:54 »
bardzo rzadko
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.136 sekund z 28 zapytaniami.