Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Jestem zielona  (Przeczytany 3815 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Emilka

  • Gość
Jestem zielona
« Odpowiedź #30 : 2004-01-24, 20:16 »
-Trzeba sie przygotowac ze papuzka bedzie smiecic przynajmniej w obrebie swojej klatki, troche piorek i lupiny z jedzenia, kiedy papuzka przelatuje przez klatke wszystko fiuuuu do gory :P ;) Dlatego przygotuj sie na czeste zamiatanie (ja sie przyzwyczailam bo przy dwoch kotach i psie w pokoju mam pelno kudlow)
-Czy zalatwiaja sie w locie-nie wiem bo Zefir poki co malo lata ;) ale kiedy sa wypuszczone napewno zrobia kupki tu i owdzie, dlatego trzeba po nich zbierac ale z tym tez sobie dasz rade!
-Ja Zefirkowi wymieniam wode co dwa dni i myje poidelko, codziennie wynosze z karmnika lupiny i przecieram zerdki :P a spod klatki czyszcze co dwa tygodnie ale tak wlasciwie to nie wiem co ile prawidlowo powinno sie czyscic.
-O ile wiem budza sie ze wschodem slonca i wtedy zazwyczaj zaczynaja koncert choc moja papuzka zaczyna dopiero swiergolic kolo 9 . Ida spac wtedy gdy jest ciemno.
- Jak zgasisz swiatlo to papuzka napewno bedzie cicho... za to rano... :P
- Jezeli zdecydujesz sie na jedna papuzke (najlepiej mlodego samca) szybciej ja oswoisz i bedzie uwazal cie za druga papuzke i z pewnoscia bedzie bardzije ufna niz gdyby miala prawdziwego ptasiego przyjaciela. Jezeli jednak nie mozesz poswiecic papuzce zbyt duzo uwagi kup parke, nie ebdzie sie nudzic.
- Podobno mozna oswoic parke ale nigdy nie az tak bardzo jak pojedyncza papuge, parka bedzie zajmowala sie soba i oswajanie ebdzie miala w nosie :P
- tutaj nie jestem pewna :P ale na ogol papuzki dobrze akceptuja nowuch lokatorow
- jak najmlotsza, 2 miesiace to najlepszy wiek ( Gosiu w takim wieku byl Zazu?)
- nie dziobkow sie nie obcina ale w klatce musi byc cos na ich scieranie
- zeby ptaszek nauczyl sie mowic (najlepiej samiec) musi byc juz oswojony a wtedy dzieki twojej cierpliwosci powinien zaczac powtarzac slowka


Pozdro!

P.S Gosiu.. i co jak wypadlam,zdalam test :P  :lol:  8)
Zapisane

Raffy

  • Gość
Jestem zielona
« Odpowiedź #31 : 2004-01-24, 20:17 »
Odp. do pytań Doshy :

1. tak
2. tak
3. nic
4. codziennie
5. jak zrobi się jasno, jak zrobi się ciemno
6. ja nie zasłaniam klatek bo moje strasznie nie lubią i jest ok, spokojnie spią w nocy
7. najlepiej kilka par, ale parka będzie też ok ;)
8. to zalezy ile czasu im poswieczasz
9. najlepiej od razu kupić 2 ptaki
10. młode, takie są najczęściej w sklepach
11. nie trzeba jezeli dasz im gałążki-patyczki z wierzb lub jabłoni do skubania
11. nie wiem, moje nauczyły się parę wyrazów od Zazka :)
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Jestem zielona
« Odpowiedź #32 : 2004-01-25, 11:34 »
Na początek zerknij tu: http://papuzka.netax.pl/o_papu/czy_falista.php
Później tu: http://papuzka.netax.pl/o_papu/jaka.php
a wogóle to poklikaj po menu na tej stronie.

Cytat: Dosha
Taką ładną dużą ocynkowaną z żeredziami i lusterkiem.

Lusterko od razu wywal! Zerdzie tylko takie: http://papuzka.netax.pl/zrob/zerdka.php

>> czy paugi (faliste) śmiecą?
Tak, ale da się przeżyć ;)

>> czy załatwiają się w locie?
Sporadycznie. Ale za to na pewno tam gdzie siedzą. Papużka robi kupki co kilkanaście minut. Ale są one niesmierdzące, łatwe do zebrania (papierowy ręcznik czy husteczka wystarczy).

>> jaki jest najlepszy podkład na dno klatki?
Ja mam piasek. Inni dają papierowe ręczniki.

>> co ile im trzeba sprzątać?
Hmm, jak maja brudno. Drobne sprzatanie, usuwanie niezjedzonych pokarmów - codziennie, Mycie klatki i wyposażenia -  raz w tygodniu.

>> kiedy się budzą i idą spać?
Budzą się jak się robi jasno, spać będą chodziły wtedy kiedy i Ty.
Samotna papużka wcale się nie wydziera jak się obudzi. Mój zaczyna cwierkać jak się w domu zaczyna ruch. Czasem w lecie odpowiada wróblom.

>> czy można zasłonic czymś klatkę żeby nie nawijały gdy się idzie spać? (ok. 23) A może o tej porze już śpią?
Po co zasłaniać. Po prostu zamykaj. Ja nie zasłaniam.

>> czy lepiej jest je hodować parami?
To zależy. Jeśli chcesz mieć oswojoną gadającą papużkę, to z parką ciężko Ci będzie. Ale jeśli nie będziesz miała dla papużki czasu, to parka.

>> czy jeśli będę miałą parkę to dadzą się oswoić?
Masz wyżej. Trochę oswoisz, ale o gadaniu raczej nie myśl.

>> czy jeśli najpierw kupie jednego ptaka potem bez obaw mogę dokupić drugiego?
W większośi przypadków tak. Nie zawsze bez problemów (o tym poczytasz na moim forum). Lepiej dołącza się samiczkę do samczyka.

>> w jakim wieku najlpiej kupić falistą?
Papużki są samodzielne ok 5,5 - 6 tygodni od wyklucia. Takie są idealne do szybkiego oswajania

>> czy trzeba im obcinać dziobki i w jaki sposób?
W wyjątkowych przypadkach i powinien to robić wet. Jeśli papużki nie cierpią na przerost dzioba, to zapewnienie im gałązek, sepii innych rzeczy do skubania wystarczy, żeby sobie dziobek same kształtowały. To samo dotyczy pazurków. Jesli papużka ma właściwe żerdki, to sama sobie ściera pazurki.

>> od czego zależy umiejętność ptaszka do powtarzania wyrazów?
Powtarzania najprędzej uczą się młode samczyki. Po prostu musisz dużo z papużką przebywać i rozmawiać z nią.

Cytuj

Na te pytania poznałam już w części odpowiedz z ksiązki, ale chcę poznać opinię właścicieli :)


Zapraszam Cię na moją stronkę. To dla takich jak Ty. Nie jest to z książek a z doświadczeń. Zależy jakie książki masz. Bo w książkach są błędy!!! Dużo więcej dowiesz się na moim paputkowym forum!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jestem zielona
« Odpowiedz #32 : 2004-01-25, 11:34 »

Cathycash

  • Gość
Jestem zielona
« Odpowiedź #33 : 2004-01-25, 15:46 »
A dlaczego lusterka mam wywalić?
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Jestem zielona
« Odpowiedź #34 : 2004-01-25, 16:03 »
Papucie głupieją i im odbija. Nie wszystkie, ale 80% tak. Stają się agresywne niekontaktowe...
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 22 zapytaniami.