Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dziwne zachowanie kanarka  (Przeczytany 2667 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aluniek

  • Gość
Dziwne zachowanie kanarka
« : 2004-01-23, 16:23 »
Witam,
mam taki problem: od przeszlo 2 lat mam kanarka, lecz ostatnio jego zachowanie obrocilo sie praktycznie o 180 stopnii... Z natury byl spokojny, dosc bojazliwy. Powoli bo powoli, ale jakby zaczal sie oswajac. Tzn. nie uciekal az tak bardzo, gdy podawalam mu jablko czy ogorka zielonego, ale zachowywal dystans. Gdy mial otwarta klatke w ogole nie wylatywal, wrecz go lekko przeganialam by przypomnial sobie do czego sluza skrzydla.
W pazdzierniku tego roku mialam remont pokoju i na 4 tyg. kanarek wywedrowal do siostry. Tam jego zainteresowanie wzbudzily papugi w giga-klatce - Rozelle bialolice szt.4. Chodzil im po klatce, zaczepial sie, itp. Nikt nikomu krzywdy nie robil i nie zrobil. Aha, papugi byly w klatce, a kanarek swobodnie po pokoju latal - takze ptaki razem nie przebywaly.
Ostatnio -juz u mnie- kanarek znizl loty i zaczal odwiedzac moje swinki morskie. Przez pierwsze 2 dni, bylo ok i nagle zaczal sie robic dosc agresywny. Zaczal wyjadac im jedzenie, a gdy swinki chcialy jesc zaczal je dzionac i wyskakiwac z pazurami -majac oczywiscie u siebie w klatce i przed ziarno+wode+jablko/ogorek. Wiec "za kare" zamknelam go w klatce - gdyz lata swobodnie po pokoju. A to tylko pogorszylo sprawe, bo nawet na mnie zaczal sie "rzucac"... Zwierzaki sa do niego neutralnie nastawione, nie gonia go.
I w zwiazku z tym mam pytanie, czy znacie jakies sposoby na "uspokojnenie" takiego zachowanie? "Recepte" na zmiene jego nastawienie, wplywu na jego psyche, bo na chwile obecna to sie coraz agresywniejszy robi i nie bardzo rozumiem dlaczego. Nie jest to moj pierwszy kanarak, a 6 z kolei, natomiast pierwszy raz z takim bojowym nastawieniem sie spotkalam u "strachliwego" kanarka.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Dziwne zachowanie kanarka
« Odpowiedź #1 : 2004-01-28, 08:52 »
Ja myślę, że to przez rozelle. Poznal inne ptaki, "rozkangurzył" się i teraz dokazuje. Może za nimi tęskni? Bo przeciez dla ptakow obecnosc drugiego ptaka tez jest wazna. Jak tyle z nimi pomieszkal, to moze się do nich przyzwyczaił? Może by się uspokoił, gdybyś dokupiła mu samiczkę? Nie strasz go, nie zamykaj w klatce. Daj mu trochę swobody, a może się trochę uspokoi. :)  Ja tu podaję moje domysly, z tym pytaniem to poczekaj na takich speców od kanarków, jak np. Essi.
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Dziwne zachowanie kanarka
« Odpowiedź #2 : 2004-01-28, 11:51 »
Tez tak podejrzewam, ze przez papugi nabral pewnosci siebie. W tej chwili juz sie uspokoil, choc nie do konca... Ale chyba zwierzaki sie jakos dogadaly.
Timon sobie lata swobodnie po pokoju, sam wlatuje dla klatki jak chce. W kwesti zamykania go, to ze tak powiem o aspekt psychologiczny mi chodzilo - jak bedziesz tak robic, to bedziesz siedzial w klatce... Trwalo to moze godzine, tak symbolicznie. Wiem, ze on za tym specjalnie nie przepada, stresowac - go nie stresuje.
Na samiczke chwilowo nie mam miejsca. Aczkolwiek nie wykluczam takiej mozliwosci, bo juz mialam parke kanarkow. Tylko najpierw chcialabym troche Timona jeszcze oswoic. Nie ucieka jak podejde do niego na ok 30cm, ale jak wyciagam reke to zwiewa :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwne zachowanie kanarka
« Odpowiedz #2 : 2004-01-28, 11:51 »

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Dziwne zachowanie kanarka
« Odpowiedź #3 : 2004-02-02, 17:55 »
Tak samo mój Bilbo. Tylko on nie wylatuje z klatki. Wypędzam go tylko jak mu tam sprzątam. Haloo, ktoś tu wie, jak oswoić kanarka?! Pomóżcie nam!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.126 sekund z 24 zapytaniami.