Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 230 231 [232] 233 234 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 878422 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6930 : 2013-12-25, 22:53 »
W niektorych krajach sa juz hodowle saren i jeleni. Wychodzi się naprzeciw zapotrzebowaniu. Niedlugo juz wszystko będzie się hodowac bo  w lasach nie zostanie nic.
A ja na miejscu ludzi w miastach to balabym się raczej ludzi, nie zwierząt.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6931 : 2013-12-26, 14:29 »
Co zabawne, w Hiszpanii są duże fermy jeleni, danieli na mięso a mimo to mamy tam ok. 3,5 miliona myśliwych, więc argument " mięsny " nie stanowi już wymówki

a tak w ogóle, wszyscy jesteśmy " lewakami ":

Cytuj
Tak, ta osobniczka jest lewaczką, choćby się od tego odżegnywała jak diabeł od święconej wody. Gdyż jedyną istotą lewactwa jest wpieprzanie się z czerwonymi kopytami w życie innych ludzi, w tym tych którzy nie podzielają lewackich ideologii. Lewactwo wpieprza się po to, by innych ludzi zniewolić i ograbiać, pod obłudnymi pretekstami "praw mniejszości", "praw zwierząt", "praw kobiet", "praw dewiantów" i rozmaitymi innymi, nawet nie dbając o spójność tej ideologii wpieprzania się i zniewalania.

Lewactwo np. teoretycznie hołubi religijną mniejszość żydowską, jednocześnie zabraniając Żydom wykonywania swoich obrządków religijnych (zakaz uboju koszernego).

Lewactwo każe ci traktować zwierzę jak człowieka (zakaz zabicia sarny) - ale samo lewactwo zabija zwierzęta (np. owady i robaki), a inne zwierzęta nie traktuje jak ludzi, lecz jak niewolników bez żadnych praw ludzkich (np. ta panienka niewoląca swojego konia). Lewactwo oblewa ludzi noszących futra farbą, mając w tym czasie na nogach skórzane buty.

Lewactwo każe przedsiębiorcom stosować parytety przy zatrudnianiu, ale w prywatnym przedsiębiorstwie naczelnego lewaka RP Palikota nie ma parytetów dla kobiet, innowierców, homosi, kolorowych itp.

Nie miał bym nic przeciwko lewactwu, gdyby lewacy tylko wobec samych siebie stosowali swoje wymysły, jak każda inna sekta. Chce lewak opodatkować się na rzecz urzędasów, nierobów i innych pasożytów - ależ proszę bardzo, niech lewactwo robi ściepy w gronie samego lewactwa, innych nie ograbiając. Chce lewactwo parytetów - niech je sobie ma, w swoich własnych firmach. Nie chce lewactwo polować - no to niech nie poluje, ale do myśliwych się nie wpieprza. Chce lewactwo postawić sobie "pomnik" w postaci tęczy - no to niech kupi jakiś kawałek ziemi i tam ją sobie stawia.

Lecz że ideolo lewackie jest w rzeczywistości tylko obłudną formą niewolenia mnie - lewactwem się brzydzę, lewactwem gardzę i lewactwu co wybory mówię "sp.....ć.

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=434295&t=434295

;)  :D :D

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6932 : 2013-12-26, 21:19 »
 To niech wpadanie na nasz "trójkąt bermudzki" . Pamietam jak drzewiej znaleziono tam na klatce schodowej inkasenta gazowni bez głowy..... I nie odgryzł mu jej ani dzik, ani wilk. Po prostu ktoś się wkurzył,ze jakies rachunki mu każą płacić.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #6932 : 2013-12-26, 21:19 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6933 : 2013-12-27, 09:25 »
W niektorych krajach sa juz hodowle saren i jeleni. Wychodzi się naprzeciw zapotrzebowaniu. Niedlugo juz wszystko będzie się hodowac bo  w lasach nie zostanie nic.
U nas też są, w każdym razie przymiarki już były... Kilka lat temu zawitał na FZ takiż właśnie hodowca, szukający wspólnika, czy też robiący sobie reklamę. Obywatel był oburzony za zwróconą uwagę, że nietaktem jest taka akcja wsród miłośników zwierząt... Najwyraźniej gość myślał, że jak ktoś lubi zwierzęta, lubi też hodowle z przeznaczeniem na mięso... :roll:
Cytat: diuna

A ja na miejscu ludzi w miastach to balabym się raczej ludzi, nie zwierząt.
Otóż to.

"Gdyż jedyną istotą lewactwa jest wpieprzanie się z czerwonymi kopytami w życie innych ludzi, w tym tych którzy nie podzielają lewackich ideologii."

Lis, ja wiem, że masz upodobanie do idiotów, ale czy mógłbyś łaskawie robić selekcję i u nas cytować tych lżej upośledzonych?
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6934 : 2013-12-27, 15:42 »
:D
Zauważyłaś pewnie moje emotki pod tym cytatem?, tak właśnie go traktuję i w takim charakterze go wkleiłem ;)

na psim forum, gdy napisałem o obowiązkowym grodzeniu upraw i obowiązku ubezpieczania się rolników uznano, że urwałem się z choinki :) :D
jak widać, praktycznie nikt nie podziela takiego punktu widzenia ...  :roll:

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6936 : 2013-12-28, 14:55 »
Dzisiaj Polsat News pokazywał reportaż o " wojnie z bobrami ": miejscowość słynąca z produkcji mleka, od 2001 roku walczą o odszkodowania i o " likwidację " bobrów, gdyż łąki są zalewane dwa razy w roku, urzędnicy z MŚ z jednej strony nie chcą wypłacać odszkodowań bo ich zdaniem to nie bobry są winne szkód a z drugiej strony zezwoliło na odstrzał 20 bobrów - rolnicy chcieli 40 ale ich zdaniem to i tak nic nie da, gdyż żyje tam ok. 160 bobrów - ich zdaniem, są dwa wyjścia:
- likwidacja całej krajowej populacji bobra
- potężne inwestycje melioracyjne, wały z betonu wokół pól, itp.

niestety, podobnie jest z wilkami, które według rolników i hodowców powinny żyć w ZOO, łosiami, sarnami, jeleniami, dzikami, itp. ...

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6937 : 2013-12-28, 15:11 »
IBDG dobrze,że lis cytuje wszystkich jak leci. Inaczej mialabyś za dobre mniemanie o jakości naszego społeczenstwa. Niestety zdecydowana większosc to disco polo , i zwolennicy eksterminacji wszystkiego co nie wygląda i nie zachowuje się jak oni.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6938 : 2013-12-28, 18:16 »
Były bobry to teraz wilki:

Cytuj
"Gazeta Polska Codziennie": watahy wilków atakują

W Pol­sce coraz czę­ściej do­cho­dzi do ata­ków wil­ków na zwie­rzę­ta ho­dow­la­ne. Jesz­cze kilka lat temu miały one w Pol­sce cha­rak­ter in­cy­den­tal­ny, dziś liczy się je w set­kach – twier­dzi "Ga­ze­ta Pol­ska Co­dzien­nie".


Według ekologów jest co najmniej kilka przyczyn tego zjawiska. Jedną może być to, że rosyjskie drapieżniki znajdują schronienie w czasie sezonu polowań w Polsce (wilk jest u nas pod ścisłą ochroną). Inną może być brak wystarczającej ilości pożywienia dla watah wilków, a bydło i owce to dla nich łatwa zdobycz – wymienia "GPC".

Jak przypomina "Codzienna", w gminie Dubeninki, przy granicy z Litwą i Rosją, ofiarami watah padło 50 owiec i 15 sztuk bydła. Liczba ataków wzrosła tak drastycznie, że lokalne władze wnioskują o odstrzał jednego drapieżnika.

Ale zdaniem ekologów odstrzał nie rozwiąże problemu. Szkody spowodowane przez wilki zdarzają się też w krajach, w których prowadzi się eksterminację tego gatunku – wskazuje dr Sabina Pierużek-Nowak ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk".

Podpowiada też jak łatwo zabezpieczyć się przed atakami watah. Często wystarczy jedynie pastuch elektryczny lub wyszkolony pies strażnik – mówi "GPC" Pierużek-Nowak.

(op)

http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/gazeta-polska-codziennie-watahy-wilkow-atakuja/8zz5p

z komentarzy możemy się dowiedzieć, że zimą wilki, których jest za dużo są w stanie zlikwidować populację jeleniowatych ...

P,S: na psim forum, którego nazwy nie wolno wymieniać, zacytowano wypowiedzi z tego tematu od postu nr. #6920 : 2013-12-23, 14:55 » do mojej wypowiedzi z Wczoraj o 15:42.
« Ostatnia zmiana: 2013-12-28, 22:39 autor lis »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #6938 : 2013-12-28, 18:16 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6939 : 2013-12-29, 11:08 »
Inaczej mialabyś za dobre mniemanie o jakości naszego społeczenstwa.
Na to stanowczo za długo żyję i za wiele widziałam/słyszałam... :P Ćwierćgłówków ci u nas dostatek...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6940 : 2013-12-29, 13:00 »
Na psim forum napisali, że nie pozwolą sobie na chamskie obrażanie z mojej strony, gdyż wklejałem ich posty na fz - twierdzą oni, że przez lata prowadzę tu monotematyczną dyskusję sam ze sobą, gdyż nikt nie chce ze mną dyskutować i nikogo ów temat nie interesuje / tak to odebrałem /.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6941 : 2013-12-29, 21:05 »
Największą wadą panow mysliwych nie jest, wbrew pozorom okrucienstwo lecz olbrzymia pycha ktora to okrucienstwo usprawiedliwia i nań zezwala.
 No i oczywiscie moje zyczenia noworoczne dla tej nacji :
http://www.youtube.com/watch?v=LNGGbozilko
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6942 : 2013-12-30, 00:34 »
Jeleń wziął sprawy w swoje kopyta ;) Miło popatrzeć :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Galagodecodi

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 243
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6943 : 2014-01-01, 12:18 »
Facet użył płynu do wabienia. Jeleń przez to zwariował, pomyślał jak o przeciwniku. Niech się facet cieszy że poroże było jeszcze nie wykształcone. W okresie gdy jest jeszcze pokryte naskórkiem - jelenie nie tłuką się porożem a właśnie racicami.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6944 : 2014-01-02, 14:33 »
I pewnie jelen tego i tak nie przeżył....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #6944 : 2014-01-02, 14:33 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6945 : 2014-01-05, 15:13 »
http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/wojt-dubeninek-nie-dostal-zgody-na-odstrzal-wilka/c0pcr

Myśliwi płaczą nad biednymi ludźmi i choć uważają, że jeden wilk to nic ale od czegoś trzeba zacząć a gdyby strzelec wiedział którego wilka ubić to byłby na jakiś czas spokój ( nie wiem czy dobrze myślę, że chodzi o parę alfa ).

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6946 : 2014-01-05, 16:40 »
U rolnikow to norma,ze pies na lancuchu bo szkoda kasy na ogrodzenie, a jeszcze bardziej żal karmic ze 2 podhalany zeby strzegly stad.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6947 : 2014-01-07, 18:26 »
Pan myśliwy nie potrafił się obronić w dyskusji ze swoimi oponentami - fragment:

Cytuj
hwilunia!!! -odrzekłem...W dzisiejszych czasach , w tak zurbanizowanej i zindustrializowanej rzeczywistości , łowiectwo jest koniecznością!!!
Kto jak nie mysliwi , panuja nad rozwojem poszczególnych populacji, kto dostosowuje liczebnośc do pojemności i zasobów żeru..Tylko My!

-No tak , ale wczesniej robiły to za was ,"łofców" drapieżniki....

-Ale teraz ich nie ma na tyle, by mogły znaczaco regulować liczebność zwierzat....więc robimy to My

-Boście je wybijali od pradziejów

-niby tak , ...co nie zmienia faktu że ich teraz nie ma

I tu mi dowalili.
Czyli....wlezliscie na miejsce wybitych przez siebie drapieżców, polujecie bo takowe usprawiedliwia interes rozwoju społeczeństw....i na dodatek
chcecie być szacowną i szanowaną grupą , gdyż "walczycie" po lasach i polach o dobro reszty nie polującego społeczeństwa?

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=435383&t=435383

obrona polega na tym, że drapieżniki już nie wrócą, gdyż nie ma dla nich terenów a przecież te 600 sztuk zwierzyny grubej w roku w obwodzie trzeba wybić - ogólnie, gdyby nie oni to świat, jaki znamy by się skończył, zwierzęta zniszczyłyby pola i lasy, potem miasta i na końcu ludzkość, więc musimy wielbić myśliwych jako ostatnią linie oporu przed przyrodą, która to linia oporu ratuje niepolujące " lemingi ' przed zwierzyną i groźnym światem zewnętrznym.

Galagodecodi

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 243
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6948 : 2014-01-08, 16:46 »
http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/64471,nie-bylo-tuska-byl-las.html
Nosz kuw&*& krew mnie zalewa...
Tuskoland robi wszystko by z lasów zrobić pustynię.. kurde jak za stalina.. na pustyni piasku zabrakło... od czego LP zaczną oszczędzać?
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6949 : 2014-01-08, 17:51 »
Dzisiaj Tusk zapowiedział, ze nie zamierza prywatyzować Lasów Państwowych ba, gotów jest nawet fokonać zmiany w Konstytucji aby zapisać państwowość LP na zawsze
a w.w. prasy bym nie czytał, gdyż jest to domena PISowskiej hołoty ;)
i, tak, nie lubię PISu, wolę Tuska, nawet gdy jest trochę nieudolny ;), pamiętajmy, że to PISowski Minister Środowiska chciał rozpierdzielić Rospudę a teraz ten sam Szyszko nagle broni LP, więc nie ufam PISowi w kwestii ochrony przyrody
poza tym, skoro te lasy są " Państwowe" to dlaczego kasa z gospodarki leśnej ma płynąć do leśników i do LP?.
« Ostatnia zmiana: 2014-01-08, 20:18 autor lis »
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6950 : 2014-01-13, 22:06 »
W kwestii tzw. " Lasów Państwowych ":

Cytuj
Lasy Państwowe to unikatowy twór na gospodarczej mapie Polski. Jest to „państwowa jednostka organizacyjna bez osobowości prawnej”. Z jednej strony podlega Ministerstwu Ochrony Środowiska, ale z drugiej jest autonomiczna finansowo i wypracowywany zysk zachowuje dla siebie.

http://biznes.pl/magazyny/rolnictwo/lesnictwo/koniec-lesnego-ksiestwa-rzeczpospolitej,5597444,magazyn-detal.html

jak to więc można nazywać " Lasami Państwowymi "?

zarobki pracowników LP w II kwartale ub. roku wynosiły ok. 6126 zł, moim zdaniem, taki moloch, który ma:

Cytuj
7,5 mld zł przychodów ze sprzedaży i ok. 2 mld zł oszczędności w 2013 r.[/b]

sama mogłaby płacić za szkody wyrządzane przez dzikie zwierzęta rolnikom, zamiast produkować coraz większe plany odstrzału zwierzyny łownej i nie będę płakał z tego powodu, że LP dostanie po kieszeni.

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #6950 : 2014-01-13, 22:06 »

Galagodecodi

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 243
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6951 : 2014-01-20, 16:04 »
Twoje tłumaczenie jest takie - skoro kradną to ich też można okraść...
Spoko jak wiesz LP uważam wraz z rolnictwem za główny problem w kwestii odstrzału zwierząt...
tego twora nie należy okradać a doprowadzić do porządku.
Myślisz że ta kasa będzie zabrana z wypłat "prezesów"? Nie
będzie odprowadzona z wypłat tych pozostałości po straży leśnej... będzie mniej kasy na leczenie, sadzenie, na pilnowanie.. a wyrąb się zwiększy..
Zgadnij kto będzie im przeszkadzał? Nie czasami kopytne które zjadają drzewa?
A doprowadzi to do tego że lasy będzie TRZEBA sprywatyzować by je uratować. A wtedy to nawet nie będziesz wiedział co tam się dzieje.. z resztą 90% tych kanapowych ekologów i tak lasu nie odwiedza...

ps.
Nie wiem jak ty rozróżniasz pomiędzy tą hołotą... podziwiam że widzisz jakieś różnice... :x
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6952 : 2014-01-20, 18:39 »
Ja tylko uważam, że " Lasy Państwowe ", które są finansowo niezależne nie powinny się tak nazywać, i tyle
a skoro pracownicy LP zarabiają ponad 6 tyś. zł miesięcznie to jest z czego ciąć
prywatyzacji lasów chce też część myśliwych, którzy się żalą, że jest ich w Polsce za mało i że lasy nie są żadnym " skarbem narodowym ":

Cytuj
... Zauważcie, że w tych niechlubnych krainach i państwo ma tak nieliczny elektorat w nosie, i społeczeństwa są nastawione najbardziej antymyśliwsko:

1. Holandia - wolą zagazować gęsi niż pozwolić na nie polować, a akceptacja dla zwierzolubstwa jest tak wielka, że nawet grynpisy do Holandii przeniosły swoja siedzibę główną.

2. Belgia - chyba jedyny kraj w Europie, gdzie restrykcje wobec myśliwych nawet sięgnęły tego, że uprawnienia myśliwskie są tam ważne tylko przez 10 lat.

3. A Polska... każdy widzi. Zwierzoluby i lewactwo plują na łowiectwo coraz intensywniej, restrykcji państwowych tyle, że głowa boli... i będą następne...

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=15&i=111799&t=111799

Galagodecodi

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 243
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6953 : 2014-01-21, 11:09 »
Lisie manipulujesz faktami... po co ten cytat?
Teraz nagle w Polsce są restrykcje wobec myśliwych? Nagle zwierzoluby i lewactwo rządzą? A zapytam gdzie?
Co się zmieni gdy lasy się sprywatyzuje? Gdy będą musiały zarabiać?

Po pierwsze nie wszyscy zarabiają tyle. Po drugie skończ leśnictwo to pogadamy. Jest to moim zdaniem najtrudniejszy zaraz po weterynarii wydział. Medycyna i prawo się chowają.. ale oczywiście co ja tam wiem... jednak by dostać pracę w LP za taką kasę trzeba mieć skończony taki wydział.

Ale wracając do tematu...
I co myślisz się stanie gdy oprócz samo utrzymania się, musieliby płacić oprócz vatu jeszcze "składkę" za istnienie...?
Skoro jest tam tak źle jak mówisz to skończy się jeszcze gorszym zarządzaniem, jeszcze większym burdelem, bo nikt z nich nie odda z własnej wypłaty, (bo chyba nie znasz prawa pracy w polsce) tylko pójdzie z jeszcze większej wycinki, i jeszcze mniejszym pilnowaniu myślistwa...
Ale co ja tam wiem...

Nie mówiąc o tym że między tymi partyjkami nie ma żadnej różnicy. To co proponuje PIS, czyli referendum w sprawie LP to zwykły zamach.. to powtórka z prywatyzacji LP.
Bo referendum w sprawie 6 latków nie, w sprawie służby zdrowia nie, krus nie.. ale w sprawie LP tak.. i jak zagłosują ludzie? Dla nich to tylko jak dla ciebie.. 6 tysięcy zarabiają za NIC NIE ROBIENIE... (chciałbym byś chociaż nauczył się terminów wylęgu szkodników w lasach, ba chociaż ich nazewnictwa i systematyki)... bo tak jak ty,powielą bzdury na temat pracy w LP.
W rezultacie zagłosują zamiast za naprawą tego burdelu, to zagłosują za prywatyzacją - bo politycy PO i PIS jak i innych partyjek oficjalnie klekoczą że nie prywatyzujemy...  a w praktyce nawoływanie do referendum w takiej kwestii o której ludzie wiedzą tyle ile POKAZAŁEŚ -skończy się na prywatyzacji lasów państwowych i jeszcze "za zgodą narodu"... daje się im manipulować.. zastanów się dlaczego prezesi PZŁ się nie wypowiadają w tej sprawie..
http://www.pzl-lodz.pl/kultura_i_prawo.php?s=teksty&p=sontag_andrzej&f=lasy_pomysly

Ano jak podaje sam myśliwy - co innego taki oddolny myśliwy, a co innego prezesi związków. Nie mówiąc już że w sejmie poluje co drugi poseł..
Oczywiście znów jestem chory psychicznie że łączę ze sobą te fakty.
Oczywiście wcale nie chodzi o sprywatyzowanie LP, z PZŁ jako etatowymi siepaczami na terenach do których JUŻ NAWET WSTĘPU NIE BĘDZIESZ MIAŁ, a zgodnie z nowymi wytycznymi UE, las to będzie uprawa więc wszystko co wchodzi w szkodę można eksterminować..
Bo przecież ci najbogatsi, będą mieli swoje lasy, a bydło z nizin nawet nie będzie miało wstępu.


Jedź do naszych zachodnich sąsiadów i wejdź do prywatnego lasu...


Zamiast prywatyzować - restrukturyzować - więcej wymagać ochrony środowiska,  więcej kasy na benzynę dla straży leśnej, więcej uprawnień dla nich do rewizji delikwentów szwendających się po lesie, więcej kasy na monitoring.
Więcej terenów nie dotykanych przez drwali. Da się.

Pierwszy raz słyszę by prywatyzacja była lekarstwem na zrównoważony wyrąb lasu.. będzie jak na PKP.. 302320382732 spółek i jeden zamarznięty pociąg ... ale jest zima .. takie jest odwieczne prawo natury pani kierownik...
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6954 : 2014-01-21, 15:44 »
Czym ja, niby manipuluje?, fakt, poprzez cytat nieumiejętnie połączyłem dwa tematy w jeden, gdyż nie dotyczy on lasów tylko przeświadczeniu myśliwych, że przez ' lewactwo ' i " zwierzolubów ' nikt się z nimi nie liczy, gdyż jest ich za mało
gdzie ja pisze, że leśnicy biorą kasę za nic nie robienie?, po prostu też chciałbym zarabiać więcej, niż ten 1100 zł miesięcznie na rękę a LP niezależnie, czy będą płacić do Państwowej kasy czy nie i tak będą robić wszystko, żeby zwierząt było jak najmniej, żeby tłuc jelenie, sarny i łosie o które batalia trwa cały czas, to Państwo musi określić, czy zależy mu na zwierzynie, czy na gospodarce leśnej, wszyscy wiemy, co by wybrało, kasa jest najważniejsza i zmiany w LP tego nie zmienią - na psim forum napisano mi, że myśliwi są przynajmniej darmowi i za darmo likwidują nadwyżki zwierząt więc powinniśmy się cieszyć, że podatnicy nie muszą za to płacić, poseł lub senator z PSLu mówił w tv, że problemem polskiego rolnictwa są małe pola, uprawy, trzy hektarowe, że najlepsze byłyby wielkie molochy, itp. taki jest właśnie stosunek do zwierząt.
Nigdy nie popierałem prywatyzacji Lasów Państwowych ale skoro wymagamy od wszystkich jakiś obowiązków, to i LP jakieś mieć powinny względem Państwa, nie uważasz?
nie jestem jakimś zagorzałym wrogiem samych leśników, wkurza mnie tylko, że LP chce " zjeść ciastko i mieć ciastko ", chociaż LP to jeszcze twór Państwowy / niby /, najgorsze są związki / np, PZPN, do którego nie można się było wtrącić / a PZŁ jest kolejnym tego przykładem, gdyż z jednej strony wykonuje polecenia Państwa a z drugiej jest niezależnym związkiem i tak na prawdę to LP i PZŁ decydują o naszych, wspólnych zwierzętach:
LP decyduje, co i ile wyciąć, LP decyduje, co i ile zabić, PZŁ wykonuje polecenia LP, oba twory są niezależne, my jako obywatele nie mamy na to żadnego wpływu, wolałbym jednak większy w tym udział Państwa, byłoby przynajmniej kogo obwiniać ;)
Dodam jeszcze, że to leśnik / ekolog, Oleg Budzyński w swojej książce " Dylematy ekologizacji gmin wiejskich. Taktyka ekorozwoju gminy " pisze o tym, że wstęp do lasów powinien być płatny, pisze o jakiś biletach wstępu do lasu, niestety, nie mogę znaleźć tego fragmentu:

http://zb.eco.pl/article/oleg-budzynski-dylematy-ekologizacji-gmin-wiejskich-taktyka-ekorozwoju-gminy-bzb-37-a126l1

pisze on też:

Cytuj
Myśliwi jako wysoce świadoma i zorganizowana siła społeczna mogą więc w ekologizacji wywoływać dalekosiężne zmiany na lepsze w środowisku przyrodniczym. Pamiętać jednak należy, że nie robią tego bezinteresownie. Na zasadzie wymiany ekwiwalentnej chcą zachować prawo polowania. Raz dlatego, że lubią, dwa - bo taka jest konieczność. Nie wierzmy, że w dającej się przewidzieć przyszłości łowiectwo (a konkretnie jego najbardziej kontrowersyjny dział - polowanie) zostanie zastąpione przez regulacyjną rolę dużych drapieżników. W przypadku dużych roślinożerców to się nigdy do końca nie uda: człowiek pozostanie najważniejszym czynnikiem selekcyjnym dla tych gatunków.

Czy zatem zachować prawo polowania na gatunki niezbyt liczne, wręcz ustępujące, takie które w tradycji zawsze były przedmiotem polowania? Myślę, że tak. Obecnie w Polsce jest ok. 100 tys. myśliwych i oni stanowią główną grupę ludzi, którzy coś o tych gatunkach wiedzą i potrafią też coś dla nich zrobić. Bierna ochrona może tylko pogorszyć ich i tak nieciekawą sytuację.

http://www.zb.eco.pl/bzb/37/12_07.htm

Zmieniając trochę temat, wczoraj znowu spotkałem się z tłumaczeniem się " tradycją " w kwestii zabijania zwierząt:
 wczoraj pokazywano w jaki sposób Japończycy chwytają i zabijają delfiny i wieloryby, przedstawiciel ich rządu stwierdził, że polowania i spożywanie delfiniego i wielorybiego mięsa to " tradycja " ich kraju a zwierzęta te nie są u nich objęte ochroną, więc traktują je jak inne " zasoby naturalne ", typu węgiel, ropa naftowa, itp.
nasi " tradycjonaliści " w zielonych strojach mogą mówić, że ratują pola i lasy przed zwierzętami ale przed czym chronią Japończycy morza i oceany, zabijając wieloryby i rekiny?
dochodzą do tego liczne reklamy w tv i w radio, leków z olejem z wątroby rekina, tranem z wieloryba, itp. jak widać, to tylko biznes.

P.S: tutaj można sobie zobaczyć " ekologiczny " pomysł na rozwiązanie problemu z lisami:

http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=38101
« Ostatnia zmiana: 2014-01-21, 18:33 autor lis »
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6955 : 2014-01-31, 15:35 »
Myśliwi żalą się, że w Niemczech uznano ich ( a dokładnie rzecz ujmując, tamtejszych myśliwych ) za winnych zbyt dużej populacji jeleni, saren i dzików, myśliwi bronią się, że duże stany zwierzyny to podstawa hodowli i gospodarki łowieckiej:

http://www.zdf.de/ZDFmediathek/beitrag/video/2067774/Jaeger-in-der-Falle#/beitrag/video/2067774/Jaeger-in-der-Falle

Cytuj
Przecież o to chodzi w gospodarce łowieckiej, żeby zwierzyny było jak najwięcej.

Cytuj
Uważają jakoby wysoki stan zwierzyny jest negatywny i nienaturalny ,szkodliwy dla środowiska i.t.d a całą winę ponoszą myśliwi, którzy zwierzynę hodują i tym samym doprowadzają do degeneracji środowiska naturalnego.
Na gwałtowny przyrost populacji dzika w ostatnich latach nie ma upływu (ich zdaniem) wzrost areału upraw kukurydzy,ocieplenie kilmatu i.t.p. ale gospodarka łowiecka .
Już nie chodzi o zabijanie, teraz próbują w nas - myśliwych uderzyć z innej strony.

Cytuj
W Polsce też są środowiska, które by chciały, żeby zwierzyny było mniej. Są to głównie rolnicy, ale też niektórzy leśnicy i znaczna część ekologów. Zwierzyny jest dużo dzięki gospodarce łowieckiej. Wg mnie to jest jej zasadniczy plus, bo dzięki nam i naszej "rządzy mordu" odbudowaliśmy po wojnie populację zwierzyny płowej, a teraz mamy jeszcze zająca i kuropatwę. A że się to komuś nie podoba... Cóż, póki wszytko utrzymujemy to nie powinno być ze zwierzyną problemu. Większy problem jest ze środowiskami, które na nas plują, że przez nas jest zwierzyny za dużo(albo, że wszystko tępimy), a które same chciałyby położyć łapę na łowiectwo. Takie pomysły już w latach '90 głosiła pani Symonides na łamach "Dzikiego życia". Że jak myśliwi są tacy męscy to powinni dobrowolnie i honorowo oddać się pod władze PROP, bo ekolodzy będą lepiej wiedzieć jak zarządzać zwierzyną. Co prawda nie pisała nic o finansach, ale wiadomo przecież, że nikt nie chce pracować za darmo..

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=437648&t=437648

nienawidzę tej obłudy:

za dużo dzików! - przyszedł afrykański pomór świń i już jest lament, jak to będzie mało dzików i nie będzie czego zabijać, jacy to oni biedni ...

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6956 : 2014-02-01, 23:02 »
Niech strzelają do siebie nawzajem. Wszyscy na tym zyskają :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #6957 : 2014-02-06, 20:54 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6958 : 2014-02-07, 15:30 »
Nic nowego, co roku trwa ten sam teatrzyk z wymyślaniem imion dla nowo narodzonych żubrząt a potem się do żubra strzela, bo jest go za dużo

Cytuj
Skandynawscy myśliwi przyjeżdżają do Polski na polowania

Polska jest obecnie najpopularniejszym kierunkiem wypraw Skandynawów poszukujących trofeów myśliwskich. Tylko nad Wisłą można tak tanio i komfortowo ustrzelić jelenia, dzika lub sarnę.


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Skandynawscy-mysliwi-przyjezdzaja-do-Polski-na-polowania,wid,16387144,wiadomosc.html?ticaid=112298

Cytuj
Myśliwi sami generują problem, by móc go potem rozwiązać. Najpierw dokarmiając zwierzęta nienaturalnym pokarmem, sztucznie zwiększają populację. Potem muszą "bronić” upraw przed dziką zwierzyną, upierając się, iż do nich należy rola zastąpienia drapieżników, które sami wcześniej wybili. A że na ściąganiu obcokrajowców można sporo zarobić, dokarmia się coraz chętniej, by potem było co zabijać.

Cezary Wyszyński z Fundacji Viva! Akcja Dla Zwierząt

Cytuj
Myśliwi przekonują, iż Polska ma długie i piękne tradycje polowań. Na stronie dotyczącej myślistwa (tutaj możesz przeczytać więcej) czytamy: „Łowiectwo fascynowało człowieka 'od zawsze'. Człowiekowi pierwotnemu, oprócz emocji związanych z pokonaniem dzikiego zwierza, dostarczało pożywienia i skór do okrycia ciała oraz tworzywa na prymitywne narzędzia. W wiekach późniejszych władcom przynosiło rozrywkę oraz umożliwiało gromadzenie zapasów na czasy częstych wówczas wojen. Na ziemiach polskich łowiectwo już od istnienia zalążków państwa było nierozerwalnie związane z życiem ludu zamieszkującego te tereny.” Argumentując potrzebę polowań myśliwi mówią o ochronie przyrody, zimowym dokarmianiu i swoim przywiązaniu do natury. Potrzeba regulacji ich zdaniem wynika z faktu iż "człowiek niemal wyeliminował naturalnych wrogów wielu gatunków łownych, myśliwi muszą zatem redukować liczebność populacji wielu gatunków, aby nie przekroczyły one pojemności środowiska”.

i pan polityk:

Cytuj
Robert Biedroń, poseł Twojego Ruchu, który angażuje się w akcje na rzecz zwierząt, uważa, że zarzuty co do intencji przedstawicieli kół łowieckich są na tyle poważne, że do czasu ich wyjaśnienia powinni oni zaprzestać albo ograniczyć lekkomyślne wydawanie zezwoleń na szeroką skalę. "Środowisku myśliwskiemu potrzebna jest poważna refleksja nad sensem działania kół myśliwskich i mam nadzieję, że będzie ona wystarczająca dla unormowania wspomnianego procederu, w innym przypadku może okazać się, że niezbędna będzie interwencja ustawodawcy" - napisał polityk w oświadczeniu przesłanym do Wirtualnej Polski. "Tak zwane polowania dewizowe to od lat stosowany przez koła myśliwskie skandaliczny proceder mający na celu podreperowanie ich budżetu. Należy przypomnieć, że celem istnienia kół łowieckich powinna być ochrona środowiska naturalnego i dbanie o zachowanie różnorodności gatunkowej, a nie prowadzenie barbarzyńskiej działalności zarobkowej" - uważa poseł Twojego Ruchu.

i znowu pierniczenie o " ochronie środowiska " i " dbaniu o zachowaniu różnorodności gatunkowej ", podobnymi frazesami przyrodnicy tłumaczą potrzebę trucia i gazowania lisów, bo skoro myśliwi nie chcą strzelać ( a po to właśnie powinni sprowadzać dewizowców, żeby ci wybili lisy ) to oni ' litościwie ' je wytrują lub zagazują
a myśliwi tłumaczą się, ze istotą gospodarki łowieckiej jest hodowla, dokarmianie i zabijanie i skoro koło łowieckie " wyhoduje " sobie nadwyżkę zwierzyny to dlaczego nie może jej sprzedać dewizowcom?.

Ogólnie wydaje mi się, że już niedługo może się rozpocząć jakaś ofensywa wobec dzikich zwierząt, gdyż zewsząd są już płacze, że łosie, jelenie, sarny, dziki, lisy, wilki czy bobry niszczą naszą piękną Polskę:

Cytuj
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Janusz Zaleski: wypowiedź na posiedzeniu plenarnym Sejmu w dniu. 11.12.13r.
„Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Odpowiadając od razu na pytanie pana marszałka, nie wejdą, bo już od dawna są we wszystkich właściwie miastach, nawet w Warszawie, tak że wszędzie można je zobaczyć i podejrzewam, a nawet jestem pewny, że ich liczba będzie się zwiększać.
Odpowiadam na pytania. Przede wszystkim chciałbym podziękować całemu zespołowi i wszystkim panom posłom, którzy pracowali nad poprawą Prawa łowieckiego w ten sposób, żeby dostosować go do wyroków trybunału, zastępując niejako ministra środowiska, bo było takie pytanie, pan poseł Żaczek pytał o bezczynność ministra środowiska. Otóż po wyroku trybunału przystąpiliśmy do pracy nad dostosowaniem Prawa łowieckiego, natomiast posłowie i senatorowie byli szybsi od nas, w związku z czym, żeby nie zahamować trybu prac, bo wiadomo, że przedłożenia rządowe zawsze wymagają więcej czasu, postanowiliśmy, ponieważ te projekty w pełni wyczerpywały to, co zadekretował trybunał, żeby Sejm wybrał i opracował lepsze rozwiązanie, co też się stało, bo widzimy po dzisiejszej dyskusji, że tutaj nie ma podziału, wszyscy są jednomyślni co do tego, że rozwiązania przedstawione przez posłów są dobre i za to im w imieniu ministra środowiska bardzo dziękuję.
Jeśli chodzi o to, czy ministerstwo przewiduje fundamentalną nowelizację Prawa łowieckiego, to nie mamy takich zamiarów, dlatego że dostosowujemy je na bieżąco, czy też z pomocą Sejmu dostosowujemy je na bieżąco. Będą zapewne potrzebne jakieś drobne korekty, zwłaszcza jeżeli chodzi o szkody, bo to również przewijało się w pytaniach panów posłów. Trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że ostatnie wyroki trybunału mówią o tym, że za szkody należy wypłacać odszkodowania, bo szkody poczynione przez zwierzęta chronione nie tylko w uprawach rolnych i leśnych, ale we wszystkim mieniu, będą miały bardzo poważne konsekwencje.
Już mamy skargi na to, że bobry zniszczyły drogi, linie kolejowe i o ile dzisiaj odszkodowania za szkody wyrządzone przez bobry sięgają 12 mln, to bardzo łatwo można przewidzieć, że ta kwota będzie bardzo szybko rosła. Kilka lat temu było to 5 mln, dziś jest 12 mln. Po rozszerzeniu tego katalogu o wszystkie możliwe szkody, które bobry i inne zwierzęta w przyszłości chronione będą wyrządzać, mamy perspektywę wielomilionowych, kilkudziesięciomilionowych szkód, które Skarb Państwa będzie musiał pokrywać.
Co z tym robić? Regionalne dyrekcje ochrony środowiska mają w tej chwili zalecenie, wytyczne, żeby w każdym wypadku, kiedy populacja bobrów przekracza możliwości środowiska i powoduje większe szkody, udzielać zezwolenia na odstrzał bobrów. Niestety, one są w zbyt małym stopniu realizowane i myślimy, że jest to nowy obszar działalności dla myśliwych, którzy powinni podnieść swoje kwalifikacje i przypomnieć sobie, jak nasi przodkowie polowali na bobry, a robili to skutecznie. Chyba to będzie jedyna w przyszłości droga ograniczania populacji bobrów. To tyle, panie marszałku, dziękuję bardzo. (Oklaski)”

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6959 : 2014-02-07, 18:10 »
Pan Zaleski przekroczył już mozliwosci środowiska.
A człowiek pierwotny polowal zeby utrzymac sie przy życiu, a nie dla adrenaliny jak dzisiejsi miłośnicy tradycji . W pokera pograjcie na kase albo do kasyna skoczcie. Naprawde będzie fajniej. Mozna też sprawdzic się w Syrii, Iraku lub Afganistanie.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: 1 ... 230 231 [232] 233 234 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.157 sekund z 32 zapytaniami.