Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co mam robić !?  (Przeczytany 3421 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alexxx

  • *
  • Wiadomości: 1
Co mam robić !?
« : 2012-12-11, 00:19 »
Moze nie trafie z pytaniem, ale warto spróbować, wiec tak, mam 2 papuzki faliste jakoś od 1,5 tygodnia, mam klatke, jedzenia pod dostatkiem, woda co 2 dzien wymieniana, wszystko wydaje mi sie okej, po czym, od momentu kiedy je dostałem, wsadziłem do klatki, a stwierdziłem, ze chce z nimi żyć naturalnie, czyli otworzyłem im klatke od razu, na początku nie wychodziły, ale jak ogarnęły, ze mogą polatać, to latają cały czas, ich ulubiona pozycja to jest moja lapka, na biurku (a klatke mają jakies 20cm od lapmki, też na biurku) i siedzą na niej cały czas, i nie chcą wrócic do klatki spowrotem, nie wiem co mam robić, w sumie nie przeszkadza mi to, ze na niej siedzą, tylko brudzą robiąc na moje biurko kupę ! a jak jest z oswajaniem, GIo- samiec , cwierka, jeszcze trzyma sie na dystans ode mnie, Kryśka- to wogóle z obczajki na wszytsko patrzy, gdzies czytałem, ze lepiej jest najpierw 1 oswoic czy to prawda?, aaaa i są napuszone jak spią, wyglądają jak kury w kurniku, to dobrze czy źle?? :)
Zapisane

ginger08051989

  • *
  • Wiadomości: 23
    • WWW
Odp: Co mam robić !?
« Odpowiedź #1 : 2012-12-11, 14:37 »
Witam:D
To że papużki nie chcą wrócić do klatki to nic dziwnego:P A tak całkiem serio, to możesz usiłować je złapać zarzucając na nie firankę bądź chustę. Może jednak to je do Ciebie zrazić i sprawić że będą się bały. Dlatego możesz zaczekać aż same wejdą do klatki (z pewnością to w końcu zrobią) i w tedy je zamknąć. W kwestii oswajania, możesz w pierwszej kolejności próbować karmić je, gdy są w klatce z ręki. Wielu hodowców poleca także spokojnie siadanie koło klatki, mówienie do ptaków i przebywanie z nimi w pomieszczeniu gdy są wypuszczone. Z pewnością nabiorą do Ciebie zaufania po pewnym czasie. Ciężko jest powiedzieć kiedy to nastąpi, gdyż każdy ptak jest nieco inny. Uzbrój się w cierpliwość i spokój!

Pozdrawiam
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Co mam robić !?
« Odpowiedź #2 : 2012-12-11, 16:46 »
Możesz spróbować podstawić papużce patyk pod łapki, żeby z lampki przeszła na patyk. Wtedy ostrożnie przenieś ja do klatki. Na pewno to lepsze niż łapanie na siłę, chociaż jak nic innego nie pomoże to jest to jedyna metoda.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Co mam robić !?
« Odpowiedz #2 : 2012-12-11, 16:46 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 25 zapytaniami.