Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kirysek Pstry vs Otosek  (Przeczytany 5969 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BabciaStefcia

  • *
  • Wiadomości: 4
Kirysek Pstry vs Otosek
« : 2010-04-18, 14:33 »
Hejka zamierzam kupić zestaw akwarium(na allegro) 54 l pokrywa + filtr(filtr ma dołączoną funkcję napowietrzacza) +siatka do rybek + karma + tło + mata pod akwa + grzałka 50W (za jedyne 170 zł [+30 za dostawe])   i tak zamieram wprowadzić tam obsadę

- 10x neonek czerwony

- i.... tu problem albo 4x kiryski pstre albo 4x otoski   :oops:  (albo czy mogę w ich miejsce 4 mieczyki czy nie za bardzo)
 
-albo 10x neonków i 2x kirysek pstry i 2x otoski

i co mi polecacie i jakie ryby będą się lepiej czuły w tym akwarium (akwarium z rybami  bd miał w środek maja) :jupi2: :jupi2:   :help: 

Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kirysek Pstry vs Otosek
« Odpowiedź #1 : 2010-04-18, 23:19 »
Co do takich gotowych zestawów, to radzę dokładnie prześledzić dokładnie prześledzić sprzęt: gdy zaczynałam, miałam chrapkę na gotowy zestaw, zagooglowałam za informacjami o filtrze itd i dowiedziałam się, że proponowany filtr jest mało wydajny, a głośny jak orkiestra dęta ;)

Mieczyki to za duże rybki jak na ten litraż.

Kiryski to ryby stadne, przyjmuje się, że stadko zaczyna się od 5 sztuk - wydaje mi się, że w 54l dla pstrych byłby ścisk, więc radziłabym zrezygnować z nich na rzecz mniejszych kirysków - ostatnio bardzo popularne są kiryski panda.

Myślę, że stadko kirysków + otoski + 10 sztuk jakiegoś niewielkiego gatunku rybki byłoby ok(zrezygnowałabym z proponowanych przez Ciebie neonów - wydają mi się zbyt duże i zbyt ruchliwe)

Inna obsadą mogłyby być bojowniki 1+2 (przy bojkach, trzeba zadbać o gęstą roślinność), małe kiryski + 10 sztuk "drobnicy"

Cytuj
akwarium z rybami  bd miał w środek maja

jesteś zaznajomiony z okresem dojrzewania akwarium? Zanim wpuścisz ryby akwarium musi być "na chodzie" ok 3 tygodnie, nie wierz w żadne chemiczne przyśpieszacze tego czasu.


Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

BabciaStefcia

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kirysek Pstry vs Otosek
« Odpowiedź #2 : 2010-04-19, 15:04 »
wielkie dzięki co do zestawu i tak teraz do do 54 pOstaram się załatwić taką obsadę

-10x neonek czerwony

-5-6x kirysek PANDA

i z 3-4 otoski

aha i jak bd kupywał  karmę to kupić karme dla all gatunków czy tylko dla odpowiednich tzn. oddzielną dla kirysków neonków itp   


PS.co do dojrzewania to myślałem że tylko 2 tyg ale dzięki za odpowiedz a o rybkach stadnych pomyśle (myślałem o danio)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kirysek Pstry vs Otosek
« Odpowiedz #2 : 2010-04-19, 15:04 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kirysek Pstry vs Otosek
« Odpowiedź #3 : 2010-04-19, 18:43 »
Danio lubią chłodniejszą wodę i mimo niewielkich rozmiarów są niesamowitymi pędziwiatrami - nadają się do większych(dłuższych) zbiorników.

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy: w 54l masz miejsce tylko na jedną ławicę drobnicy więc albo neony, albo coś innego: nie 2 gatunki jednocześnie.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

BabciaStefcia

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kirysek Pstry vs Otosek
« Odpowiedź #4 : 2010-04-19, 19:15 »
Okej to spodobały mi się danio czerwone i kiryski panda oraz pielęgniczki borelli to  tak  tak danio 10x kiryski 5x pielęgniczki x2 (1+1) 

PS.Bardzo był bym wdzięczny jak byś mi podała wymagania temepratury (chodzi o zbiornik itp) albo daj jakiś link jak możesz
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kirysek Pstry vs Otosek
« Odpowiedź #5 : 2010-04-19, 21:41 »
Słabo "siedzę" w apisto, nieraz obiło mi się o ślepia, że odradzano trzymanie pielęgniczek i kirysków razem w mniejszych zbiornikach, za to otoski z borelli jak najbardziej ok. Danio mi do pielęgniczek w ogóle nie pasuje :mysli:

Może
1+2 borellki
8 neon inessa
4-5 otosków?

Niet - Przenieś się może ze swoim pytaniem na forum typowo akwarystyczne- tam trafisz na obeznanych zapaleńców, którzy pomogą bardziej niż ja.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

BabciaStefcia

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kirysek Pstry vs Otosek
« Odpowiedź #6 : 2010-04-19, 22:10 »
 :VoV:  :VoV: wszystko ok jeszcze poGooGluje i poszukam info o kiryskach i pielęgniczkach ale za  :idea:    :wink:  :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 28 zapytaniami.