Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak zrobic forum....?  (Przeczytany 1070 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AgaŚ

  • Gość
Jak zrobic forum....?
« : 2003-12-05, 14:26 »
Widze ze wielu z was zrobila sobie na swojej stronce lub tak po prostu forum graficznie takie jak to ;) Ja tez bym chciala.. ale nie wiem gdzie takie cos sie zaklada  :oops: Pomozecie...? A tak apropo to zapraszam na www.beagle.abc.pl ;)
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Jak zrobic forum....?
« Odpowiedź #1 : 2003-12-05, 15:05 »
No więc pliki forumściagasz na www.phpbb.com . Potem na http://members.lycos.co.uk/  zakładasz konto wklejasz pliki i prosisz o rade kogos kto sie zna lepiej odemnie, np. Karee ;). Próbowałam zrobic forum znowu ale jakos mi sie nie zgadzalo to co przy instalowaniu forum wpisalam.. wiec mam stare (a propos :P) www.mforum.z.pl
Zapisane

Fobi

  • Gość
Jak zrobic forum....?
« Odpowiedź #2 : 2003-12-05, 17:17 »
Zainstalowanie fora jest banalne
a jak nieumiesz to wejdz na www.4freweb.pl i założ
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak zrobic forum....?
« Odpowiedz #2 : 2003-12-05, 17:17 »

MoLoS

  • Gość
Jak zrobic forum....?
« Odpowiedź #3 : 2003-12-05, 18:00 »
Cytuj
No więc pliki forumściagasz na www.phpbb.com .


polecasz anglojezyczna wersje a sama masz v1.6 by Przemo, dlaczego? Nie prościej podać http://przemo.org/phpBB2/index.php ?

a na marginesie mogłabyś sama uaktualnić swoje do 1.7 :?


Cytuj
Potem na http://members.lycos.co.uk/  zakładasz konto wklejasz pliki i prosisz o rade kogos kto sie zna lepiej odemnie, np. Karee ;).


hmm... po instalacji tego co wyżej możesz o wszystko pytać na forum http://przemo.org/phpBB2/forum/

poza tym to fakt, że lycos jest jednym z niewielu, które udostępnia bazę MYSQL (konieczne do forum), ale wszyscy tego odradzają. Działa wolno i paskudnie, chamsko wklejane są reklamy, i często się sypie baza danych... jednym słowem same wady

a poza tym produkowanie forów zaczyna być taką modą jak blogi... a co się stało z boom na blogi widać gołym okiem. Po co więc na siłę zakładać forum? później można się rozczarować, że nikt nie przychodzi i nie pisze... nie lepiej dołączyć do jakichś fajnych już istniejących i dobrze prosperujących takich jak np. to tutaj?

Cytuj
Próbowałam zrobic forum znowu ale jakos mi sie nie zgadzalo to co przy instalowaniu forum wpisalam.. wiec mam stare (a propos :P) www.mforum.z.pl


tzn. próbowałaś orginalne wgrać na 1.6 by Przemo?
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Jak zrobic forum....?
« Odpowiedź #4 : 2003-12-05, 18:03 »
Ale żeby mieć na Przemo tzeba zainstaloważ zwykłe z phpbb.. i tam jest do ściagnięcia też Polska wersja językowa i Polskie przyciski.

Próbowałam wrać nowe zwykłe forum z phpbb a dopiero potem bym je aktualizowała, chcciałam je 'zainstalować' ale jakieś błądy były no i mam to co dawniej..
Zapisane

MoLoS

  • Gość
Jak zrobic forum....?
« Odpowiedź #5 : 2003-12-05, 18:13 »
Cytat: Magdaland
Ale żeby mieć na Przemo tzeba zainstaloważ zwykłe z phpbb


???????? a skąd wzięłaś te rewelacje???

absolutnie nie! wystarczy wejść na wskazany adres ściągnąć ostatnią wersję (1.7 by Przemo), zainstalować i to wszystko! To jest pełna wersja ze wszystkim bajerami!

pozdrawiam

ps
Magdaland, ściągnij sobie plik nadpisujący 1.6 do 1.7 wraz z dokładnymi instrukcjami!
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Jak zrobic forum....?
« Odpowiedź #6 : 2003-12-05, 18:19 »
:oops: nie wiedizalam, kiedys ktos mi pisal ze trzeba po kolei.. ze wsyztsk trzeba załadowywac po kolei od tej pierwszej...
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Jak zrobic forum....?
« Odpowiedź #7 : 2003-12-24, 15:19 »
To i ja tu coś napiszę. Nie wiem jak teraz, ale wcześniej wersję Przema trzeba było do bazy wprowadzać ręcznie przez phpMyAdmina. Jesli mogę coś powiedzieć, to raczej nie polecam gotowców, bo nawet jak się powyłącza pewne opcje, to i tak skrypt jest ogromniasty i nie dość że długo się wykonuje, to i długo ładuje. Najlepiej więc poszukać sobie modów - tych które się przydadzą.
Przeróbki i wprowadzanie modów jest dość trudne w gotowcach. Ponadto gotowiec Przema ma (a przynajmniej miał) błędy.

Tak więc uważam, że należy ściągnąć surowe phpBB i samemu je sobie dostosować.

Ale MoLos zauważył coś, na co mało kto zwraca uwagę. Forum, to nie skrypty a userzy, posty. Jak każdy założy forum, to będzie sobie na nim sam siedział i pisał posty. Forum dopiero zaczyna się robić forumem jeśli ma conajmniej kilkudziesięciu userów i kilka tysięcy "mądrych" postów, bo dopiero to przyciąga następnych.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 24 zapytaniami.