Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: tresura  (Przeczytany 4564 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daria12

  • Gość
tresura
« : 2006-04-13, 19:08 »
hej mam 2 letniego mieszańca haski z kundelkiem jest dosyć mały umie siadać podawać jedną i drugą łape itp ale nie\umie leżeć jak mam go tego nauczyć prosze piszcie
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: tresura
« Odpowiedź #1 : 2006-04-13, 19:34 »
jest dużo tematów o szkoleniu psów :P na pewno nie o tresurze ;) tresuje to sie w cyrku :lol:

ja mojego psa nauczyłam leżeć po tym jak opanowała siad.
Najpierw kładłam ręke z smakołykiem na ziemie i zachęcałam mojego psa aby sie położył, jeżeli to nie dało nic troche jej pomagałam w polożeniu się - czyli brałam jej dwie przednie łapy naraz i kładłam na ziemi, jezeli zad zostawal w górze to nic, musisz dac nagrode. następnym razem dgy samodzielnie to wykona daj nagrode, i za trzeci etap to położenia tylka w dół, czyli ktoś musi byc za psem i obnizyc mu tyłek.

Ja tak swoją sunie nauczyłam robić leżeć ;) tylko ze jej nie trzeba było obniżać zadu w dół :)
Zapisane

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: tresura
« Odpowiedź #2 : 2006-04-13, 19:59 »
Heh, to ja się teraz pochwalę, że właśnie moją sunię nauczyłam siadać i leżeć na komendę (w dwa dni!). I to właśnie taką metodą, że kładłam rękę ze smakołykiem na ziemię i mówiłam "leżeć" a Diana kładła się żeby mi go zabrać... A jak skapowała że dostaje go dopiero jak się położy to teraz już wystarczy że powiem "leżeć"
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

Forum Zwierzaki

Odp: tresura
« Odpowiedz #2 : 2006-04-13, 19:59 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: tresura
« Odpowiedź #3 : 2006-04-13, 20:57 »
a ja sie pochwale że moja Bianke nauczyłam robić siad w 5 minut :D a leżeć w jakieś 15 :P potem zakapowała o co chodzi :lol: tym młodszy psiak tym szybciej sie uczy :D
Zapisane

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: tresura
« Odpowiedź #4 : 2006-04-13, 21:01 »
Ja ma z Dianką taki problem że poprzedni właściciel chyba ją bił ( wzięliśmy ją jak miała 3 miesiące) i nawet jak próbowałam nauczyć ją siadać i lekko przycisnęłam jej zad żeby usiadła to mi się zsikała na dywan :lol: więc muszę ją uczyć bez jakichkolwiek gestów bo jak podnoszę do góry rękę to Dianka się od razu kładzie na podłogę i sika... :(

Ps. Cóż za podobieństwo imion :) A jakiej rasy jest Bianka?
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: tresura
« Odpowiedź #5 : 2006-04-13, 21:03 »
to moja Bianka była na 100% bita :( tez sie boi ręki jak się podniesie nad nią, kuli się aby jej nie zbić... gwałtowne ruchy są dla niej bardzo stresujące, ale już jest po-prawa i to wielka ;) a ile twoja Dianka ma?
Zapisane

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: tresura
« Odpowiedź #6 : 2006-04-13, 21:08 »
około 10 miesięcy (nie wiem dokładnie bo ten "geniusz" który się nią opiekował przed nami nawet jej nie wyrobił książeczki ) A Bianka?
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: tresura
« Odpowiedź #7 : 2006-04-13, 21:12 »
ona ma 13 miesięcy ;) przygarneliśmy ja jak miała 4 , czyli już 9 miesięcy jest u nas.

co do topicu to kto umnie nauczyć psa robić slalom między nogami? :lol: moja Bianka to tak troszku umie bo w połowie slalomu zatzrymuje się po nagrode :P i w tym problem :roll:
Zapisane

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: tresura
« Odpowiedź #8 : 2006-04-13, 21:15 »
Dla mnie slalom to ciemna magia, bo my się teraz zmagamy z "podaj łapę" :lol:
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

Forum Zwierzaki

Odp: tresura
« Odpowiedz #8 : 2006-04-13, 21:15 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: tresura
« Odpowiedź #9 : 2006-04-13, 21:16 »
a to moja psina umie od dawien dawna :lol:
Zapisane

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: tresura
« Odpowiedź #10 : 2006-04-13, 23:13 »
Wszyscy się chwalicie to ja się pochwalę żę zdążyłem nauczyćswojego psa w ciągu 1h komendy daj głos. A następnego dnia po szczekaniu przez godzine do psa ledwo co mówiłem :D
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: tresura
« Odpowiedź #11 : 2006-04-14, 00:21 »
O, to co mój pies umie ma się mało do tego co robi... napady głuchoty... (Dzięki rodzinie, która nie jest konsekwanta, a potem się dziwi...)
Co mój pies potrafi... yyy... no nie wiem czy to nie normalne ale pije na komendę... :P (To przez to, że ma stracha, że zawsze robi coś źle.)
Zapisane

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: tresura
« Odpowiedź #12 : 2006-04-14, 10:53 »
Dobreeeee, muszę nauczyć tego Diankę :D

Fido jak zmusiłć psa do szczekania?? Z Twojego postu wynika ,że do niego szczekałeś :D
U mnie to chyba nie zadziała, jedyna komenda na którą moja sunia reaguje dźwiękiem to "co cię boli?" Wtedy kładzie się na podłogę i zaczyna wyć :lol: Jest jakiś inny sposób  żeby zmusić ją do szczekania?
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: tresura
« Odpowiedź #13 : 2006-04-14, 10:59 »
Żeby nie było, że karzę psu pić jak nie chce... :P Tylko jak ma wąty.

Też bym była ciekawa jak "daj głos" działa. W teorii... :P Bo w praktyce to reczej nie ma szans. Mój pies tylko szczeka na klatkę schodową, w ogóle nie wyje, tylko piszczy... ;) Jak się do niego wyje, szczeka, gra to się nie intersuje albo luka dziwnie... :P
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: tresura
« Odpowiedź #14 : 2006-04-14, 11:05 »
Ja zawsze kiedy Belka się kładła mówiłam połóż się i ona teraz nie umie komendy leżeć. Trzeba do niej jak do księżniczki.
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: tresura
« Odpowiedz #14 : 2006-04-14, 11:05 »

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: tresura
« Odpowiedź #15 : 2006-04-14, 11:11 »
Z Dianką to da się grać w Sajmon mówi, jak powiem siad to żadnej reakcji, reaguje dopiero jak powiem "dianka siad". Bez "Dianka" nie działa żadnym sposobem:lol:
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: tresura
« Odpowiedź #16 : 2006-04-14, 11:14 »
Mój pies jak ma napady głuchoty: Siad! Siad! Traper siad! Siad! Tarper siad! TRAAAAPERRR... - i siada... :lol: Dobra, to nie śmieszne... :P tylko okrpne, ale i tak sukces, że usiądzie na dworze, choć tam tak niebezpiecznie...

Najpelsze jest jak coś się od psa chce i on udaje, że nie wie o co chodzi i robi wtedy najniewinniejszą na świecie minę... :P
Zapisane

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: tresura
« Odpowiedź #17 : 2006-04-14, 11:21 »
Taaaa... Takie słodkie oczka i minka mówiąca "co ty ode mnie chcesz człowieku, ja jetem taki malutki i śliczniutki a ty się czepiasz.... :P"
Najlepsze jest ja Dianka się boi mojej mamy :D Jak Mama tylko podniesie głos to psina wpłaszcza się w podłogę, uszy kładzie po sobie i robi takie słodkie oczka... :D
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: tresura
« Odpowiedź #18 : 2006-04-14, 12:33 »
jak zmusiłć psa do szczekania??

Ja mojego uczyłam tak,ze poprostu trzymałam rękę ze smakolykiem i mu nie dawałam,on przedemną siedział i jak się zniecierpliwił to szczekał i wtedy go nagradzałam :P A ja się pochwalę,że Figiel umie : siad,łapa,druga łapa,leżeć,przewróć się,ukłon,poproś,obrót(obraca się wokół własnej osi stojąc na dwóch łapach),buzi :D I takie komendy jak siad,leżeć,uklon,przewróć się również na zostań :D :P
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: tresura
« Odpowiedź #19 : 2006-04-14, 12:34 »
Trzecia Bianka robi tak, ale jak tata podnosi glos :D

charon, moja psina też udaje że nie slyszyyy, albo nie wie o co chodzi... ach te psy :P
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: tresura
« Odpowiedź #20 : 2006-04-14, 12:46 »
"Ja mojego uczyłam tak,ze poprostu trzymałam rękę ze smakolykiem i mu nie dawałam,on przedemną siedział i jak się zniecierpliwił to szczekał i wtedy go nagradzałam"
Oj, nie... mój tak by nei zrobił... :( Szczeka tylko na ludzi jak łażą po klatce.

"przewróć się"
Trza nad tym poracować... Nie wiadziałam jak to po polsku jest... :P Tylko rollołwer...

"poproś"
Chciałam tego spróbować ale mój pies sprawa wrażenie, że jego anatomia tak nie działa... :P

"obrót(obraca się wokół własnej osi stojąc na dwóch łapach)"
To już na pewno na to mój pies za duży... :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: tresura
« Odpowiedz #20 : 2006-04-14, 12:46 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: tresura
« Odpowiedź #21 : 2006-04-14, 13:04 »
Cytuj
"poproś"
Chciałam tego spróbować ale mój pies sprawa wrażenie, że jego anatomia tak nie działa...

w przypadku wiekszych psów (czyt - powyżej 25 kg) jest to praktycznie niemozliwe do nauczenia - właśnie ze wzgledu, że psy sa zbyt cięzkie, a jeśli ktoś sie uprze i nawet nauczy psa tego, to może mu krzywde zrobić (czyt - pies moze pozrywać sobie p. więzadła)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: tresura
« Odpowiedź #22 : 2006-04-14, 13:14 »
No, nie mam zamiaru. (Mój pies ma wagę graniczną.) Tak samo ze staniem na dwóch łapach, tlyko małe pieski są do tego zdolne... ;)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: tresura
« Odpowiedź #23 : 2006-04-14, 13:20 »
Mój pies prosi bezproblemowo i to ze względu na trochę inną anatomię ;) \W związku z  budową tylnich łap, chodzi jak na szczudłach ;)  i nie siada jak normalny pies -po prostu siedzi jak człowiek w pozycji 'siad płaski' ;)  takiej pozycji w miarę łatwo podnieść mu obie przednie łapki do góry(a ,ze one również zbyt giętkie nie są to podnosi je do góry sztywno wyprostowane, czasami nawet za głowę -wygląda zupełnie jakby sie poddawał ;) )
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: tresura
« Odpowiedź #24 : 2006-04-14, 13:26 »
Mojego jedna tylna łapa składa się chyba "tylko" ze skóry i kości, i prawie zawsze jak siada, to jedną trzyma prosto, a tamta mu laży z boku, więc tym bardziej się nie nadaje... Za to dobrze u idzie stanie... w oparciu o mnie oczywiście.

Aha, jeszcze nauczyłam mojego psa wchodzic mi na kolana... :P (Wilkość husky.) Ładuje się przodem na mnie siedzącą, albo jak siedzę na kanapie (więcej miejsca) to włazi przodem przechodzi trochę dalej i siedzi na mnie środkiem. Tak to jest jak ktoś myśli, że jest malutkim pieskiem... :P
Zapisane

Daria12

  • Gość
Odp: tresura
« Odpowiedź #25 : 2006-04-14, 14:12 »
a Mój Alan niechce siadać na dworze w domu siada a na dworze ani ruszc a czy ktos wie jak nauczyć psa chodzić przy nodze
Zapisane

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: tresura
« Odpowiedź #26 : 2006-04-14, 20:26 »
Ucząc swojego psa szczekania , szczekałem do niej, miałem przy sobie smakołyki, i mówiłem daj głos no i udało mi się :)

Mój pies na komendę też pije i je.

A po za tym umie, skakać na komendep przez przeszkody i na mnie, siad, leżeć, równaj, poproś, czołgaj się i slalom słabo ale jak jej się zachce to zrobi, łapa jedna i druga, piątką i powli próbuje jej uczyć slalomu wokół moich nóg jak idę.
Zapisane

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: tresura
« Odpowiedź #27 : 2006-04-14, 21:10 »
A możesz coś objaśnić co do tej piątki? Bo ja nie za bardzo kapuję na czym to polega... :D
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

Forum Zwierzaki

Odp: tresura
« Odpowiedz #27 : 2006-04-14, 21:10 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: tresura
« Odpowiedź #28 : 2006-04-14, 21:21 »
"Mój pies na komendę też pije i je."
To też, ale uznałam to za normalniejsze... Tym bardziej, że większości psów nie trzeba zachęcać... :P

Z piątką myślę, że chodzi o "przbice piątki" ;) Pacnięcie łapą?
Zapisane

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: tresura
« Odpowiedź #29 : 2006-04-14, 21:23 »
Dobreeeeee.... A co do jedzenia na komendę to Diankę raczej trzeba odciągać :D
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 29 zapytaniami.