Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: odstraszacze  (Przeczytany 1000 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agava

  • Gość
odstraszacze
« : 2005-06-24, 18:20 »
Czy ktoś może mnie poinformować, jak działają odstraszacze dla kotów, może ktoś wie, ile to kosztuje i czy naprawdę jest skuteczne? Mój kociak podrapał juz wszystkie obicia foteli w domu oraz "załatwił" pazurami juz kilka szafek. Ktoś mi powiedział o odstraszaczach. lecz prócz tego, że jest coś takiego, nie wiem o nich nic wiecej.
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Odp: odstraszacze
« Odpowiedź #1 : 2005-06-24, 19:41 »
Ja kupowałam taki odstraszacz bo moja kotka nauczyła sie załatwiać w jedno miejsce na dywanie. Ten odstraszacz jest w sprayu, ale niestety działa tylko wtedy kiedy miejsce jest wilgotne po spryskaniu, kiedy wyschnie to kotu nie przeszkadza. W moim przypadku niestety się nie sprawdził bo musiałabym wiecznie spryskiwać to miejsce aby było ciągle wilgotne.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: odstraszacze
« Odpowiedź #2 : 2005-06-24, 22:23 »
Pytanie zasadnicze: czy masz jakiś drapak dla kota? A może lepiej poświęcić jakiś jeden mebel a reszty drapać zabronić?
Odstraszająco działają też olejki np. jałowcowy i cytrusowy - do kupienia w aptece i sklepach z ziołami. Mój kot lepiej reagował na nie niż na odstraszać kupowany w aptece.
Jak nie masz nic pod ręką to może być męski dezodorant (mocniej pachnie niż damski).
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: odstraszacze
« Odpowiedz #2 : 2005-06-24, 22:23 »

agava

  • Gość
Odp: odstraszacze
« Odpowiedź #3 : 2005-06-25, 08:36 »
Dzięki :) Właściwie Puszek nie ma żadnego swojego drapaka. Poprzedni kot miał upatrzoną listewkę w kuchni i na niej się wyżywał, ale Puch jej nie zauważa. Poza tym mam dom z podwórkiem i niedużym sadem, gdzie mógłby szaleć do woli, ale on boi się wychodzić - wychodzi tylko ze mną i zawsze ze mną wraca. Podejrzewam, że coś lub ktoś go wystraszyło i dlatego nie chce sam być poza domem.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: odstraszacze
« Odpowiedź #4 : 2005-06-25, 19:17 »
No to madry kot ;)
A drapak by mu sie przydal. Trzeba go zachecac do wyzywania sie na nim, a nie pozwalac na drapanie innych rzeczy. I regularnie przycinac pazury.
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: odstraszacze
« Odpowiedź #5 : 2005-06-25, 21:16 »
I gonic kota jak drapie co innego. Najlepiej poswiecic jeden mebel jak mowi Eko, albo kupic drapak, chociaz nie jest na 100% powiedziane ze kot sie do niego przekona.
U mnie w domu Olimp od jakiegos czasu ''wyzywa'' sie na dywanach... Nic innego nie drapie tylko dywany... :/
Zapisane

Ellen

  • Gość
Odp: odstraszacze
« Odpowiedź #6 : 2005-06-26, 10:29 »
Moze przejdzie mu :P Moje oba koty mialy taki wiek (pol roku - rok) ze notorycznie drapaly wszystko w domu, glownie dywany (ruchem szarpiaco - skaczacym ;) ) ale samo im przeszlo. Maja drapak i tam sobie drapia.
Zapisane

agava

  • Gość
Odp: odstraszacze
« Odpowiedź #7 : 2005-06-29, 08:30 »
Dzięki wielkie za wszystkie informacje i rady. Wzięłam do serca - wypróbuje :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 24 zapytaniami.