Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jaki zwierzak  (Przeczytany 7943 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

garteej

  • *
  • Wiadomości: 1
Jaki zwierzak
« : 2012-02-12, 22:51 »
Witam.
Chciałbym mieć jakiegoś zwierzaka, którym mógł bym się zajmować.
Szukam takiego który by spełniał takie wymagania:
-Nie może śmierdzieć (ponieważ mam mały pokój)
-Niedrogi w utrzymaniu
-Chciałbym aby możliwa była z nim jakaś interakcja, pogłaskanie, jakaś zabawa itp. (czyli jakieś rybki odpadają)
-Mam nie za duże mieszkanie więc zwierzak musi być nie duży i powinien mieszkać w klatce (czyli pies i kot odpada)
-Nie szukam jakiegoś zwierzaka który budzi strach itp. tj. węże, patyczaki, pająki itp.
-łatwy w utrzymaniu, taki na którego nie trzeba chuchać i dmuchać. Oczywiście jakieś codzienne wyczyszczenie klatki itp. to w porządku, ale żebym nie musiał się niem przez cały dzień zajmować.

Czy macie pomysł na jakiś ciekawego zwierzaka?
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #1 : 2012-03-03, 15:53 »
Pasuje storczyk czy inny taki kwiat. Raz na tydzień podlejesz, głaskać możesz, nie śmierdzi, miejsca nie zajmuje ;)
Zapisane

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #2 : 2012-03-10, 20:15 »
Hmm... Może jakiś gryzoń? Jak sprzątasz to nie śmierdzi, możesz głaskać, niedrogi to nie jest, ale dużo też nie kosztuje utrzymanie go (nie licząc klatki, zabawek, jedzonka, trocin, pojemnika na wodę, w razie potrzeby weta...) nie jest drogie  :P, większość ludzi się go nie boi, no i nie wymaga całodobowej opieki... Ale zwierzak to jednak też stworzenie żywe, a nie tylko rzecz i należy się nim odpowiednio zajmować. To to powinno być priorytetem w wyborze pupila :)
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

Forum Zwierzaki

Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedz #2 : 2012-03-10, 20:15 »

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #3 : 2012-05-01, 12:39 »
Ja bym Tobie poleciła świnke morska,sprzątam jej raz na tydzień,raz na tydzień kupuje pokarm suchy,oraz jabłka ,marchewkę.Co drugi,trzeci miesiąc do weta na obcięcie pazurków.Chyba że sam umiesz obciąć. Możesz wziąść na ręcę wyjsc z nim na dwór(oczywiście jak jest ciepło,czyli wiosna lato),możesz puscic po pokoju tylko pozastawiac wszystkie przewody.Możesz prosiaczka od czasu do czasu wykapac w szamponie przeznaczonym dla świnek.naprawde jest to bardzo miłe i sympatyczne zwierzątko.Polecam. :)
Zapisane

ToraTora

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #4 : 2012-05-24, 09:14 »
Świnka, królik, szczur, może jeż pigmejski? ale trzeba zmieniać trocinki bo zaczyna śmierdzieć :P i w przypadku jeża to już większy wydatek na samego zwierzaka.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #5 : 2012-05-24, 09:17 »
Sadzac po wymaganiach najbardziej odpowiedni bylby pluszak....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ToraTora

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #6 : 2012-05-24, 09:34 »
khaha, no cóż, najbardziej bezproblemowy :P

A tak serio by się przydało zastanowić co chcesz hodować... Dla jakiegokolwiek zwierzaka trzeba zrobić jakieś wyrzeczenia i trzeba się nim zajmować... nie ma zwierząt bezproblemowych. No chyba że własnie jakieś patyczaki czy wije ale to i tak trzeba pamiętać by nakarmić :P
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #7 : 2012-05-24, 10:03 »
polecam swinke morską.
Zapisane

gambi

  • *
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #8 : 2012-10-26, 22:50 »
Moja corcia ma takiego kota interaktywnego zabawke i tobie polecam tez i zamiauczy i cos pomruczy jak poglaszczesz i wogole nie wymaga zbyt wiele czasu ani pieniedzy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedz #8 : 2012-10-26, 22:50 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #9 : 2012-10-28, 19:48 »
Popieram, i przy takich wymaganiach mniej klopotu sobie i zwierzakowi zrobisz jak zapomnisz w ogole o zwierzaku.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Malin

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #10 : 2013-01-30, 23:06 »
Jak zwierzak to tylko psiak. Idealne są małe psiaki, duże psiaki i każde psiaki. Z psiakiem można spacerować, grać w piłkę, spać, oglądać tv i pić piwo. Jeżeli ktoś mieszka w małym mieszkanku polecam Yorka.
Zapisane

KiwiZoo_pl

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #11 : 2013-04-26, 08:34 »
Zarówno świnka morska jak i chomik wydzielają brzydki zapach,wiec posiadając takiego zwierzaka musisz się z tym liczyć. Po prostu chcesz coś mieć nie robiąc nic- tak się nie da,psem czy chomikiem,kotem trzeba się zajmować,poświecić mu swój czas,
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #12 : 2013-04-28, 17:37 »
Świnka morska nie śmierdzi.Chyba,że jej sie w klatce nie sprząta to inna sprawa.Wiem coś o tym bo sama mam świnki,jestem wielką miłośniczką tych zwierzątek.Niestety o czystość każdego zwierzaka trzeba dbać inaczej będzie w domu brzydki zapach.
Zapisane

ferla

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #13 : 2013-07-16, 14:16 »
A może królik? Mój nie śmierdział :)
Zapisane

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #14 : 2013-09-25, 13:31 »
Każde zwierze wydziela swój charakterystyczny zapach,to akurat normalna sprawa i trzeba o tym wiedzieć zanim zdecydujemy się na zakup. W tym wypadku także uważam ze piesek bedzie najlepszy jako przyjaciel i towarzysz.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Forum Zwierzaki

Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedz #14 : 2013-09-25, 13:31 »

happygirl

  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #15 : 2013-10-12, 09:27 »
Też myślę, że gryzonie w tym wypadku będą najlepsze. To czy będzie śmierdzieć będzie zależało tylko od Ciebie i tego czy posprzątasz. Zawsze z taki zwierzakiem też można się pobawić-pogłaskać itp. no i nie wymaga całodniowej opieki. A na pewno o wiele mniej absorbuje czas niż pies, którego jednak trzeba wypuszczać na dwór lub wychodzić z nim na spacer.
Zapisane

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #16 : 2013-10-25, 17:15 »
Minęło już trochę czasu,wiec może napiszesz na jakiego zwierzaka się zdecydowałeś? Czekamy na Twoją odpowiedź jeżeli temat w dalszym ciągu jest aktualny.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

kamilgolak

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #17 : 2013-11-06, 12:25 »
Też słyszałem, że koło świnki praktycznie nie trzeba latać. Ale ja tam wolę bardziej wymagające zwierzątka. A konkretnie papużki faliste. Ale oczywiście jeśli nie masz jakiejś alergii na puch.
Zapisane

Loki86

  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #18 : 2013-11-19, 12:08 »
Jeżeli nie zdecydowałeś się na nic to polecam królika miniaturkę. Miałem parę i zajmowanie się nim nie jest mega trudne i zajmujące dużo czasu. Niezależnie od wybrania wiadomo, że każdemu zwierzakowi trzeba poświęcić trochę uwagi i odpowiednio się nim zająć a patrząc na twoje wymagania, najlepiej wybrać gryzonia ;]
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #19 : 2013-11-19, 12:54 »
Kupno zwierzaka tylko po to aby nie zajmował on w ogóle czasu to moim zdaniem czysta hipokryzja,lepiej kupić sobie zabawkę i postawić na półce,każde zwierze wymaga jakiegoś zainteresowania,akurat w tym przypadku pies największego.
Zapisane

ocyxffcof8L

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #20 : 2014-01-29, 22:22 »
Kup sobie Patyczaki:D

Forum Zwierzaki

Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedz #20 : 2014-01-29, 22:22 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #21 : 2014-01-31, 13:20 »
Po co takiemu czlowiekowi zwierzak w ogole ? Tanio i bez kłopotu jest nie mieć żadnego
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #22 : 2014-02-12, 12:57 »
Autor koniecznie chciał mieć zwierzaka,tylko z minimum wysiłku,tak aby nic przy nim nie robić,co w praktyce nie jest możliwe. Czekamy na Twoją odpowiedź na co ostatecznie padł wybór.
Zapisane

ewe.jork

  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #23 : 2014-03-05, 10:52 »
Też się zastanawiam skąd w ogóle padł pomysł na zwierzaka przy takich wymaganiach. Na miejscu autora bym postawiła na maskotkę, spełnia wszystkie wymagania
Zapisane

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #24 : 2014-03-18, 15:05 »
Ewentualnie na jakieś hobby typu sport,czy jazda na rowerze,bo to spełnia wymagania autora. Natomiast zwierzaka w tym wypadku odradzam,to nie maskotka tylko odpowiedzialność za żywą istotę.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Mortynka

  • *
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #25 : 2014-03-25, 14:31 »
Nie kupuj zwierzaka, bo będzie nieszczęśliwy!
Zapisane

bingo

  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #26 : 2014-06-12, 12:04 »
Ja bym proponowała chomika lub świnkę morską, choć trzeba się liczyć z faktem, że nie wszystkie osobniki są przyjaźnie nastawione do właściciela.
Zapisane

claun

  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #27 : 2014-06-13, 21:29 »
Gryzoń też będzie wydzielał zapach, tzn. trociny i karma mają specyficzny zapach. A jeszcze jak się zwierze załatwi... Poza tym nic nie napisano o hałasie, a gryzonie w nocy szarżują - wiem, bo miałam i chomika, i świnkę, i myszoskoczki, a nawet szczury.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedz #27 : 2014-06-13, 21:29 »

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #28 : 2014-08-18, 15:07 »
To zdecydowanie nie dla autora,tutaj sprawdzi się kwiatek lub ewentualnie maskotka taka pluszowa która przypomina zwierzątko niż takie faktycznie żywe. Jak ktoś słusznie napisał powyżej,będzie ono bardzo nieszczęśliwe jeśli je zaniedbasz.
Zapisane

jukin

  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Jaki zwierzak
« Odpowiedź #29 : 2014-09-16, 13:57 »
Jestem ewidentnym psiarzem:)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 27 zapytaniami.