Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Maksia jedzie na wakacje:)  (Przeczytany 1298 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Maksia jedzie na wakacje:)
« : 2004-05-27, 19:27 »
no wiec tak:)
ociepla sie i za jakis niecaly miesiac, jak co roku, zamierzam wywiezc Maksię (6 letnia stepcia) do babci:) Mieszka tam sobie na takim jakby tarasie, ktory jest caly w trawie i innych roslinkach, a babcia ma fisia na jej punkcie i niemal codziennie ją kapie w letniej wodzie;) Dodam ze taras ma okolo 6 metrow dlugosci, 4 szerokosci, a murek ktorym jest zabudowany ma tak ok. 1.3 metra:) Maksia sobie tam skubie trawke, mlecza i inne roslinki, a jak chce, to chowa sie w swojej kryjowce pod betonowym kaflem:) oczywiscie sa tam rozne robaczki i inne obrzydlistwa, ale watpie zeby przeszkadzaly Maksi, bo wraca ona stamtąd zdrowiutka, najedzona i urośnięta:) Jest to wies wiec zadnych zanieczyszczen nie ma:) Co prawda jest tam pies (ktory nie zauwaza Maksi:)), koty (jak wyżej;)), a takze czasem sie trafiają jakies myszolowy i inne duze ptaki, ale chyba one nie zauwaza malego zolwia ukrytego w trawie..?
jak sadzicie, czy to dobra forma wypoczynku dla maksieńki?:)

pozdrawiam
wika
Zapisane

Raffy

  • Gość
Maksia jedzie na wakacje:)
« Odpowiedź #1 : 2004-05-27, 19:47 »
dobra, dobra ... to lepsze niz bez wodne terra w upalne wakacje ;)
Zapisane

madcoy

  • Gość
Re: Maksia jedzie na wakacje:)
« Odpowiedź #2 : 2004-05-31, 12:18 »
Cytat: VioaoiV

jak sadzicie, czy to dobra forma wypoczynku dla maksieńki?:)


Hehehehe...ubawilo mnie to zdanie. Forma wypoczynku...hehehehe.
Jesli zwierze wraca zdrowe - to chyba nie ma powodu, zeby nie wyslac go na "urlop".
Zapisane

Forum Zwierzaki

Re: Maksia jedzie na wakacje:)
« Odpowiedz #2 : 2004-05-31, 12:18 »

Naomi151

  • Gość
Maksia jedzie na wakacje:)
« Odpowiedź #3 : 2004-05-31, 22:16 »
No chyba żółw nie może sobie wymarzyć lepszych wakacji :) szkoda że tak niewiele tych gadów mają takie warunki.
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Maksia jedzie na wakacje:)
« Odpowiedź #4 : 2004-06-05, 18:24 »
Tez mam stepcia (nie wiem czy to samiec czy samica bo wziełam go ze szkoły jak miałam 6 lat) :) Jest zabierany na wieś w wakacje jak tylko tam jedziemy i tez sobie chodzi w takiej duzej futrynie...Tak tak w futrynie :wink: Jest strasznie duża i drewnia i cięzka jak nie wiem co. Pikus pod nia nie kopie i jest bardzo zadowolony. Wio czy twoja stepcia tez strasznie kopie w ziemi?
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Edi

  • Gość
Maksia jedzie na wakacje:)
« Odpowiedź #5 : 2004-06-06, 12:55 »
Cytat: koniulka
nie wiem czy to samiec czy samica


Zobacz na jego ogon-jeśli jest długi,muskularny a kloaka znacznie odsunięta od podstawy ogona; tak jest w przypadku samców.Dodatkowo samce najczęściej trzymają ogon "na bok",ich plastron(strona brzuszna pancerza) jest lekko wklęsły.U samic ogon jest krótszy,najczęściej nie chowany,plastron płaski bądź nawet lekko wypukły.

Cytuj
czy twoja stepcia tez strasznie kopie w ziemi?


To naturalne zachowanie u żółwi stepowych.Wsód żółwi, jako nieliczne kopią nory a tylko żółwie stepowe kopią nory dochodzące nawet do 2m długości,do 1m głębokości.W naturze,w takich właśnie norach, chowają się przed nadmiernym przegrzaniem w czasie gorących miesięcy oraz zapadają w sen zimowy(w norach zakończonych "komorą sypialną").
Dlatego trzeba uważać,żeby żółw nie przekopał się pod ogrodzeniem,dla niego to żaden problem.
Pozdrawiam
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Maksia jedzie na wakacje:)
« Odpowiedź #6 : 2004-06-06, 21:42 »
dzisiaj bylam tam u babci i zmierzylam "na oko" ze taras ma 15 metrow na 7 metrow na 1.5 metra :) /dlug, szer, wys/
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Maksia jedzie na wakacje:)
« Odpowiedź #7 : 2004-06-07, 00:13 »
Wika, wiele żółwi mogłoby tylko pomarzyć o takich wakacjach :wink:
Maksia wypocznie, zrelaksuje się, nałyka świeżego wiejskiego powietrza i będzie super ;)

Dalmafreciak
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Maksia jedzie na wakacje:)
« Odpowiedź #8 : 2004-06-09, 12:23 »
Bardzo fajny pomysl. Pilnuj tylko temperatur, na noc moze byc konieczne zabieranie zolwia do domu.
Moja zolwica az takich luksusow nie ma, ale po kilka godzin dziennie spaceruje po ogrodku.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Maksia jedzie na wakacje:)
« Odpowiedz #8 : 2004-06-09, 12:23 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Maksia jedzie na wakacje:)
« Odpowiedź #9 : 2004-06-11, 14:37 »
maksia juz wypoczywa:)

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 25 zapytaniami.