Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 39   Do dołu

Autor Wątek: Fotografia!!!  (Przeczytany 118840 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #600 : 2007-09-30, 22:20 »
Mi ogólnie tego typu zdjęcia się podobają. :) A jak widzę zdjęcia jednego z użytkowników DA strzelane szerokim kątem, z filtrem połówkowym, plażowe. Mistrzostwo!!!!!!!
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #601 : 2007-10-01, 17:06 »
aankaa93, 1-ka w trochę innym kadrze byłaby jeszcze lepsza, w yiyti013wv9.jpg rozbawił mnie pies w tle :D A w spomniane już 6745972.jpg wyszło świetnie.

O poranku:
  1. 2.
(Polecam oglądanie na F11)

Proszę o krytykę i komentarze.
 
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #602 : 2007-10-01, 17:15 »
Dziękuję wszystkim bardzo :* Szczerze mówiąc to zdjęcie na piasku to raczej moje najlepsze dotychczas...

PorannaRoso - moim niefachowym zdaniem zdjęcia GENIALNE! ;]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedz #602 : 2007-10-01, 17:15 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #603 : 2007-10-01, 18:45 »
a ja czekam na lustro i czekam, wujek nie daje znaku, ze sprzedaje :roll:

btw.



zdjęcie obiektywu kolegi, chyba jedno z najlepszych spośród tych, które na spacerze z nim zrobiłam xP
Zapisane
emocjonalne kanapki

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #604 : 2007-10-01, 19:22 »
PorannaRoso jak zwykle... znakomice.

Kostka fajne, tylko tło mnie denerwuje (te białe plamy)

Z dzisiejszego dnia.



reszta na http://picasaweb.google.pl/PanGrzegorz/071001/
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #605 : 2007-10-02, 12:09 »
Kostka, żeby się tylko wujek nie rozmyślił... Zdjęcie wyszło ciekawie, chętnie widziałabym z odrobinę większą wartością przesłony.

Grzesiek89, a ładnie to tak psu pupę w połowie ucinać? Kompozycjna natury prezentuje się dobrze, przyjemne ciepłe popołudniowe światło.
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #606 : 2007-10-02, 14:05 »
Kostka, żeby się tylko wujek nie rozmyślił... Zdjęcie wyszło ciekawie, chętnie widziałabym z odrobinę większą wartością przesłony.
Wujek ma dziś zadzwonić, bo gadałam z nim, a co do przesłon... to bylo robione na programie tematycznym {chyba tak sie to zwie?} do zdjęć w ruchu xP wiec automatycznie sie ustawiało...

mam jeszcze cuś takiego


tu już chyba cos kombinowałam z przesłona o ile pamietam {założyłam sie z kolegą, że zrobie na manualnych ustawieniach to samo co on przy pomocy ustawień do zachodów słońca xP}
Najgorsze jest to, że zrobiłam ponad 40 zdjęć w 1,5h i wiekszośc jest do niczego :/
Zapisane
emocjonalne kanapki

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #607 : 2007-10-02, 17:57 »
Phi ja dziś zrobiłem 118 (w godzine?) zdjęć i wywaliłem 49.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #608 : 2007-10-02, 18:11 »
Ja potrafię w ciągu jednej imperzy (np. wystawy) zrobić 2 tysiące zdjęć... właśnie tyle fot zrzucam z wystawy we Wrocławiu... ;)
Jeśli kogoś interesują niespecjalnie ciekawe zdjęcia "reporterskie" , że to tak nazwę to mogę wrzucić, ostatnio nic innego nie focę jak jakieś zawody, wystawy i inne tego typu imprezy - w każdej dziedzinie trzeba się sprawdzić. ;)

Poranna Roso - jak zwykle zdjęcia świetne, te z dmuchawcem super przemyślane. A czy powiesz mi coś na temat filtrów połówkowych do Nikonów? Jakich firm się dobrze sprawują? Bo chciałabym zakupić i spróbować. :)
Aha i mam takie pytanie, bo zapewne przy szybkim czasie ISO wzrasta, ale przy niektórych zdjęciach (np. tych z Wrocławia) są szumy (nie tragiczne, ale jednak...), fociłam na zwykłym JPG i nie wiem czy ta jakość może mieć jakiś wpływ? Bo przy niektórych zdjęciach to wydaje mi się, że to nie wina wysokiego ISO, a... jakości zdjęcia. Nie wiem czemu, ale mam takie wrażenie. Czy jakość może się przełożyć na lekkie szumy?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedz #608 : 2007-10-02, 18:11 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #609 : 2007-10-02, 18:13 »
łe, ja mam tylko 512 karte, nie wejdzie mi 2 tysiace zdjęć, poza tym ja nie umiem tak dużo cykać xP choć zobaczymy, jade na wycieczke na 2 dni i mam zamiar zapełnić kartę choć w połowie xP

hes, pokazuj!
Zapisane
emocjonalne kanapki

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #610 : 2007-10-02, 18:47 »
A u mnie ilość robionych zdjęć maleje, coś się chyba wybredna robię i coraz częściej po prostu nasycam się widokiem i pozwalam chwili przemijać - właśnie te momenty nabierają dla mnie wartości, bo tak wyjątkowe, bo tylko moje...

hes, a pokazuj, pokazuj - na reporterkę jestem zawsze chętna. Na temat filtrów połówkowych niewiele powiem, bo widoki, zdjęcia śniegu to u mnie na palcach jednej ręki zliczysz, a do tych kilku ujęć zabawa programem graficznym wystarczy. Jeżeli miałabym wybierać, to zdecydowałabym się na Hoya, B&W.

Wytłumacz proszę jeszcze raz, o co z tym iso chodzi. Wybrany czas nie ma wpływu na iso. Dłużej naświetlane zdjecie nocne będzie mieć jednak większe szumy niż zdjęcie w dzień na tym samym iso, wynika to z faktu, iż matryca podczas pracy się nagrzewa, co powoduje powstawanie szumów. Pokaż może jakieś przykłady.
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #611 : 2007-10-02, 19:39 »
hes jak Pegaz zobaczy 2 000 zdjęć w tym temacie w jednym poście to zawału dostanie.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #612 : 2007-10-02, 20:00 »
hes jak Pegaz zobaczy 2 000 zdjęć w tym temacie w jednym poście to zawału dostanie.
Zanim hes je wszystkie wklei, to Pegaz na emeryturę pójdzie ;)
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #613 : 2007-10-02, 21:28 »
E... W pełnym rozmiarze przy pełnej prędkości łącza nie powinno to zająć więcej niż jedną dobę. Jedynie co mogłbo by być pracochłonne to wpisywanie adresów w bbcode, ale myślę, że są do tego programy ;]

Tak, więc hes możesz zacząć już dziś ;)
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #614 : 2007-10-03, 15:51 »
Grzesiek, dzięki za te przeliczenia, ale trzeba wziąć pod uwagę, że mój grat nie jest już taki młody i trzeba być dla niego wyrozumiałym. I oczywiście należy doliczyć ilość "zacinek" starucha, bo to też pewno wpłynie na czas, biorąc pod uwagę, że zacina się średnio co pół godziny.  ;p No to teraz konkurs na forum - ile zajmie mi wstawienie 2,5 tys. zdjęć na forum za pomocą IS, przy moich warunkach i zakładając, że nie zapcham IS... :lol:

Ok, ok żeby Was nie męczyć tymi obliczeniami (i nie narazić Pegaza na palpitacje serca), wstawię potem kilka fotek. :) I tak za duż ich nie będzie, bo właśnie dowidziałam, że pełno z nich ma okropne szumy. :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedz #614 : 2007-10-03, 15:51 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #615 : 2007-10-05, 18:52 »
hes można by wzór wyprowadzić ;)

Czekamy na fotki. Ja dziś polowałem na pioruny, ale wyszło co innego ;)



zdjęcia z wczoraj na http://picasaweb.google.pl/PanGrzegorz/071004
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #616 : 2007-10-05, 19:07 »
Ło, to ja sie jeszcze tu nie chwaliłam? We wtorek wieczorem przytargałam do domu lustrzankę ;p teraz tylko czkeać, aż wujek w końcu znajdzie instrukcje, bo tego tylko mi nie dał :lol: dostałam filtr UV i osłone przeciwsłoneczną gratis :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #617 : 2007-10-05, 19:11 »
Skąd ja to znam, a tu zdążyła przetoczyć się nawet babcia z laseczką  :shock:  :)


1-ka byłaby bardzo dobra, gdyby tak trochę drzewa obciąć., 2 - ok. 3 - ogólnie ok, szkoda, że dodatkowo widoczna po lewej i po prawej w tyle wolna przestrzeń przykuwa wzrok. 4 - ale ci się okaz trafił  :), a może by go tak bardziej na prawo?


Kostka, gratuluję, to teraz na łowy  :jupi2:
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #618 : 2007-10-05, 19:14 »
hm, to są światła samochodów, ta? wujek mi pokazywał jak to robić, to coś z długim otwarciem migawki, nie?

jutro teoretycznie ide na łowy :P nawet model się znalazł :D
Zapisane
emocjonalne kanapki

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #619 : 2007-10-05, 19:19 »
Tak, długie czasy pozwalają na malowanie światłem, a poruszające się ciemniejsze przedmioty/ludzie znikają.
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #620 : 2007-10-05, 19:38 »
yhh, tylko nie wiem jak to ustawić... ide kombinowac xP
Zapisane
emocjonalne kanapki

Forum Zwierzaki

Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedz #620 : 2007-10-05, 19:38 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #621 : 2007-10-05, 19:45 »
1-ka byłaby bardzo dobra, gdyby tak trochę drzewa obciąć.

Kiedy ta droga jest bardzo ważnym elementem przekazu zdjęcia. Chciałem pokazać, że ta droga jest oznaczona zielonym szlakiem.

3- właściwie to pstryknąłem tak sobie później przeglądając na kompie zauważyłem, że ten jpg ma  klimat. Przestrzeń w tyle rzeczywiście przeszkadza, ale z tym się już nic zrobić nie da.

A grzybków było jeszcze więcej, ale trzeba by było położyć się na ziemi, a mokro było ;)

Kostka gratulacje zakupu, życzę ładnej pogody.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #622 : 2007-10-05, 19:47 »
dot. 1 - skoro to więc ważny element, to chętnie widziałabym go ostrzej.
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #623 : 2007-10-05, 19:51 »
hm, dobra, ustawiłam tylko ze mimo tego ze sie opieram o parapet, okno itd to mam poruszone i zdjęcia mają dziwny kolor XP
Zapisane
emocjonalne kanapki

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #624 : 2007-10-05, 19:53 »
dot. 1 - skoro to więc ważny element, to chętnie widziałabym go ostrzej.

Daj mi trochę czasu dopiero się uczę.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #625 : 2007-10-05, 20:01 »
Kostka, statyw i jeszcze raz statyw; ew. jakiś murek, ławka, na których można postawić aparat. Sprawdź jaki masz ustawiony balans bieli.
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #626 : 2007-10-05, 20:08 »
weszłam we white balance i tam jest napisane 'custom'
Zapisane
emocjonalne kanapki

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #627 : 2007-10-05, 20:10 »
PorannaRoso - super te zdjęcia w nocy. Jakie parametry? Ja takie ostatnio robiłam, ale za dużo pomarańczy mi się wcięło... ;]
Kiedys bawiłam się długą migawką, na wiadukcie, fotografując z góry samochody. Ale niestety nie wiem gdzie te zdjęcia podziałam... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedz #627 : 2007-10-05, 20:10 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #628 : 2007-10-06, 10:56 »
hes, dzięki. Oba na f 16, 30 sek., ISO: 200, balans bieli na auto. 1-ka 29 mm KB (18 real) + korekcja beczki na kompie, 2-ka 35 mm KB (22 mm real).

Kostka, widocznie użyte źródło dla custom nie pasuje do zastanej sytuacji świetlnej, ustaw więc WB na auto i popróbuj,. Custom przydaje się w trudniejszych warunkach, ew. fotografuj w raw.
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Fotografia!!!
« Odpowiedź #629 : 2007-10-06, 11:05 »
ehh... dokucza mi brak instrukcji, ale wujka dziś nie ma w domu, pstryka na weselu gdzieś...

dziś jak mi sie uda modela wyciągnąć na dwór to beda moze jakieś zdjęcia, ale już widze, ze pogoda marna... szaaaro :(
Zapisane
emocjonalne kanapki
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 39   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.139 sekund z 27 zapytaniami.