Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: ZEBERKI???????  (Przeczytany 14997 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #30 : 2003-09-21, 23:30 »
Jak już wszystko przygotujesz to tylko otwórz drzwiczki. Nie wypędzaj ptaszków, usiądź sobie spokojnie i poczekaj aż same wyjdą. Może się zdarzyć, że nie wyjdą za pierwszym razem. Wtedy spróbuj na drugi dzień i tak do skutku. Jak wylecą to najlepiej się nie ruszaj, żeby ich nie płoszyć. Jak już się nauczą nawigować po pokoju to będziesz sobie mógł chodzić, ale na początek lepiej siedzieć bez ruchu. Jak już się oswoją z po kojem i tobą to może nawet ci siądą na głowie  :)
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #31 : 2003-09-21, 23:35 »
Wielkie dzieki :wink:  jutro je sprubuje wypuścić ;)
Tera musze spadać jutro na 8.00 do szkoły musze wstać :roll:
Ahhh i jeszcze basenin musze kupić, kompią się... daje im na spud taki czubek może lepszy będzie basenik :?
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #32 : 2003-09-22, 15:26 »
Prubowałem dziś wypuścić zeberki na pokuj  ;) ale niechca wylecieć skacza se na patyczkach niezwracają uwagi na otwarte drzwiczki :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZEBERKI???????
« Odpowiedz #32 : 2003-09-22, 15:26 »

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #33 : 2003-09-22, 17:55 »
Rób tak: otwieraj im klatkę na jakieś pół godzinki, jak przez ten czas nie wyjdą, to zamknij klatkę i spróbuj na drugi dzień. Dałeś im żerdkę w drzwiczkach? Można z zewnątrz przyczepić taką sklepową, plastikową (bo w klatce powinny mieć drewniane). Możesz im też w drzwiczkach podać jakąś zieleninę. Zrobiłeś im jakieś lądowiska w pokoju?
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #34 : 2003-09-22, 18:02 »
Nic niedałem, otwarłem klatke no i przygotowałem pokuj :roll:
Zapisane

Keplerka

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #35 : 2003-09-23, 13:19 »
Może by pomogło zrobienie z drzwiczek tarasu i umieszczenie tam jakichś smakołyków?

Tutaj są zdjęcia : http://www.papuzka.netax.pl/zrob/balkon.php Jest to strona Gosi Lison o papużce falistej, ale na pewno znajdziesz tam wiele ciekawych pomysłów na umilenie życia ptakom, do zastosowania również dla zeberek.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #36 : 2003-09-23, 20:02 »
Drzwiczki otwierają mi się z lewej strony a nie tak jak na zdjęciach z góry :(
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #37 : 2003-09-23, 20:14 »
to sie ciesz że nei zniosły moje znosiły jak opentane nawed bez budki wkoncu zostały rozdzielone i po pewnym czasie samiczka odeszła a samiec ma nową partnerke u mojich znajomych neui myslcie ze tak zmeiniam zwierzaki ale ja nei mogłam patrzec jak było zabote piskle na dnie klatki :(
Zapisane
To piekło nie raj :)

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #38 : 2003-09-23, 20:21 »
gdzie twoje zeberki śpią przez noc :?:
Niewiem jak ty ale ja mam koszyczek śpią se tam przez noc i wrazie czego znosza tam jajka  tak jak było rok temu ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZEBERKI???????
« Odpowiedz #38 : 2003-09-23, 20:21 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #39 : 2003-10-01, 16:55 »
jak to do mnie Moje spały w specjalnej budce lęgowej i znsoiła jajka :(
Zapisane
To piekło nie raj :)

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #40 : 2003-10-01, 22:55 »
Zeberki jak mają butke legową śpią wniej w nocy tak jak w koszyczku :?:
Zapisane

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #41 : 2003-10-02, 10:31 »
Zeberki w naturze budują gniazdka owalne, zamknięte od góry, dlatego budka jest dla nich lepsza niż gniazdko kanarkowe w formie miseczki. Z drugiej jednak strony obecność jakiegokolwiek gniazda stymuluje samca do jego urządzania, do zalecania się do samiczki, a to pobudza samiczkę do składania jajek. Jeżeli więc nie chcesz rozmnażać ptaków, nie dawaj im ani budki ani gniazdka.
Na rozmnażanie zeberk można się decydować wyłącznie wtedy gdy ma się na to warunki. Większość klatek dostępnych w sklepach jest dla zeberek zbyt mała. Klatka przyzwoita powinna mieć przynajmniej jedną ściankę o długości ponad pół metra  (trzeba uważać z klatkami przeznaczonymi dla papug - bo mają one z kolei zbyt szeroko rozstawione pręty - zeberka moze wsadzić główkę i uwięznąć). Jeżeli rodzice pozwalają trzymać ptaki wyłącznie w kanarkówce, tej najmniejszej badziewnej klateczce, w której ptaki ledwo mogą się poruszać, lepiej zrezygnować z kupna ptaków. Dla ptaków, które skrzydła mają nie od parady, przebywanie w czymś takim to po prostu męczarnia. Wyobraźcie sobie jakbyście się czuli, gdyby ktoś zamknął was na całe życie w kiblu i nie pozwolił w dodatku używać nóg, a tak bardzo często traktowane są ptaki. Na tej stronie http://www.mewki.friko.pl (trzeba wejść w podstronę "O mnie" - pokaże się zdjęcie klatki)
możecie sobie zobaczyć najlepszy przykład na to, w jakich warunkach NIE POWINNO SIĘ TRZYMAĆ PTAKÓW -  klatka nie dość, że jedna z tych najmniejszych, to jeszcze wypełniona w 1/4 jakimś pudełkiem (budką lęgową?). Autorka tej strony nie wypuszcza tych mewek w ogóle i ze względu na swoje okrucieństwo nie nadaje się na opiekunkę jakichkolwiek zwierząt. Oczywiście smarkuli nie chciało się nawet zrobić drewnianych żerdek dla ptaszków i muszą siedzieć na syfiastym plastiku.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #42 : 2003-10-03, 21:36 »
Poprostu to jest wina tego co robi takie małe klatki a w zoloogicznym by cos powiedzial jak sprzedaje ptaka z klatka jaka ptak powinnien mieć klake mininum itp. Gościu jest ucieszony że zarabia na ptaku i nic pozatym nieintersuje go że będziesz sie meczył  :(
Zapisane

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #43 : 2003-10-04, 00:35 »
Widzisz, Kamilo, i to jest właśnie dziwne, bo na większej klatce zarobiłby przecież więcej... Fakt, w sklepach często pracują straszne młotki, co o ptaku wiedzą tyle, że ma dziób i skrzydła...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #44 : 2003-10-04, 01:16 »
Na dużej by zarobił więcej ale mniejsza tańsza i więcej tego im schodzi a nie każdy może sobie pozwolić na dobrą klatke więc sprzedawca woli upchnąć gównianą ale kase ma, taka matematyka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZEBERKI???????
« Odpowiedz #44 : 2003-10-04, 01:16 »

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #45 : 2003-10-04, 09:25 »
Tyż prawda  :? Szczególnie jak jest jeden sklep na całą gminę i gość wie, że do konkurencji nie pójdziesz, bo jej po prostu nie ma...
Dlatego, jeżeli ma się tylko możliwość, dobrze jest się rozglądać za giełdami czy targami zoo, gdzie za tą samą cenę można kupić dwa razy większą klatkę, tańsze akcesoria...
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #46 : 2003-11-29, 14:15 »
Zauwarzyłem dziś w gniazdku 3 jajka... niedawałem żadnego pokarmu żeby zachęcić je do złorzenia jaj... :roll:
niekapuje tego... napoczątku starałem się żeby zniosły jajka i nic z tego niebyło a teraz nic niezrobiłem żeby zachęcić je do złorzenia jaj a one składają... :?
Zapisane

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #47 : 2003-11-29, 15:50 »
Faktycznie chyba nie kapujesz  :roll:
Przed składaniem jajek podaje się ptakom jak najbogatsze żarełko, w tym mieszankę jajeczną i koniecznie sepię. W okresie wysiadywania jajek przez ptaki przestaje się podawania mieszanki jajecznej, bo zbyt duża ilość pokarmu białkowego może pobudzić ptaki do nowych lęgów - wtedy na złożonych już jajkach zrobią nowe gniazdo i ziosą nowe jajka, ale wówczas lęg może sie nie udać. Kiedy pisklęta zaczną się wykluwać, znowu wracamy do podawania mieszanki jajecznej, żeby ptaki mogły łatwo wykarmić swoje dzieci.
Ale będę szczera - jeżeli nadal trzymasz swoje ptaki w tej tyciuniej klateczce to lepiej zabierz im gniazdko i jajka i nie doprowadzaj do lęgów. Chyba, że koniecznie chcesz zaszkodzić ptakom.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #48 : 2003-11-29, 16:01 »
ale ja nic niedawałem... np. sepi... dawałem mało białka bo niechciałem doprowadzić do tego... a one jakoś zniosłe te jajka, tego właśnie nierozumie...
bardzo bym chciał stworzyć stadko zeberek, bardzo podobaja mi sie te patki, tylko narazie niemam dużej klatki :( może w przyszłości :roll:
Zapisane

Essi

  • Gość
ZEBERKI???????
« Odpowiedź #49 : 2003-11-29, 18:01 »
Zeberki nawet przy niedoborach żywności moga znosić jajka - na tym polega ta reklamowana "łatwość rozmnażania". Problem w tym, że bez wapnia skorupka jajka będzie cieniutka, pisklę nie będzie miało z czego czerpać wapnia (do budowy kości i do rozwoju układu nerwowego) i innych składników mineralnych, może wykluć się zdeformowane, osłabione lub mieć krzywicę. Dlatego prawidłowe żywienie rodziców jest bardzo ważne. Samiczka przy braku wapnia może cierpieć na zaparcie jaja, a to bywa niebezpieczne dla jej życia. Sepię musisz dawać cały czas, koniecznie!
Jeżeli na razie nie masz warunków na rozmnażanie zeberek to zabierz im gniazdko i zabierz jajka. Na razie karm je ziarnem, dawaj jabłuszko, tartą marchewkę, od czasu do czasu coś zielonego (np. koperek). Jak kiedyś będziesz miał większą klatkę, wtedy będziesz mógł sobie pozwolić na pisklęta.
Po jakimś czasie, kiedy pisklęta dorastają, ojciec zaczyna je przeganiać ze swojego rewiru - to całkowicie normalne. W małej klatce, takiej jak twoja, młode ptaszki nie mają dokąd uciekać i mogłoby się to dla nich skończyć tragicznie. Dlatego na razie lepiej nie rozmnażać  :)
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 26 zapytaniami.