Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: ZEBERKI???????  (Przeczytany 14996 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« : 2003-09-13, 21:20 »
Mam pytanie !!!! rok temu zeberki zniosły jajka i było git były pisklaki i spoko !!!!! ale w tym roku nawet jednego jajka niezniosły ... czy jest ktoś wstanie powiedzieć dlaczego ???????
Zapisane

Monika zeberki:)

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #1 : 2003-09-13, 21:26 »
A co robisz, by je namówić do lęgów? Napisz o nich cos więcej, po tym co podaleś mozna jedynie sobie pogdybać.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #2 : 2003-09-13, 22:09 »
Nic nierobie by je namówić do wylęgu
zabardzo się nieznam na tych ptakach a możesz mi powiedzieć jak można je namówić...
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZEBERKI???????
« Odpowiedz #2 : 2003-09-13, 22:09 »

Monika zeberki:)

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #3 : 2003-09-14, 15:43 »
Zupełnie nic? Ale budke mają, skoro chcesz mieć młode?
Proponuje zajrzeć do działu o rozmnazaniu (kliknij tutaj) na Zeberkowa strone, a dowiesz sie więcej. W ogóle proponuje przeczytać tam wiecej artykułów, a dowiesz się, jak opiekowac się ptaszkami :)

Jesli macie ochote przyjrzeć się rozwojowi małych zeberek, to zapraszam tutaj
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #4 : 2003-09-14, 15:58 »
Budki niemam... ale mam gniazdko  :P rok temu nic przeciw temu niemiały i zniosły jajka , ale niewiem dalej czemu w tym roku nic niezniosły
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #5 : 2003-09-14, 16:16 »
Ptaki trzeba przygotować podając dużo różnorodnego pokarmu, same nic nie zdziałają a jak sie uda to młode będą słabe lub chore.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #6 : 2003-09-14, 16:42 »
pytanie jakiego pokarmu ... :?:
Mógłby mi ktos powiedziec jaki pokarm moge przygotować Zeberce  :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #7 : 2003-09-14, 17:21 »
podawaj dużo warzyw i owoców, pokarm jajeczny (got. jajko, marchew, tarta bułka na sypko) często zmieniaj mieszanki ziaren, najlepiej podziel sobie je na okresowe (zimowe, wiosenne, letnie, jesienne) różniące sie dodatkami.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #8 : 2003-09-14, 18:18 »
dawałem zeberką jabłko , marchewke ale niejadły
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZEBERKI???????
« Odpowiedz #8 : 2003-09-14, 18:18 »

Monika zeberki:)

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #9 : 2003-09-15, 16:07 »
Podałam Ci linka, gdybys przeczytał, to byś wiedział. Głównie chodzi o mieszanke jajeczną (gotowane jajko z dodatkami), większa ilość białka pobudza ptaki do lęgów.
Częstych zmian mieszanek ziaren bym nie polecała, nie mam pojęcia w jaki sposób ma je to namówic do lęgów, raczej tylko zniechęci. Ledwo się do jednej przyzwyczają, dostaja inną?
Owoce i warzywa i tak podawaj, cały czas, na pewno sie przyzwyczają. Na samym ziarnie daleko nie pojadą, a o młodych przy takim karmieniu lepiej zapomnij.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #10 : 2003-09-15, 17:13 »
Niemam jak dać do klatki butki ... jak miałem pisklaka rok temu to zgniazdka wypadał ...chyba że kupie w zologicznym ,... jest taka kulka z otworem co sie zaczepie i by niewypadały
Zapisane

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #11 : 2003-09-15, 21:03 »
Taka kulka nie jest dobra z kilku powodów: m.in. jak sie dzieje coś złego trudno interweniować, bo gniazdka nie otworzysz (co nie znaczy, że w budce należy gmerać podczas lęgów), poza tym bywają źle wykończone i mają ostre brzegi - znane są przypadki zranienia w nóżkę. Takiego gniazdka nie można również porządnie wyczyścić po lęgu. Jakie miałeś gniazdko do tej pory - miseczkę? To dobre dla kanarka, zeberki gniazdują w zamkniętych gniazdkach. Skoro nie masz wyjścia - kup takie plecione gniazdko.
Jaką masz klatkę - podaj wymiary. Jeżeli jest mała, ptaki mogą być zestresowane zbytnią bliskością człowieka i brakiem kryjówek. Zeberki ze względu na swoją ruchliwość powinny mieć klatkę WIELKĄ.  Szczególnie jeżeli zamierzasz mieć młode. Najlepsze są klatki z dwojgiem drzwiczek - wtedy można powiesić w jednych budkę, ale mało kto o tym myśli przed kupieniem ptaków   :?
Próbuj z innymi rodzajami pokarmów - poczytaj stronę, która podała ci Monika. Zeberki jedzą naprawdę duzo różnych rzeczy, tylko trzeba je do tego przyzwyczaić.
Czy ptaszki dostają sepię? (mam nadzieje, że wiesz co to jest, a jak nie wiesz to zajrzyj
http://www.zeberki.wer.pl/strony/podstrony/sepia.htm. Bez wapnia ptak nie ma z czego budować skorupek.
Wreszcie, czy masz co zrobić z pisklętami? Bo jak nie to daj sobie spokój z rozmnażaniem  :)
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #12 : 2003-09-15, 21:21 »
No to tak :? dotychczas miałem miseczke ,  jeśli chodzi o wymiary klatki dł.30 wys.30 szer.20 ... ahhh jeszcze jedno Zeberki moga składać jajka w różnych porach roku  :?:
Zapisane

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #13 : 2003-09-15, 21:29 »
Chłopie, to NIE JEST KLATKA  :?  Coś o tych rozmiarach to se można używać do trzymania kwiatków, nie ptaków. Sorry, ale trzymanie ptaków w czyms takim to sadyzm  :cry: Trzeba ją wymienić na 2-3 razy większą. Ptaki mają skrzydła do fruwania, a nie ot tak sobie. W tym czymś lepiej nie rozmnażać ptaków, bo mała powierzchnia=większa agresja co może się dla piskląt źle skończyć.
Zeberki w dobrych warunkach mogą nieść jajka na okrągło... ale nie powinno się dopuszczać do więcej niz 3 lęgów rocznie. Zeberki mogą rozmnażać sie także w gniazdkach miseczkach, ale wolą gniazdka zakryte - czują się w nich bezpieczniej i bardziej komfortowo.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #14 : 2003-09-15, 21:42 »
no to szkoda :(  dobrze że mi powiedziałeś  :wink:
a ty jaką masz klatke :?:  hodujesz Zeberki :?:  , kupiłbym se klatke większą ale mi niepozwolą :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZEBERKI???????
« Odpowiedz #14 : 2003-09-15, 21:42 »

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #15 : 2003-09-15, 21:51 »
Kto ci nie pozwoli na większą klatkę? Rodzice? Pogadaj z nimi, zapytaj ich, jakby się czuli, gdyby ich ktoś na całe życie zamknął w kiblu. Kamilo, ptaki naprawdę nie mogą mieszkać w takiej maleńkiej klateczce. A już z pewnością nie można ich w niej rozmnażać. Ptaszki to nie zabawki, tylko żywe stworzenia, które czują.
Ja mam taką klatkę, że twoja by weszła do niej 4 razy i jeszcze by trochę miejsca zostało. Poza tym stoi cały czas otwarta.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #16 : 2003-09-15, 22:11 »
No rodzice mi niepozwolą  :(
 Ile masz aktualnie zeberek w tej klatce o której mówiłeś :?:
Zapisane

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #17 : 2003-09-15, 22:18 »
Śpią w niej tylko dwie, bo pozostałe wolą na zewnątrz. Takie klatki mam dwie i jak mówię otwarte są nonstop. Zeberki tylko w nich jedzą i piją.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #18 : 2003-09-15, 22:21 »
no to ładną musisz mieć hodowle  ;) no ale są minusy jeśli są cały czas wypuszczone na pokoju troszke muszą nabrudzic np . na srać :roll:
Zapisane

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #19 : 2003-09-15, 22:26 »
Wolę ścierać ptasie gówienka niż patrzeć, jak się męczą w klatce (ptaszki, nie gówienka) ;)
Czemu zależy ci na rozmnażaniu ptaków, skoro nie masz na to warunków?
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #20 : 2003-09-15, 23:35 »
czemu nawet niewiem , poprostu lubie bardzo zwięrzęta , bardzo miło mi się patrzy jak coś sie rozmnarza ryby , chomiki , myszy , ptaki itp no ale mówisz że to bybyła dla nich meczarnia , no to zrezygnuje z rozmnorzenia zeberki , może w przyszłości jak będzie większa klatka kto wie ;)
A ty powiedz czemu rozmnarzasz Zebarki  :?:  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZEBERKI???????
« Odpowiedz #20 : 2003-09-15, 23:35 »

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #21 : 2003-09-15, 23:46 »
Bo ja lubię mieć duuuużo zeberek  :) Zeberki to ptaki stadne, bardzo towarzyskie, dlatego najlepiej im w grupie.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #22 : 2003-09-16, 07:30 »
Ja tez bardzo lubie , ale więcej ich niemoge mieć  :(
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #23 : 2003-09-21, 22:22 »
Mam pytanko zwiozane z Zeberkami ;) a więc ostatnio zaobserwowałem u samca wypadanie piór , co może to powodować  :?:  jak można zapobiec wpadanią piór :?:
I jeszcze jedno jaki pokarm powinno sie dawać żeby ptaki były ładne i puszyste :?:
Zapisane

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #24 : 2003-09-21, 22:30 »
Jak bardzo mu wypadają, w którym miejscu, widać jakieś łysinki? Może się po prostu pierzy? Ptaki co jakiś czas wymieniają piórka i wtedy w krótkim czasie więcej piór na raz im wylatuje.
A czym je karmisz tak swoją drogą?
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #25 : 2003-09-21, 22:34 »
Mniej więcej wypadają mu na brzuszku  :roll:
A co daj im jeść różnego rodzaju ziarna , sałate , białko , marchewke , jabłko :? no i jaki mam pokarm jeszcze dawać żeby zeberki miały ładne puszyste piurka :?:
Zapisane

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #26 : 2003-09-21, 22:44 »
Ale ma jakieś łysiny? Skąd wiesz, że z brzuszka mu wypadają?
Dajesz im białko z jajka? A czemu żółtka nie? Ptakom daje się i jedno i drugie, a żółtko jest nawet o wiele wartościowsze. Dawałeś im kiedyś kiełki prosa i kanaru? Kiełki zawierają wiele cennych mikroelementów i witamin. I mam nadzieje, że prawdę mówisz z tymi warzywami i owocami  :? Bo na ogół to ludzie karmią ptaki samym ziarnem i im się wydaje, że to wystarczy. Sałaty lepiej nie dawać, chyba że masz niepryskaną i nienawożoną, z własnego ogródka, daleko od drogi. Dawaj im ogórka i koperek. I liście mniszka, ale też zrywane z dala od drogi i umyte. Zajrzyj na stronę www.zeberki.wer.pl ---> i poczytaj ją sobie.  
A żeby ptaki były ładne i puszyste, to muszą być zdrowe, a żeby były zdrowe to muszą mieć nie tylko urozmaiconą dietę, ale muszą też CODZIENNIE się kąpać i CODZIENNIE być wypuszczane na kilka godzinek, szczególnie jeżeli mieszkają w takiej maleńkiej klatce jak twoja  :(
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #27 : 2003-09-21, 22:56 »
Łysiny niema ale są małe dziurki na brzuszku :?
Jesli chodzi o jedzenie białko daje im ale niewidziałem że żółtko sie daje dobrz wiedzieć ;) Jabłko i Marchewke dostają codzienie.Zawsze jak daje sałate dobrze ją przemywam.
Jesli chodzi o wypuszczanie , powiem tak raz wypuściłem je  i jedna z zeberek wpadła za szafe niedało się ją wiciągnąć siedziała tam dwa dni :( byłem sam w domu niedałem sobie rady z szafą i musiałem czekać i od tego czasu niewypuszczam ich już a po drugie niechcą same wracać do klatki trzeba je łapać a to nie jest za łatwe.
Jak można je skłonić do powracania do klatki :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZEBERKI???????
« Odpowiedz #27 : 2003-09-21, 22:56 »

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #28 : 2003-09-21, 23:12 »
Zanim wypuści się ptaki z klatki, trzeba pokój odpowiednio przygotować. Zajrzyj tutaj ---> http://www.zeberki.wer.pl/strony/porady.php#1 Jeżeli twoje zeberki mają ciasną klatkę to nic dziwnego, że na początku fruwanie będzie im sprawiało kłopoty. Muszą poćwiczyć, zapoznać się z pokojem. Trzeba im przygotować miejsca do lądowania, bo niektóre ptaki mają problemy z lądowaniem na płaskich półkach, przynajmniej na początku. I trzeba absolutnie uważać, żeby okna i drzwi były zamknięte (szyby zasłonięte firankami), a akwaria czy inne naczynia z wodą zasłonięte. I żadnych innych zwierząt w pokoju.
Na to, żeby ptaszki wracały do klatki też są sposoby: wejście do klatki musi być wyraźnie zaznaczone - np. w drzwiczkach powinna być żerdka, można też zawiesić tam karmidełko i jakąś zieleninę. Początkowo zeberki mogą mieć kłopoty z powrotem, ale po kilku razach powinny się nauczyć. Wystarczy, że nauczy się jeden, a drugi poleci za nim.
Jeżeli już musisz łapać ptaka, najlepiej robić to po ciemku - kiedy już przyśnie na jakiejś półce. Łatwiej go wtedy złapać, szybciej i mniej stresów dla ptaka. Najgorszym wyjściem jest gonienie ptaka po pokoju.
Ale wiesz co, dziwię ci się, że pozwoliłeś ptaszkowi siedzieć za szafą dwa dni i nic nie zrobiłeś  :cry: Ptaszek mógł się odwodnić, poza tym wiesz co on tam przeżywał? Nie żal ci było? Nie mogłeś sąsiada poprosić, żeby ci pomógł? Tak nie można... To twoje ptaszki, więc jesteś za nie odpowiedzialny...
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #29 : 2003-09-21, 23:21 »
Cytat: Essi

Ale wiesz co, dziwię ci się, że pozwoliłeś ptaszkowi siedzieć za szafą dwa dni i nic nie zrobiłeś  :cry: Ptaszek mógł się odwodnić, poza tym wiesz co on tam przeżywał? Nie żal ci było? Nie mogłeś taty poprosić, żeby ci pomógł? Tak nie można... To twoje ptaszki, więc jesteś za nie odpowiedzialny...[/url]


Bardzo mi przykro było  :( wszyscy byli na wakacjach więc niemiałem kogo poprosić o pomoc  :(

Mam otworzyć dzwiczki i same mają wylecieć czy ja mam je wypędzić :?:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 27 zapytaniami.