Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Opisujemy swoje papugi i ptaki  (Przeczytany 7773 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lady Roxton

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #30 : 2003-06-05, 19:39 »
lol... ehhhh... ja mam same kanary... teraz juz 4 chlopy, dwa sa bardzo zolciutkie, jeden bladozolty (nie dopchal sobie zoltego koloru do konca piorek :) ) i od dwoch dni jest u mnie Piksel - rozowy kanar, nie znam fachowego okreslenia tego koloru, nigdy nie bylo mi to potrzebne... no i mam jeszcze 3 dziewczyny, jedna czerwona, jedna mocno pomaranczowa i Ciri jest rowniez rozowa, z tym ze ma takie naloty bialego kolorku, ze chyba moge ja nazwac mozaikowa :) ... co do oswajania to u mnie nie zajmuje to nigdy wiecej jak miesiac, nawet totalna dzicz po miesiacu jest spokojna, najlepsza metoda to brac je na jedzonko, duzo z nimi przebywac i rozmawiac... jesli o zywienie kanareczkow chodzi, to dajemy wymienione juz tu owoce, jablko to podstawa, mozna gruszke, winogrono, z warzyw salate, marchewke (moje na tym od wiekow jada, jak sie odpowiednio zarcie przygotuje to nie ma obawy, ze ptaki sie rozchoruja)... dostaja rowniez kolby i dostaja piasek, z tym ze piasku nigdy nie wysypuje im na dno klatki bo uwazam to za malo atrakcyjne, zeby ptaki zzeraly mi piasek razem z wlasnymi odchodami i sie w tym grzebaly... piach maja w takim kupnym basenie do kapieli (dzieki Agasz za rade, przyjelo sie, Stara juz nie rozwala go na pol pokoju :D ), tam sobie wlaza i sie bawia... jesli macie ochote poczytac sobie o zywieniu ptakow egzotycznych, to zerknijcie na www.kanarki.czar.pl , tam zalozylam watek ZYWIENIE PTAKOW EGZOTYCZNYCH i zamiescilam linki do skanow z ksiazki, gdzie dokladnie napisane jest czym karmic :)
Zapisane

Papug

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #31 : 2003-06-07, 17:25 »
Czee, to mój pierwszy post :).
Przestawiam poniżej 6 moich papużek falistych o imieniu i kolorze oraz wiek :-)  :
Kara- najstarsza biała samiczka, 3 lata
Cesar- opalowa papużka w kolorze zółto-czarno-zielono-biało-niebieski, taki kolor jest bardzo rzadki, ma 1 rok już
Poluh- niebieski samczyk ma 1 rok
Misty- opalowa samiczka (na żółto-zielono), ma 1 rok
Polly-szaroskrzydła błękitna, ma 3 lata i jest samiczką
Geo- najmłodsza papużka, ma 11 mies życia, zółty samiec

Ta stronka jest super, link podała mi Agasz
Zapisane

Essi

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #32 : 2003-06-09, 12:53 »
Cytat: harpia
                   
para (bad DNA.) żałobnic palmowych (tajfun i mekka)                  


"Kakadu palmowa (żałobnica). (...) Liczebność gatunku spada, więc zakazano handlu tymi papugami, a osobniki znajdujące się u europejskich hodowców są pod ścisłą ewidencją. W Polsce do niedawna tylko dwa ogrody zoologiczne, we Wrocławiu i Warszawie, miały te papugi w swoich kolekcjach (warszawskie zostały skradzione i dotychczas ich nie odnaleziono), a prócz nich może się nimi poszczycić jeden prywatny hodowca.(...)"
Cytat pochodzi z książki Andrzeja Kruszewicza pt. "Hodowla ptaków ozdobnych". Pozostawiam bez komentarza.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedz #32 : 2003-06-09, 12:53 »

Markus

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #33 : 2003-06-09, 13:33 »
Tak się składa, że chyba wszyscy wdrożeni w temat wiedzą kim jest ów prywatny hodowca. Z pewnością nie jest nim Harpia.
Zapisane

Joanna

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #34 : 2003-06-09, 13:57 »
Ale Harpia się nie chwali swoimi żałobnicami, które kupiła za 150 zł w sklepie zoologicznym....

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

sibelius

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #35 : 2003-06-10, 23:24 »
No Harpia...powiem Ci ze mnie zaskoczylas. Takiego dowcipu to ja jeszcze nigdy nie slyszalem. Jestes niezla - zalobnice za 150, chyba jakas promocja w supermarkecie byla.....:D Z przyjemnoscia poczytam inne Twoje posty moze bedzie cos rownie ciekawego.
Zapisane

mysia

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #36 : 2003-08-16, 15:02 »
Kanarek KUBUŚ, mieszaniec, żółty w stronę główki przechodzy w pomarańczowy, główka brązowa, a pleckach brązowa plama z czarnymi paskami (piórka pół czarne i wpół brązowe), pokrywy szkrzydeł takie same jak plecki, lotki i ogon białe. Oto mój Kubuś, domyślam się że za wiele nie wywnioskowaliście z mojego opisu, ale jego jest naprawdę trudno opisać.
Zapisane

Serwalka

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #37 : 2003-08-29, 16:35 »
Ja mam jedną nimfę szarą  samczyka Dziobka.Zawsze rano hałasuje co mnie doprowadza do obłdu i śmieci kolbami. Ponadto lubi si huśtać na dwonkach które mam powieszone nad jego klatką.

Ps. Jestem nowa to mój pierwszy post.
Fajne macie forum!!
Pozdrawiam!
Zapisane

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #38 : 2003-08-29, 22:13 »
Ja mam nimfę samiczkę zwykłą szarą dziką i niedługo bedę miała dla niej samca!

Forum Zwierzaki

Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedz #38 : 2003-08-29, 22:13 »

marekchelmno

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #39 : 2003-08-31, 09:57 »
Markus jestem w tej samej sytuacji pochłonięty papuzim forum zapomniałem o innnych.
To teraz na temat: Felek piękny dość stary paputek o błękitnym kolorze upierzenia, samczyk, fioletowe wielkie kopki na policzkach, biały łepek, skrzydła z czarnymi falkami;

Kartofelek: dziwny, młody paput, samiec, reszta tak jak felek;

Cytrynka : samiczka, cała żółta z wielgachnymi białymi kropkami na policzkach. Białe lotki oraz ogonek
Zapisane

Keplerka

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #40 : 2003-08-31, 13:03 »
Marek, zapomniałeś napisać, że te Twoje paputy to falistki :)

Ja witam wszystkich uprzejmie razem z kanarkiem zielonym Kubuchem (13 latek, rekordzista mi rośnie :)), zeberką Zuluchem (w styczniu dobije do 8 lat, piękny wiek...)  no i młody narybek mewa Drucik wita. Z tego wynika, że prowadzę Dom Starców, hehe.
Zapisane

marekchelmno

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #41 : 2003-08-31, 15:04 »
Witam również 8)  :wink:  8)  widzę, ze nie mieszkamy daleko od siebie. więc może znasz kogoś, kto chciałby kupić klatkę??
Zapisane

Keplerka

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #42 : 2003-08-31, 15:08 »
eee, no aktualnie nie...ale mam pomysł => rozmnóż paputy, znajdź znajomego bez klatki , który chciałby przygarnąć młode i sprzedaj mu klatę razem z nimi :D
Zapisane

marekchelmno

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #43 : 2003-08-31, 16:07 »
hmm dobry pomysł lecz to nie jest dla mnie idealne rozwiązanie :(
Bo chce tą klatkę jak najszybciej sprzedać. Może do zoologicznego sie przyda??
Zapisane

Keplerka

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #44 : 2003-08-31, 20:36 »
No jeżeli aż tak bardzo Ci zależy to możesz spróbować jeszcze na Allegro...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedz #44 : 2003-08-31, 20:36 »

Monika K.

  • Gość
Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #45 : 2003-12-04, 14:15 »
Ja mam dwie papużki:
nimfa(PolY)- jest szary, żólta główka, czerwone poliki, i długi, okazały czupurek
Falista(Riko)- jest błękitno-fioletowo-biały, przypomina ślicznie niebo odrobine zachmurzone
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #46 : 2005-05-24, 15:37 »
                                                                        Cześć!!!
Ja opisze swoje trzy kanarki:
Samiec- imie: Ciekawski, brzuch pomarańczoy miejscami bjały, grzbiet i skrzydła brązowo-czarne, bez ,,czybka"na głowie
Bardzo ładny kanarek!!!
Samica-Wojowniczka,imie,;cała pomarańczowa z domieszką białego-pomarańczowym z czubkiem z domieszką kilku piur brązowych.
Nowy samiec mam go od 3.06.2005r!!!:
Podobny do Ciekawskiego tylko ma czubek brązowo-czarno-pomarańczowy.
To na tyle opisu.
BARZO DOBRY POMYSŁ Z OPISYWANIEM SWOJICH PTAKÓW!!!!!!!!!
Pozdrawiam ja i moje kanarki
« Ostatnia zmiana: 2005-06-07, 13:43 autor ESIO »
Zapisane

niaania

  • Gość
Odp: Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #47 : 2005-05-25, 15:19 »
Ja mam 3 papużki

Ewa falista, samiczka, zielona, ma ok.2 lata
Jaś falista, samiec, szek duński żółto - zielony, ma ok. 1 lat
Ada modrolotka czerwonoczelna, zielona, ma niecały rok
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: Opisujemy swoje papugi i ptaki
« Odpowiedź #48 : 2005-05-25, 20:37 »
Moje pierwsze 3 papugi byly zolto zielone a ostatnia jasno -ciemno niebieska
a teraz planuje kupic zieloną
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 26 zapytaniami.