Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: karma butcher's dobra?  (Przeczytany 15541 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Twilight

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 54
karma butcher's dobra?
« : 2011-10-14, 21:06 »
kupiłam karmę tej firmy bo zaskoczył mnie skład (puszka) i cena, jeszcze psu nie podałam bo chcę się czegoś więcej dowiedzieć bo wydaje mi się to podejrzane, niby tyle mięsa ma w takiej cenie? no i niestety ma dość mało białka. co o niej myślicie? podaję link: http://www.butcherspetcare.pl/
Zapisane
"Aby zło zatriumfowało wystarczy, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: karma butcher's dobra?
« Odpowiedź #1 : 2011-10-15, 14:47 »
Karmy mokre rządzą się innymi prawami niż karmy suche niestety i jak w przypadku suchych 50% mięsa to jest dużo, tak w przypadku mokrych już nie (trzeba pamiętać, że karmę mokrą podaje się najczęściej z jakimś wypełniaczem - kaszą, ryżem, makaronem). Przykładowo belcando indyk z ryżem i cukinią: 93,8%drobiu; animonda jeleń+jabłko: 79%wołowiny, 15%jelenia; bozita jagnięcina z ryżem: 97%mięsa. Ceny tych wymienionych przeze mnie są nieco wyższe, ale nie bardzo, na pewno zależy też gdzie kupisz :) Co zaś się tyczy stricte karmy butchers - nie znalazłam nigdzie dokładnego składu, jedynie "mięso i surowce zwierzęce (min. 51%), minerały". Minerały na pewno nie zajmują 49%, więc nasuwa się pytanie co tam jeszcze jest. Analiza składu wygląda nieźle w porównaniu do innych karm, ale nie wiadomo skąd bierze się taka ilość poszczególnych składników pokarmowych, przez co nie wiadomo jak dobrze przyswajalne będą dla psa.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: karma butcher's dobra?
« Odpowiedź #2 : 2011-10-15, 18:45 »
Ja kupowalam puszki butchersa dla szczeniat i podawalam w celu urozmaicenia mnaszym maluchom. Jadly dośc chętnie i nie bylo sensacji, ale oprocz tego dostawaly mieso, sucha Josere Familly i bialy serek.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: karma butcher's dobra?
« Odpowiedz #2 : 2011-10-15, 18:45 »

Twilight

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 54
Odp: karma butcher's dobra?
« Odpowiedź #3 : 2011-10-15, 19:00 »
czyli nie skrzywdzę szczeniaka jak raz od czasu ją dostanie? a ta sucha? teraz moja je royala dla szczeniąt ras dużych no i gotuję jej np kurczak z ryżem i warzywami czy makaron z jakimś mięsem itp tylko chciałabym jej urozmaicić posiłki...
Zapisane
"Aby zło zatriumfowało wystarczy, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: karma butcher's dobra?
« Odpowiedź #4 : 2011-10-15, 20:56 »
Nie skrzywdzisz ;) Tym bardziej jeżeli będzie to urozmaicenie posiłków :)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: karma butcher's dobra?
« Odpowiedź #5 : 2011-10-16, 19:31 »
Jesli to jest szczenie rasy duzej i dostaje karme mieszana to powinien dostac jeszcze dodatkowe suplementy, mineraly. Powiedz swojemu wetowi jak karmisz psa i zapytaj jakie i ile suplementy mu dawac.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Twilight

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 54
Odp: karma butcher's dobra?
« Odpowiedź #6 : 2011-10-19, 17:09 »
no właśnie chcę się dowiedzieć od weta ale jestem w trakcie zmiany (weterynarza;p) , piesek jeszcze tylko jedno szczepienie dostanie u dotychczasowego. ten do tej pory mówił, że royal sucha i puszki, plus ryż z mięsem z kurczaka i warzywami, ale ileż pies może to  jeść ...
Zapisane
"Aby zło zatriumfowało wystarczy, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: karma butcher's dobra?
« Odpowiedź #7 : 2011-10-19, 22:46 »
Znajdz dobrego weta, ktory dobrze poprowadzi Ci psa bo szczeniaka duzej rasy nielatwo odchowac w dobrym zdrowiu, a wszelkie zaniedbania i niedobory odbija się w doroslym zyciu.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forumowicz11

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: karma butcher's dobra?
« Odpowiedź #8 : 2012-03-28, 14:29 »
Zgadza się,dobry weterynarz będzie tutaj jak najbardziej wskazany. A w kwestii karmy,to proponuję Royal Canin- u nas bardzo dobrze się sprawdza.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: karma butcher's dobra?
« Odpowiedz #8 : 2012-03-28, 14:29 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.227 sekund z 30 zapytaniami.