Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak odstraszyć jaskółki?  (Przeczytany 10071 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jorienka

  • Gość
Jak odstraszyć jaskółki?
« : 2005-05-27, 00:10 »
Pisze ten post spełniając błagalne prośby mojej mamy

otóż.. sytuacja wygląda następująco:

mieszkamy w naszym domu już ponad 8 lat, gdzieś od 6 zadomowiły się u nas jaskółki (nie pytajcie jakie bo nie wiem). Wyjątkowo pasuje im skos i kąt między dachem a scianami budynku..

gdyby to było 2-5 gniazd ok, ale ich jest rok rocznie kilkadziesiąt, i co tu dużo mówić SRAJĄ! na potęgę...

próbpwalismy już różnych metod... np zmywania zaczątków gniazda wodą, ale nie dają za wygraną.. w tym roku wymyśliliśmy siatkę, którą nakleiliśmy w miejscu, w którym lepiy gniazda.. niestety lepią albo pod siatką albo na niej, a co mneij zdeterminowane przeniosły się z drugiej strony domu..

Czytałam, że na lotniskach odtraszają ptaki odgłosami ptaków drapieżnych, myślicie, ze to moze pomóc?

Dodam, że mieszkam w środku gór świętokrzyskich i nawet jakiś ptaszor drapieżny nam się zalągł w ogrodzie bo poluje na gołębie(dzikie, też zamieszkały u nas, ale są nieszkodliwe w porównaniu z jaskółkami) natomiast jaskółki mają tego ptaszora gdzieś

POMOCY!
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Jak odstraszyć jaskółki?
« Odpowiedź #1 : 2005-05-27, 03:30 »
A jeszcze do tego wszystkiego na pewno są nieźle zapchlone... kiedyś z takiego gniazda, opuszczonego już wyszły nam na dom bardzo głodne pchły...
Ale tak serio, to najprostsze metody są najlepsze. Sugerowałaby spróbować dźwiękiem - np poprzyczepiać przy dachu takie dziecinne wiatraczki, żeby hałasowały jak wiatr wieje. Może jakieś dzwonki - nawet te bambusowe nieźle hałasują. Ale to są metody jeszcze nie sprawdzone. Kiedzyś dawniej podobno umieszczano pod dachem w rogach budynku puste butelki pod takim kątem, ze gdy wiatr wiał, to one nieźle gwizdały. Ale to mi też przypomniało, że można zrobić niezłe dzwonki z puszek po piwie i podwieśić (pomalowane na jeden kolor) na sznurku wokół domu.
Zapisane

jorienka

  • Gość
Odp: Jak odstraszyć jaskółki?
« Odpowiedź #2 : 2005-05-27, 18:06 »
Dzięki za rady, wypróbuję...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak odstraszyć jaskółki?
« Odpowiedz #2 : 2005-05-27, 18:06 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 25 zapytaniami.