Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Gekony  (Przeczytany 8243 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miyu

  • Gość
Gekony
« : 2004-12-31, 15:08 »
Mozna je dostać w Polsce?  :pukpuk:
Zapisane

aga...

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #1 : 2004-12-31, 15:41 »
no jasne ze mozna,byl juz chyba temat o gekonach wystarczy poszukac... ;)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Gekony
« Odpowiedź #2 : 2005-01-03, 20:09 »
Oczywiście że tak i to całą gamę gatunków, chociaż by toke ( nie polecam; zwłaszcza wyrośnięte okazy potrafią być wyjątkowo agresywne ) czy lmparcie > nie dość prze śliczne to jeszcze całkiem nie duże rosną. POLECAM !!
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Gekony
« Odpowiedz #2 : 2005-01-03, 20:09 »

arke

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #3 : 2005-01-03, 21:30 »
Toke da się oswoic chociąż jest to baaaardzo czasochłonne zalezy co oczekujesz od jaszcazurki jeskli  branie na ręce to gekony to napewno jest to nieodbry pomysł..napisz czego oczkeuje od jaszczurki i jakie masz dla niej wymagfania
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #4 : 2005-01-05, 19:27 »
to ty nigdy nie widziałaś gekona w sklepie zoologicznym? :o
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #5 : 2005-01-06, 17:08 »
noo ja teź nie widziałam zazwyczaj to chyba przywoźą jak ktoś sobie zamówi przynajmniej u mnie
 :?
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #6 : 2005-01-06, 20:35 »
u nas są czasem nie arke?
Zapisane

arke

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #7 : 2005-01-12, 19:29 »
niom pewnie,ale więcej legów i anolisków no nie?
Zapisane

Pawllo

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #8 : 2005-01-12, 20:00 »
w polsce można dostać duzo gatunków gekonów chociaż w innych krajach mozna dostać więcej :P
osobiscie polecam gekona lamparciego ale i tak każdy gad i płaz jest fajny i ma swój urok ;)
www.biofil.pl  <<na 10000000000% kupisz piekne, zadbane gekony
www.terrarium.com.pl  <<<poczytaj tam ogłoszenia pełno ich jest
www.terrarystyka.pl <<< także mnóstwo ogłoszeń
www.terrarysta.com.pl <<< tak sobie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gekony
« Odpowiedz #8 : 2005-01-12, 20:00 »

GEKON

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #9 : 2005-01-12, 21:17 »
Ja teraz niedługo pod końec stycznia kupię sobie Gekona Murowego może powiecie mi jaki on jest mniejwięcej podobno trudny do osfojenia... :(
Zapisane

Pawllo

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #10 : 2005-01-13, 15:17 »
jaki jest do oswojenia to ci nie powiem ale napweno jest cieakawym i interesującym gatunkiem
Zapisane

GEKON

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #11 : 2005-01-13, 19:17 »
Wiem niedługo kończe jego(Gekonów)terrarium mam już kogoś od którego kupie 3 Gekony Murowe za dobrą cenę :wink:
I mam jeszcze jedno pytanie wpadłem na taki pomysł żeby jakąś doniczkę glinianą odwrucić na drugą stronę i wyłamać dziurkę taką żeby Gekon się w nią zmieścił czy to będzie dobry pomysł na kryjówkę?
Z góry dzięki ;)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Gekony
« Odpowiedź #12 : 2005-01-15, 18:33 »
oczywiście....
 :wink:  dobry pomysł!!
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Gekony
« Odpowiedź #13 : 2005-01-16, 12:27 »
Gekony są, niekoniecznie w sklepach zoologicznych (bo są trudne i drogie w utrzymaniu), ale na pewno u prywatnych hodowców w Polsce ;)
Warto skorzystać z linków podanych przez Pawllo :)
Zapisane

GEKON

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #14 : 2005-01-16, 19:37 »
Bywają też w sklepach zoologicznych tylko że nie małych ale takich większych np. w M1 jest sklep zoologiczny z różnymi jaszczurkami... ;) .Są też w Geancie ;) .Nie mówię że Gekony ale inne jaszczurki :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gekony
« Odpowiedz #14 : 2005-01-16, 19:37 »

Zorba

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #15 : 2005-01-17, 18:33 »
a ja bym bardzo chciala mieć gekona no ale...nie stać mnie byoo na jego kupno i same urządzenie terrarium:/
Czy macie jakies zdjecia terrarium dla gekona?
I jakie są mniej więcej koszty zwiazane z kupnem urzadzeniem terrarium oraz wyżywienia?
Zapisane

GEKON

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #16 : 2005-01-17, 19:24 »
Terrarium bywają różnej ceny ja znalazłem za 100zł,a 2 szt. Gekonów Murowych kosztują 180zł,no i doliczyć jakieś tam kryjówki to terrarium i kamienie no wyjdzie gdzieś 300zł troche więcej...  ;)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Gekony
« Odpowiedź #17 : 2005-01-18, 21:33 »
gekony maożna karmić oseskami myszymi ( powiedzmy na jednego osobnika gekona lamparciego ok 12 sztuk na 3 tygodnie ) no i musisz troche o nich poczytać... powodzenia GEKON  i przyjemnych chwil spędzpnych ze swoimi murowcami :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

GEKON

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #18 : 2005-01-19, 19:58 »
Gekony karmi się świerszczmi,konikami polnymi,pająkami,małymi ćmami i muchami

Co to jest "oseskami myszymi"  ;)
Zapisane

Zorba

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #19 : 2005-01-19, 22:36 »
ale tato się na gekona nie zgadza nie wiem czemu.Ale serdeczne dzeki za wiadomości,poczytam napewno poczytam.
Gdzieś na forum opisywalam przygode jak sasiadowi uciekl z okna legwan zielony zszedl gdzies 6 m w doł po bloku i wszedl na drzewo.Przyjechala straż pożarna i miejsca aby go ściągnąć i nagle sasiad z qumplami podchodzi i wrzeszczy cos ze to jest jego ze mu uciekla,i musial pokazać zezwolenie na posiadanie takiego zwierzecia ale ja poszlam juz do domu.Ale było nieźle :D
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Gekony
« Odpowiedź #20 : 2005-01-20, 16:02 »
Zorba, u mnie w W-wie są m.in. gekony lamparcie, ale cena wywali Ci oczy z orbit - 285 zł ;)

GEKON - ja miałam na myśli właśnie te mniejsze sklepy zoo, do których większość właścicieli zwierzaków udaje się na codzień, żeby kupić coś dla swojego pupila ;) Jasne jest, że w tych większych sklepach, znajdujących się w dużych centrach handlowych albo ogólnie mających swoją własną, sporą placówkę, powinna się znaleźć jakaś jaszczurka ;)

Btw. widziałam dzisiaj w jednym z akwariów dla rybek traszkę Waitlera czy jakoś tak (proszę mnie poprawić, jeśli nazwa jest zła, wiem tyle że zaczyna się na "W" i dalej brzmi mniej więcej tak, jak napisałam :P ;) ), i bardzo mi się spodobała ;)
Nie mam zamiaru się do niej przymierzać, ale fajnie by było mieć takie stworzonko w domku ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gekony
« Odpowiedz #20 : 2005-01-20, 16:02 »

GEKON

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #21 : 2005-01-23, 13:17 »
Mam pytanie jaką gałąź drzewa mogą mieć Gekony Murowe?? ;)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Gekony
« Odpowiedź #22 : 2005-01-23, 13:22 »
Co to jest "oseskami myszymi"  ;)[/quote]
Nie wisz co to osesski mysze >>> to takie gołe, niemowlęta mysie, które mogą być równie dobrą karmą dla gekona jak to całe podane przez ciebie robactwo
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

GEKON

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #23 : 2005-01-23, 13:32 »
Wole patrzeć jak Gekon jee konika polnego niż malusieńką myszkę... ;)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Gekony
« Odpowiedź #24 : 2005-01-24, 13:19 »
Cytat: GEKON
Mam pytanie jaką gałąź drzewa mogą mieć Gekony Murowe?? ;)


A one ją jedzą, że trzeba wybierać?  :?:

"Terrarium typu suchego (wilgotność około 60%) w którym powinna znaleźć się ściana imitująca skały lub mur, w środku umieszczamy korzenie, jako podłoże używamy mieszaniny torfu z piaskiem. Od czasu do czasu terrarium należy spryskać ciepłą wodą. Wymiary terrarium około 70x50x50cm.
Potrzebuje wysokiej temperatury - 26-28°C a pod promiennikiem wyższa. W nocy temperatura może spadać nawet do 20°C. W naturze jest aktywny nawet przy 15°C a noce spędza w okolicach lamp oświetleniowych gdzie gromadzą się liczne owady na które poluje."

Jeśli nie ma podanego określonego gatunku drzewa, to myślę, że nie ma to specjalnego znaczenia, choć nie daje 100% gwarancji...
Zapisane

GEKON

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #25 : 2005-01-24, 15:14 »
Czyli że mogę pojechać na moją działkę i z obojętnie z jakiego drzewa urwać gałąź i wstawić ją do terrarium? ( tak to zrozumiałem  :roll:  )
Zapisane

arke

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #26 : 2005-01-27, 16:49 »
Gekon napewno nie może jeść oseków myszych...jest zdecydowanie zaduży pokarm dla niego...tak możesz gałąś wziąśc ale musi być zdala miasta by nie było spalin i ołowiu..a jakie chcesz mieć wielkości tego terrarium dla 3 geków i jakąs lampke bedziesz mial uva i uvb?
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Gekony
« Odpowiedź #27 : 2005-01-27, 19:02 »
Dla gekona toke ( chodzi mi o duze osobniki ) to doskonała karma
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Gekony
« Odpowiedz #27 : 2005-01-27, 19:02 »

GEKON

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #28 : 2005-01-27, 20:14 »
Cytat: arke
tak możesz gałąś wziąśc ale musi być zdala miasta by nie było spalin i ołowiu..a jakie chcesz mieć wielkości tego terrarium dla 3 geków i jakąs lampke bedziesz mial uva i uvb?


Mam pytanie co to jest uva i uvb bo nie jestem pewien a chciałbym mić 100% pewność. Dzięki za odpowiedź ;)
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Gekony
« Odpowiedź #29 : 2005-01-27, 20:27 »
żeby nie dostały krzywicy - pomaga 'wytwarzać' (uaktywniać bardziej) wit D3
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 27 zapytaniami.