Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 39   Do dołu

Autor Wątek: Fotografia!!!  (Przeczytany 118840 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wunderwaffe

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #420 : 2006-12-31, 14:29 »
Planuję zakup jakiegoś aparatu cyfrowego w cenie do ok. 1000 zł. zależy mi na dużej ilości pikseli,dużym(Jjak na mozliwości aparatu w tej cenie) zoomie optycznym i żeby można było by nim robić chociaż troszke przypominające profesjonalne zdjęcia.Polecilibyście mi coś :D ?

Może Sony Cybershot dsc H-2?
Ja mam taki i jestem z niego bardzo zadowolona :)
Szczegółowe informacje TUTAJ
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #421 : 2006-12-31, 14:45 »
Widziałam go chyba w Media Markcie i 'wpadł mi w oko' ^^ Tylko najpierw musze uzbierać z połowę ceny,a rodzice reszte dołożą.
UPS! Miało to być napisane jako aankaa93,ale zapomniałam wylogować siostry -_- !!
Zapisane

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #422 : 2007-01-01, 19:23 »
ja mam SONY DSC-H2 <kozak> a moje 'dzieła' niedługo wstawie  :lol:
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

Forum Zwierzaki

Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedz #422 : 2007-01-01, 19:23 »

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #423 : 2007-01-16, 18:56 »
Mam konwerter do makro, teraz to będzie jazda bez trzymanki... ]:->
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #424 : 2007-01-29, 12:59 »
Od piątku mam Fuji 6500fd. Super zabaweczka. Nie jest to profesjonalny sprzęt. Ale 6M, 10,7 zoom, fajne ogniskowe obiektywu. W RAW`ie to całkiem całkiem robi foty.
Makro moge od 1cm robić. Dziś muszę kupić filtr Uv, lub polaryzacyjny, bo juz raz bym upaprał obiektyw od tych zabaw w makro :)
na szczęscie jak na idioten aparat jest calkiem rozbudowany - mogę montować filtry 58mm :)
Zapisane

Wunderwaffe

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #425 : 2007-01-29, 13:05 »
ja mam SONY DSC-H2 <kozak> a moje 'dzieła' niedługo wstawie  :lol:

Czyli taki jak mój.
I co, zadowolona jesteś z niego? :)
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #426 : 2007-01-29, 13:23 »
Niestety jeszcze nie mam własnego aparatu, ale ujrzałam taki piękny w Media Markcie i chyba teraz zacznę na niego zbierać :kocham:
Narazie robiłam zdjęcia z aparatu mojego brata (ale on cały czas jest w Krakowie.. :/) i komórki taty. ;p
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #427 : 2007-01-29, 21:36 »
Wunderwaffe pewnie xD Świetny jest, tylko troche duży .. musze sobie kupić własny mniejszy, bo ten za byczy jest  :P ale zdjęcia naprawde 'niezłe' robi to fakt  8)
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #428 : 2007-01-29, 22:56 »
Od piątku mam Fuji 6500fd. Super zabaweczka. Nie jest to profesjonalny sprzęt. Ale 6M, 10,7 zoom, fajne ogniskowe obiektywu. W RAW`ie to całkiem całkiem robi foty.
Makro moge od 1cm robić. Dziś muszę kupić filtr Uv, lub polaryzacyjny, bo juz raz bym upaprał obiektyw od tych zabaw w makro :)
na szczęscie jak na idioten aparat jest calkiem rozbudowany - mogę montować filtry 58mm :)

Heh marzył mi się ten aparat. Jak go trochę okiełznasz to pokaż na forum fotki.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Forum Zwierzaki

Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedz #428 : 2007-01-29, 22:56 »

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #429 : 2007-01-30, 09:50 »
Fuji 6500FD, nie jest super aparatem z funkcjami lustrzanki w cenie idioten aparatu.
Ma swoje zalety i wady. Moim zdaniem jest dla troszkę bardziej zaznajomionych w fotografii ludzi, których po prostu nie stac na lustrzankę za kasę o 1000zł większą.
Największą wadą 6500Fd jest wciąz "niby" stabilizacja obrazu, i automatyka ISO.
Aparat ten ma manię prześladowczą na punkcie podbijania iso. Jak się go nie przypilnuje (w zasadzie zostaje tryb preselekcji czasu/przesłony, tryb manual, tryb P  - z ISO, to będziemy mieli fotki na iso 800 lub jeszcze wyższym - a to cudo ma iso do 3200 więc można się naciąć na niezłą pikselozę. Iso zaczyna się od 100 - niestety :( - tak więc to są właściwie jedyne jego minusy.  Jako ze nie lubie trybów "idoten" więc mi to tbytnio nie przeszkadza.

Teraz plusy - ma korekcję mocy lampy błyskowej - super rzecz. Oczywiscie program do obróbki RAW jest w zestawie - prawie identyczny do tego rav plugin z Adobe - czyli koło 99$ w kieszeni.
Korekcja ekspozycji, to juz standart, ostrośc multi/spot/awarage,  W miarę ok balans bieli. Ale jak zawsze zawyżona temp barwowa.

Mozna montować filtry 58mm - to juz informacja sprawdzona. Kupiłem najtanszy UV soligora, by nie motał mi za dużo w kompozycji.

Mało żre baterii.

Ogolnie w porównaniu z Canonami z tego przedziału cen czy z tymi słynnymi Panasonicami wygrywa. Canon s3is robi fajniejsze fotki na jakiś koncertach bo ma tą prawdziwą stabilizację obrazu. w calej rescie przegrywa.
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #430 : 2007-04-12, 19:19 »
Taki temat przegapiłam  :shock:, więc pora nadrobić zaległości i pokazać kilka ostatnich fotek.  :)
Śpiochy
Tygrys
Typowy męski przedstawiciel swego gatunku
Nieogolona



Z wczorajszego spaceru:
1. 2. 3. 4. 5.
« Ostatnia zmiana: 2007-04-18, 17:02 autor PorannaRosa »
Zapisane

°yuki°

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #431 : 2007-04-20, 18:06 »
Ja tez uwielbiam fotografowac!!! szkoda ze nie wpadlam na te forum juz wczesniej hehe ale coz lepiej pozno niz wcale. Moj aparat to cyfrowka sony cyber-schot 3.2 mega pixels (chyb taka jest wlasnie jego nazwa.. nie wiem bo na aparacie jest ze 20 roznych napiso xD) Moze niedlugo wstawie jakies moje fotki :) a najbardziej lubie fotografowac innych ludzi (nie mnie!! :)), zwierzeta i martwa nature czyli mozna powiedziec ze wszystko xD...
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #432 : 2007-04-20, 18:14 »
Nazewnictwo modeli Sony i mnie o ból głowy przyprawia. :)  Czekam na twoje fotki.
Zapisane

Pagieł

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #433 : 2007-05-04, 10:53 »
Witam!
Tez jestem miłośnikiem fotografi, zwłaszcza przyrodniczej. Jest to trochę trudna dziedzina fotografi ale za to bardzo wciągająca i pasjonująca.
Od zeszłego roku fotografuję motyle- nie zawsze zdjęcie wyjdzie udane, ale ćwiczenie czyni mistrza. Niektóre moje fotki mają bardziej charakter dokumentacyjny niż estetyczny- tym jednak się nie przejmuję.
Co do sprzetu- pstrykam Fuji S5500 , 4 mega piksele, 10x zoom optyczny i 3.5x cyfrowy, ISO niestety tylko do 400.
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #434 : 2007-05-04, 19:25 »
A macie gdzieś stronki z Waszymi pracami? :)

Ja przypomnę mam Nikona D50+ Nikkor 18-55mm i Nikkor 55-200 (i tak mało!).
PorannaRoso- prześliczne zdjęcia. :) Ukłony w Twoją stronę. :)
Pagieł - czekam na Twoje prace, jestem ciekawa.

Ja pokażę tylko kilka fotek z mojego DA.
Ogólnie zaczynam zabawę lustrem (mam dopiero z 7 miesięcy...) także bez ohów i ahów...
Fotka z wystawy
http://ic3.deviantart.com/fs17/f/2007/123/b/1/golden_retriever__s_show_by_eesquiree.jpg
Mój kundel :)
http://ic3.deviantart.com/fs11/f/2007/119/1/2/Algida_by_eesquiree.jpg
Widoczek
http://ic3.deviantart.com/fs11/f/2007/119/2/c/Village_by_eesquiree.jpg
Camden Town :lol:
http://ic3.deviantart.com/fs14/f/2007/103/c/a/Hello_girls_by_eesquiree.jpg
Oxford
http://ic1.deviantart.com/fs15/f/2007/113/4/d/flower_window_by_eesquiree.jpg
Gołębie (trochę przeżywam ten kiepski kadr, no ale to takie ruchliwe zwierzątka :P)
http://fc01.deviantart.com/fs13/f/2007/100/a/1/Free_to_fly_by_eesquiree.jpg
Mały kudłacz
http://fc01.deviantart.com/fs15/f/2007/083/9/5/Catch_me_if_you_can_by_eesquiree.jpg
A tu dorosły :) (mógłby byc lepszy kontrast, no ale...)
http://ic3.deviantart.com/fs15/f/2007/073/6/3/look_by_eesquiree.jpg
Takie tam... spontaniczne
http://ic3.deviantart.com/fs14/f/2007/073/5/4/Be_happy_by_eesquiree.jpg
To akurat pierwsze próby z kropelkami... niestety nie za dobre, ale będe jeszcze próbowała
http://fc01.deviantart.com/fs13/f/2007/075/d/e/kap__kap__kap____by_eesquiree.jpg

Ok, kiedyś może dam jakieś konkretne makro i ogólnie jakieś trochę lepsze fotki, póki co macie te amatorskie zdjęcia. ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedz #434 : 2007-05-04, 19:25 »

Pagieł

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #435 : 2007-05-04, 19:31 »
hes- jestem pod wrażeniem Twoich zdjęć :)
do estetyki i dobrej jakości moich fotek jeszcze dużo brakuje...
jak wybiorę jakieś lepsze fotki to się nimi pochwalę.
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #436 : 2007-05-04, 19:33 »
Pagieł, dziękuję. :)
To ja czekam, bo lubię makro motyli. Dotąd udało mi się zrobić kilka fotek motylom, ale to starą Konicą Minoltą Z1 (teraz to mnie nawet dziwnie się ją w rękach trzyma :P) i muszę w te lato dorwać kilka i je obfocić...
Zapisane

pepsi

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #437 : 2007-05-04, 19:44 »
ze tak brzydko zapytam ale to tylko z ciekawości
jakiś photoshop poszedł w ruch?
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #438 : 2007-05-04, 20:05 »
pepsi to do mnie? :)
Przy zdjęciu z Oxfordu dałam kontrast (bo niestety nie opanowałam jeszcze światła i kontrastu za dobrze) no i przyciemniona ramka - ot tyle. :) Reszta jest naturalna (no chyba, że dodawałam ramki, ale to raczej pod obróbkę nie podchodzi...).

Chociaż co do Photoshopa to ja powiem tak - dla mnie podkontrastowanie, albo podsycenie kolorów nie podchodzi pod jakąś ogromną przeróbkę, bo to jest to samo co ludzie uzyskują w ciemni fotograficznej - tam sobie można trzymać zdjęcie w chemii ile się chce, potem płukać ile się chce by uzyskać zadowalający nas efekt. W photoshopie właśnie kontrasty i ewentualnie nasycenie kolorów jest tą "ciemnią" tyle, że komputerową, bo raczej do cyfrówki nie wleje się chemii i nie potrzyma zdjęć tak długo jak się będzie chciało. :) No ale fakt, praca na warstwach, większe kombinowanie, stosowanie filtrów itd. itp. podchodzi już pod grafikę...


Aha i mam pytanie, czy ktos z Was już robił zdjęcia techniką HDR? Ja o tym czytałam, póki co nie próbowałam, ale zamierzam pobawić się tym. Mam tylko pytanie - jak potem te zdjęcia (w formacie RAW o ile się nie mylę) posklejać w photoshopie? Po prostu otworzyć zdjęcia o różnych ustawieniach i skleić w jedno, a potem pracowac sobie na warstwach?
Zapisane

Pagieł

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #439 : 2007-05-04, 20:09 »
Wrzucę jedną ze swoich fotek...
tak tylko na próbę
http://www.fotozrzut.pl/zdjecia/fa63f73fdf.jpg
Zapisane

pepsi

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #440 : 2007-05-04, 20:31 »
ty stresujesz te biedne maleństwa
czujesz jak im szybko serduszka pikają gdy je tak trzymasz?
na ptaszki sie patrzy a nie łapie za nóżki :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedz #440 : 2007-05-04, 20:31 »

Pagieł

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #441 : 2007-05-05, 08:57 »
Nom.. nie do końca.
Ale o trzymaniu ptaków za nóżki w innym temacie :)

a to jeden z moich ulubionych ssaków- borsuk
(jednyny mankament to to, że wychodzą późnym wieczorem, a wtedy aparat ciężko dostroić do warunków)
http://www.fotozrzut.pl/zdjecia/ac2527f75c.jpg
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #442 : 2007-05-07, 13:34 »
Witaj Pagieł, chętnie zobaczę więcej twoich fotek :)
Hes, moi faworyci to: Algida i Flower window. W HDR możesz bawić się w ps, są jednak programy, które robią to automatycznie (np. http://traumflieger.de/desktop/DRI/dri_tool.php do DRI).


 Dostawa z krótkiego urlopu (od razu przepraszam za ilość):
  1. 2. 3. 4. 5. 6.

 7. 8. 9. 10. 11.

Fotografie powstały przy użyciu Canona 400D i 18-55 EF-S II oraz Tamrona 70-300.
« Ostatnia zmiana: 2007-05-07, 15:21 autor PorannaRosa »
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #443 : 2007-05-07, 15:59 »
PorannaRoso - znów piękne fotki. :) Świetne makro, strasznie mi się podobają... taka czystośc w nich jest. ;) Najzwyklejsza fotografia, ale ile uroku.
Ja przy kupnie swojego Nikona myślałam właśnie o Canonie D400... ale jakoś Nikon do mnie przemówił, bo jest to firma produkująca same aparaty. Ale widziałam już spooro zdjęć z Twojego aparatu i musze powiedzieć, że co do jakości zdjęć to równa się, albo i przewyższa Nikona... :) Czy swoje zdjęcia rasujesz" w PS?

Dzięki za słowa uznania.

A powiedz mi, Ty jesteś po jakichś studiach/szkole fotograficznej?

A co do HDR to wiem, że można to łączyć w photoshopie, ale w jaki sposób (nakładanie warstw i kombinowanie z przeźroczystością?)? Nie chcę gotowych filtrów, wolę troszkę włożyć pracy w obróbkę foto. ;) Tym bardziej, że mam większy wpływ na efekt końcowy...
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #444 : 2007-05-07, 16:57 »
400D Canona to raczej odpowiednik D80 Nikona, w sumie różnice między tymi modelami istnieją głównie w wyglądzie i w tym, jak się trzymają w ręku. Canona mam od stycznia, wcześniej kontaktu z lustrzanką nie miałam (bawiłam się trochę kompaktami), tak więc dopiero uczę się fotografować.

Prywatnie używam Paint Shop Pro i w fotce 1 oraz 11 pobawiłam się krzywymi + oczywiście zeskalowanie i wyostrzenie po zeskalowaniu.

HDR samemu to sporo pracy (zaznaczanie cieni i świateł oraz odpowiednie łączenie warstw). PS CS2 potrafi sam poskładać HDR, do wcześniejszych wersji można pobrać odpowiednie pluginy. I na tym nie koniec, gotowy HDR warto jeszcze dodatkowo trochę obrobić (popracować nad kontrastem, krzywymi, aby uzyskany efekt nie był zbyt sztuczny, co np. doskonale widać tu). Prawie bym zapomniała, przydaje się dużo pamięci i cierpliwość  :taniec:

Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #445 : 2007-05-07, 19:30 »
O, super, dzięki za linka, poczytam sobie. :)
Co do HDR - to wiem, że trzeba mieć cierpliwość, ale ja uparte stworzenie jestem i będę kombinowała. :evil: Kiedyś dwa dni siedziałam, żeby rozgryźć tutka i zrobić zdjęcie według techniki Dragana.

Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #446 : 2007-05-07, 20:23 »
Poranna Rosa eos'em 400d z kitem 18-55 robisz takie cuda? jestem pod wrażeniem
Mi z eosa z tym kitem ostatnio wyszło cus takiego ;)
http://i126.photobucket.com/albums/p84/kaprys/IMG_1016.jpg

http://i126.photobucket.com/albums/p84/kaprys/IMG_2933.jpg

w sumie bez rewelacji ;)
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #447 : 2007-05-08, 09:16 »
Poranna Rosa eos'em 400d z kitem 18-55 robisz takie cuda?
1, 4, 8, 11 zostały zrobione wspomnianym kitem.

Słodka psina :), kotek też ładny, szkoda, że przy skalowaniu na ostrości stracił.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedz #447 : 2007-05-08, 09:16 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #448 : 2007-05-25, 14:18 »
Dziś się poświęciłam i po 5-tej byłam już focić :)

1.   2.   3.   4.
5.   6.   7.

Hes, jak postępy w HDR?
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #449 : 2007-05-25, 16:48 »
PorannaRoso - 3 jest genialne. :) Kompozycja i klimat, pozazdrościć takiej wyobraźni. :)
Z HDR cieniutko póki co, ostatnio nie mam czasu na focenie (a jak już mam to męczę makro i coś a'la "świat w kropelkach" ale nie bardzo...), ale w ten week mam zamiar zrobić jakąś seryjkę i sprawdzić jak mi to wyjdzie...
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 39   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.218 sekund z 28 zapytaniami.