Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Otoski  (Przeczytany 7084 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Otoski
« : 2007-12-10, 20:22 »
Witam. Od soboty hoduję otoski w moim 60 litrowym akwarium. Kupiłem ich 6, aktualnie mam 5 :/ Razem z nimi pływa bojownik i 10 razbor klinowych. Otoskom na kompletne oczyszczenie z wszelkich widzialnych form glonów całego akwarium wystarczyły niecałe 24 godziny. I w związku z tym zacząłem się troche martwić. Bo nie wiem, czy one znajdą sobie jakieś pożywienie. Mam co prawda tabletki dla ryb dennych ze spiruliną, ale zainteresowanie nimi wykazuje tylko bojek. Czytałem, że można dokarmiać warzywami, ale nie znam żadnych szczegółów. Macie może jakieś doświadczenia w kwestii karminia, hodowli, i czegokolwiek związanego z  otoskami, którymi zechcielibyście się podzielić?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Otoski
« Odpowiedź #1 : 2007-12-10, 20:27 »
to że otoski zjadają glony to miły dodatek a nie podstawa żywienia.
generalnie chętnie podjadają tabletki dla przydennych ale też płatki które opadną na liście. otoski są małe zatem zjadają tez drobiny z karm których inne rybki mogą nie wyłapać a szczególnie te które osiadły na liściach.

co do domowego jedzonka, to otosków domowym nie karmiłam zatem radzić nie będę w tej materii :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: Otoski
« Odpowiedź #2 : 2007-12-10, 20:58 »
A ja sądziłem, że to glony są podstawą ich żywienia. Co prawda płatki raczej nie opadają na dno, bo razborky i bojownik dostatecznie troskliwie się nimi zajmują, ale pewnie jakieś resztki opadają. Trochę mnie pocieszyłaś. Dzięki :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Otoski
« Odpowiedz #2 : 2007-12-10, 20:58 »

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Otoski
« Odpowiedź #3 : 2008-02-18, 13:37 »
Możesz nam wkleić kilka fotek calej obsady?

PLZ!
Zapisane

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: Otoski
« Odpowiedź #4 : 2008-02-18, 17:50 »
moja obsada to nic specjalnego. nie uległa zmianie (no tylko pod wzgledem liczebnym) od czasu poprzedniego posta. zdjęć tych ryb jest masa w necie, a ja mam brzydkie akwarium i nie chce się chwalic:P
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Otoski
« Odpowiedź #5 : 2008-02-18, 18:05 »
Możesz nam wkleić kilka fotek calej obsady?

PLZ!

niby po co miał by to robić???? słyszałeś kiedyś o google???
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Otoski
« Odpowiedź #6 : 2008-02-18, 18:09 »
Oj chce poprostu obczaić jak to wszystko ze sobo wygąda...
Zapisane

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: Otoski
« Odpowiedź #7 : 2008-02-18, 20:17 »
ok moge sprobowac zrobic zdjecie podczas karmienia (bo głównie wtedy pływają obok siebie) ale nie obiecuje kiedy to zrobie, bo sesja trwa:P
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Otoski
« Odpowiedź #8 : 2008-02-20, 03:02 »
podpinam sie pod temat ;)

czy otoski mogą rozwalić mech w akwa??? wiem ze kosiarki rozwalają mech, a przecież są podobne do otoskow tylko ze duzo mniejsze....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Otoski
« Odpowiedz #8 : 2008-02-20, 03:02 »

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Otoski
« Odpowiedź #9 : 2008-02-20, 09:23 »
Nie wiem nie znam się na otoskach...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Otoski
« Odpowiedź #10 : 2008-02-20, 10:19 »
mogą. moje bardzo skutecznie mech objadały ;) jeśli masz już mocno porośnięty korzeń (tudzież kamień) to jest szansa że otoski nie rozwalą, ale przy początkowych działaniach to mech nie da rady.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Otoski
« Odpowiedź #11 : 2008-02-20, 16:15 »
otoski mam tylko w 217l. mech(jak kupie...) wrzuce do jednych z mniejszych akwarii zeby podrosł a potem do 217l
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Odp: Otoski
« Odpowiedź #12 : 2008-03-20, 14:44 »
mam taki problem z otoskami.od jakiegoś tygodnia jeden z  nich miał strasznie "napęczniały"brzuszek i wczoraj mi zdechł.. drugi znich miał wsyztko w porządku ale teraz patrze ze tez jakis gruby się robi i nie chce żeby spotkał go taki sam los...wiecie co to może być?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 27 zapytaniami.