Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: stepowiec  (Przeczytany 1376 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niunieczka

  • Gość
stepowiec
« : 2004-09-02, 21:29 »
Czy zna ktoś kogoś albo sam chce sprzedać lub jakąś możliwość kupienia żółwia stepowego? U mnie w mieście znalazłam tylko 2 żółwie i to jeden ledwo żył a drugi był duży. I w ogóle ten ledwo żywy kosztował aż 150 zł. A ja mam tylko góra 50 zł :( . Chciałam kupić go babci na urodziny bo chciała mieć żółwika a dziadek nieżyje wiec jest sama. Kot albo pies to jednak za duży obowiązek jak na starsza osobe. Niech ktoś mi pomoże!!!
Zapisane

arke

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #1 : 2004-09-02, 22:42 »
kup swojej babci pluszaczka zawsze sobie bedzie mogła do niego porozmawiac a jak twoja babcia nie bedzie mogła sobie z nimdac rady to przynajmniej nie zeechnie :wink:  ;)  :?
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #2 : 2004-09-02, 23:17 »
nie przesadzaj arke. ty mlodziutki jestes to chyba nie wiesz jak to jest jak sie jest smemu na starosc... pluszaczka... jasne. a moze sobie z krzeselkiem pogada??? :/

nie neguje zamiaru kupienia babci zwierzaka, wydaje mi sie jednak ze odpowiedniejszy bylby jakis kanarek (samiczki tez fajnie cwierkaja) albo zeberki czy cos takiego. bo jak jest sie samemu i jest tak cicho w domu... no chyba ze nie lubi ptaków
Zapisane

Forum Zwierzaki

stepowiec
« Odpowiedz #2 : 2004-09-02, 23:17 »

arke

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #3 : 2004-09-03, 15:07 »
tak ale strasze osoby nie kazye mają zdrowie aby zmienic własnie moze by jakiegos ptaszka
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
stepowiec
« Odpowiedź #4 : 2004-09-03, 16:08 »
hymm mysle ze faktycznie chyba najfajniejszy bylby kanarek :) no chyba ze babcia nie lubi ptakow, wtedy zolwia :) z tym ze zolwiowi trzeba zapewnic duze terrarium i te wszystkie torfy zwiry kory swietlowki lampki.. chyba lepiej ptasia..
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #5 : 2004-09-03, 17:43 »
no wlasnie, wydaje sie ze to tak latwo z zólwiem...
bo wychodzic nie trzeba, da mu sie marchewki i salaty, wsadzi do pudelka albo pusci luzem po domu i loooz...
ale tak nie jest :) Vioaoiv ma racje, trzeba zapewnic mu terrarium: z ogrzewankiem, odpowiednim podlozem, odpowiednia diete, z kielkami slonecznika wlacznie, swieza zieleninke, witaminy, wapno.... no nie wiem co jeszcze...  :roll:
ale jezeli koniecznie zólwia.. mam nadzieje ze pomozesz babci sie nim opiekowac :) :wink:
Zapisane

niunieczka

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #6 : 2004-09-03, 18:29 »
No tak ale z ptaszkiem chyba jednak wiekszy problem bo sama mam i wiem co to za obowiązek. Dwie zeberki mam i wiecznie leżą piórka bo sie dziobią chociaz nie wiem czemu i proso leży wiec trzeba ciągle wycierać. A przy żółwiku to będę oczywiscie pomagać i z tererium nie ma problemu bo mój kuzyn miał żółwia ale to dawno i za 40 zł go kupił. A w ogóle to żółw nie brudzi tak jak ptaszek :)
Zapisane

Eli

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #7 : 2004-09-11, 08:57 »
a ja myśle że żółw to zły pomysł...
może to zabrazmi nie za dobrze i przepraszam.. ale..
żółwie żyją baaaardzo długo... i myśle że będzie żył dłużej niż babcia.. więc kto sie nim potem zajmie?

Ogólnie wszystki zwierzątka wymagają opieki, wiec nie wiem co doradzić..
Zapisane

sojkas

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #8 : 2004-09-11, 10:30 »
Zolw to zdecydowanie zly pomysl. Wymaga wiedzy i czasu, a nie jest zbyt efektowny i towarzyski. Mysle, ze mala suczka po sterylizacji bylaby zdecydowanie lepszym pomyslem.
Poza tym skoro masz 50 zl, to jak kupisz odp. terrarium, oswietlenie, ogrzewanie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

stepowiec
« Odpowiedz #8 : 2004-09-11, 10:30 »

Eli

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #9 : 2004-09-11, 11:10 »
suczka to moze nie, bo z pieskiem trzeba wychodzic, nie wazne czy jest deszcz, czy snieg, czy słońce... a babci moze to nie sluzyc.. juz lepiej kota... to sterylizacji, kota albo kotke...
Zapisane

niunieczka

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #10 : 2004-09-11, 21:10 »
Kota nie. Bo ja nie będę ani babcia to już w ogóle dźwigać piachu, karmy i to drogie jest bo mam znajomą co ma 2 kotki i jest drogie takie utrzymanie. A oświetlenie itd. dla żółwia ma mój kuzyn i od niego wezmę. A co do psa to babci raczej cieżko będzie schodzić i wchodzić na 4 piętro po schodach.  A zwierzak z futerkiem nie może być bo wiekszość osób u mnie w rodzinie ma alergię a na pióra co do ptaka to tylko mój kuzyn. Wiec ciężka sprawa... :(
Zapisane

Eli

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #11 : 2004-09-13, 10:35 »
to może np. bojownik w kuli ? takiej większej ?
trzeba go tylko dokarmiać codziennie i sporadycznie raz na długi czas zmienić wode :)
a popatrzeć na takie cudo to na prawde warto :)  :wink:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
stepowiec
« Odpowiedź #12 : 2004-09-13, 18:05 »
Cytuj

Poza tym skoro masz 50 zl, to jak kupisz odp. terrarium, oswietlenie, ogrzewanie?


no wlasnie :(
zreszta dla zolwia tez trzeba dzwigac- torf..

Cytuj

to może np. bojownik w kuli ? takiej większej ?

NIE. NIE W KULI !

Cytuj

sporadycznie raz na długi czas zmienić wode


? :| jak nie jestes w temacie to prosze nie wypowiadaj sie. rybie trzeba zmieniac 30% wody tygodniowo, plus kupic filtr, grzalke itepe. nie, zdecydowanie nie. juz lepiej zolw.

a w ogole to mysle ze najlepiej: mycha/chomiczek/swinka morska/szynszylka. mysle ze swinka jest chyba z tego najbardziej kontaktowa i najbardziej umilila by babci czas :)
Zapisane

Eli

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #13 : 2004-09-13, 18:20 »
Vio, jestem w temacie, sory .. i znam sie na rybkach.. a przynajmniej na tyle zeby doradzać w rozsądny sposób..
nie mowie o kuli ktora jest wielkosci szklanki albo niewielkiego garnka. Są kule większe, w ktorych bojownik moze poplywać swobodnie.
Pozatym bojownik nie potrzebuje filtra bo jest rybą z gatunku labiryntowych i oddycha powietrzem atmosferycznym  :roll:
wody nie trzeba podmieniac, wystarczy dolewac to co wyparuje, wtedy i tak bedzie swierza woda i tak ..

Nie obrazaj mnie, z łaski swojej ..

świnka, mysz, szynszyla.. eh .. wydaje mi sie ze w zyciu nie miałas takiego zwierzątka w domu .. myslisz ze to sie stawia na stole i stoi ? .. eh.. temu trzeba sprzatac raz w tygodniu, myjac całą klatke/akwarium, a jest to męczące zajecie .. dużo by pisać...
Zapisane

arke

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #14 : 2004-09-13, 18:26 »
cześć.Jeśli moge pomóc to bojownika jak już tu powiedziała koleżanka nie ma AŻ takiego prblemu.nie musi miec filtru światła...
Zapisane

Forum Zwierzaki

stepowiec
« Odpowiedz #14 : 2004-09-13, 18:26 »

niunieczka

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #15 : 2004-09-21, 14:49 »
Sama nie wiem co o tym myśleć. Ale rybka to pływa w kółko macieju i nawet nie można jej dotknąć ani nic. A jak rybke to już lepiej dwie oczywiście nie bojowniki bo dwie to jakoś lepiej. No ale jak znów dwie jakieś inne to najlepiej mieć te wszystkie urządzenia itd. Wiec chyba zostanę przy tym żółwiu.
Zapisane

Kira

  • Gość
stepowiec
« Odpowiedź #16 : 2004-09-21, 15:48 »
:roll:   ja kidys dostalam zółwia..  :roll:  teraz tez bede juz mila dorosle okazy :roll:


EDIT.
http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=31319760 ten żółw jest w licytacji jesli miala bys jakis transport to moze... :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 26 zapytaniami.