Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomoc potrzebna od zaraz...  (Przeczytany 1125 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Pomoc potrzebna od zaraz...
« : 2005-05-31, 13:59 »
Bojowniczka w towarzyskim, filtr, grzałka z termo....25 stopni. Od dwóch dni miała jakieś coś na licu - jakby  jedno oko matowe i tak obok skóra też matowa. Wyciągnęłam  ją z akwa, wsadziłam w przezroczysty pojemniczek, nalałam MFC i wsadziłam z pojemniczkiem do akwariumm. Podniosłam temp całości do 28 (stopniowo). To było wczoraj Dziś jest nadal w pojemniczku z MFC, oko jakby przejrzało, ale zaczęła "linieć" na brązowo.Tego brązowego sporo w pojemniczku...czy to z niej złazi?? Nie wiem jak dalej postępować. Czy zmieniać wodę i cały czas dodawać MFC? Ile ona może i powinna w tym przebywać? czy dalej podnosić temp w całym akwa ? i w jakim tempie? czy do calłej bańki dodać coś? 5 dni temu wlałam Akryflawinę (ryby się trochę ocierały - przestały) i jeszcze nie wymieniłam wody.  Boję się pomieszać jakiś środek z akryflawiną - nawet jak zrobię wymianę wody, to część akryflawiny pozostanie.. Chyba że filtr ją już zneutralizował??? Jestem początkująca i potrzebuję, aby ktoś doświadczony mnie poprowadził.
Pozdrawiam.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Pomoc potrzebna od zaraz...
« Odpowiedź #1 : 2005-05-31, 17:30 »
Nie wolno mieszać leków.
Leki zneutralizowac można tylko poprzez filtrowanie przez wegiel aktywowany. Częste podmiany wody.
Nie podwyższaj więcej temperatury, taka wystarczy.
Myśle, że wybrałaś dobry lek. Stosuj MFC jako kąpiel długotrwałą i przestrzegaj zalecanej dawki, a za kilka dni zobaczysz rezultaty :-)

Poczytaj troche o chorobach, nikt ci nie powie co to jest, ponieważ nie widzimy zachowania i wyglądu rybki.
Całkiem możliwe, że są to jakieś pierwotniaki pasożytnicze lub bakterie.


http://www.zoolek.pl/index.php3?id=publikacje&id_pub=ogolne
http://www.akwarium.prx.pl/choroby.htm
http://herkules.superhost.pl/choroby.html

wpisz sobie w google - choroby ryb akwariowych
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Pomoc potrzebna od zaraz...
« Odpowiedź #2 : 2005-05-31, 17:43 »
Wygląda, jakby schodził z niej jakiś śluz, cały czas jest w pojemniczku umieszconym w akwarium. Temp.29. Jak długo powinna trwać kąpiel długotrwała, i czy nie powinnam wymienić wody w akwarium, trochę więcej niż 1/3, aby tam wpuścić MFC? Może wymieniać 1/3 codziennie, aby tamten środek zniknął? I dopiero wlac MFC?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc potrzebna od zaraz...
« Odpowiedz #2 : 2005-05-31, 17:43 »

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Pomoc potrzebna od zaraz...
« Odpowiedź #3 : 2005-06-01, 00:27 »
nie mieszaj środków, napisała ci kesi
kup woreczek węgla aktywowanego i włóż do filtra, aby oczyscic akwa z mfc!
na razie zostaw rybke oddzielnie, ale nie wiem, co to jest to brązowe i nie wiem, jak długo kąpiel ma trwać.
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 25 zapytaniami.