Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Sieci komórkowe-Wybór  (Przeczytany 18395 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ESIO

  • Gość
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #30 : 2005-10-17, 21:15 »
;)

Pokaż dla wszystkich ankietę.

Poczekać prosze do zakączenia ankiety

Szczerze to myślałem o Orange już wcześniej
Chciałem zobaczyć co o tym Wy myślicie :idea:
DZIĘKUJE ZA GŁOSY :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 2008-06-22, 21:08 autor IBDG »
Zapisane

DnW

  • Gość
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #31 : 2005-11-21, 20:24 »
a co jest takiego ciekawego w orange? ja nie widzę znacznych zmian od dawnej idei :P
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #32 : 2005-11-21, 21:18 »
a co jest takiego ciekawego w orange? ja nie widzę znacznych zmian od dawnej idei :P

Jeśli nie widzisz zmiany to jesteś daltonistą... Przedtem byłp żółte, a teraz jest pomarańczowe ;)
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Forum Zwierzaki

Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedz #32 : 2005-11-21, 21:18 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #33 : 2005-11-21, 21:36 »
Heh :P
nie zdążyłam zagłosować, ale sama mam w Plusie ( ahh, ten mix ;) ) Bo fajna oferta była. Ale nie żałuję. mimo wsyzstko sądzę, że najlepsza jest Heyah :P
Zapisane
Why so serious?

k4la

  • Gość
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #34 : 2005-11-21, 21:50 »
Ja też mam Orange i nie narzekam :)
Zapisane

Najdas

  • Gość
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #35 : 2005-11-21, 22:13 »
Orange :] w miare dobre :D
Zapisane

shogomad

  • Gość
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #36 : 2005-12-15, 19:13 »
Oczywiście Orange:D a tera fajnie zrobili bo jak ma sie komórke na abonament to nie trzeba nic załatwiać jak sie wyjeżdzą za granice bo Orange jest siecią międzynarodową :mrgreen:
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #37 : 2005-12-15, 19:36 »
Oczywiście Orange:D a tera fajnie zrobili bo jak ma sie komórke na abonament to nie trzeba nic załatwiać jak sie wyjeżdzą za granice bo Orange jest siecią międzynarodową :mrgreen:

Jak przedtem była idea to też tak było wystarczyło zrobić nadpłatę.


Data wysłania: 2005-12-15, 19:28
Zato wiecie jak się nazywa prezes orange? :>

ACHUJA ;]
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Vizsla

  • Gość
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #38 : 2005-12-15, 19:44 »
Hah jestem wielce doświadczona, bo miałam już telefon w każdej sieci :lol:
Najbarziej słuzyć mi HEYAH i ja polecam ;) Taniutka, fajniusia i wogóle wypas :P

A i przy wyjeździe za granicę nic załatwiać nie musiałam - nawet nie wiedziałam, ze cos trzeba :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedz #38 : 2005-12-15, 19:44 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #39 : 2005-12-15, 21:18 »
Jak przedtem była idea to też tak było wystarczyło zrobić nadpłatę.


Data wysłania: 2005-12-15, 19:28
Zato wiecie jak się nazywa prezes orange? :>

ACHUJA ;]

Faaajnie sie nazywa... JAk to dobrze, że nie jest moim ojcem :lol:
Aa u mnie Plus Mix działa jak ta lala, więc jestem zadowolona ;) ;)
Zapisane
Why so serious?

shogomad

  • Gość
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #40 : 2005-12-15, 22:41 »
Jak przedtem była idea to też tak było wystarczyło zrobić nadpłatę.


Data wysłania: 2005-12-15, 19:28
Zato wiecie jak się nazywa prezes orange? :>

ACHUJA ;]
Noo właśnie a tera jest wygoda nic nie trzeba robić jedziesz i jest fajnie:D
Zapisane

SteFFan

  • Gość
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #41 : 2005-12-26, 11:51 »
mówicie o abonamencie czy o pp?

na abonament chyba najlepszą oferte ma orange
na karte chyba era ma ciekawe promocje i tani GPRS (nielicząc SimDat'y gprs 3 gr za 30 kb a połączenia około 2 zł)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #42 : 2005-12-26, 12:07 »
Ja mam abonament z Ery... miesiecznie 40 zl i 80 minut darmowych.. ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #43 : 2005-12-30, 16:49 »
HEYAH najlepsza dla młodziezy :D
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

mila13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 317
Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedź #44 : 2005-12-31, 18:50 »
Cytuj
HEYAH najlepsza dla młodziezy Very Happy

Tez tak uważam i tez mam heyah :P
Zapisane
gg.:2113275

tlen: mila-91

Forum Zwierzaki

Odp: Sieci komórkowe-Wybór-PILNE
« Odpowiedz #44 : 2005-12-31, 18:50 »

Andziek

  • *
  • Wiadomości: 362
Odp: Sieci komórkowe-Wybór
« Odpowiedź #45 : 2006-04-20, 18:46 »
orange
Zapisane
Lepiej być w kropce niż w martwym punkcie...

DnW

  • Gość
Odp: Sieci komórkowe-Wybór
« Odpowiedź #46 : 2006-04-20, 18:47 »
plus najlepszy na karte, era najlepsza na abonament :P
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Sieci komórkowe-Wybór
« Odpowiedź #47 : 2008-06-12, 18:01 »
przepraszam że odświerzam ale chciałam sie dowiedzieć
czy ktoś wie ile kosztuje sms za granice (szkocja) ? mam abonament z ery, chyba 40zł za 80min (plus jakis pakiet) no i nie mam zabardzo gdzie się dowiedziec ile kosztuje sms, a ile połaczenie, czy za sygnalek też sie coś płaci? jesli ktoś umie 'chodzic' po stronie ery, jest rozeznany to prosze napisac :)
teoretyczny odbiorca ma tam numer... no nie ma polskiej sieci, ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie
a i jeszcze, czy cos sie płaci przy odbieraniu połaczenia z zagranicy?

takit o  urok abonamentu, dowiesz sie przy rozliczeniu ile cie cos kosztowało, a na karte to mozna sprawdzic ile sie ma kasy przed a ile po połaczeniu :roll:

z góry dzieki za odpowiedz, mysle ze odswierzenie watku zostanie mi wybaczone ;) miałam jakis (chyba sensowny) powód :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Sieci komórkowe-Wybór
« Odpowiedź #48 : 2008-06-21, 09:31 »
Niewiele Ci pomogę, Renia, wiem tylko, że kiedy dzwonisz za granicę, dość słono płaci ten, kto odbiera, a nie dzwoniący. Dzwoniący płaci normalną stawkę. Słyszałam narzekania osoby, która będąc w podróży odbierała wiele rozmów z Polski i potem okazało się, że do każdej z nich doliczano jakieś stawki, tym liczniejsze, im dalej od Polski była. Zastrzegam, że wiem to z czyjegoś przekazu, więc nie ręczę głową ;) Ale nieraz słyszałam, że ludzie podczas pobytu za granicą wolą z oszczędności wyłączać komórki. Zdaje mi się, że nawet nieodebrane połączenie powoduje jakąś opłatę.
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Sieci komórkowe-Wybór
« Odpowiedź #49 : 2008-06-22, 16:31 »
z tego co wiem, to to wszystko jest dosc mocno skomplikowane - moja siostra np. siedziw  niemczech aktualnie i wyslanie do niej smsa kosztuje mnie tyle samo, jakby byla w polsce - nie wiem od czego to zalezy...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Sieci komórkowe-Wybór
« Odpowiedź #50 : 2008-06-22, 19:15 »
hm, moze od sieci, albo nawet od taryfy w jakiej sie jest (inaczej na karte inaczej na abonament) a moze nawet od samego abonamentu, eh ciezka sprawa, a nie ma zabardzo gdzie sie dowiedziec, no nic, dzieki za te informacje, jakby ktos cos jeszcze wiedział to prosze pisac ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Sieci komórkowe-Wybór
« Odpowiedz #50 : 2008-06-22, 19:15 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Sieci komórkowe-Wybór
« Odpowiedź #51 : 2008-06-22, 23:11 »
Jeżeli ta osoba nie zmieniała sieci na tamtejszą po wyjeździe z Polski, to Ty pisząc do niej płacisz normalną stawke. A tamta osoba bankrutuje odpisując ;)
A jeśli ma sieć tego kraju, w którym siedzi, to wtedy sms do niego kosztuje koło 2 zł (przynajmniej do Anglii tyle).
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Sieci komórkowe-Wybór
« Odpowiedź #52 : 2008-06-23, 09:54 »
ja płacę 50 gr za sms'a do anglii o_O
tak mi zżera z konta
do usa mi zjada 2zł z groszami o_O
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Sieci komórkowe-Wybór
« Odpowiedź #53 : 2008-06-23, 23:48 »
Ja chyba 1,22. Może zależy od sieci (mam z ery na abonament)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Sieci komórkowe-Wybór
« Odpowiedź #54 : 2008-06-28, 09:19 »
Poczytajcie sobie, żeby potem nie żałować, że zagranicą korzystaliscie z komórki :P

http://finanse.wp.pl/POD,17,wid,10100414,prasa.html

Dzwonienie z komórki poza krajem może drogo kosztować   

Viviane Reding, komisarz Unii Europejskiej do spraw mediów, znów wytacza armaty przeciwko operatorom sieci komórkowych. Sprawdza, czy nie zawyżają oni opłat za zakończenie połączeń, które dziś wynoszą w UE od 2 do 18 eurocentów. Chce też przyjrzeć się stawkom za wysyłanie MMS-ów, SMS-ów i połączenia internetowe przez telefon. Jednak ewentualne obniżki są możliwe najwcześniej pod koniec roku.

W Polsce wysokość opłaty za zakończenie połączenia, którą chce teraz obniżyć Vivian Reading, jest już od dwóch lat skutecznie obniżana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Dzięki naciskom Urzędu operatorzy obniżyli tę opłatę z ponad 50 gr do 34 gr.
Ta opłata to niczym nieuzasadnione wyciąganie pieniędzy z kieszeni dzwoniących - mówi Jacek Strzałkowski z UKE. Dlatego chcemy, by w 2010 r. spadła ona do ok. 15 gr. Wtedy minuta połączenia z komórki będzie kosztować niewiele więcej niż 20 gr. Korzystanie z komórki za granicą będzie wreszcie sporo tańsze.

Na razie jednak wyjeżdżając na tegoroczny urlop, zwłaszcza za granicę, musimy uważać, by nieświadomie nie wpaść w telekomunikacyjne pułapki, które mogą nas drogo kosztować.

W ubiegłym roku komisarz Reding udało się obniżyć ceny roamingu z poziomu ok. 3-4 zł do 2,20 zł za minutę. Nie wszyscy jednak pamiętają o tym, że niższe stawki dotyczą tylko i wyłącznie krajów Unii Europejskiej. W innych państwach jest drożej. Np. w Orange minuta rozmowy ze Stanów Zjednoczonych do Polski kosztuje 5,2 zł , a z Afryki i Azji nawet 6 zł.
Warto więc sprawdzić, czy któryś z lokalnych operatorów nie oferuje tańszych połączeń - mówi Ewa Stelmaszczyk z Intourist Polska. Gdy pobyt trwa dłużej, warto nawet kupić kartę SIM lokalnego operatora.

Nie zawsze zaoszczędzimy, jeśli zamiast rozmowy telefonicznej zdecydujemy się na wysłanie SMS-ów. Z cenników wynika wprawdzie, że są one tańsze, ale jeśli ktoś chce wysyłać długie informacje (więcej niż 160 znaków), bardziej się opłaca krótka rozmowa. Pewne jest, że trzeba uważnie czytać cenniki, aby nie przepłacać - radzi Wojciech Strzałkowski z Ery.

Sposobem na uniknięcie nadwyrężenia portfela może być zablokowanie połączeń. Wtedy nie będziemy narażeni na opłaty za połączenia przychodzące. Możemy też na przykład zablokować połączenia przychodzące tylko z określonego kraju. Jeśli chcemy się ustrzec przed dodatkowymi kosztami, warto również ustawić bezwarunkowe przekierowanie na pocztę głosową. Za odsłuchanie nagranych informacji trzeba wprawdzie zapłacić, ale i tak będzie to tańsze niż rozmowa z gadatliwym znajomym.

Kosztowną pułapką mogą okazać się połączenia za pośrednictwem komórki z inter-netem. Wielu abonentów nie wie, że ceny za połączenia internetowe, które oferują w ramach promocji operatorzy, rosną, bo promocja obowiązuje tylko na terenie kraju.
Może się więc okazać, że za połączenie typu blue-connect z internetem zapłacimy nawet kilkaset złotych - mówi Magda Borowik, analityk rynku telekomunikacyjnego z IDC Poland.

Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy jeszcze w kraju kupujemy za kilkanaście złotych kartę prepaid do połączeń z internetem. Za granicą połączenia internetowe są zwykle droższe niż wartość karty.

Wizyta na witrynie internetowej własnego operatora powinna być dla każdego wybierającego się za granicę obowiązkowa. To właśnie tam możemy znaleźć wszystkie podstawowe informacje o korzystaniu z komórki za granicą i wysokości opłat.

Także KE dba o konsumentów. Uruchomiła witrynę internetową (www.eropa.eu.int/ information_society/activities/roaming), przeznaczoną dla użytkowników wyjeżdżających za granicę. Można tam sprawdzić koszty korzystania z telefonu komórkowego w każdym miejscu w Europie.

Wojażującym będzie też pomocna strona internetowa www.roaming.gsmeurope.org, stworzona przez grupę GSM Europe (stowarzyszenie operatorów telefonii komórkowej GSM). Są tam zamieszczone informacje, które pomogą w znalezieniu najkorzystniejszych stawek w roamingu międzynarodowym.

Udając się za granicę, możemy już rozmawiać przez komórkę nawet podczas lotu. Tej wiosny pojawiła się bowiem, m.in. w sieci Era, oferta, która umożliwia prowadzenie takich rozmów na pokładach samolotów Air France i linii arabskich. Bezpieczeństwo takich połączeń zapewniła technologia tak zwanej piktokomórki. To urządzenie zbiera wszystkie połączenia wykonywane na pokładzie, jednocześnie minimalizując moc potrzebną do przeprowadzania tych rozmów tak, by nie uszkodzić ani nie zakłócić pracy elektronicznych urządzeń pokładowych.


Tomasz Dąbrowski
POLSKA Dziennik Zachodni
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Sieci komórkowe-Wybór
« Odpowiedź #55 : 2008-06-28, 14:18 »
not o niezle, trzeba uważać jak ma sie abonament

ja mieszkam blisko granicy z czechami, kolezanka z wioski do czech moze przejsc przez rzeke, niekiedy łapie czeski zasieg, nie wiem czy ja wtedy o tym informuje jakos, ale jelsi nie to ludzie mieszkajacy kołó granicy tez musza sie liczyc z tym ze moze rozmowa ich drozej wyniesc jesli ma sie w tym momencie zagraniczny zasieg
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Sieci komórkowe-Wybór
« Odpowiedź #56 : 2008-07-18, 09:23 »
no cóż wysłałam sms-a na numer z wielkiej brytani gdy ta osoba była w polsce i kosztował on 61 gr bo sprawdziłam teraz na necie, nie zeszło z abonamentu no ale tez nie jest jakos super drogie, przy wyjatkowych sytuacjach mozna wysyłac ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 26 zapytaniami.