Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....  (Przeczytany 5947 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EddjeJagger

  • Gość
PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« : 2007-05-31, 17:05 »
Witam miłośników wszystkiego co śliskie i mokre ;p . Niedawno przeprowadziłem moją rybią ekipe z 44 litrowego akwarium do 112l akwa a mam - 3 gupiki, glonojada, 2 brzanki sumatrzańskie 2 brzanki różowe 2 bystrzyki barwne, 2 prystelki barwne i oczywiście 3 kiryski, chce dokupic po conajmniej jednej sztuce z tych które wymieniłem.  Marzy mi sie miec pielęgnice ze 2 góra 3 ponieważ akwa mi na więcej nie pozwala.I tu mam PROBLEM ponieważ pielęgnice są rybami terytorialnymi i boje sie że będą obgryzac a co gorsza zagryzac resztę towarzystwa, a może sie myle, może są takie gatunki co nieatakują inne rybki? i czy są takie pielęgnice które nie przekraczają 15 cm długości ???? Wiem dosyc "duźźźe" wymogi ale nie chcę sie pozbywac moich dotychczasowych rybciów. MAM NADZIEJE ŻE POMOŻECIE pozdro!  8)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedź #1 : 2007-06-02, 22:48 »
Lepiej wybierz dwa gatunki stadne (np. brzanki) i uzupełnij obsadę do 10-12 sztuk dla każdego gatunku.
Aktualna obsada nie nadaje się do pielęgnic.
Zapisane

EddjeJagger

  • Gość
Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedź #2 : 2007-06-03, 19:54 »
DZIĘKUJE DOBRY CZŁOWIEKU :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedz #2 : 2007-06-03, 19:54 »

agatka1

  • Gość
Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedź #3 : 2007-07-31, 12:35 »
jezeli chodzi ci o pilęgniczki ramirezy to musisz kupic parke
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedź #4 : 2007-08-02, 23:35 »
ramirezki jak sie kupuje młode to po 5/7 sztuk zeby mogła sie jakas parka dobrać a jak kupisz już dobrana parka (nie znaczy to ze kupisz samcaa,samice i bedzie parka -.- bo tak to nie działa) musza sie rybki same dobrać i wtedy juz do konca swoich dni są razem xD jakiez to nieludzkie
Zapisane
The Beatles

EddjeJagger

  • Gość
Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedź #5 : 2007-08-12, 11:52 »
no bo ja mam, a raczej miałem parke pielęgnic sajica i niestety gdy wypatrzyły sobie norkę (zamieszkały w orzechu kokosowym) zaczęły odganiac wszystko co sie rusza, nawet moją ręke gdy chciałem posprzątac w akwarium!!!! odseparowałem je do innego akwarium 60 litrowego, niestety to dla jednej z pielęgnic było zabójcze ponieważ umarła. Wpuściłem spowrotem do większego akwarium  pielęgnice i sobie żyje do dzis jest o wiele spokojniejsza ale niestety sama i nie wiem co z bidulką zrobic. 
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedź #6 : 2007-08-12, 20:03 »
zatem czas na wytłumaczenie:
pielęgnice były agresywne bo szykowały sie do tarła. miałeś dobraną parę ale przez nierozważne zachowanie przyczyniłeś sie do śmierci jednej z rybek. a skoro masz jedna rybkę to teraz będzie sobie jedna i raczej nie będzie agresywna, choć akwarium może czasem przekopywać.

dokupowanie drugiej raczej odradzane, bo pielęgnice same sie w pary dobierają, zatem istnieje ryzyko, ze nie trafisz w gusta rybki i skończy się klejnym trupem.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedź #7 : 2007-08-13, 12:11 »
pao ja tu bym więcej powiedział, nawet jakbyś próbował dobrać kolejna "połówka" dla twojej pielegnicy i tak bylo by to nieudane w 99% bo wątpie zeby twoja pielegniczka wybrala sobie nwego partnera ^^
Zapisane
The Beatles

EddjeJagger

  • Gość
Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedź #8 : 2007-08-13, 18:32 »
więc będze samotna do końca życia  :(   smutne ale skoro nie ma innego wyjścia... dziękuje za odpowiedź i za to żę ktoś czyta moje wątki.
 
                                                     POZDRAWIAM
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedz #8 : 2007-08-13, 18:32 »

paź

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 17
Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedź #9 : 2008-01-03, 19:54 »
Mam akwarium 54l i dostałem na urodziny 2 pielęgnice niebieskołuskie są to samice i cały czas siedzą pod filtrem.
dlaczego prosze o szybkom odpowieć
 a mam tylko tego 3 rośliny
Zapisane
54l 2 pielęgmice niebieskołuskie 1 jedna jakaś afrykanska zułta

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedź #10 : 2008-01-03, 20:25 »
masz za małe akwarium, za mało roślin/kryjówek i najpewniej niedostatecznie napowietrzona wodę.

jeśli masz ponadto jeszcze jakieś ryby to najpewniej jeszcze przerybienie spore może sie zapowiadać, zatem warunki kompletnie nie dla pielęgnic.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

paź

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 17
Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedź #11 : 2008-01-30, 14:02 »
czy pielęgnice mogom być z innymi rybami
Zapisane
54l 2 pielęgmice niebieskołuskie 1 jedna jakaś afrykanska zułta

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedź #12 : 2008-01-30, 14:11 »
z niektórymi gatunkami tak. niemniej masz za małe akwarium na pielęgnice.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: PIELĘGNICE !!!! mieĆ czy nie mieĆ....
« Odpowiedź #13 : 2008-02-18, 13:15 »
Pieengnice mogą Ci w przyszości się rozmnożyć i będziesz mial nielada problem...
wiem co mówie mój wujek ma pielengnice pawioko ramirezki i zabry - oczywiście w oddzielnych akwach, rozmnożyymu się pokrótce i teraz ma kopot ze sprzedazą na allegro wielokrotnie byo wystawiane i nic w sklepach zoo też byl i teraz ma zatrzęsienie rybek!
No i wykazują terytorializm - glonojada co byl przynajmniej pięć razy większy niz dorosla zeberka zniszczyly doszczętnie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 26 zapytaniami.