Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Praca dla niepełnoletnich  (Przeczytany 4650 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« : 2004-12-12, 11:18 »
Tak się zastanawiam czy ktoś z  was pracuje np. przy roznoszeniu ulotek, wychodzeniu z psami czy czymś podobnym? ja chętnie bym poczuła smak "własnego pieniądze". Nie chcę też cały czas słuchać rodziców ile to kasy wydają na "te moje szczury" czy jak to oni nazywająmoje stadko.
Jeżeli chodzi o roznoszenie ulotek np. tele pizzy to jest warunek - 16 lat, co mnie wcale nie urządza...
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #1 : 2004-12-12, 11:58 »
nom ja etz o tym myslalam wlasnie :)... ale wlasnei przy roznoszeniu ulotek zazwyczaj (albo i zawsze) trzeba miec 16 lat :(
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #2 : 2004-12-12, 17:38 »
Zatrudnianie osob niepelnoletnich jest bardzo scisle okreslone przez Kodeks Pracy, proponuje zajrzec sobie tutaj: http://praca.gazeta.pl/praca/1,47406,459329.html i dokladnie poczytac caly dzial.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedz #2 : 2004-12-12, 17:38 »

Cathycash

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #3 : 2004-12-12, 20:17 »
wiem , czytałam :) 15 lat kończę niedługo  ;)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #4 : 2004-12-12, 20:47 »
ja pracowałam przy rozwieszainu plakatów. Za dwa tygonie pracy (pracowałam 3 razy w tygodniu) dostałam 160 zł. To jest dużo.

Moje koleżanki pracowały przy roznoszeniu ulotek. Za 3 dni ciężkiej charówki i roznoszeniu 3000 ulotek dostały po 20 zł na łębka :|
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Cathycash

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #5 : 2004-12-12, 20:51 »
zalezy na co się trafi... nie wiedziały z góry ile zarobią?
Zapisane

aleb

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #6 : 2004-12-13, 15:25 »
Heh, też chciałam roznosić ulotki co za miesiac płaca 160 zł, ale tam jest od 18 lat :(
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #7 : 2004-12-13, 15:39 »
No fajnie, moj anty vir zablokował mi tę stronę:

"Norton Internet Security zablokował dostęp do tej zabronionej witryny.

--------------------------------------------------------------------------------


Witryna: http://praca.gazeta.pl/praca/1,47406,459329.html

Zablokowane kategorie: Wiadomości

Jeśli uważasz, że ta witryna znajduje się w niewłaściwej kategorii, zgłoś to na stronie Internet Security Center firmy Symantec."


Możecie mi skopiować co najlepsze fragmenty? :] bo ja też bym tak chciała sobie dorobić, wiecie, większe kieszonkowe :D No i w ogóle fajnie... :]
Zapisane

Ax

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #8 : 2004-12-13, 15:42 »
mi się wyświtla coś takiego :
Rozdział I. Przepisy ogólne

Art. 190. [Pojęcie]

§ 1. Młodocianym w rozumieniu kodeksu jest osoba, która ukończyła 15 lat, a nie przekroczyła 18 lat.

§ 2. Zabronione jest zatrudnianie osoby, która nie ukończyła 15 lat.

Art. 191 [Dopuszczalność]

§ 1. Wolno zatrudniać tylko tych młodocianych, którzy:

1) ukończyli co najmniej szkołę podstawową,

2) przedstawią świadectwo lekarskie stwierdzające, że praca danego rodzaju nie zagraża ich zdrowiu.

§ 2. Młodociany nie posiadający kwalifikacji zawodowych może być zatrudniony tylko w celu przygotowania zawodowego.

§ 3. Rada Ministrów określi w drodze rozporządzenia zasady i warunki odbywania przygotowania zawodowego oraz zasady wynagradzania młodocianych w tym okresie.

§ 4. (skreślony)

§ 5. Minister Pracy, Płac i Spraw Socjalnych w porozumieniu z Ministrem Oświaty i Wychowania może w drodze rozporządzenia określić przypadki, w których wyjątkowo jest dopuszczalne:

1) zatrudnianie młodocianych, którzy nie ukończyli szkoły podstawowej,

2) zwolnienie młodocianych nie posiadających kwalifikacji zawodowych od odbycia przygotowania zawodowego,

3) zatrudnianie osób nie mających 15 lat, które ukończyły szkołę podstawową.

Art. 192 [Obowiązek opieki i pomocy]

Pracodawca jest obowiązany zapewnić młodocianym pracownikom opiekę i pomoc, niezbędną dla ich przystosowania się do właściwego wykonywania pracy.

Art. 193 [Ewidencja młodocianych]

Pracodawca jest obowiązany prowadzić ewidencję pracowników młodocianych.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedz #8 : 2004-12-13, 15:42 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #9 : 2004-12-13, 17:25 »
*~Cathy~*  potrzebna im była kasa. Więc na to poszły.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Wiedźma

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #10 : 2004-12-13, 17:26 »
Skopiowalas tylko czesc ;) Jest tego kilka stron.
Zapisane

Ax

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #11 : 2004-12-13, 18:45 »
no tak, gapa ze mnie :oops:
to całość:
Rozdział I. Przepisy ogólne

Art. 190. [Pojęcie]

§ 1. Młodocianym w rozumieniu kodeksu jest osoba, która ukończyła 15 lat, a nie przekroczyła 18 lat.

§ 2. Zabronione jest zatrudnianie osoby, która nie ukończyła 15 lat.

Art. 191 [Dopuszczalność]

§ 1. Wolno zatrudniać tylko tych młodocianych, którzy:

1) ukończyli co najmniej szkołę podstawową,

2) przedstawią świadectwo lekarskie stwierdzające, że praca danego rodzaju nie zagraża ich zdrowiu.

§ 2. Młodociany nie posiadający kwalifikacji zawodowych może być zatrudniony tylko w celu przygotowania zawodowego.

§ 3. Rada Ministrów określi w drodze rozporządzenia zasady i warunki odbywania przygotowania zawodowego oraz zasady wynagradzania młodocianych w tym okresie.

§ 4. (skreślony)

§ 5. Minister Pracy, Płac i Spraw Socjalnych w porozumieniu z Ministrem Oświaty i Wychowania może w drodze rozporządzenia określić przypadki, w których wyjątkowo jest dopuszczalne:

1) zatrudnianie młodocianych, którzy nie ukończyli szkoły podstawowej,

2) zwolnienie młodocianych nie posiadających kwalifikacji zawodowych od odbycia przygotowania zawodowego,

3) zatrudnianie osób nie mających 15 lat, które ukończyły szkołę podstawową.

Art. 192 [Obowiązek opieki i pomocy]

Pracodawca jest obowiązany zapewnić młodocianym pracownikom opiekę i pomoc, niezbędną dla ich przystosowania się do właściwego wykonywania pracy.

Art. 193 [Ewidencja młodocianych]

Pracodawca jest obowiązany prowadzić ewidencję pracowników młodocianych.
Rozdział II. Zawieranie i rozwiązywanie umów o pracę w celu przygotowania zawodowego

Art. 194. [Odesłanie]

Do zawierania i rozwiązywania z młodocianymi umów o pracę w celu przygotowania zawodowego mają zastosowanie przepisy kodeksu dotyczące umów o pracę na czas nie określony ze zmianami przewidzianymi w art. 195 i 196.

Art. 195 [Treść umowy]

§ 1. Umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego powinna określać w szczególności:

1) rodzaj przygotowania zawodowego (nauka zawodu lub przyuczenie do wykonywania określonej pracy),

2) czas trwania i miejsce odbywania przygotowania zawodowego,

3) sposób dokształcania teoretycznego,

4) wysokość wynagrodzenia.

§ 2. Rada Ministrów może w drodze rozporządzenia określić przypadki, w których jest dopuszczalne zawieranie na czas określony umów o pracę w celu przygotowania zawodowego.

Art. 196 [Przesłanki wypowiedzenia]

Rozwiązanie za wypowiedzeniem umowy o pracę zawartej w celu przygotowania zawodowego dopuszczalne jest tylko w razie:

1) niewypełniania przez młodocianego obowiązków wynikających z umowy o pracę lub obowiązku dokształcania się, pomimo stosowania wobec niego środków wychowawczych,

2) ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy,

3) reorganizacji zakładu pracy uniemożliwiającej kontynuowanie przygotowania zawodowego,

4) stwierdzenia nieprzydatności młodocianego do pracy, w zakresie której odbywa przygotowanie zawodowe.

Rozdział III. Dokształcanie

Art. 197. [Obowiązek dokształcania się]

] § 1. Pracownik młodociany jest obowiązany dokształcać się do ukończenia 18 lat, chyba że uzyskał on kwalifikacje zawodowe przez naukę w szkole.

§ 2. W szczególności pracownik młodociany jest obowiązany:

1) do dokształcania się w zakresie szkoły podstawowej, jeżeli szkoły takiej nie ukończył,

2) do dokształcania się zawodowego lub w zakresie szkoły ogólnokształcącej.

Art. 198 [Zwolnienia na szkolenie]

Pracodawca jest obowiązany zwolnić młodocianego od pracy na czas potrzebny do wzięcia udziału w zajęciach szkoleniowych w związku z dokształcaniem się.

Art. 199 [Przedłużenie kształcenia]

Jeżeli młodociany nie ukończył przygotowania zawodowego przed osiągnięciem 18 lat, obowiązek dokształcania się, stosownie do przepisów art. 197, może być przedłużony do czasu ukończenia przygotowania zawodowego.

Art. 200 [Upoważnienie]

Minister Pracy, Płac i Spraw Socjalnych w porozumieniu z Ministrem Oświaty i Wychowania może w drodze rozporządzenia określić przypadki, w których wyjątkowo jest dopuszczalne zwolnienie młodocianych od obowiązku dokształcania się.





Rozdział IIIa. Zatrudnianie młodocianych w innym celu niż przygotowanie zawodowe



Art. 2001 [Lekkie prace]

§ 1. Młodociany może być zatrudniony na podstawie umowy o pracę przy wykonywaniu lekkich prac.

§ 2. Praca lekka nie może powodować zagrożenia dla życia, zdrowia i rozwoju psychofizycznego młodocianego, a także nie może utrudniać młodocianemu wypełniania obowiązku szkolnego.

§ 3. Wykaz lekkich prac określa pracodawca po uzyskaniu zgody lekarza wykonującego zadania służby medycyny pracy. Wykaz ten wymaga zatwierdzenia przez właściwego inspektora pracy. Wykaz lekkich prac nie może zawierać prac wzbronionych młodocianym, określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 204.

§ 4. Wykaz lekkich prac ustala pracodawca w regulaminie pracy. Pracodawca, który nie ma obowiązku wydania regulaminu, ustala wykaz lekkich prac w osobnym akcie.

§ 5. Pracodawca jest obowiązany zapoznać młodocianego z wykazem lekkich prac przed rozpoczęciem przez niego pracy.

Art. 2002 [Wymiar czasu pracy]

§ 1. Pracodawca ustala wymiar i rozkład czasu pracy młodocianego zatrudnionego przy lekkiej pracy, uwzględniając tygodniową liczbę godzin nauki wynikającą z programu nauczania, a także z rozkładu zajęć szkolnych młodocianego.

§ 2. Tygodniowy wymiar czasu pracy młodocianego w okresie odbywania zajęć szkolnych nie może przekraczać 12 godzin. W dniu uczestniczenia w zajęciach szkolnych wymiar czasu pracy młodocianego nie może przekraczać 2 godzin.

§ 3. Wymiar czasu pracy młodocianego w okresie ferii szkolnych nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin w tygodniu. Dobowy wymiar czasu pracy młodocianego w wieku do 16 lat nie może jednak przekraczać 6 godzin.

§ 4. Wymiar czasu pracy określony w § 2 i 3 obowiązuje także w przypadku, gdy młodociany jest zatrudniony u więcej niż jednego pracodawcy. Przed nawiązaniem stosunku pracy pracodawca ma obowiązek uzyskania od młodocianego oświadczenia o zatrudnieniu albo o niepozostawaniu w zatrudnieniu u innego pracodawcy.





Rozdział IV. Szczególna ochrona zdrowia

Art. 201. [Badania lekarskie]

§ 1. Młodociany podlega wstępnym badaniom lekarskim przed przyjęciem do pracy oraz badaniom okresowym i kontrolnym w czasie zatrudnienia.

§ 2. Jeżeli lekarz orzeknie, że dana praca zagraża zdrowiu młodocianego, pracodawca jest obowiązany zmienić rodzaj pracy, a gdy nie ma takiej możliwości, niezwłocznie rozwiązać umowę o pracę i wypłacić odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Przepis art. 51 § 2 stosuje się odpowiednio.

§ 3. Pracodawca jest obowiązany przekazać informacje o ryzyku zawodowym, które wiąże się z pracą wykonywaną przez młodocianego, oraz o zasadach ochrony przed zagrożeniami również przedstawicielowi ustawowemu młodocianego.

Art. 202 [Czas pracy i nauki]

§ 1. Czas pracy młodocianego w wieku do 16 lat nie może przekraczać 6 godzin na dobę.

§ 2. Czas pracy młodocianego w wieku powyżej 16 lat nie może przekraczać 8 godzin na dobę.

§ 3. Do czasu pracy młodocianego wlicza się czas nauki w wymiarze wynikającym z obowiązkowego programu zajęć szkolnych, bez względu na to, czy odbywa się ona w godzinach pracy.

§ 3 1 . Jeżeli dobowy wymiar czasu pracy młodocianego jest dłuższy niż 4,5 godziny, pracodawca jest obowiązany wprowadzić przerwę w pracy trwającą nieprzerwanie 30 minut, wliczaną do czasu pracy.

§ 4. (skreślony)

Art. 203 [Praca nadliczbowa; nocna]

§ 1. Młodocianego nie wolno zatrudniać w godzinach nadliczbowych ani w porze nocnej.

§ 1 1 . Pora nocna dla młodocianego przypada pomiędzy godzinami 22.00 a 6.00. W przypadkach określonych w art. 191 § 5 pora nocna przypada pomiędzy godzinami 20.00 a 6.00.",

§ 2. Przerwa w pracy młodocianego obejmująca porę nocną powinna trwać nieprzerwanie nie mniej niż 14 godzin.

§ 3. Młodocianemu przysługuje w każdym tygodniu prawo do co najmniej 48 godzin nieprzerwanego odpoczynku, który powinien obejmować niedzielę.

Art. 204 [Prace wzbronione]

§ 1. Nie wolno zatrudniać młodocianych przy pracach wzbronionych, których wykaz ustala w drodze rozporządzenia Rada Ministrów.

§ 2. (skreślony)

§ 3. Rada Ministrów, w drodze rozporządzenia, może zezwolić na zatrudnianie młodocianych w wieku powyżej 16 lat przy niektórych rodzajach prac wzbronionych, jeżeli jest to potrzebne do odbycia przygotowania zawodowego, określając jednocześnie warunki zapewniające szczególną ochronę zdrowia młodocianych zatrudnionych przy tych pracach.





Rozdział V. Urlopy wypoczynkowe

Art. 205.

§ 1. Młodociany uzyskuje z upływem 6 miesięcy od rozpoczęcia pierwszej pracy prawo do urlopu w wymiarze 12 dni roboczych.

§ 2. Z upływem roku pracy młodociany uzyskuje prawo do urlopu w wymiarze 26 dni roboczych. Jednakże w roku kalendarzowym, w którym kończy on 18 lat, ma prawo do urlopu w wymiarze 20 dni roboczych, jeżeli prawo do urlopu uzyskał przed ukończeniem 18 lat.

§ 3. Młodocianemu uczęszczającemu do szkoły należy udzielić urlopu w okresie ferii szkolnych. Młodocianemu, który nie nabył prawa do urlopu, o którym mowa w § 1 i 2, pracodawca może, na jego wniosek, udzielić zaliczkowo urlopu w okresie ferii szkolnych.

§ 4. Pracodawca jest obowiązany na wniosek młodocianego, ucznia szkoły dla pracujących, udzielić mu w okresie ferii szkolnych urlopu bezpłatnego w wymiarze nie przekraczającym łącznie z urlopem wypoczynkowym 2 miesięcy. Okres urlopu bezpłatnego wlicza się do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

§ 5. W sprawach nie uregulowanych przepisami niniejszego rozdziału do urlopów przysługujących młodocianym stosuje się przepisy działu siódmego.





Rozdział VI. Rzemieślnicze przygotowanie zawodowe

Art. 206.

§ 1. Przepisy art. 190--205 stosuje się odpowiednio do młodocianych zatrudnionych na podstawie umowy o przygotowanie zawodowe u pracodawców będących rzemieślnikami, z zastrzeżeniem odrębności określonych na podstawie § 2.

§ 2. Minister Pracy i Polityki Socjalnej może określić, w drodze rozporządzenia, odrębności w zakresie sposobu prowadzenia przygotowania zawodowego u pracodawców będących rzemieślnikami oraz trybu przeprowadzania egzaminów stwierdzających kwalifikacje zawodowe po zakończeniu tego przygotowania.

tylko nie uznajcie tego za nabijanie, naprawdę nie widziała tych 2 stron :oops:
Zapisane

pola

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #12 : 2004-12-13, 19:13 »
moja kumpelka z angielskiego (chodzi do 3 gim.) pracuje w Arcadii na zmywaku w "4 strony świata" :krzywy:
zarabia 7 zł. za godzinę :mrgreen: a pracuje w sobotę i niedzielę po 10 godzin :krzywy: czyli w jeden dzien zarabia 70 zł a za cały weekend- 140 :D całkiem nieźle, ni? ;)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #13 : 2004-12-13, 19:22 »
Pola-fajnie zarabia :) I całkiem fajne ma zajęcie-na zmywaku to i ja bym mogła :)
Zapisane

Ax

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #14 : 2004-12-13, 19:34 »
kasa fajna, ale praca bez sensu z jednej strony
nie ma wcale weekendu, tylko przez 10 godzin charuje...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedz #14 : 2004-12-13, 19:34 »

pola

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #15 : 2004-12-13, 19:40 »
Ax- a jak ty byś chciała? ... :roll:
Zapisane

Ax

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #16 : 2004-12-13, 19:41 »
ja mowię tlyko, ze taka praca jest bez sensu, bo w ogóle nie ma się weekendu, ale jak to się jej podoba to ok, to jej zycie.. Pola- na pewno nie tak...
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #17 : 2004-12-13, 19:44 »
A ja właśnie musze sobie coś znajśc przed wakacjami, nie chce siedzieć z du** w domu, a chetnie zarobie na własne "widzi misie" mam kilka planow, ale kasy brak :( a tyle kasy wyciągać od rodziców to aż głupio... ale co do ulotek to matka mnie zniechęciła, nałazi sie człowiek za naprawde marne pieniądze.. jesli chodziłabym za normalną stawke to nie ma problemu.. ale boje sie że wyślą mnie gdzies nie w moj rejon, a to wiąze w pewnym stopniu niebezpieczeństwem. Myślałam o czymś w stylu sprzątanie czy właśnie zmywam ;) do wakacji w kazdym bądz razie daleko jakos 2 miechy przed nimi zaczne sie rozglądać :P a nóż coś dostane? :P
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Agata:)

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #18 : 2004-12-13, 22:08 »
Mnie się marzy każda praca, byle własna ;) Bo pieniądz to jednak pieniądz, a do tego swój. Trzeba to szanować ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #19 : 2004-12-13, 22:15 »
Cytuj

zarabia 7 zł. za godzinę

Netto czy brutto? Ale tak czy siak niezle, spodziewalam sie, ze mniej placa za cos takiego. Tylko do zmywania to trzeba sie wyposazyc w rekawiczki, bo po 10 godzinach nie byloby juz skory na dloniach ;)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #20 : 2004-12-13, 22:23 »
7 zł :O to dużo moim zdaniem :P mój chłopak zarabia 3,50 jako ochroniaż (na rękę)Ja tez bym chciała cos sobie znaleźć ale zupenie niewiem gdzie sie udać :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedz #20 : 2004-12-13, 22:23 »

pola

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #21 : 2004-12-14, 13:01 »
Cytuj

Netto czy brutto?
auuu.. tego to ja ci nie powiem ;> wydaje mi się że dostaje tak po prostu- na ręke :P
Cytuj

Tylko do zmywania to trzeba sie wyposazyc w rekawiczki, bo po 10 godzinach nie byloby juz skory na dloniach
nioooo :lol:  :wink:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #22 : 2004-12-14, 13:54 »
Agnes - przegladaj ogloszenia w prasie - np. Gazeta Wyborcza ma w kazdy poniedzialek specjalny dodatek o pracy, jest mnostwo ogloszen. Mozesz tez przejsc sie po miescie, czasem na  sklepach czy lokalach wisza ogloszenia, ze szukaja pracownikow.

Cytuj

ja mowię tlyko, ze taka praca jest bez sensu, bo w ogóle nie ma się weekendu, ale jak to się jej podoba to ok, to jej zycie..

Niestety, osoby uczace sie maja dosc ograniczone mozliwosci i najczesciej pracuja wlasnie w weekendy, bo w tygodniu szkola, odrabianie lekcji itp. Cos za cos: albo masz pieniadze, albo sie swietnie bawisz w weekend. Zreszta jesli praca nie obejmuje wieczoru, to z powodzeniem mozna chodzic na imprezy ;)
Zapisane

Ax

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #23 : 2004-12-14, 16:00 »
Wiedźma- ona pracuje 10 godniz więc praca wieczory raczej obejmuje :P
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #24 : 2004-12-14, 17:35 »
Ax ja tam bym sie cieszyła gdybym pracowała. JEstem osobą która raczej nie przepada za cześtymi imprezami. Przychodza w życiu momenty gdzie trzeba wybierać....odpowiedzialnie. Jeśli chcę sie bawić i w co sie ubierać to msuze mieć pieniadze a dla mnie jest głupio wyciągać od rodziców kase. A tą koleżankę to trzeba tylko podziwiać :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

golden

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #25 : 2004-12-14, 17:57 »
Gdy skończę lat 16 zacznę dorabiac jako fryzjer w jednym z zakładów fryzjerskich w moim mieście ;) Mam ukończony kurs, wiele godzin praktyki za sobą, do 16stki bedzie tego jeszcze więcej... Praca w godzinach "po szkole" jest juz zapewniona.
Mam takich a nie innych rodziców, o kase prosic raczej nie moge, a często jest potrzebna. Więc znalazłem sposób, a pomogli mi w tym znajomi (opłacony kurs fryzjerki to prezent od znajomych na 14 urodziny :lol: )
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #26 : 2004-12-14, 18:09 »
Cytuj

ona pracuje 10 godniz więc praca wieczory raczej obejmuje

Zalezy, o ktorej zaczyna :P
Zapisane

Ax

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #27 : 2004-12-14, 19:13 »
Mam do was pytanie- czy ktoś (")pracuje(") jako osoba wyprowadzająca psa?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedz #27 : 2004-12-14, 19:13 »

AgaŚ

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #28 : 2004-12-14, 19:32 »
Cytat: Ax
Mam do was pytanie- czy ktoś (")pracuje(") jako osoba wyprowadzająca psa?


Ja wyprowadzam rozne psy, ale za darmoche - dla przyjemnosci :D ALe jakos praca - ah wymarzone zajecie dla milosnika (takiego z prawdizewego zdarzenia  :roll: ) psow. Jasne - duza odpowiedzialnosc etc, ale z drugiej strony super zabawa :D Ja z checia bym sie na takiec os pisala, ale watpie zeby u mnie ,, na wsi" ktos takiej pomocy potrzebowal...
Zapisane

Emilka

  • Gość
Praca dla niepełnoletnich
« Odpowiedź #29 : 2004-12-14, 20:17 »
o to ja sie mieszcze w mlodzianach  :lol:
pamietam ze jak byly wybory w nasyzm miescie to troche dostalam za skladanie ulotek,moja siostra skladala dlugopisy  :lol:  nie byly to duze sumy ale sobie troche zarobilysmy ;)

Tez bym chetnie sobie w wakacje przyrobila ale tu w okolicy raczej sie nie wybije :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.213 sekund z 27 zapytaniami.