Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Opisujemy swoje papugi i ptaki  (Przeczytany 7758 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bobek

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« : 2003-03-06, 20:19 »
Moja1 papuga jest niebieska ,głowę ma żółtą ,dziobek jak zwykle żółto-pomarańczowy .Taki opis zrobiłem dla mojej papugi.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #1 : 2003-03-06, 20:45 »
opis niema sprawy!                
dwie nimfy szary samczyk(saruś) i samiczka szek(kola) + 4 jajka.    
dwie nierozłączki czarnogłowe (bezimienne)                      
para (bad DNA.) żałobnic palmowych (tajfun i mekka)                  
pozdrawiam!!!                  
acha zrezygnuj z wapna !!!
Zapisane

Emilka

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #2 : 2003-03-06, 20:58 »
zielono-zolta papuzka falista Fido
Zapisane

Forum Zwierzaki

Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedz #2 : 2003-03-06, 20:58 »

_Gosia_

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #3 : 2003-03-07, 09:58 »
Od 2 tygodni mam papużkę falistą, młodziutkiego samczyka ubarwionego dokładnie jak jego australijski pradziad.
Na razie głupiutki i wystraszony.
A wcześniej miałam niebieskiego samczyka. Gadułę że aż uszy puchły, niestety, bardzo schrowanego i choróbska męczyły go od samego początku. Ale był kochany.
Ciekawe. czy zielony też będzie gadułka. Wszystkie moje papużki gadały, to on się chyba nie wyłamie ;)
Zapisane

Bobek

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #4 : 2003-03-08, 15:46 »
J jeszcze też mam papuge falistą. :roll:
Zapisane

Czuczi

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #5 : 2003-03-09, 11:21 »
nimfa-NANA-szara-z domieszką czarnego i białego na tułowiu i żółta główka z pomarańczowymi policzkami i dużym pióropuszem
Zapisane

pantheraleo

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #6 : 2003-03-09, 13:47 »
Ja mam żółtą nimfę(samiczkę)-Igora
i
papużkę falistą kobaltowo-opalową ;) z żółtą główą-Pelasię
z ptaków to wszystko
Pozdrawiam!!!
Zapisane

kawad

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #7 : 2003-03-16, 21:36 »
Ja mam papużkę falistą albinosa i nie wiem czy to samiczka czy samczyk. Balbina (tak ją nazwałam) była w klatce z samczykiem Ptysiem ale go dziobała :walenie: i on tego nie wytrzymał . :cry:  :cry: Teraz Balbina siedzi sama  :( i boję sie dokupić jaj kumpla lub kumpelę.
Zapisane

Monika zeberki:)

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #8 : 2003-03-25, 20:44 »
Ja mam nimfę Kubusia-szary samczyk z łatką na karku. Potrafi gwizdać "wlazł kotek na płotek" i "dla Elizy", ale jako jedną melodię :grr: miesza to strasznie, co jednak bardzo podoba się jego samiczce Zuzi - szekowi:)
Przede wszystkim zajmuję się jednak zeberkami,  mam ich w tej chwili 16 + młode w drodze. Mieszkają u mnie również 4mewki japońskie (jajeczka w gnieździe:), 3 kanarki (gotowe gniazdko, jutro może będzie jajko:) i 3 przepiórki japońskie.  Wszystkie ptaki w różnych wersjach kolorystycznych:)
Prawie wszystkie mają imiona, z wyjątkiem przepiórek które mam od niedawna. Jednak nie będe ich tu wymieniała, za duzo...

Harpia, mogłabyś coś napisać o tych żałobnicach?? To przepiękne papugi... gdzie je kupiłaś?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedz #8 : 2003-03-25, 20:44 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #9 : 2003-03-25, 20:49 »
witam Moniko, skąd jesteś? jeżeli chodzi o żałobnice to wole trzymać język za zębami bo nie wszystkim sie to podoba niewiem czemu, po prostu chyba mi nie wieżą, że moge posiadać takie ptaki ''bo są tylko w paru ogrodach i u jednego faceta'' a skąd oni wiedzą że tylko tam?
Zapisane

Monika zeberki:)

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #10 : 2003-03-27, 00:02 »
Ja jestem ze Śląska, Tychy witają:)
Jak nie chcesz mówić, to nie...idę się bawic do innej piaskowniciy  :P
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #11 : 2003-03-27, 00:50 »
Byłam niedawno w Tychach w sklepie. To niedaleko, ja mieszkam ok. pół godzinki od Oświęcimia. moge mówić ale nie tutaj.
Zapisane

aguśka

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #12 : 2003-04-11, 10:19 »
Moja zielona papużka z  niebieskim ogonem i czarnymi prążkami!!!!!
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #13 : 2003-04-14, 20:50 »
Mam 3 zeberki, 1 kanarka pomarańczowo-brązowego, 2 nimfy(szara i lutino). Oprócz tego 3 jajeczka nimf  :wink:
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

koko

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #14 : 2003-04-15, 20:33 »
Witam mam 2 pary nimf(1 para to cynamonowy samiec-perłowa samica, 2 para to białogłowa samica i lutino samiec) 2 pary nierozłączek czerwonoczelnych, 1 para falistych, 1 para swiergotek seledynowych, i koza zółta narazie sama ale niedługo kupię jej partnera!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedz #14 : 2003-04-15, 20:33 »

Littletiger

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #15 : 2003-05-08, 12:32 »
Ja mam papugę Kozią Lutino. Jest zielona i ma czerwoną,głowe oraz srebno-czarny dziób.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #16 : 2003-05-09, 13:43 »
Eheeeem... No to jak wszyscy tutaj przedstawiają swoje pociechy, to ja też przestawię! Kiedyś miałam błękitną papużkę falistą o imieniu Tuniek. Jest i byłbardzo schorowany. Leczyłam go cały czas. Lecz w czasie zimy dowiedziałam się, że papugi mają na piórkach pyłek. Na niego mogą uczuleni być ludiz. Np moja mama... Ma,ma zaczęła kichać i miała całe zapuchnięte oczy. Tuńka oddałam do babic. Teraz mam kanarka harceńskiego o imieniu Bilbo. Kanarki nie mają takich piórek, które mogą uczulać. Jest najukochańszy na świecie! Miluśki, słodziuśki! Kupiłam go od doświadczonego hodowcy koło stycznia - listopada (2002 i 2003 r). Bilbuś ma około roku. Jest bardzo młody :) Umila mi dzień swoim śpiewem. Ma tak piękny głosik, że jestem pewna, że mógłby występować w operze! :) :P :D Kocham go bardzo. Nie jest do końca oswojony - boi się siedać na ręku, lecz siada. Raz usiadł na ramieniu mojej mamy! Mam jeszcze pytanko - może wiecie, jak szybko oswoić Bilba? Staram się, ale jakoś mi nie wychodzi najlepiej. :( ;(
P.S.
Jeśli nie chcesz Harpia mówić o tych papugach, to napisz chociaż, jak wyglądają. Pierwszy raz słyszę o takim gatunku papug, choć
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #17 : 2003-05-09, 20:33 »
Guniu kanarka trudno sie oswaja, nie tak jak papuge, musisz mieć jego zaufanie nie robić mu nieprzyjemności, wymieniaj wode i ziarenka codziennie, ziarno możesz sypnąć na podłoge klatki, ptaszek będzie sie bawił w poszukiwacza, możesz użyć to ziarno z karmidełka zamiast wyrzucać, zawsze znajdzie tam całe ziarenko a łuski będa służyć zamiast niebepiecznego piasku. Podowaj mu przysmaki, dużo owoców, drobno startą marchewke, ogórka, młode listki mlecza (bardzo lubią) biszkopcika, suchą kromke bułki. Nie dawaj kolb bo tłuszcz w nich zawarty odkłada sie w wątrobie.  
       to jest kakadu palmowa.
Zapisane

Monika zeberki:)

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #18 : 2003-05-09, 23:05 »
Cytat: harpia
łuski będa służyć zamiast niebepiecznego piasku.


To nie papuga, kanarkowi piasek jest potrzebny. A te łuski na dno to ja wątpię czy to dobry pomysł, ptaszek będzie grzebał dziobem w starych łuskach wymieszanych z kupami i pewnie resztkami innego jedzenia, nic ciekawego... te kilka ziarenek które mozna w ten sposób "zaoszczędzić" nie warte jest ryzykowania zdrowia kanarka.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #19 : 2003-05-09, 23:07 »
potrzebny??? mi przez ten "potrzebny" piasek padły dwie parki (sekcja wykazała) więc odradzam go bo zatyka przewód pokarmowy.
Zapisane

Littletiger

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #20 : 2003-05-10, 19:54 »
Mam takie małe pytanko: Czemu jestem "Gościem Forum" a jestem zarejestrowany!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedz #20 : 2003-05-10, 19:54 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #21 : 2003-05-10, 20:22 »
już nie jesteś teraz jestes początkujący
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #22 : 2003-05-11, 13:31 »
Harpia, to ja wiem jak mam się opiekować, mi nie chodzi w ogóle, mi chodzi w szczególe! Jak mam go np zachęcić by usiadł na ramieniu, głowie... Bo na dłoni siada, ale się boi. I siada tylko jak mam na niej np jabłko i muszę w dodatku trzymać dłoń w tym miejscu co zwykle: na oparciu łóżka, bo jak dam dłoń np na biórko, to on się boi... POMOCY!!! ;( :(
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #23 : 2003-05-11, 13:34 »
Acha, nie chodziło mi o kakadu palmową, tylko o żałobnicę. :P
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #24 : 2003-05-25, 09:26 »
Mam nimfe samczyka, czyli jest szara, z zolta glowa i pomaranczowymi policzkami i czubek na glowie...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #25 : 2003-05-25, 11:34 »
Guniu cierpliwość przedewszystkim, ptak musi mieć do ciebie zaufanie.  
P.S. kakadu palmowa to inaczej żałobnica.
Zapisane

Markus

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #26 : 2003-05-29, 01:09 »
Senegalka, a raczej senegalczyk Gaps - fotka w avatarku. Badań dna nie robiłem, ale wiem na 100% że to chłopczyk :)

PS. Strasznie ciekawe forum, że też dopiero teraz tu zawitałem...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #27 : 2003-05-29, 16:24 »
nio witam w imieniu własnym i reszty "społeczeństwa"
Zapisane

Forum Zwierzaki

Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedz #27 : 2003-05-29, 16:24 »

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #28 : 2003-06-05, 10:06 »
a ja mam 3 zeberki, dwie samiczki i jednego samca. Jedna samiczka jest bezowa a druga bardziej biala, a samczyk jak to samczyk kolorowy.
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

AgaSz

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #29 : 2003-06-05, 17:47 »
Harpia, nie bądź taka skromna  :) Czemu nie dasz zdjęć swoich własnych żałobnic, zamiast tej fotki z wrocławskiego zoo? Myślę, że wielu ludzi (m.in ja) chętnie obejrzałoby Twoją parkę. To w Polsce prawdziwa rzadkość.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.13 sekund z 28 zapytaniami.