Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kilka pytań od niedoświadczonego właściciela kota  (Przeczytany 2288 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
mam od około tygodnia kotkę. ktoś mi ją podrzucił i moja mama zaczęła ją karmić. Niestety nie znalazłam do tej pory kogoś kto mógłby zostać jej nowym właścicielem. Kotka ma 2-3 miesiące. Mieszka w piwnicy, ponieważ mój pies nie toleruje kotów. Ma tam legowisko, jedzenie, żwir i wszystko czego potrzebuje, a przede wszystkim ciepło. Rzecz w tym, że nie chce od niej potomstwa. Czy po sterylizacji będzie może przebywać w takich warunkach jak piwnica??? Nie chcę, żeby dostała jakiegoś zakażenia
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: kilka pytań od niedoświadczonego właściciela kota
« Odpowiedź #1 : 2011-11-03, 00:09 »
Jesli sterylkę zrobi wprawny chirurg - nie będzie problemu , nasz np robi kotce naciecie z boku i zaklada JEDEN szew . W takim wypadku nie ma zagrozenia zakażeniem. Ale trudno o tak dobrego chirurga. Napisz mi gdzie mniej wiecej mieszkasz to jakiegoś Ci moze bede mogla polecic.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: kilka pytań od niedoświadczonego właściciela kota
« Odpowiedź #2 : 2011-11-03, 06:20 »
Mieszkam w Lublinie. Chciałam oddać kotkę, bo zdaję sobie sprawę,że ktoś mógłby zapewnić jej lepsze warunki. Ja jak na razie mogę zaoferować jej piwnicę i ogród i na nic lepszego się nie zapowiada. No ale osoby, która chcaiałaby zostać szczęśliwym posiadaczem kota też nie ma, więc siłą rzeczy muszę mieć tego kota. Poza tym już się przywiązałam. Tylko mam kilka obaw jeżeli chodzi o sterylkę. A tak w ogóle to ona już jest potrzebna?? Nie znam się za bardzo na kotach, ale moja kotka jest już na tyle duża, że wiosną pewnie powiększy swoją kocią rodzinę. Ja zawsze wszystkie moje zwierzaki leczę u pana doktora Balickiego. Jak dla mnie świetny wet, ale na całe szczęście żaden z moich pupili nie miał operacji, więc nie wiem jak je przeprowadza.
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: kilka pytań od niedoświadczonego właściciela kota
« Odpowiedz #2 : 2011-11-03, 06:20 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: kilka pytań od niedoświadczonego właściciela kota
« Odpowiedź #3 : 2011-11-03, 11:58 »
Ta lecznica w Lublinie jest bardzo polecana :
Przychodnia weterynaryjna
Azorek w Lublinie


ul. Bolesława Śmiałego 14
20-611 Lublin
dzielnica lsm

telefon kontaktowy:
81-524 09 03

Godziny otwarcia:
pon.- pt.: 12.00 - 20.00
sob.: 10.00 - 14.00


Telefon Azorek Lublin

A duzo wiadomosci o kotach masz tutaj :
http://kocia_stronka.republika.pl/    :VoV:

W tej chwili kicia jeszcze za mala na zabieg, ale tak juz od wieku 6 miesięcy warto go zaplanowac bo moze zajsc w ciążę nawet w wieku 7 miesięcy, co nie byloby dla niej dobre, a poza tym nowe kociaki, nowy problem z szukaniem domow....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: kilka pytań od niedoświadczonego właściciela kota
« Odpowiedź #4 : 2011-11-03, 12:51 »
Wielkie dzięki za informacje :) na pewno skorzystam. A kociaki dla mnie to wielki kłopot, zresztą jak dla każdego, Chętnych do dania domu brak a koty mnożą się szybko...
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

k4tey

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: kilka pytań od niedoświadczonego właściciela kota
« Odpowiedź #5 : 2011-11-14, 09:58 »
Sterylizacja jest bardzo ważna, bo inaczej skazuje się na cierpienie kolejne kociaki:(
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: kilka pytań od niedoświadczonego właściciela kota
« Odpowiedź #6 : 2011-11-14, 19:38 »
wie, ze jest ważna. Założyłam wątwk, bo nie wiedziałam kiedy wykonuje się taki zabieg
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

oranż

  • *
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: kilka pytań od niedoświadczonego właściciela kota
« Odpowiedź #7 : 2011-11-30, 10:18 »
Moja kotka miała zabieg od razu jak dostała pierwszą ruję, ale moje zdanie jest takie, że piwnica to w ogóle nie jest dobre miejsce dla żadnego zwierzaka i lepiej jak by się koś znalazł, kto by ją przygarnął.

______________________
Sam możesz tworzyć nowoczesne identyfikatory dla swoich pracowników z pomocą specjalnej drukarki kart
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: kilka pytań od niedoświadczonego właściciela kota
« Odpowiedź #8 : 2011-11-30, 18:55 »
Dla kota wolnoscioowego liczy się bezpieczny azyl . Jesli piwnica jest ciepla i bezpieczna, a w niej miska z jedzeniem to nie jest zle dla kota. W każdym razie lepsze niz klatka w schronie, albo zły domek.
Nie musisz czekac na pierwsza rujke do sterylki u kotki wychodzacej. W kazdej chwili moze przyjść w ciąży.
Wystarczy wiek okolo 6 miesiecy.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: kilka pytań od niedoświadczonego właściciela kota
« Odpowiedz #8 : 2011-11-30, 18:55 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.206 sekund z 28 zapytaniami.