Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ptasie rekordy...  (Przeczytany 5743 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia

  • Gość
Ptasie rekordy...
« : 2003-01-31, 15:47 »
Znalazłam kilka ciekawych informacji o ptakach...postanowiłam się podzielić  :D

- Najcięższym ptakiem latającym jest drop - waży nawet 18 kg.
- Najmniejszym ptakiem drapieżnym jest sokolik z Borneo - ma 15 cm długości i waży do 35 g

-Najlepszym "mówcą" jest papuga żako "Prudle" - zna ponad 800 słów
-Najlepszym naśladowcą łozówka - naśladuje głosy ponad 60 innych gatunków

Mam tego sporo więcej...jeśli ktoś chce mogę napisać  :wink:
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #1 : 2003-01-31, 23:10 »
Błąd. Może ta żako wśród żako jest najlepsza, (ale chyba to Alex jest tą najsłynniejszą, a może najbardziej rozreklamowaną), ale Alex potrafi tworzyć nowe słowa i zwroty (to dla tych którzy uważają że papugi gadają a nie mówią)
Wśród papużek falistych kilkaset słów to normalka. A muszę Wam powiedzieć, że papużka falista nagrała płytę (wydała firma Philips) kto chce ją kupić, to nr katalogowy jest na mojej stronie w "Ciekawostkach"
Papużki faliste nie tylko mówią. Potrafią gwizdać i śpiewać. Tworzą nawet własne interpretacje utworów po jakimś czasie i wierzcie mi, czasem brzmią one lepiej od oryginału. Zazu przerobił V symfonię wstawiając we wszystkie pauzy taki "przytup". Na prawdę, brzmi nieźle  :)  :D
Zapisane

kasia

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #2 : 2003-02-01, 15:59 »
Możliwe, że błąd :oops: , ale tak było w książce  :)

a dzisiaj kilka ciekawostek o lataniu:
-njdalsze migracje - rybitwa popielata do 40 000km
-najdłuższe przebywanie w powietrzu - rybitwa czarnogrzbieta - nawet 3 lata (?! to możliwe?!)
- najwieksza wysokość lotu - sęp plamisty 11 274 m npm
-najszybsze uderzenia skrzydłami - koliber Heliactin cornuta 90uderzeń na sekundę (!)
-najmniejsza częstotliwość uderzeń - sęp - nawet lika godzin bez poruszania skrzydłami
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ptasie rekordy...
« Odpowiedz #2 : 2003-02-01, 15:59 »

Juha

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #3 : 2003-02-26, 20:50 »
A ja słyszałam, że GWARKi są najlepszymi
naśladowcami mowy i dźwięków! ;)
tzn. może bardziej dźwięków niż mowy!  :evil:
Zapisane

Dianka

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #4 : 2003-03-01, 17:03 »
A ja z ptakami jestem w tyle
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #5 : 2003-03-01, 17:25 »
tak gwarki są dobre w naśladowaniu, ale najlepszy jest mały ptaszek pospolicie zwany przedrzeźniaczem jest wielkości nimfy i bije rekordy w przysfajaniu innych dzwięków od śpiewu innych ptaków do piły łańcuchowej i alarmu samochodowego! miałam go przez 2 lata i z nim można było sie nagadać ;) pozatym gwarek tylko naśladuje i chyba gada bez ładu i składu, a przedrzeźniacz rano budził mnie słowami wstawaj, szkoda dnia  ;)  bez komentarza :)              
pozdrawiam!!!
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #6 : 2003-03-05, 17:59 »
Zazu (papużka falista) mówił "Gosia wstań". Tylko czemu on to robił w lecie o 4-5 rano  :? Jednak dalej stawiam na faliste. Według literatury potrafią zapamiętać do 1000 słów. A z doświadczenia, to około setki łapią bez specjalnego uczenia ("Gosia wstań" nikt go nie uczył. Słyszał co mama rano mówi)
Zapisane

AgaSz

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #7 : 2003-05-26, 22:33 »
Harpia, lirogona miałaś? A feniksa też?  ;)
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #8 : 2003-05-26, 23:26 »
o rany... ale mama nie mówiła tego do ciebie o takiej godzinie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ptasie rekordy...
« Odpowiedz #8 : 2003-05-26, 23:26 »

milkiwaj

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #9 : 2003-05-26, 23:31 »
najszybszy ptakiem jest kukawka srokata
biega do 37 km/h

najmniejszym ptakiem jest trzmielak
waży zaledwie 1,6g

a największa rozpiętość skrzydeł ma albatros wędrowny
jego skrzydła dorastają do 3,63m do tego może żyć ponad 70 lat!
Zapisane

Lady Roxton

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #10 : 2003-06-04, 07:33 »
tak, oczywiscie, a swistak siedzi... Harpia wybacz, ale twierdzac, ze mialas kazdego ptaka o jakim sie na ptasich forach wspomni naprawde nie podwyzsza Ci statusu, no chyba ze w oczach czytajacych to jeleni :) zamieszczajac plik o lirogonie nigdy nie mowilam, ze jest on najlepszym nasladowca (chociaz uzylam dokladnie slow PIŁA ŁAŃCUCHOWA i ALARM SAMOCHODOWY)... jesli tak napisalam to tylko pod wplywem tego filmiku i komentarza do filmu, nie bylo to nic czego bede sie kurczowo trzymac bo po prostu akurat o tym ptaku byla mowa i jego zdolnosci byly pokazane... jak widac mozna znalezc ptaki o jeszcze okazalszych rekordach... poza tym przez caly serial Zycie Ptakow prowadzacy podrozowal po calym swiecie i odwiedzal najbardziej egzotyczne miejsca, w ktorych dane gatunki ptakow mozna bylo spotkac... mimo iz na filmiku te drzewka i trawy wydaja sie bardzo swojskie, wierz mi, to nie jest lasek pod Warszawa tylko jakas odlegla dżungla w egzotycznym kraju, jedyne miejsce, gdzie te ptaki zyja... sa duze, dorodne i predzej mi kaktus na dloni wyrosnie niz zobacze lirogona w Polsce (no poza mozliwoscia zobaczenia w zoo) zyjacego u kogos w mieszkaniu  :wink:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #11 : 2003-06-04, 11:09 »
zacznijmy od tego, że ptak o którym ty piszesz to LIROGON inaczej zwany rajskim ptakiem, jest wielkości młodego indyka i bardzo dobrze naśladuje inne stworzenia (i nietylko) a jak już tyle oglądałaś serial to wiesz na pewno że ten ptak jest gatunkiem skrajnie wyniszczonym, polowali na niego dla pięknych piór przyogonowych.
Jezeli potrafisz choćby mądrze przeczytać mój pierwszy list to zauważysz, że opisywałam przedrzeźniacza "jest to ptak wielkości nimfy" zrozum nielubie jak ktoś tu wpada i chyta mnie za każde słowo.
Przedrzeźniacz to nieduży ptak z rodziny krukowatych, ma ciemno brązowe upierzenie z charakterystycznym małym czubkiem piór na głowie, które stawia kiedy jest podniecony, zainteresowany czymś.  Długi ogon, sterówki jak i lotki w kremowe znaczenia.
Ptaka kupiłam na giełdzie która odbywała sie Krakowie (ulicy niestety niepamietam) wylicytowałam go na 450zł.  
Wiec jak chcesz sie dalej droczyć lepiej troszke poszerz swoją wiedze na temat "odróżnianie gatunków ptaków"  
wierz mi na tym forum jest bardzo mało jeleni.
tak, a świstak siedzi...
Zapisane

Markus

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #12 : 2003-06-04, 11:41 »
Niestety, lirogon nigdy nie był ptakiem rajskim.
Z tego co wiem, przedrzeźniacz głównie naśladuje głosy innych ptaków, dlatego ma taką nazwę gatunkową.

Z tym co napisała Harpia mogę się zgodzić jedynie w jednym punkcie. Mianowicie, "na tym forum jest bardzo mało jeleni"... Podobnie zresztą jak i na innych forach.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #13 : 2003-06-04, 19:35 »
Przedrzeżniacz Harpio nie należy do rodziny krukowatych. Według systematyki zalicza się go do rodziny przedrzeżniaczy (Mimidae).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #14 : 2003-06-04, 19:37 »
tak, zgadzam sie, teraz sobie przypomniałam, napisałam posta i coś mi on nie lezał teraz wiem czemu, kłaniam sie uniżenie zoologu ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ptasie rekordy...
« Odpowiedz #14 : 2003-06-04, 19:37 »

AgaSz

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #15 : 2003-06-05, 18:17 »
Harpia, daj fotę swojego przedrzeźniacza i będzie spokój  :)
Czemu był u Ciebie tylko dwa lata? Czym go karmilaś?
Zapisane

Lady Roxton

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #16 : 2003-06-05, 18:26 »
lol... dokladnie Markus... natomiast co do odrozniania ptaszkow to sama bys lepiej nad tym popracowala, co juz z reszta inni pokazali... jesli zas chodzi o lirogonka... pisalam o nim poniewaz a) jego nazwa pojawila sie w tym poscie, b) przedrzezniaczom do pily lancuchowej i namietnego gadania daleko, c)sama, droga Harpio zrobilas miks postowy, troszke wziac tu, troszke wziac tam, dorobic co nieco i gotowe... tylko czy to naprawde o to biega... heh... no ale rzeczywiscie pozostaje wierzyc, ze co raz mniej jeleni wsrod nas... a tymczasem pozostaje nam czekac na kolejny gatunek do kolekcji... moze rzeczywiscie teraz feniks z Hogwartu zostanie ocalony przed spaleniem w naszym skromnym nadbaltyckim kraju :D
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #17 : 2003-06-05, 18:28 »
niemam zdjęcia niestety nie zdążyłam mu zrobić :( ale spróbuje poszukać i może coś wlepie ;)  
biedaczysko żyło tylko dwa lata u mnie, czymś sie otruł, podejrzewam, że obszczypał krzak trującej fuksji a ja nie zauważyłam w pore, rano znalazłam go martwego na dnie klatki. Ryczałam po nim chyba z tydzień.  
czym karmiłam? to co mi kradł spod ręki to jadł, pozatym miał duużo owoców, warzyw, wyjadał królikom ziarna, dziwne ale wręcz trzęsło nim jak poczuł szczypiorek, niedało sie nigdzie go schować, zawsze "wywąchał"
Zapisane

AgaSz

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #18 : 2003-06-05, 18:46 »
Przez dwa lata nie zdążyłaś zrobić fotki takiemu rzadkiemu w Polsce ptakowi? Wielka szkoda, naprawdę.
Jak siedział w klatce to jakim cudem zeżarł fuksję? Chyba mając tyle ptaków, powinnaś była już dawno zlikwidować wszystkie trujące rośliny z domu...
Zdjęć z netu nie dawaj, sama se znajdę, zresztą wiem jak ten ptak wygląda.
Mam nadzieję, że przynajmniej zobaczę Twoje żałobnice. Bo już nie uwierzę, że nie pstryknęłaś foty taaaakim fajnym papugom  :)
Zapisane

Lady Roxton

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #19 : 2003-06-05, 18:49 »
lol... wiesz Agasz, moze my jakies nawiedzone, ze byle kanarkowi czy zebereczce robimy po 3 rolki filmowe zdjec... moze cala sztuka polega na tym, zeby sie powstrzymywac :D
Zapisane

Essi

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #20 : 2003-06-07, 12:09 »
Cytat: harpia
czym karmiłam? to co mi kradł spod ręki to jadł, pozatym miał duużo owoców, warzyw, wyjadał królikom ziarna, dziwne ale wręcz trzęsło nim jak poczuł szczypiorek, niedało sie nigdzie go schować, zawsze "wywąchał"

Very, naprawdę very interesting... A co pod tą ręką miałaś? Bo widzisz przedrzeźniacze żywią się głównie bezkręgowcami , a do tego nasionami i jagodami. Może dlatego żył tak krótko...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ptasie rekordy...
« Odpowiedz #20 : 2003-06-07, 12:09 »

sibelius

  • Gość
Ptasie rekordy...
« Odpowiedź #21 : 2003-06-11, 09:49 »
Harpia...ja jestem tu od wczoraj i coraz bardziej mnie zaskakujesz. Najpierw zalobnice....teraz przedrzezniacz....phehehe...jestes niezla! :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 27 zapytaniami.