Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: malowanie na szkle :)  (Przeczytany 7642 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
malowanie na szkle :)
« : 2005-07-16, 16:32 »
No właśnie, czy ktoś maluje na szkle ?? Czy ktokolwiek tego próbował ??

Ja niedawno sobie kupiłam zestaw do malowania i marze, ale mam pewien problem :| Mianowicie ta farba jest chyba za gęst i tworzą się takie plamy, powierzchnia pomalowana nie jest jednolita :| Czy ktoś wie czy te farby można czymś rozpuszczać ?? Czy najpierw trzeba jakoś szczególnie przygotować szkło ?? jakimi pędzlami to robić (ja używam z naturalnego włosia, malych pędzelków). Używam farb Marabu Glas Art, wie ktoś coś o nich ?? :>
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

NaNcY

  • Gość
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #1 : 2005-07-16, 18:02 »
ja kiedyś próbowałam... zwtkłymi dennymi plakatówkiami.. to było dawno jak byłam mała, jakaś praca na konkurs... wiem ze szkło smarowałam wcześniej czymś... chyba czosnkiem... tylko nie pamietam do końca po co...
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #2 : 2005-07-16, 18:02 »
moja siostra kiedys bardzo duzo malowala na szkle, ale na razie nic wiecej ci nie powiem. jak sie wszystkiego jaj wypytam to ci napisze. wiem tylko, ze po jakims czasie farby bardzo wyblakly, zrobily sie bardzo przezroczyste i teraz to juz nie wyglada tak ladnie. Malowala glownie butelki.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedz #2 : 2005-07-16, 18:02 »

Elven

  • Gość
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #3 : 2005-07-16, 20:35 »
Ja. Jak byłem na "Zielonej Szkole :mrgreen:". Niemiłe mam wspomnienia, bo wspominam, że jako jedyny chyba byłem rozkapryszony, bo to raczej ja byłem w farbach i do tego padał deszcz, który wszystko mi zmazał jak i farby zmieszał... :mrblue: - zaawansowane prace na szkle wyglądają bardzo ładnie...
Zapisane

Madagaskar

  • Gość
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #4 : 2005-07-16, 21:52 »
Już nie pamiętam dokładnie, ale ja malowałam "Window color magic" czy coś takiego.
Tylko, że już nie maluję, bo zwykle malowałam tym wieczorem.
I jakoś co noc był jeden wstydliwy problem-co noc o północy budziłam się zarzygana :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
I już nie mogę malować, więc jeśli jesteś alergikiem(tak jak ja), lub masz wrażliwy nos(tak jak ja) to lepiej sobie odpuść. :|
Farbki te mają takie "Dozowniki"
jeśli się zdecydujesz na nie, to puść posta, a ja na priv ci wszystko opowiem :) :D
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #5 : 2005-07-17, 00:32 »
alergikiem na szczęście nie jestem :] i jestem tym zainteresowana więc sobie odpuszczać nie będę. Mam już prawie wszystko tylko właśnie jest ten jeden problem z nakładaniem i przygotowaniem podłoża...moja bratowa malowała na szkle ale narazie jej nie ma i nie mam się kogo spytać :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Madagaskar

  • Gość
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #6 : 2005-07-17, 11:38 »
Już piszę na priv!
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #7 : 2005-07-17, 12:22 »
A czemu na priv? ja tez chętnie poczytam na ten temat...
Agnes, jesli nie uzyskasz odpowiedzi na swoje pytanie to może sprobuj tutaj http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=15201
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #8 : 2005-07-17, 16:52 »
ja dodawałam poprostgu wody :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedz #8 : 2005-07-17, 16:52 »

Madagaskar

  • Gość
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #9 : 2005-07-17, 17:04 »
Agness, czy doszły do Ciebie moje szablony?
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #10 : 2005-07-17, 19:39 »
Madagaskar wiadomości dostałam ;) dzięki wielkie za szablony i prooooooosze o jeszcze jeśli masz :)

Aujeszka, a Ty malujesz na szkle ?? :>
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Madagaskar

  • Gość
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #11 : 2005-07-17, 20:14 »
Wiesz, wyślę Ci nie wiem kiedy bo na trochę chyba wyjadę, ale nie bój nic, wyślę! ;)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #12 : 2005-07-17, 22:07 »
własnie zrobiłam kontury złota konturówką kubusia puchatka i prosiaczka :) robie obrazek dla mojej bratanicy :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #13 : 2005-07-17, 22:19 »
Aujeszka, a Ty malujesz na szkle ?? :>
Nie niestety nie mam takich zdolności :lol:, ale lubie oglądać takie malunki na szkle. Bardzo mi się to podoba... :mrgreen:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #14 : 2005-07-17, 23:26 »
Aujeszka do tego nie trzeba mieć specjalnych zdolności, uwierz! wystarczy chcieć i trochę cierpliwości :)

ps. Mój kubuś wyszedł cudnyyyy :) jutro zrobie mu tło :)

Edit: Cały dizeń od godziny 8 do 14 malowałam :lol: to zaczyna być nałogiem :P Dokończyłam Kubusia dla bratanicy i zrobiłam jeszcze Metalowca na Harleyu :) --> dla chłopaka z okazji imienin :)

czy ktoś się orientuje czy jest gdzieś miejsce na allegro gdzie mogłabym wystawić moje obrazki ? :> Bo chciałabym zarobić chociaż na farby :lol: Ja jestem zielona w allegro i za bardzo nie wiem gdzie takie coś można wsadzić :P
« Ostatnia zmiana: 2005-07-18, 14:20 autor agnes211 »
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedz #14 : 2005-07-17, 23:26 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #15 : 2005-07-19, 01:04 »
szkło maluje sie specjalnymi farbami do szkła. tej firmy którą napisałaś nie znam, ale do szkła są dwa rodzaje farb. jedne to tzw farby zelowe. te farby wyciska sie z takich tubek i powstaje taka powłaoka ktora mozesz zdejmować i przyklejac na nowo w innym miejscu- te farby są łatwiejsze w obsłudze. nakłada sie je bezposrednio z tuby lub buteleczki na szło. te farby sa na bazie wody. nie sa tak toksyczne. dobvre dla dzieci. drugi rodzaj farb to farby bardziej profesjonalne, na rozpuszczalnniku. te farby nakłada sie pędzelkami ale efekt ktory daja jest bardziej witrazowy. szkło odtłuszcza sie benzyna albo jakims rozpuszczelnikiem, jezeli to co namalujesz moze uleć strciu to pokrywa sie malunek werniksem do szkła. jeden sloiczek, jednego koloru, koloru farb drugiego rodzaju kosztuje ok 10 - 15 zł. nie polecam tych farb dzieciom sa trudne w uzyciu ale efekt jest swietny.

 to co tu u góry napisała mi koleżanka, która maluje....wszystko co się da. Butelki, szklanki , kubki... więc ma praktykę.
pozdrawiam.
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #16 : 2005-07-19, 08:56 »
Nefra ja to wszystko już wiem :) maluje właśnie takimi bardziej profesjonalnymi farbami :) już mam kilka pierwszych rysunków ;) manią malowania na szkle zaraziła mnie bratowa ;) ale narazie jej nie ma i nie może do mnie przyjechać żeby zobacyzć jakie błędy praktyczne robie ;) a przez komórkę popytałam sie jej najważniejszych rzeczy ;)

pierwsze obrazki wyszły całkiem nieźle ;) jak zrobie zdjęcia to się wam pochwalę ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #17 : 2005-07-19, 09:23 »
gratulki za pokonanie pierwszych trudności... 8) czekamy z utęsknieniem na fotki, daj znać tutaj jak coś wrzucisz, bo nie kontroluję za często galerki... :D
 i napisz czym w końcu malujesz, w jaki sposób na jakim szkle, bo sama mam ochotę wziąść się za to (od lat) tylko za słaby bodziec był...może Ty mnie natchniesz???
pozdrówka.
« Ostatnia zmiana: 2005-07-20, 00:48 autor Nefra »
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #18 : 2005-07-19, 10:51 »
maluję na wszystkim co szklane :P (a w zasadzie mam zamiar) narazie ćwiczyłam na antyramach, bo najłatwiej malować jest najpierw na płaskim. Mam zamiar zrobić witrażyk w drzwiach od kuchni :P

Maluje farbkami Marabu Glas Art :) (kupiłam je w OBI) Rozcieńczam je w zalezności od potrzeby intensywności koloru zmywaczem do paznokci ale bez acetonu. Do robienia konturów używam takiej specjalnej konturówki ( farbka w tubce, która się wyciska i powstają linie, w zalezności od tego jak się na kłada można regulować ich grubość :) )

szkło myję najpierw najzwylkejszym płynem do mycia naczyń :)

wczoraj wieczorem tato nawiózł mi szyb z działki :P na nich bede dalej ćwiczyć :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #19 : 2005-07-24, 12:22 »
koniecznie musisz nam pokaza? swoje dzie?a....  :mrgreen:
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #20 : 2005-07-24, 21:56 »
Jak bylam mlodsza (tak 4 klasa podstawowki) to nawet dosc duzo malowalam na szkle, ale mi przeszlo. Chyba nawet mam jeszcze gdzies jakies farbki :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedz #20 : 2005-07-24, 21:56 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #21 : 2005-07-24, 22:35 »
Ja mam farby :roll: i maluje zwykle rybki, roślinki itp na akwarium ;) ja nakładam odrazu z tupki i ładnie się samo rozprowadza :;d:
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #22 : 2005-07-25, 15:46 »
no więc chwalę się :P

zdjęcia trochę nie wyraźne, bo robione z telefonu i nie oddają głębi kolorów i wogóle ;)
1) Harleyowiec dla Skarba :)


2)no to też dla Skarba :)


3)Kubuś dla kochanej bratanicy :)


4)Matka Boża z Jezuskiem dla mamy :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #23 : 2005-07-25, 15:56 »
Ślicznie :) ten drugi suuper :D
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #24 : 2005-07-25, 16:17 »
Mi sie najbardziej podoba 2 i 3. Ale  wszystkie są świetne.... :wink:
Na allegro tez jest wiele ciekawych prac:
http://aukcja.onet.pl/search.php?string=na+szkle&st=gtext&order=t&buy=0&new=0&pay=0&p=0
 :mrgreen:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #25 : 2005-07-30, 11:54 »
Bardzo fajny temat ;). Ja maluje juz dlugo dlugo.. Najpierw na koszulkach do segregatora, a potem przyklejam gdzies. Malowalam tez od razu na szkle, ale tak jest trudniej ;). Z tych obrazków miałam dosłownie wszystko, od szklanek, przez swieczniki, lustra, az po szyby. Ciekawe zajęcie ;]] Wszystko zaczeło sie od tych farbek -> http://www.creativehobby.pl/images/2122xx.gif potem wpadlam w obłed i kupowalam window color z hurtowni, bo o wiele taniej, a od wczoraj mamtakie cuś http://www.creativehobby.pl/images/218607.gif i jestem baaardzo zadowolona ^^. Gdyby ktoś chciał wzory, to moge przeslac bo mam gdzies na plytce dosyć sporo no i gdyby ktos mial to też chętnie przyjmę :):)
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #26 : 2005-07-30, 12:40 »
Ja malowałam, jak byłam mała, ale markerami :mrgreen: I mam w domu obrazek na szkle- takiego fajnego collie własnej roboty :lol:
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Giovanna

  • Gość
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #27 : 2005-07-30, 12:54 »
Ja maluje glownie na swiecznikach i butelkach. I sprzedaje:) Jesli chodzi o allegro niestety nie jest to takie proste jak by sie wydawalo, czasem moze to troche potrwac nim uda ci sie sprzedac cokolwiek.
 
Szablonow nie mam, wzory pochodza z glowy i sa niepowtarzalne:) A niektore sa obecnie do obejrzenia na allegro...> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58575145

Co do farb kupuje je w sklepie dla plastykow - sa ich dwa rodzaje, na bazie wodnej i rozpuszczalnikowej. Uzywalam i jednych i drugich. Roznych firm np Pebeo, Lukas. Plus kontorowki: Pebeo, Ferrario, Talens. Pozniej nalezy je wypalic - domowy piekarnik wystarczy:) Sa jeszcze inne farby, typowo dal profesjonalistow, ktorych nie trzeba wypalac - sa niezmywalne, niestety nazwy nie pamietam. Nie wyprobowywalam ich, poniewaz sa bardzo drogie - sloiczek kosztuje okolo 40 zl. Jesli chodzi o rozcienczanie farb zdarzalo mi sie to robic z tymi, ktore przestaly za dlugo, z nowymi nigdfy nie mialam tego problemu.   

Pedzelki, w zaleznosci jak duzy jest obrazek polecam cienkie(ja uzywam 0.50, 0.40, 0.30)  i z miekkiego, naturalnego wlosia, bardzo polecam pedzelki firmy Kozlowski z profilowana raczka. Sa naprawde super!!!

Twoje obrazki wygladaja bardzo ladnie:) Probuj dalej!!! To naprawde wspaniala zabawa...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedz #27 : 2005-07-30, 12:54 »

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #28 : 2005-07-30, 13:17 »
Giovanna, ładna ta butelka:)
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Giovanna

  • Gość
Odp: malowanie na szkle :)
« Odpowiedź #29 : 2005-07-30, 19:50 »
Wiem:D Dzieki za komplement!
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 28 zapytaniami.