Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Orły przednie i bieliki  (Przeczytany 2042 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kontrowersyjna Postać

  • Gość
Orły przednie i bieliki
« : 2004-07-30, 17:37 »
Fascynują mnie orły i z tego powodu chcę się o nich jak najwięcej dowiedzieć. Czy moglibyście udzielić mi jak najwięcej informacji lub podoać jakieś ciekawe stronki?
Zapisane

Kontrowersyjna Postać

  • Gość
Orły przednie i bieliki
« Odpowiedź #2 : 2004-07-31, 20:41 »
Dzięki serdeczne, Heja za te stronki. Obejrzę , gdy tylko będę mieć czas.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Orły przednie i bieliki
« Odpowiedz #2 : 2004-07-31, 20:41 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Orły przednie i bieliki
« Odpowiedź #3 : 2004-07-31, 21:58 »
Nie ma za co. Mam nadzieję że się przydadzą. Jak coś jeszcze ciekawego spotkam to dopiszę.
Zapisane

Pleiades

  • Gość
Orły przednie i bieliki
« Odpowiedź #4 : 2004-08-08, 14:30 »
A jakich informacji konkertnie szukasz ?
Biologii, taksonomii, zdjęć ??
Jak coś znajde w necie, to dam znać !

PS. A swoja drogą orły i bieliki to dwie oddzielne podrodziny. Bieliki nie sa właściwie orłami ! Ale też piękne !
Zapisane

Kontrowersyjna Postać

  • Gość
Orły przednie i bieliki
« Odpowiedź #5 : 2004-08-10, 15:05 »
Cytat: Pleiades
A jakich informacji konkertnie szukasz ?
Biologii, taksonomii, zdjęć ??
Jak coś znajde w necie, to dam znać !

PS. A swoja drogą orły i bieliki to dwie oddzielne podrodziny. Bieliki nie sa właściwie orłami ! Ale też piękne !

Dzięki za te info. Ja szukam jakiś info o trybie życia orłów przednich i bielików. No, i występowanie się przyda.
Zapisane

Pleiades

  • Gość
Orły przednie i bieliki
« Odpowiedź #6 : 2004-08-13, 15:17 »
Aha, czyli ogólne informacje...

Okej, jak znajdę jakieś ciekawe linki, to je podam :)
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Orły przednie i bieliki
« Odpowiedź #7 : 2004-08-24, 10:59 »
Kontrowersyjna Postacio! :P Mieszkam w woj. Dolnośląskim, w Jeleniej Górze. Wokół mam piękne krajobrazy, za oknem rozciąga się las, a za nim góry z ośnieżonymi graniami. Chyba wszyscy, którzy uważali na biologii powinni wiedzieć, że mam tutaj Karkonoski Park Narowody. A w parku tym... jest jedno gniazdo orła bielika, leśniczy nie są jeszcze do końca pewni, ale orzeł buduje już tam też drugie gniazdo. Ten gatunek osiedla się tylko tam, gdzie jest czyste powietrze i górski, czysty klimat. Możemy więc sobie pogratulować, dolnoślązacy, że takie z nas czyściochy ;)


To pisałam z pamięci, z lekcji i z wiadomosci, które podał mi w roku szkolnym tato. Może wygrzebię coś jeszcze o orłach, to chętnie tu napiszę ;)


Cytuj
PS. A swoja drogą orły i bieliki to dwie oddzielne podrodziny. Bieliki nie sa właściwie orłami ! Ale też piękne !
Bzdura :? :| Skąd to masz? Jest pewnien gatunek orła, jest to właśnie ORZEŁ BIELIK.
Zapisane

Bielik

  • Gość
Orły przednie i bieliki
« Odpowiedź #8 : 2004-08-31, 15:26 »
Witam
Bielik to nie jest orzeł tylko ORŁAN, jest to odrębna rodzina ptaków.

Pozdrawiam
Bielik
Zapisane

Forum Zwierzaki

Orły przednie i bieliki
« Odpowiedz #8 : 2004-08-31, 15:26 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Orły przednie i bieliki
« Odpowiedź #9 : 2004-08-31, 19:30 »
Cytat: Bielik
Witam
Bielik to nie jest orzeł tylko ORŁAN, jest to odrębna rodzina ptaków.

Pozdrawiam
Bielik

Z systematyką zoologiczną różnie bywa. Bieliki to odrębny rodzaj należący do rodziny jastrzębiowych (Accipitridae). Najczęściej bowiem wszystkie orły zaliczamy do tej rodziny. Z rodziną orłów nigdy się w literaturze nie spotkałem.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Pleiades

  • Gość
Orły przednie i bieliki
« Odpowiedź #10 : 2004-09-19, 16:18 »
Bielikowi pewnie chodziło o podrodzinę, czyli jednostke taksonomiczna stojącą wyżej, niż rodzaj. Ale to prawda, że bieliki stanowią odrębną podrodzinę, niż orły, co, pomimo niescisłości w systematyce, jest zawsze podkreslane.  Niegdyś rodzaj Haliaeetus był włączany do podrodziny kań, bo jednak z tymi ostatnimi bieliki są bliżej spokrewnione. Najważniejsze jest to, że czesto bielik nazywany jest "orłem bielikiem", z czym staram się walczyć, bo nazewnictwo jest błędne.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 24 zapytaniami.