Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Wierzycie?  (Przeczytany 25640 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nataila

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #30 : 2004-04-25, 15:39 »
Jestem kolejną osobą głosującą na tak. Wierzę w Boga i czuję się z tym dobrze. Do kościoła też nawet lubię chodzić. Poza tym, u nas są dość ciekawe Msze i lubię raz na tydzień iść do kościoła.
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Wierzycie?
« Odpowiedź #31 : 2004-04-25, 15:42 »
Gunia, mnie chyba twoje wymiówienie nie dotyczy?  :? Przecież mówiłam że jestem ewangeliczką, a to jest wiara chrześcijańska, więc wierze  :?
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Ax

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #32 : 2004-04-25, 15:55 »
Gunia- pomiędzy dam możliwość wyboru a daję możliwość wyboru jest różnica :? Może się zatanów dwa razy, zanim coś napiszesz? :?  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wierzycie?
« Odpowiedz #32 : 2004-04-25, 15:55 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wierzycie?
« Odpowiedź #33 : 2004-04-25, 16:10 »
Gunia, a ja nie wiem jak można chodzić do kościoła, no i co? Strasznie nietolerancyjna czy nawet nie wiem jak to nazwać jesteś :?. Jedni chodzą, drudzy nie. Masz coś do tego :roll:? Eh... :roll:
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Wierzycie?
« Odpowiedź #34 : 2004-04-25, 16:14 »
Sorki Gunia, ale ja sie zgadzam z norris  :?
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Wierzycie?
« Odpowiedź #35 : 2004-04-25, 17:05 »
Cytat: norris
na mnie by się krzywo patrzyli w domu, jakbym poszła :hahaha:



Tak, na mnie tez :P Wierze,ale nie chodze do kosciola,ale uwazam,ze to mozna laczyc. ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Wiedźma

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #36 : 2004-04-25, 17:35 »
Rozumiem, ze moglas przezyc wstrzas, ale chodzenie lub nie chodzenie do kosciola to osobista sprawa kazdego i nikt nie ma prawa tego oceniac, Guniu...
Zapisane

bunio

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #37 : 2004-04-25, 17:44 »
ja uważam że to prywatna sprawa każdego z nas w co wierzy, w biblii nic nie ma o tym by chodzić do kościoła i modlić się tam, kościół powinniśmy mieć w sercach a nie w zimnych smutnych murach śpiewając grobowe pieśni modlitewne.jak ktoś wierzy to jego sprawa, ja nie zawracam sobie tym głowy, szkoda czasu i pieniędzy dla tych czarnych spasionych złodziei co jeżdzą mercedesami i gwałcą dzieci  :grr:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wierzycie?
« Odpowiedź #38 : 2004-04-25, 17:49 »
zgadzam się z Tobą bunio! :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wierzycie?
« Odpowiedz #38 : 2004-04-25, 17:49 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Wierzycie?
« Odpowiedź #39 : 2004-04-25, 20:36 »
nie chodze
Zapisane
To piekło nie raj :)

Ax

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #40 : 2004-04-25, 21:01 »
Cytat: norris
zgadzam się z Tobą bunio! :grr:

A ja się nie zgadzam, ale nie będę się kłócić, kto ma rację :bezsilny:
Zapisane

pola

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #41 : 2004-04-25, 21:33 »
Cytat: Skarb
Nie chodzę do kościoła ale głęboko wierzę w Boga. Jak znajdę kiedyś taki kościół gdzie nie będę się czuła oszukiwana albo zmuszana do wiary to będę chodzić.
i z tym sie zgodze :wink:
ja też wierze ale poprostu kościół jest dla mnie miejscem obcym :roll: nie potrafię się tam znaleźć .... i tak jak Skarb napisała -jak mnie nie będą tam zmuszać i nie będe sie czuła w nim oszukiwana to będe chodzić :)
Cytuj
kościół powinniśmy mieć w sercach a nie w zimnych smutnych murach śpiewając grobowe pieśni modlitewne.
ano , i w tym sęk .... jeśli ktos wierzy i kocha Boga to nie potrzebne mu są te wszystkie ceregiele wokół tego :roll:
aha i Guniu -nie rozumiem twojej nietolerancji :? każdy wierzy w to co wierzy i to nie jest twoja sprawa czy ktoś "wypełnia obowiązki prawdziwego chrześcijanina" - ja nie czuje potrzeby chodzenia do kościoła i nie rozumiem co ci to za różnica ? :roll:
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Wierzycie?
« Odpowiedź #42 : 2004-04-25, 21:36 »
wiecie co troche to tez jest inaczej jak niektorzy pisza (np Gunia ;) ) bo mozna wierzyc w Boga ael mozna nie wierzyc w kościół czy księzy... ja chdze do kosciola ale do takikego ze to nie jest przyjemne... a przecviez mozna pomodlic sie samemu w sercu bo co to za różnica jezeli ktos chodzi do kosciola tylko dla tego ze mu karza i niczego nie slucha na mszy..  :roll:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #43 : 2004-04-25, 22:37 »
Co roku jestem zmuszona iśc do kościola ze święconką - poza tym nie chodzę. Nie czuję takiej potrzeby. Poza tym to sama nie wiem, czy wierzę w Boga :?

Guniu - trochę tolerancji. To, że Ty chodzisz nie znaczy, że mają chodzić wszyscy. I nie powinnaś tego w ten sposób komentować.
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Wierzycie?
« Odpowiedź #44 : 2004-04-25, 22:52 »
Cytuj

Co roku jestem zmuszona iśc do kościola ze święconką - poza tym nie chodzę.

ja również, ale nie zawsze :roll: rok temu chyba nie byłam... ale w tym roku tak  :roll:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Forum Zwierzaki

Wierzycie?
« Odpowiedz #44 : 2004-04-25, 22:52 »

absencja

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #45 : 2004-04-26, 00:41 »
Nie chodzę. Doktryna tego kościola nie zgadza się z moimi pogladami w zbyt wielu kwestiach...
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Wierzycie?
« Odpowiedź #46 : 2004-04-26, 09:31 »
wierze w Boga a nie w instytucje :) nie chodze do kosciola, bo nie czuje takiej potrzeby i nie lubie gdy sie mnie do czegos zmusza.
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Red

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 134
Wierzycie?
« Odpowiedź #47 : 2004-04-26, 14:41 »
Nie chodzicie?? Natychmiast się nawracajcie i wieżcie w Ewanglię. Ja Of course chodzę choć często mi się nie chce.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Wierzycie?
« Odpowiedź #48 : 2004-04-26, 17:54 »
Wiecie, zdziwiło mnie, ze tak dużo osób nie chodzi. I tan, kto nie chodzi do kościoła, nie może mówić, że wierzy. Bo co to za wiara? Jak komuś sie nie chce tej godzinki na tydzień poświęcić dla Boga, to jak Bóg ma poświęcać człowiekowi uwagę?
Ja Was wcale tutaj nie ochrzaniam ani nic, ale to nie jest tolerancyjność. To jest coś zupenie innego... :roll:
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Wierzycie?
« Odpowiedź #49 : 2004-04-26, 17:56 »
tylko, ze poswiecic godzinke w tygodniu Bogu nie dla wszystkich jest tozsame z odstaniem godziny w kosciele pod sciana albo przed kosciolem ;) mozna poswiecic wiecej czasu Bogu w samotnosci...
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Wierzycie?
« Odpowiedź #50 : 2004-04-26, 18:08 »
Gunia o co ci chodzi ?? Przecież mówiłam ci - jestem ewangeliczką, a to wiara ktora wierzy w Boga, i od kiedy to ewangelicy chodzą do kościoła? ( mowie o kościele katolickim )  :?
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Forum Zwierzaki

Wierzycie?
« Odpowiedz #50 : 2004-04-26, 18:08 »

Ax

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #51 : 2004-04-26, 18:11 »
No tak, ale jezeli np nie spowiadasz się dwa razy do roku, albo np nie przystępujesz do Komunii Św. raz w roku, to nie jesteś katolikiem.... Nie krzycznie na mnie, bo tak mówią przykazania kościelne, a nie ja sobie to wymyśliłam...
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Wierzycie?
« Odpowiedź #52 : 2004-04-26, 19:38 »
tak tyle ze czy jest sens chodzenia do kościola tylko po to by odstac ta godzine i 'wypelnic swohj chescijanski obowiazek' ?? tak samo mozna odprawic msze w swoim sercu pomodlic sie do Boga  a to ze ktos nie chodzi do kosciola nie znaczy że zaraz jest innej wiary i nie wierzy w Boga  :?  ja sie spowiadam regularnie przynajmniej raz na dwa miesiace jeżeli nie na miesioąc a to że do kosciola nie chodze regularnie to znaczy że  w Boga nie do końca wierze??  :roll:  bez sensu... a mija się z celem chodzenie do takikego kosciola w którym ksiadz niczego 'nie uczy' na kazaniu lub tak jak jest w moim kościele że po prostu wrzeszczy na te biedne dzieci  :roll:  czy mówi cos bez celu a na ogloszeniach mowi jaki to kosciol wspanialy i na co ida pieniądze zamiast  krótko najwazniesze wiadomosci z 'zycia kosciola' ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #53 : 2004-04-26, 20:51 »
Niektorzy po prostu uwazaja, ze jak pojda raz w tygodniu do kosciola i odbebnia ten obowiazek, to juz jest wszystko cacy i sa super katolikami-i sami w to swiecie wierza  :roll:  A cala reszta jest be. Tak to chyba wyglada niestety.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Wierzycie?
« Odpowiedź #54 : 2004-04-26, 21:03 »
Guniu ja sie kompletnie z toba nie zgdzam i popiera  mojich poprzedników
Zapisane
To piekło nie raj :)

Mlody

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #55 : 2004-04-26, 21:43 »
Mi zawsze komp wysiadzie kiedy takei fajne tematy sie tu tocza :P

Wiec tak, do kosciola chodze jak mnie mama wygoni bo sam nie czuje takeij potrzeby... wierze na swoj sposob - Bog zapewne jest, ale obledne chodzenie do kosciola to nie gwarantuje odrazu stolka w niebie, wg. mnie trzeba byc dobrym a nie tylko przebywac w kosciele a po wyjsciu z niego klnac, grasc itp...
Jak ktos lubi chodzic ok. Mam takiego koleszke w klasie, na religi podlizuje sie jak sie da, kiedy tylko moze chodzi do kosciola cos czytac z ocenke, spowiada sie i wogule super extra katolik a za plecami kazdego obgaduje, CZESTO klamie... :roll:

Ok tyle ;)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Wierzycie?
« Odpowiedź #56 : 2004-04-26, 21:54 »
chodziłabym do kościoła, gdyby naprawdę był on Kościołem, miejscem, gdzie ludzie po prostu się modlą, wierzą w Boga, chodzą dla Niego i tylko dla Niego. Ale kościół jest wszystkim tylko nie tym. Jest miejscem, gdzie można się ponaśmiewać z ludzi, jest miejscem, gdzie można poplotkować, miejscem, gdzie można pochwalić się nowym ubraniem itp. Jest na prawdę niewielka garstka osób które chodzą, bo czują taką potrzebę. Większość chodzi tam dla picu albo dlatego, że są zmuszani. To jest głupie. I gdyby jeszcze księża byli tacy, jacy powinni być. Oni powinni być wzorami do naśladowania, przecież podobno powierzyli swoje życie Bogu. A większość z nich poszło na księdza dla kasy. Dla kasy i tylko dla kasy! I dlatego, żeby wszystko mogli, żeby nawet za największe przestępstwo nie zostać ukaranym. To jest chore! Ile wypadków, ile gwałtów było winą księży?! O tym się nie mówi, nieee, bo to księża! Właśnie dlatego nie chodzę do kościoła.

nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam u spowiedzi. I nie zamierzam tego zmienić. Wierzę, że Bóg wybaczy mi wszystkie grzechy bez udziału księdza.

wiecie, że w innych (ale nie wiem dokładnie w ilu i w jakich, nie pamiętam) państwach księża nie pytają ludzi o grzechy? A po co w Polsce pytają? Przecież Bóg podobno widzi i wie wszystko! A po to, żeby się ponaśmiewać. Amen.
Zapisane

Mlody

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #57 : 2004-04-26, 22:18 »
norris a ze tak zapytam - przystepujesz do bierzmowania ?... (i cala reszta nie chodzacych do kosciola a na religie tak ;P )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wierzycie?
« Odpowiedz #57 : 2004-04-26, 22:18 »

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Wierzycie?
« Odpowiedź #58 : 2004-04-26, 22:22 »
hmm ja pewnie tak... chociaż niewiem  :P
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Ax

  • Gość
Wierzycie?
« Odpowiedź #59 : 2004-04-27, 14:27 »
Norris:
1. Ja sądzę, że do koscioła nie chodzi się dla księży, tylko dla Boga.
2.  ale jeżeli przyjdziesz do kościoła, to rzeczywiście się módl, a nie rozglądaj po bokach, kto gada kto się śmieje, a kto chwali się ubraniem
3.  zdaje się, że Jezus powiedział, że za pośrednicwem księdza będzie spowiadał ludzi... Albo niektórzy twierdzą, że wyspowiadają się przed sobą i będzie git :roll:
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 28 zapytaniami.