Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Karambol na drodze [*]  (Przeczytany 2184 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Karambol na drodze [*]
« : 2005-09-30, 16:00 »
Dziś o godzinie 7 rano doszło do okropnego wypadku na trasie Białystok-Warszawa przy miejscowości Sikory. Autobus jadący z młodzieżą maturalną na pielgrzymkę do Częstochowy zderzył się z tirem...autokar stanął w płomieniach. Temat jest dla mnie tym bardziej bliski, bo to młodzież z mojego miasta...na dodatek z najlepszego liceum w mieście i liceum elektrycznego. Zginęło 10 młodych ludzi + 3 osoby dorosłe...dreszcz przechodzi po plecach a w oczach stają łzy...to straszne...

I pomyśleć że mój tato z bratem mieli dziś być na tej drodze....odłożyliśmy wyjazd do jutra...
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #1 : 2005-09-30, 16:04 »
matko :(  ['] ['] ['] ['] ['] [']
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #2 : 2005-09-30, 16:15 »
słyszałam o tym.. straszne... :(
   [']
[']['][']
   [']
   [']
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedz #2 : 2005-09-30, 16:15 »

Nanami

  • Gość
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #3 : 2005-09-30, 16:24 »
Ciekawe jakim cudem tez autobus sie zapalił, normalne auta mają tak, ze przy wypadku natychmiast jest automatycznie odcinany dopływ paliwa, a zeby i ono sie zapaliło potrzeby jest tlen i iskra... Cos ten kierowca musiał przekrecic.

Straszne
Zapisane

Elven

  • Gość
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #4 : 2005-09-30, 16:26 »
Rest in Peace...

(*)
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #5 : 2005-09-30, 16:53 »
Nanami pewnie to był jakiś stary gracik jakich na drogach mnóstwo miał coś nie tak, zdeżył się i bum! :( żal mi tych młodych ludzi.. przed chwilą widzialam w tv jak o tym mówili.. :(
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #6 : 2005-09-30, 16:56 »
Moja koleżanka z klasy na lekcje spóźniła się 20 minut. Bo był wypadek :roll: nic nie wiem o ofiarach.
W drugiej części miasta wywróciła się cysterna... co za dzień...
(*)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #7 : 2005-09-30, 17:14 »

:(  Tyle młodych ludzi zginęło, w moim wieku zresztą, z mojego regionu, :( Moja szkoła 21 października również jedzie do Częstochowy...

A wypadek zdarzył się koło Jeżewa, autobus raczej nie był stary, nauczyciele w takie długie trasy załatwiają nówki.. ale czy to teraz ważne? :(

Podobno dziś, w kościele św. Rocha o 18 odbędzie się msza żałobna - łączę się w modlitwie za ofiary wypadku.
Zapisane

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #8 : 2005-09-30, 17:27 »
Straszna tragedia...Czemu giną tak młodzi ludzie? Zbyt wcześnie...
I pomyśleć,że to nasi rówieśnicy...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedz #8 : 2005-09-30, 17:27 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #9 : 2005-09-30, 17:46 »
Strasznie mi przykro ['] :(
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #10 : 2005-09-30, 18:37 »
['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']

Biedacy... Jechali na spotkanie z Bogiem...

['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']

Panie świeć nad ich duszami... ['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #11 : 2005-09-30, 20:02 »
Właśnie, jechali na spotkanie z Bogiem.. Ale powrót już nie był im pisany.

Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #12 : 2005-09-30, 22:34 »
To jest potworne ;( czytałam o tym :( na poczatku pierwsze co przeszło mi przez mysl czy ty agnes jestes cała bo z tego co pamietam jestes z bialego... strasznie mi przykro... :( nie musieli jeszcze umeirać :( pomyślcie sobie co musieli czuc rodzice zmarłych osób, przecież ci ludzie sploneli żywcem... wyobrazcie sobie identyfikacje zwłok, rodzice musieli patrzec na te zweglone ciala... aż skóra cierpnie :(
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #13 : 2005-09-30, 22:50 »
strasznie przeżyłam ten wypadek, jak się dowiedziałam, pierwsza myśl to też było czy nie było tak kogoś Tobie bliskiego, Agnes.

Całe życie było przed nimi
[']

a tak w ogóle to niezbyt często, ale jednak, zdarza się, że samochód, czy w tym wypadku autobus płonie. Wyobraźcie sobie siłę z jaką było to zderzenie, musiało zgnieść bak, wiadomo, że benzyna się wylewa wtedy. Dodajcie do tego metal, a raczej jego tarcie z asfaltem, powstają wtedy iskry. Do zapłonu wtedy już bardzo blisko... A tutaj to były dwa duże samochody, do tego tir na lawecie wiózł dwa inne samochody, czy coś w tym stylu. Także siła zderzenia ogromna
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #14 : 2005-09-30, 22:53 »
Straszne
:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedz #14 : 2005-09-30, 22:53 »

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #15 : 2005-09-30, 22:57 »
Najgorsze jest to, że Oni na pewno bardzo cierpieli :( A w radiu w wiadomosciach slyszalam ze znaleziono 11 ciał ale oprócz tego jeszcze jakies spalone szczątki i badają, czy to nie pozostalosci po zwłokach nastepnych osób :(
[']
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #16 : 2005-09-30, 23:10 »
Mam łzy w oczach, czytam nastepne artykuły na ten temat i rozmyślam :( to jest straszne :( Teraz sobie pomyslę, że w podobny sposób mógł zginąć mój wujek, na szczęści przezył... Kiedyś miał wypadek... Jechał cysterną... uderzyl w niego inny samochód cysterna sie przewróciła, wujek był uwięziony w kabinie a pod nim... płynęło paliwo... na szczęści udalo mu się wyrwać pasy i wybiec stamtąd, wujek razem z młodym chlopakiem który jechał tym tirem który uderzył w cysternę zadzwonili po straż pożarną. Chcieli równiez zablokować drogę bo paliwo płynęło po całej drodze ale bezmyślni ludzie jechali po paliwie.... wystarczyła iskra... wolę o tym nie myśleć bo zaraz się poryczę.... :cry: jutro założę czarną przepaskę na ramię, o ile taką znajdę... mimo iż nie byli to moi znajomi to wyobrażam sobie co by było gdyby... eh :( jestem na skraju łez... :( to byli tacy młodzi ludzi, całe zycie było przed nimi...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #17 : 2005-10-01, 11:34 »
Boze, straszne :( [']
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

aleb

  • Gość
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #18 : 2005-10-01, 14:57 »
To jest straszne, ze młodzi ludzie giną :( Jechali do Czestochowy do Matki Bozej i pewnie nadal ja maja w sercu...
[']['][']
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #19 : 2005-10-01, 15:33 »
Ja wczoraj jechałam na pielgrzymkę maturzystów z Jeleniej Góry do Częstochowy. W tym samym czasie jechały 3 takie wycieczki. Tato i dziadkowie jak usłyszeli o wypadku natychmiast do mnie dzwonili, myśleli, że to my mieliśmy wypadek. Nawet przyjaciel z gg się przestraszył. W częstochowie nasza wycieczka i wycieczka maturzystów ze Stalowej Woli na mszy świętej modliła się za ofiary wypadku z wycieczki z Białegostoku. Coś strasznego. Dobrze, że to nie nasz autokar miał kraksę, teraz dziękuję Bogu...
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #20 : 2005-10-01, 16:09 »
['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']

Biedacy... Jechali na spotkanie z Bogiem...

['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']

Panie ¶wieć nad ich duszami... ['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']
   

Jechali na spotkanie Z Bogiem i się z nim spotkali.

Jest to straszna tragedia ale mi się wydaje że trzeba dokładnie zbadać sprawe zapalenia się autokaru ponieważ są robione testy zderzeniowe i żadne auto nie ma prawa się zapalić.


                                                  [']['][']['][']['][']
                                                  [']['][']['][']['][']
                                                  [']['][']['][']['][']
                                                  [']['][']['][']['][']
                           [']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']
                           [']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']
                           [']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']
                           [']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']                                         
                                                  [']['][']['][']['][']
                                                  [']['][']['][']['][']
                                                  [']['][']['][']['][']
                                                  [']['][']['][']['][']
                                                  [']['][']['][']['][']
                                                  [']['][']['][']['][']
                                                  [']['][']['][']['][']
                                                  ['][']['][']['][']['] 

                 ......ONI SĄ W NASZYCH SERCACH.......
                 ......OPIEKUJ SIĘ NIMI BOŻE................
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedz #20 : 2005-10-01, 16:09 »

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #21 : 2005-10-01, 16:34 »
Zauwazyłam ze jak nasz Jan Paweł II nie zyje to same tragedie  sa na tym swiecie.
Miej ich w opiece Boze
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Dominika1987

  • Gość
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #22 : 2005-10-01, 17:42 »
['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']
Ci ludzie byli z mojego wieku.....My mielismy mieć wyjazd do Skorzeszyc.... ech...... straszne :(
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #23 : 2005-10-01, 17:47 »
Zauwazyłam ze jak nasz Jan Paweł II nie zyje to same tragedie sa na tym swiecie.
Miej ich w opiece Boze
Wiesz Fretko- ja mam takie samo skojarzenie. Może dlatego tak bardzo angażuję się w szkolny dzień JPII- zawsze o Tobie pamiętamy Ojcze Święty!

Za uczestników wypadku zmarłych tragicznie:

                                        [']
                                        [']
                                     [']['][']
                                        [']
                                        [']
                                        [']
                                        [']

A tak przy okazji zgadzam się z opinią, że trzeba wyjaśnić czemu autokar zapłonął. Jednak trzeba pamiętać jak bardzo boli to rodzinę  tych nieszczęśników.
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #24 : 2005-10-01, 19:04 »
a może po prostu Wy zwracacie teraz większą uwagę na wypadki? Przed śmiercią Papieża wypadki też były, również tak tragiczne, czasami nawet bardziej...
Nadal jestem poruszona tą tragedią :(

--------------
no to moi drodzy, "jak nie urok,..." :?
http://wiadomosci.onet.pl/1172988,11,item.html
a zresztą może tutaj wkleję ten artykuł
Otylia Jędrzejczak, złota medalistka w pływaniu, miała wypadek samochodowy pod Płońskiem niedaleko Warszawy. Na miejscu zginął 19-letni brat Otylii. Pływaczka przebywa w płockim szpitalu w stanie ciężkim.
Jak podał Tadeusz Kaczmarek z mazowieckiej policji, Otylia jechała chryslerem razem z bratem, w pewnym momencie zjechała na lewą stronę drogi; chrysler uderzył w drzewo.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-01, 19:10 autor madziaro »
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #25 : 2005-10-01, 19:27 »
Ciekawe jakim cudem tez autobus sie zapalił, normalne auta maj± tak, ze przy wypadku natychmiast jest automatycznie odcinany dopływ paliwa, a zeby i ono sie zapaliło potrzeby jest tlen i iskra... Cos ten kierowca musiał przekrecic.



a tak w ogóle to niezbyt często, ale jednak, zdarza się, że samochód, czy w tym wypadku autobus płonie. WyobraĽcie sobie siłę z jak± było to zderzenie, musiało zgnie¶ć bak, wiadomo, że benzyna się wylewa wtedy. Dodajcie do tego metal, a raczej jego tarcie z asfaltem, powstaj± wtedy iskry. Do zapłonu wtedy już bardzo blisko... A tutaj to były dwa duże samochody, do tego tir na lawecie wiózł dwa inne samochody, czy co¶ w tym stylu. Także siła zderzenia ogromna


dokładnie. To są ogromne siły...przecież oni jechali napewno ok 100, tam się wolniej nie jeździ...to przecież siła kilkuset tysięcy ton...a wystarczy malutka iskierka...


A wypadek zdarzył się koło Jeżewa

Wypadek zdarzył się dokładnie przy wsi Sikory Wojciechowięta...dziś tamtędy przejeżdżałam...ciarki przechodza po plecach... :|

 
na poczatku pierwsze co przeszło mi przez mysl czy ty agnes jestes cała bo z tego co pamietam jestes z bialego
strasznie przeżyłam ten wypadek, jak się dowiedziałam, pierwsza my¶l to też było czy nie było tak kogo¶ Tobie bliskiego, Agnes.

dziękuje za troskę :* teraz wiem że na FZ znajdują się prawdziwi przyjaciele :*




Dziś tamtędy jechałam...i pomimo ogromnej tragedii która wydarzyła się tam wczoraj to o mały włos ja i tata nie uczestniczylibyśmy w czołówce z tirem :| Kurcze o co chodzi?? Duży może więcej ?? Chore... przecież to powinno dać komuś do myślenia...przecież giną niewinni ludzie...dlaczego w pewnych krajach tiry nie mogą nawet WJECHAĆ na drogę ?? Od razu są przepakowywane na pociągi ?? DLACZEGO u nas tak być nie może :(

Z tego co wiem młodzież z całego białegostoku zbirała się i pod pierwszym LO. A o 18 był msza w Rocha... Prawdopodobnie było bardzo wielu młodych ludzi...

Ja właśnie dostałam wiadomość, że w niedziele o 20 spotykamy się na Krywlanach ażeby oddać hołd zmarłym kolegom...dla ludzi nie orientujących się. Krywlany to lotnisko, gdzie kiedyś był papież, gdy on umarł tłumy ludzi z Białegostoku zebrało się tam żeby czuwać...tak będzie i teraz...myśle że będą tłumy...przynajmniej młodzieży...

Otylia...o matko...to jakieś fatum... :(
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Aagata

  • Gość
Odp: Karambol na drodze [*]
« Odpowiedź #26 : 2005-10-02, 22:04 »
Dowiedziliśmy się o wypadku w drodze do kaplicy na film... nikt go nie obejżał, rozdzwoniły się komórki, stale ktoś wychodził, zaczęły rozchodzić się przeróżne plotk, że tam były też i 2 osoby z naszej skzoły...to było straszne istna panika i szok. a później jeszcze większy strach przed powrotem. Praktycznie z tej wycieczki wróciłam dopiero dzisiaj(zatrzymałam się w stolicy), jest prawie pewne, że zginęła moja koleżanka, co prawda były informacje, że trafiła do szpitala, że jest w porządku, ale jej nazwisko nie znikało z listy... tak naprawdę wszystkiego dowiem się dopiero jutro...
Przyznam szczerze, że nie radzę sobie z tym wszystkim...

['] ['] [']
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.186 sekund z 27 zapytaniami.