Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?  (Przeczytany 4848 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misiekZa

  • Gość
Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« : 2006-06-07, 20:43 »
Mam bernardynke 2mies jest strasznie leniwa albo spi albo gryzie wszystko i wszystkich czy to normalne? Chcialem ja nauczyc chodzic na smyczy zeby jednak troszke pochodzil rozruszala stawy jednak nie idzie mi to wcale boje sie ja ciagnac na sile zeby sie jej nic nie stało bo ona nie chce isc siadzie i na smyczy nie idzie a bez chodzi ale wiadomo daleko nie idzie... co moge zrobic ??
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedź #1 : 2006-06-07, 20:53 »
Normalne. Wziasc zabawke w reke i zabawiac małą, by szła do przodu jak siądzie ;)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedź #2 : 2006-06-07, 20:58 »
Normalne. Wziasc zabawke w reke i zabawiac małą, by szła do przodu jak siądzie ;)

jeżeli jest piesek naprawde uparty i nawet zabawka na niego nie podziała można zrobić cos takiego:

przyzwyczajaj psa do smyczy, np. zapinaj smycz i niech ona narazie ciagnie za sobą smycz, gdy będzie ją podgryzać dla zabawy itp... nagradzaj ją smakołykiem aby wiedziała że to jest dobre, następnie gdy zapanuje takie chodzenie i nie będzie zwracała uwagi na tą smycz to weź do ręki smycz i niech ONA cię prowadzi tam gdzie chce, ale żeby nie czuła tego że ciagniesz smycz, wogóle tego nie rób (ale ona musi wiedziec że trzymasz smycz) oczywiście nagroda za posłuszeństwo ;) a ostatnim etapem jest to że delikatnie przyciągasz ją do siebie na smyczy, gdy będzie sie wyrywać przestań ciągnąć i NIE nagradzaj bo tak nauczysz ją tego że smycz jest zła i cała nauka od nowa. Możesz tez tak sprobowac ze trzymasz ją na smyczy, a druga osoba woła ją do siebie i wtedy ona chce do niej podejść to stój w miejscu aby zaczeła ciągnąć za smycz do tej osoby, wyedy pozwól jej przejść tak aby ciagle ciągła i potem nagroda ;) tak nauczyłam swojego psa więc może i w twoim przypadku poskutkuje.



Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedz #2 : 2006-06-07, 20:58 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedź #3 : 2006-06-09, 14:35 »
2 miesieczny pies leniwy tak ze nawet mu sie chodzic nie chce ?? dziwne....czy aby napewno zdrowy ??
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedź #4 : 2006-06-09, 15:44 »
moim zdaniem potzrebuje więcej snu w dzień, moja sunia była aktywna jak była mała, ale tez dużo spała, może źle misiekza sformuował to?
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedź #5 : 2006-06-09, 18:49 »
A moze mała ma dysplazję i dlatego nie chce chodzi, bo ruch sprawia jej ból?
Jej rodzice byli badani w tym kierunku?
W tak młodym wieku nie powinna mieć problemów z ruchem.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedź #6 : 2006-06-09, 19:00 »
oby tylko nie to... :( miejmy nadzieje że autor tego watku odpisze...
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedź #7 : 2006-06-10, 00:37 »
a moze autor jest dzieckiem i oczekuje od swojego 2miesięcznego pieska zeby za nim biegał non stop i sie bawil na co piesek nie ma ochoty?? hmmmm
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedź #8 : 2006-06-10, 15:22 »
Jakie podejrzenia :lol:

Może niekoniecznie to jest dysplazja, może psiak testuje pana, na ile może sobie u niego pozwolić xD Mój pies często tak robił. Nie można mu na to pozwolić, póki jeszcze jest mały, musisz w niego wpoić przekonanie, że Ty jesteś silniejszy i Ty jesteś panem psa, nie odwortnie, bo jak bernardynek pewnego dnia odkryje sam, jaka jest prawda...  :P
Od małego- pies robi to, co Ty chcesz (tylko nie przesadzaj, np. nie wołaj go co 5 minut bez powodu). Jeśli usiądzie to- jak pisała Nanami- wziąć zabawkę albo smakołyk i zachęcać ją do pójścia dalej- kiedy to zrobi, nagrodzić i pochwalić. Ta metoda raczej działa, przynajmniej w wypadku mojego psa.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Forum Zwierzaki

Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedz #8 : 2006-06-10, 15:22 »

Kaja

  • Gość
Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedź #9 : 2006-06-14, 11:11 »
a jak nauczyć dorosłego psa? (ok. 2 letnia bordożka) :?
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedź #10 : 2006-06-14, 11:14 »
no niewiem Kaja :P mój pies umie chodzić na smyczy, ale przy tym czasem bardzo mocno ciągnie :lol: ja zastosowałam metode że przywiązałam do nogi smycz i pies na krótko chodzi przy mojej nodze, jezeli ładnie idzie to pochwała i nagroda, zabawa itp... a jak sie wyrywa to go nie nagradzaj, poprostu ignoruj to co on robi :P
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedź #11 : 2006-06-14, 13:47 »
Kaja, tak samo, jak pisałam. Mój pies był już dorosły, kiedy go uczyłam wszelkich komend.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Kaja

  • Gość
Odp: Jak nauczyc bernardyna chodzic na smyczy?
« Odpowiedź #12 : 2006-06-16, 19:18 »
ale mi nie chodzi o chodzenie przy nodze, tylko w ogóle o chodzenie na smyczy :P ta psina jak się ją złapie za obrożę, to się kładzie i przewraca na plecy. ogólnie mieszka w budzie i pilnuje domu :P (to nie mój pies, ale znajomego i będę z nią na wystawy chodzić, jesli będę chciała)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.132 sekund z 25 zapytaniami.