Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pmocy! Jaki Kotka/Kot?  (Przeczytany 1454 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agawa

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« : 2003-07-03, 00:54 »
Od kilku dni nic innego nie robię tylko od rana do wieczora siedzę na necie i szukam odpowiedzi.Ja chciałam Norweskiego Leśnego, ale naopowiadano nam że sierść, że skacze,ale rozmawia i jest psokotkiem.Polecono nam Maine Coona, bo mniejszy do mieszkania lepszy a pozatym mielibyśmy KOGOŚ podobnego do Norweskiego.Jeszcze Póżniej stanęło na Brytyjskim, jest mniejszy i "łtuściejszy", więc mniej rozrabia ale że często ma swoje humory i jest mało obecny w życiu domownikow.A jak przegladaliśmy strony to zobaczyliśmy Syberyjskiego, no i że to takie połączenie Maine Coon i Norweski.Oszleję.Jak na poczatku coś wiedziałam,tj. jakiego kota chcę tak teraz już nie wiem na kogo sie zdecydowac.Nie chcę siedzieć z Brytyjczykiem przed telewizorem i Tęsknić za norwegopodobnymi lub odwrotnie.
Czy ktoś ma jakiś sposób na podjęcie właściwej decyzji? Przeciez to na najbliższe 10 lat (conajmniej).
POMÓŻCIE
Zapisane

myszka

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #1 : 2003-07-03, 09:24 »
Hm, powiem ci, że z tego co wiem, istotnie norwegi jak i mco muszą się wyszaleć. To się da załatwić drzewkiem dla kotucha, no i najlepiej - drugim kotem (jak tylko możliwość jest, to najlepiej od razu dwa, lepiej się chowają - druga może być ładna sierotka) Brytyjczyk to siła spokoju, odpada też konieczna przy kotach półdługowłosych pielęgnacja sierści. Najważniejsze, co tobie się podoba, a nie co ktoś mówi.
Zapisane

Raditzu

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #2 : 2003-07-04, 13:41 »
Pytanie o radę innych jest tu itotonie ryzykowne. Zwłaszcza, że każdy ma swój gust. Ja na przykład poleciłbym Ci Maine Coon'a albo Norwega leśnego. Są to naprawdę wspaniałe koty. Sam mam MCO ^___^

Jednak przy wyborze nie powinno się tak zwracać uwagi na charakter kota, gdyż MCO wcale nie musi być bardzo energiczny, a pers wielkim śpiochem i pieszczochem. Każdy kot jest inny.

Zwracaj uwagę przede wszystkim na swoje preferencje estetyczne i to, czy dasz radę zadbać o sierść długowłosych, jeśli takiego sobie wybierzesz...

Życzę trafnego wyboru  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedz #2 : 2003-07-04, 13:41 »

Acik

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #3 : 2003-07-05, 21:25 »
No właśnie - ja znam co najmniej dwa persy które są wariatami (Eryk i jego brat Edi - i nie jakieś mieszańce tylko czyste rasowce). A co do wielkości to wydawało mi się, że MC są największymi spośród kotów rasowych???
Zapisane

Raditzu

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #4 : 2003-07-05, 21:44 »
Owszem, MCO i Norwegi są największe... ponoć... ale są wyjątki, naprawde. Choć moja koteczka MCO nie jest wielka...
Zapisane

myszka

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #5 : 2003-07-05, 21:47 »
Cytat: Acik
No właśnie - ja znam co najmniej dwa persy które są wariatami (Eryk i jego brat Edi - i nie jakieś mieszańce tylko czyste rasowce)


Eryk chyba jeszcze jest młodziutki??? Jeśli tak, może jego szaleństwo wynika z wieku i za pół roku będziesz miał poduszkę zamiast kota :mrgreen:
Zapisane

Raditzu

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #6 : 2003-07-05, 21:50 »
Piękne określenie...  :wink:

"poduszka zamiast kota... " trafne. Ale naprawdę nie wszystkie persy są takie "poduchowate". Choć może to wyjątki potwierdzające regułę?  :?:
Zapisane

Kathrin

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #7 : 2003-07-06, 11:41 »
Ja powiem tylko tyle: obojętnie na jakiego się zdecydujesz, zawsze będziesz mieć niedosyt - bo najbardziej pragnie się właśnie tego, czego się nie posiada  :)

Uwielbiam nasze dwa bure urwisy, kiedyś przepadałam za rudzielcami, teraz z zapartym tchem oglądam somalijskie - ale wiem, że gdyby taki z nami mieszkał, to po pewnym czasie spodobałby mi się jeszcze inny.

Są już nasze dwie bure kuleczki, których bym nie zamieniła na żadne inne, choćby mi się bardzo podobały - ponieważ właśnie te dwa buraski są częścią naszej rodzinki. Chcieliśmy wziąść tylko jednego, ale gdy zobaczyliśmy całą całą gromadkę, bez problemu wybraliśmy dwa. Tak więc kieruj się swoimi uczuciami, które pojawią się, gdy pierwszy raz zobaczysz maluszki - to one służą najlepszą podpowiedzią.
Zapisane

Raditzu

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #8 : 2003-07-06, 13:16 »
W części masz rację, Kathrin - koty same podpowiedzą. Jednak z tym niedosytem to nie wiem, czy każdy tak ma. Ja osobiście nie tęsknię za innymi kotami, moja mi w zupełności wystarcza. Niedosytu brak  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedz #8 : 2003-07-06, 13:16 »

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #9 : 2003-07-06, 18:40 »
Mine Coon jest większy od Norwega... :P
poza tym obydwa są fajne, ale ja wolę MC (bo więcej do przytulania) ;)
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

Raditzu

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #10 : 2003-07-06, 18:51 »
Siemaszka, czy Twój MCO lubi się przytulać? Bo moja kota nie bardzo... Masz może zdjęcie swojego MCO?
Zapisane

Eury

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #11 : 2003-07-08, 13:32 »
A któż to powiedział że Norweg jest większy od MCO  :?

Najlepsze zozwiązanie : kupić po jednym kotku każdej rasy   :wink:

Mam w domu trzy norwegi i każdy z nich ma inny charakter. Celt jest wielkim tchórzydłem, Eurydyka to damulka - przytulasek a Karen to indywidualistka , na kolana można ją było wziąć tylko gdy lezała zwinięta w kłębek w misce  :? .
Ale fakt faketm, uwielbiają się bawić  :wink:
Zapisane

Agness

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #12 : 2003-07-11, 14:40 »
Ja natomiast myślę, że nieważna jest rasa kotów, bo jeżeli upatrzymy sobie zwierzątko to po prostu oszalejemy na ich punkcie i będzie dla nas najlepszym i najkochańszym kotkiem pod słońcem :)
Zapisane

Raditzu

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #13 : 2003-07-11, 15:18 »
Dokładnie... ja tu nie widzę u siebie miejsca na żaden niedosyt  :wink:
Zapisane

Maxim

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #14 : 2003-07-12, 11:05 »
I ja też tak myślę , mój jest koteczkiem bez ras i rodowodów, ot zwykły europejczyk , ale spełnia wszystkie "naj" bo dla mnie jest najpiękniejszy :)  :wink:    :) i jeszcze wiele naj..... I chyba właśnie o to chodzi. :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedz #14 : 2003-07-12, 11:05 »

Raditzu

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #15 : 2003-07-12, 11:29 »
Dla prawdziwego opiekuna kota jeo kot powinien być naj...
Zapisane

biesy

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #16 : 2003-08-22, 01:33 »
...jeszce tego brakowało,żeby "przebierać" ze zwierzetami jak z ubraniami w sklepie...rozejrzyj się...nie jeden dachowiec potrzebuje Twoje pomocy...jak nie możesz się zdecydowac to kup sobie album z kotami...wtedy  zaspokoisz swoje oczekiwania...nie tylko człowiek, ale i zwierzak rodzi sie z określonymi cechami charakteru, resztę mozna sobie wychowac...mam kotkę,dachowca...hihi... ktora zachowuje się jak pies i wcale nie musze ingerować w jej poczynania...poprostu taką sie urodziła...z kolei u każdego z jej maleństw ( mają miesiąc i dwa tygodnie)dostrzegam już całkiem odmienne cechy charakteru... niesamowitę sprawą jest obserwacja ich dojrzewania , wzrastania i uczenia sie życia...na razie w tej blokowej rzeczywistości...mieszkam w bloku, mam psa , kotkę i jej 3 maleństwa ( 2 kocurki i jedna kotka), do tego rybki ...i prusaki, to te takie obrzydliwe stworzonka z rodziny karaluchowatych...naprawdę...nie żartuję...
...mam taka prośbe odnośnie tych kotków...niedługo "Niunia" odstawi małe od piersi i kotki bedą juz gotowe na wyprowadzke z domu...więc gdyby ktoś chciał się zaprzyjażnic z kotkiem, które nie wątpie równiez tej opieki i przyjażni będą spragnione to prosze się ze mną skontaktować...
...kasssiaw@poczta.fm...
                                          dzięki
Zapisane

Emilka

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #17 : 2003-08-22, 12:28 »
heh...kolejne kociaki bezmyslnie rozmnorzone. Czy nie pomyslalas o tym aby wysterylizowac swoja kotke? sama napisalas 'rozejrzyj się...nie jeden dachowiec potrzebuje Twoje pomocy' tych dachowcow jest an swiecie pelno..... po co dodatkowo rozmnarzac.., wystarczy wyjsc na ulice i pomoc jakiejs kotce ktora urodzila bo nikt jej nie pomogl nikt nie przypilnowal.....Dlatego postanowilam sobie ze nigdy nie kupie kota rasowego....za niewiadomo jakie pieniadze,zaby jakis czlowiek sie wzbogacil skoro po ulicach biega tyle niekochanych sierot, ktorymi nikt sie nie zajmie.
Zapisane

Buffy

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #18 : 2003-08-22, 15:21 »
Masz racje Emilka.Ja sama miałam już 4 kotki, i żadnego nie kupowałam, Same znajdy kochane :) 3 pierwsze to były kocurki, a teraz mam kotkę której jednsk dałam się raz okocić, bo już wcześniej znalazłam chętnych na kotki ;) A niedawno ją wysterylizowałam ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #19 : 2003-08-22, 15:31 »
A ja uważam, że jak ktoś marzy o rasowym kocie albo psie - to nie jest to złe. Ma do tego prawo. Ważniejsze jest niepopieranie pseudohodowli i nierozmnażanie bez sensu - jeśli masz chętnych na kociaki, na pewno znajdziesz je dla nich bez trudu w azylu.
Zapisane

Buffy

  • Gość
Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedź #20 : 2003-08-22, 15:42 »
Nom.. to fakt..  Dobrze by było, zeby małe kotki znalazly domek i dobrych opiekunów juz przed swymi narodzinami ;) najważniejsze zeby się póżniej nie błąkały po ulicach, bo to smutne i drastyczne....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pmocy! Jaki Kotka/Kot?
« Odpowiedz #20 : 2003-08-22, 15:42 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 27 zapytaniami.