Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: OBE & LD  (Przeczytany 5662 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ripper768

  • Gość
OBE & LD
« : 2004-12-15, 21:27 »
Najpierw zacznie od wyjasnienia czym jest OBE i LD.

OBE - (Out of Body Experience)
Najlatwiej mozna to nazwac wyjsciem z ciala (wiele osob mowi na to cialo astralne). To wspaniale przezycie (doznalem go jak narazie tylko 2 razy). Gdyby ktos nie wierzyl ze jest to mozliwe to zostalo to naukowo udowodnione! O OBE krazy wiele plotek ze podczas sesji mozemy umrzec albo nie wrocic juz do ciala. Sa to zwykle plotki poniewaz z doswiadczenia wiem ze nic nam sie nie stanie. Narazie tyle wystarczy na temat OBE wiele materialow znajdziemy w internecie :)

LD - (Learnig Dreams) nie estem pewien czy to akurat tak sie pisze ;P
Sa to swiadome sny. Ile razy marzylismy o tym aby latac albo zeby spotkac jakies fajne zwierzatko (zwrot do zwierzako-maniakow ;)). LD nam to umozliwa. Poprzez odpowiednie cwiczenia jestesmy w trakcie snu odzyskac swiadomosc. I na przeszkodzie stoi nam tylko nasza wyobraznia.

Jezeli macie jakeis putania piszcie na moj GyGy 7481341
Zapisane

Lalaith

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #1 : 2004-12-15, 22:57 »
Cytuj

O OBE krazy wiele plotek ze podczas sesji mozemy umrzec albo nie wrocic juz do ciala. Sa to zwykle plotki poniewaz z doswiadczenia wiem ze nic nam sie nie stanie.

A właśnie, że nie ;) Jeśli będzie to "używane" przez osobę, która nie ma na tyle mocnej aury, bądź poprostu będzie za słaba, to może być ciężko. Jest to bardzo niebezpieczne, można w ten sposób bardzo osłabić aurę, a jeśli dojdzie do tego osłabienia, co będzie nas chronić przed wrogimi nam istotami astralnymi? To nie zabawa!
Cytuj

Poprzez odpowiednie cwiczenia jestesmy w trakcie snu odzyskac swiadomosc

Skąplikowane ćwiczenia.. ;) To też nie tak hop siup ;) Chociaż niektórzy potrafią śnić Świadome Sny bez ćwiczeń, poprostu mają taki dar :)

PeeS. Ja generalnie bardziej zagłębiam się w wiedzę i praktykę na temat telekinezy, przekazywania energii i ogólnie aury ludzkie :)
Zapisane

Ripper768

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #2 : 2004-12-16, 07:12 »
Lalaith to czy OBE jest bedzie niebezpieczne dla nas czy tez nie, zalezy od tego jakie mamy do tego podejscie. Jezeli sie go boimy to lepiej dac sobie spokoj.

Co to tch skomplikowanych umiejetnosci to potrzebne sa nam odpowiednie warunki (cisza spokoj) no trzeba sie maxymalnie rozluznic i skoncetrowac. Ja chodzac na karate nauczylem sie jak oczyscic uysl dlatego stany alpha i beta przycodza mi z wieksza latwoscia niz innym :)

Ostatnio rpzeczytalem cos na temat larwy astralnej, chodzi tutaj o te ze sam lucek przychodzi do nas i wklada nam do brzucha takiego swiecacego robaczka ktory wysysa z nas zyciodajna energie. Nie ma sie jednak czego obawiac mozna zblizyc sie do naszego ciala i bez problemu to wyciagnac :) Objawiamu tego jest czarna postac zblizajaca sie do naszego ciala i swiecace "obaczki swientojanske"

Lalaith moglabys mi cos powiedziec na temat telekinezy?

Mam jeszce dla Ciebie linka do pewnego forum kktore mowi o ciekawych zagadnieniach oczywiscie trzeba podejsc do tego z pewnym sceptyzmem ale takie rzeczy fajnie sie czyta. Szczegolnie polecam poczytac o zakazanych ksiegach watykanu :)

A oto link forumzn.katalogi.pl (wpisywac bez "www")
Zapisane

Forum Zwierzaki

OBE & LD
« Odpowiedz #2 : 2004-12-16, 07:12 »

Lalaith

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #3 : 2004-12-16, 09:32 »
Cytuj

zalezy od tego jakie mamy do tego podejscie

No właśnie,  chociaż w sumie nie tylko. Jeśli ktoś zrobi to nie umiejętnie, to potem może miec problemy z powrotem do ciała astralnego, bądź z osłabioną aurą..

Co  do larwy astralnej - Osoby silne mogą nie dać się luckowi (dodatkowa tarcza ochronna na aurze) chociaż i to czasem nie wystarczy.

Co do umiejętności - nie każdy potrafi medytować, nie każdy potrafi zupełnie sie wyciszyć, nie każdy potrafi wyrzucić z głowy WSZYSTKIE myśli. Mi osiągnięcie tego efektu zajęło 3 miesiące codziennych ćwiczeń. Także jest to "zabawa" (rzecz jasna w duuuużym cudzysłowiu) dla wytrwałych, jeśli ktoś nie ma specjalnego talentu. Ale trzeba wierzyć, dąrzyć i starać się. :)

Na temat telekinezy - jasne, tylko łatwiej by mi było gdybyś zadał pytania ;) Bo ogólnie co to telekineza chyba wiesz.. ;)

PeeS. Forum mi nie działa
Zapisane

Ripper768

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #4 : 2004-12-16, 13:16 »
Lalaith wiesz bez checi niczego nie da sie osiagnac. Jesli chodzi o powrot do ciala, to wystarczy sie skoncentrowac. A jesli chodzi o stany alpa beta itd. (czylis tany koncentracji to umozliwia nam to tylko systematyczne cwiczenia). Napisalem ze przyszlo mi to latwiej poniewaz na karate przed kazdym treningiem musielismy sie mocno skoncentriwac :)
Zapisane

Lalaith

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #5 : 2004-12-16, 13:34 »
Właśnie o to mi chodzi Ripper, jeśli komuś jakimś cudem uda się opuścić powłokę cielesną bez wcześniejszych ćwiczeń, może nie potrafić się skoncentrować. I co wtedy..?
PeeS. Daj mi pooprawnego linka do forum :chytry:
Zapisane

Amarae

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #6 : 2004-12-16, 14:05 »
hmm, ciekawe... co do LD, miałam tak 2 razy ;)
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
OBE & LD
« Odpowiedź #7 : 2004-12-16, 14:51 »
Cytat: Ripper768

Najlatwiej mozna to nazwac wyjsciem z ciala (wiele osob mowi na to cialo astralne). To wspaniale przezycie (doznalem go jak narazie tylko 2 razy).
Skąd wiesz, że tego doznałeś? W ogóle... jak to się dzieje, o co w tym chodzi? dokładniej proszę...
Zapisane

Ripper768

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #8 : 2004-12-16, 15:05 »
gunia nie wiem jak Ci to wytlumaczyc ale jezeli ktos cwiczyl cos takiego to bez problemu potrafi odroznic LD od OBE po za tym jest to naukowo udowodnione. Po za tym raktukuje ta metode z kolega z klasy i spotkalismy sie na planie astralnym i nastepnego dnia o tym rozmawialismy wiec to napenwo nie mogl byc zwykly sen. Po za tym toz przed osiagnieciem OBE czujemy jak cale cialo nam drzy i slyszymy strasznie glosny szum w glowie a czy przez sen poczulabys jak Twoje cialo drzy? gunia jesli chcesz wiedziec wiecej na ten temat odezwij sie do Lalaith albo do mnie na gg (7481341).

Amarae napisz cos wiecej o swoim snie jezeli mozesz :)

Lalaith http://forumzn.katalogi.pl/
Zapisane

Forum Zwierzaki

OBE & LD
« Odpowiedz #8 : 2004-12-16, 15:05 »

Lalaith

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #9 : 2004-12-16, 19:11 »
Cytuj

Skąd wiesz, że tego doznałeś? W ogóle... jak to się dzieje, o co w tym chodzi? dokładniej proszę...

Guniaczku, OBE, to najprościej - wyjście z ciała fizycznego duchem, umysłem.. I poruszanie się "po świecie" bez pomocy ciała ;)

Forum nadal mi nie działa :P
Zapisane

Ripper768

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #10 : 2004-12-16, 19:21 »
Lalaith sproboj wyszukac go np. na google :)
Zapisane

Amarae

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #11 : 2004-12-16, 19:47 »
O, matko, niezłe to forum :) Bede miala co poczytac w swieta, bo mnie to ciekawi :)
Zapisane

Ripper768

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #12 : 2004-12-16, 20:11 »
Amarae ja szczegolnie polecam Ci tematy dotyczace Necronomiconu, Goecji, oraz kasiag zakazanych przez Watykan :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
OBE & LD
« Odpowiedź #13 : 2004-12-17, 15:05 »
heh a ja powiem tak.
owszem fajne jest takie oobe, ld, ale- po co zyc marzeniami? ja np nie chcialabym "spotkac w swoim snie" mojego wymarzonego psa, bo bede tylko o tym myslec i w koncu sie w tym zatrace. owszem mowi sie ze czlowiek wykorzystuje tylko kilka % swojego mozgu ale jakos nie wydaje mi sie ze takie rzeczy sa dobre. nawet w takiej zwyklej telekinezie ktora jest "dla siebie" mozna sie niezle zaplatac,a ja bym nie chciala np nieswiadomie przesunac na siebie szafy:P jesli ktos ma do czynienia z wampirem energetycznym to rozumiem ze chce sie jakos wzmocnic (aura), ale bez przesady.. a jeszcze co do ld: czytalam na gwiezdnych wrotach, ze "mozna spotkac swojego mistrza, np Jezusa albo Budde". tja, tylko ze nie przyjdzie Ci Jezus, bo to jest "Dobry Duch" i nie zejdzie z nieba (to samo jesli chodzi o wywolywanie duchow), zeby z Toba pogadac! przyjdzie demon ktory sie za Niego poda, i co ? zaufasz mu, pogadasz z nim raz, dwa, bedzie sprawial wrazenie Twojego przyjaciela i w koncu Cie zniszczy. bo one tylko o tym mysla..
co do magii. moj wujek "filozof" (lubi "filozowac":P) umie stawiac tarota, nie zdziwilabym sie tez gdyby byl bardziej wtajemniczony w to i owo, jego mama (moja babcia) jest perfidną czarownica;) ale nie w sensie zadnych obe ld itepe itede, tylko ma kilka talentow ktore przysparzaja nam bardzo wiele uciechy;)) nawet jesli nie sa bardzo przydatne. niektore rzeczy po niej odziedziczylam, niektorych u siebie (jeszcze?) nie odkrylam. moim skromnym zdaniem nie ma co sie uczyc takich rzeczy. jestem temu przeciwna, wylaczajac joge jako forme wyciszenia sie i modlitwy. jesli ktos ma dar, talent, to i tak bedzie to potrafil. czlowiek NIE JEST W STANIE zabezpieczyc sie "magią" przed zlymi mocami czy Szatanem, po prostu nie da sie! mysle ze ten kto tak sadzi bardzo przecenia ludzkie mozliwosci.. naprawde nie znam chyba osoby ktora bylaby na tyle silna zeby mogla dac rade tym wszystkim demonom. ludzie to ludzie, ponosza ich emocje, a jak bedzie sie za bardzo w siebie wierzyc, to mozna doprowadzic do tragedii.. bo Szatan nie lubi odpuszczac. jak mu zaufasz, jak przyjmiesz od niego pomoc, to juz po Tobie. moja ciocia ma znajomego xiedza egzorcste wiec conieco o tym gadalysmy.

JEDYNA rzecz ktora mnie ciekawi w tych calych zdolnosciach nadprzyrodzonych (chociaz to nie na temat, bo OBE i LD o ktorych tu gadamy sa po prostu wyuczone..) to dar jaki posiada kirsten helming ( http://www.voltahorse.pl/articles.php?id=141 ). jakis czas temu udalo mi sie "pogadac" z kotem (lal wie), niestety potem juz nie byla taka chetna do wspolpracy i za kazdym razem gdy "odebrala ode mnie" wiadomosc, udawala ze nic nie slyszy (uszy do tylu,mina "czy cos slyyszysz?bo ja niee:P") i sobie szla. z wezyrem mi lepiej idzie:)
Zapisane

Kamaq

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #14 : 2004-12-17, 16:03 »
znam osobę która 'trenuje' alfa i beta, podobno pierwszego łatwo jest się nauczyć, a co do 'ciała astralnego' to podobno [też od niej słyszałam] że we śnie można gdzieś tam chodzić, i jest się przyczepionym takimi niteczkami do ciała, jak wtedy ktoś cie obudzi to mogą się przerwać i koniec....ja tam nigdy się w nic takiego nie zagłębiałam, ale posłuchać zawsze warto  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

OBE & LD
« Odpowiedz #14 : 2004-12-17, 16:03 »

Tiggy

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #15 : 2004-12-17, 16:19 »
Heh, ciekawe, ciekawe...  :wink: Musze cos wiecej poczytac na ten temat  ;)
Jak narazie wystarczy mi moje osobiste wychodzenie z ciala :D
Zapisane

Ripper768

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #16 : 2004-12-18, 09:54 »
VioaoiV jesli chdozi wzywanie demonow to jest inna bajka :) Do tego mozemy spoluzy sie niektorymi ksiazkami np. Goecja, Codex Deamonicus oraz najpotezniejsza ksiega z tych wszystkich Necronomicon. Jesli chodzi o wzywanie demonow to naprawde dziala!! Kiedys z kolega (ktory mnie w to wprowadzil) wezwalismy jednego demona z Goecji. Ujawnil sie on w postac amterialnej i wyjawnil pare sekretow dotyczacych magii. Strasznie namawial mnie zebym wyszedl z kregu ochronnego, ale ten moj kolega kategorycznie tego zakazal inaczej demon zabralby mnie do swojego wymiaru co nie bylo by ciekawym przezyciem. Odkad to przezylem sam zaczalem sie tym interesowac. Jednak nie ma wystarczajaco duzo odwagi aby przyzwac jakiegokolwiek demona.

BTW. VioaoiV nikt nigdy nie przyszedlby do ans podajac sie za Jezusa badz samego Boga. Demony maja swoich panow i swoje wlasne imiona wiec mogliby sobie lekko mowiac przechlapac podajac sie za kogos innego. Gdyz oni maja swoich panow ktorym niekoniecznie jest Bog. Polecam wam ksiazki ktore wczesniej wymienilem tj. Goecja oraz Necronomicon, Codex Deamonicus jest przechowywany w bibliotece w Watykanie i nikt nie ma tam wstepu oprocz kilku osob jest ich ok. 10 na calym swiecie i tyko oni znaja cala prawde o tych swietyc ksiegach. Jezeli ktos ma watpliwosc co do wiarygodnosci moich informacji to wezwijcie sobie pewnego demona (powie nam o tym gdzie znajduja sie wszystkie skarby jakie chcemy odnalezc) aby wyjawil nam miejsce ukrycia wczesniej wspomnianych ksiag.

Postaram sie znalezc ostatni usetp z Codex Deamonicus i zamieszcze go tutaj (bo jest dostepny w internecie)


---------------------------------------Edit------------------------------------------

"...Wszelako jest jeszcze Inny, którego Imię nigdy nie bywa wymawiane, jest On bowiem Wyrzutkiem Wygnanym i z Nieba i z Piekła, jednako potępionym pośród wyższych z każdej Księgi i Tablicy, zasię Jego wizerunek zniszczono w każdym miejscu, gdzie Ludzie oddawali mu cześć. On jest Wyklęty i budzi najwyższy Strach, na Jego bowiem rozkaz umarli powstają z grobów i Słońce samo gasi swój blask"
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
OBE & LD
« Odpowiedź #17 : 2004-12-18, 10:03 »
Cytuj

. VioaoiV nikt nigdy nie przyszedlby do ans podajac sie za Jezusa badz samego Boga. Demony maja swoich panow i swoje wlasne imiona wiec mogliby sobie lekko mowiac przechlapac podajac sie za kogos innego. Gdyz oni maja swoich panow ktorym niekoniecznie jest Bog

o tym wlasnie mowie
Zapisane

Ripper768

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #18 : 2004-12-18, 10:33 »
VioaoiV duzo mozna by rozmawiac o wzywaniu Jezusa i Boga. Odpowiedz jednak jest zawsze jedna: on do nikogo przychodzic nie musi. A jesli chodzi o demony metody ich przyzywania zostaly spisane wiec tutaj problemu nie ma...
Zapisane

Zwierzomaniaczka

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #19 : 2004-12-18, 18:58 »
Jak to się czuje? Amarae - skąd wiesz że to przeżywałaś? Jak się czułaś?Co widziałaś?
Zapisane

Amarae

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #20 : 2004-12-18, 19:10 »
tego sie nie da opisac. ' co wtedy czulas? ' to glupie pytanie. Tak jak pisal ripper podczas snu odzyksuje sie swiadomosc, spotykamy sie, czy robimy to, o czym marzymy; nie wiem, jak to powiedziec :P Mialam tak jedynie 2 razy i to dosc dawno. A co do snu - nie powiem, o czym był ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

OBE & LD
« Odpowiedz #20 : 2004-12-18, 19:10 »

Ripper768

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #21 : 2004-12-18, 19:42 »
Zwierzomaniaczka moge jedynie opisac Ci to co czuje sie na chwile przed samym OBE. W glowie slychac bardzo glosny szum porownywalny do startujacego samolotu, cale Twoje cialo drzy czujesz jak przez Twoje cialo przechodzi energia i w pewnym momencie BUM! i jestes juz po za cialem.

A pytanie "skad wiesz ze to przezylas" jest chyba pytaniem retorycznym. Gdybys czegos takiego doswiadczyla nie miala byc watpliwosci co do tego :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
OBE & LD
« Odpowiedź #22 : 2004-12-18, 20:01 »
Cytuj

VioaoiV duzo mozna by rozmawiac o wzywaniu Jezusa i Boga. Odpowiedz jednak jest zawsze jedna: on do nikogo przychodzic nie musi

przeciez wlasnie o tym mowie;]
Zapisane

Jaśka

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #23 : 2004-12-18, 20:35 »
A ja nie kapuje. przeczytalam wasze wypowiedzi dokładnie i nie rozumiem tego. Jak moze sie wyjsc z ciala?? Moze jestem na to zaglupia...
A jesli chodzi o te sny, to chodzi o to ze sie dzieje to co chcesz i myslisz to co chcesz wtedy?? Ja tak ostatnio mam. np. dzisiaj mi się śniło, że była wojna i mnie żołnierz chciał zabić a ja wtedy pomyślałam ,,przynajmniej szybciej się spotkam z Betą'' a sece mi biło z przerażenia jeszcze dobre 3 minuty po przebudzeniu... A też nie dawno mi się śniło miałam nowego psa (wprawdzie urodzil go moj chomik ale to nie wazne  :P ) i jak go glaskalam to pomyslalam że jest bardziej kościsty od Bety...
Czy tu chodzi o to że świadomie coś myślisz przez sen (chociaż nie wiem czy te myśli byly świdome ale po raz pierwszy myslalam w czasie snu)???
P.S nie zwracajcie uwagi na moje glupie sny  :P
Zapisane

Ripper768

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #24 : 2004-12-19, 09:10 »
Jaśka napenwo wies co to jest smierc kliniczna? Czesto slyszysz opowiesci ludzi jak podazali wzdluz tunelu do swiatla itd. Podobnie jest z OBE. Cialo jest tak jakby wiezeniem w swiecie materialny. Ktos kto wykonuje odpowiednie cwiczenia potrafi wyjsc z ciala, czyli uciec z wiezenia. Nie potrafie Ci tego wytlumaczyc :P

Jesli chodzi o LD (zcyli sny) wyobraz sobie ze zyjesz w swiecie ktory sama stworzylas. Mozesz na niego dowolnie wplywac poprostu masz tam wladze taka jaka ma Bog. Mozesz wszystko zmieniac tworzyc latac niszczyc kochac robic wszystko co tylko sobie wymarzysz.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #25 : 2004-12-19, 17:59 »
Jaska - oj, no tak jakby duch wychodzil z ciala, no ;)

A ze snem to chodzi o to, ze snisz to, co chcesz ;)

To takie mocno skrotowe i ogolnikowe wyjasnienia ;)
Zapisane

Ripper768

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #26 : 2004-12-20, 13:31 »
Zamieszczam tutaj artykul dla osob chcacych zaczac praktyki z OBE.

Przegląd metod powodowania OBE (niekompletny)

Najprostsze w opisie, lecz nieco trudniejsze w zastosowaniu są techniki korzystające z wyobraźni. Aby osiągnąc sukces tą drogą, trzeba mieć rozwinięte umiejętności wizualizacji i koncentracji, z czym u wiekszości ludzi jest fatalnie (Bruce dobrze pisze w swiom "Traktacie...", że większość ludzi nie potrafi porządnie sobie zwizualizować nawet solonych orzeszków). Dlatego niedoświadczonym osiągnięcie czegokolwiek przy użyciu poniższych technik może zająć ponad kilka miesięcy; jednakże gdy ktoś ma za sobą długą praktykę w wizualizacji, jest to najprostszy i najszybszy sposób uzyskania OBE. Oto dwa przykłady technik wyobrażeniowych:

a) Połóż się i zrelaksuj. Wyobraź sobie, że unosisz się nad łóżkiem. Utrzymuj się w tej pozycji tak długo, aż poczujesz, że tracisz jakikolwiek kontakt z łóżkiem lub podłogą. Gdy osiągniesz ten stan, powoli wstań i zacznij chodzić po pokoju bez swojego ciała. Obserwuj przedmioty; dopiero gdy nabierzesz praktyki, możesz obejrzeć się i spojrzeć na swoje bezwładne ciało.

b) W wygodnej pozycji zamknij oczy i wyobraź sobie swojego sobowtóra stojącego przed tobą. Zobaczysz, że trudno ci będzie wyobrazić sobie własną twarz, a więc łatwiej będzie wyobrazić sobie siebie od tyłu. Obserwuj detale stroju i figury. Gdy sobowtór będzie się stawał coraz to bardziej realistyczny, możesz zacząć odczuwać niepewność co do tego, gdzie się naprawdę znajdujesz. Gdy sobowtór jest już wystarczająco wyraźny, spróbuj przenieść do niego swoją świadomość. Ponownie - to może wymagać długiej praktyki.

Technika "liny", najpopularniejsza, sądząc z ilości tego, co o niej napisano, została opisana w "Traktacie o projekcji" tak dokładnie, że nie widzę sensu powtarzania tutaj jej założeń. Przejrzyjmy więc inne metody.

Muldoon i Carrington opisują dosyć masochistyczną metodę osiągania OBE. Opierają się na tym, że jeżeli podświadomość pożąda czegoś wystarczająco silnie, będzie się starała skłonić fizyczne ciało do zdobycia tego, a jeśli ono będzie unieruchomione, w zamian może poruszyć się ciało astralne. Można użyć wielu pożądań, lecz Muldoon odradza te natury seksualnej, jako że są rozpraszające, lub te związane z zemstą. Zamiast tego poleca użycie naturalnego pragnienia wody. Łatwo je wywołać i musi być szybko zaspokojone.

Powstrzymaj się od picia na kilka godzin przed udaniem się na spoczynek. W ciągu dnia zrób wszystko, aby zwiększyć pragnienie (jedz słone potrawy, nie unikaj wysiłku fizycznego, wyobrażaj sobie, że pijesz, ale tego nie rób i tak dalej). Tuż przed pójsciem spać zjedz łyżeczkę soli (mówiłam, że to masochistyczna metoda). Postaw szklankę wody w jakimś miejscu w pobliżu łóżka i połóż się spać wciąż myśląc o swoim pragnieniu i o czynnościach potrzebnych do tego, by je zaspokoić (wstanie z łóżka itd.). Rozluźnij się, uspokój oddech i zaśnij. To powinno wyzwolić OBE. Nie jest to metoda ani najprzyjemniejsza, ani najskuteczniejsza, ani najzdrowsza.

Ophiel sugeruje wybrać sobie znaną trasę (np. między dwoma pokojami w mieszkaniu) i zapamiętać każdy jej szczegół. Wybierz co najmniej sześć charakterystycznych punktów na niej i poświęc sporo czasu na kontemplację każdego z nich. Gdy to uczynisz, połóż się i spróbuj dokonać projekcji na pierwszy z tych punktów. Rozpocznij od wyobrażonego wstania z krzesła i przejdź całą tę trasę.

Monroe opisuje w swoich książkach skomplikowane techniki osiągania OBE. Są one podobne do innych technik wyobrażeniowych, ale rozpoczynają się od wejścia w stan "wibracji". Wiele spontanicznych OBE zaczyna się od uczucia trzęsienia lub wibracji i Monroe zaleca zacząć od wprowadzenia się w ten stan.

Połóż się w ciemnym pokoju z głową skierowaną w stronę magnetycznej północy. Pozbądź się biżuterii i metalowych przedmiotów. Upewnij się, że nikt ci nie przeszkodzi. Zacznij od rozluźnienia i pięciokrotnego powtórzenia sobie "Będę swiadomie odbierać i zapamiętam wszystko, co mi się zdarzy podczas tej procedury. Kiedy się przebudzę, będę w stanie przypomnieć sobie tylko te szczegóły, które będą korzystne dla mojego ciała i umysłu." Potem zacznij oddychać przez pół-otwarte usta.

Następnie należy wejść w stan pół-snu. Monroe nie wymienia żadnej konkretnej metody osiągnięcia tego. Można wznieść przedramię, podczas gdy ramię spoczywa na łóżku; gdy zaczniesz zasypaiać, przedramię upadnie i odzyskasz świadomość. Inną metodą jest usilna koncentracja na jakimś wyobrażonym przedmiocie.

Po osiągnięciu tego stanu należy go pogłębić. Oczyść umysł i obserwuj poprzez zamkniete oczy swoje pole widzenia. Przez kilka chwil patrz się przez zamkniete powieki w ciemność przed sobą. Po pewnym czasie pojawią się efekkty świetlne. Zignoruj je. Gdy zanikną, znajdziesz się w stanie odpowiednim do rozpoczęcia OBE.

Z zamkniętymi oczami spoglądaj na punkt oddalony około 30 cm od twojego czoła, koncentrując się na nim i ogniskując w nim swoją świadomość. Przesuwaj ten punkt w górę, aż do metra, dwóch nad tobą, a potem go obróć o 90 stopni . W tej chwili Monroe każe osiągnąc stan wibracji, a następnie uspokoić drgania poprzez doprowadzenie ich do postaci "pulsowania". Teraz możemy wyciągnąć rękę, aby chwycić coś, co jest poza naszym zasięgiem; poczuj ten przedmiot i pozwól ręce przejść przez niego. To przygotuje cię do pełnego opuszczenia ciała.

Aby to zrobić, Monroe zaleca metodę "podniesienia się". Myśl o tym, że jesteś coraz lżejszy i lżejszy i o tym, jak przyjemnie byłoby unosić się w powietrzu.

Metoda ta jest w praktyce łatwiejsza, niż to wynika z opisu; Instytut Monroe'go rozprowadza książki na temat OBE, kasety i inne "pomoce naukowe" - zainteresowanym podaję adres:

Monroe Institute
Route 1, Box 175
Faber, Virginia 22938-9749
USA, tel. 804-361-1252
W astral da się wejść róznież przy pomocy technik magii rytualnej. Brzmi to groźnie, ale w rzeczywistości większość technik magicznych opiera się na wizualizacji, koncentracji i relaksie. Wszystkie z nich wymagają dobrej znajomości systemu, z jakiego się korzysta, jego narzędzi i symboli. W typowym rytuale mag zastosuje obrzęd otwarcia, oczyszczenia, a potem jakąś technikę wejścia w zmieniony stan świadomości. Gdy go osiągnie, działa w nim stosując panujące w nim zasady, a potem powraca, zamykając "drzwi", które zostały otwarte i kończąc rytuał. Wszystkie zewnętrzne czynności służą tylko wprowadzeniu umysłu w odpowiedni stan, a więc jest to osiąganie tego samego celu przy pomocy innych środków.

Technik osiągania astralu jest w magii wiele i są one różnorodne: traktowanie kart tarota jako kamieni granicznych, użycie ścieżek kabalistycznych lub mantr. Wszystkie te techniki są bardzo podobne do innych tu opisywanych, zawierają koncentrację i przeniesienie świadomości.

Wiele osób relacjonowało osiągnięcie OBE przypadkowo podczas ćwiczeń jogi lub medytacji, jako że wtedy spełnione są główne warunki wejścia w stan OBE: rozluźnienie, wolność od przeszkadzających nam myśli i koncentracja. Tą odmianą medytacji, która może najszybciej wywołać projekcję astralną jest medytacja na czakrach, w której po kolei koncentrujemy się na siedmiu głównych czakrach i wizualizujemy nasycanie ich energią. Dokładny opis czakr i tej techniki znajduje się w dostępnym na tej stronie "Traktacie o projekcji astralnej" Roberta Bruce'a., w jego czwartej części.

W spowodowaniu OBE bez wątpienia są pomocne pewne narkotyki. Nie ma określonego specyfiku wytwarzającego OBE, lecz wiadomo, że np. barbiturany są tu bezużyteczne, podczas gdy OBE spowodować może np. morfina, chloroform, haszysz i LSD. Oczywiście zazwyczaj nie wystarczy samo zażycie, mogą temu towarzyszyć pewne techniki kontroli tego, co się dzieje, lecz nie będę rozwijać tego tematu ze względu na, mm..., jego szkodliwość społeczną. ;-) Osobiście uważam, że narkotyki mogą byc zastosowane do wyzwolenia pierwszego OBE, aby przełamać barierę psychiczną; jednak ciągłe ich stosowanie w tym celu jest niewłaściwe, gdyż pomijając zdrowotne aspekty uzależnienia rozleniwiają one umysł i zniechęcają do nauki koncentacji i wizualizacji, tak potrzebnych w innych technikach magicznych i parapsychologicznych, w których narkotyki już nie załatwiają sprawy.

Wiele osób zaczyna przygodę z OBE od praktykowania świadomego śnienia, które jest osobnym i rozległym tematem, zasługującym na osobną stronę. Jest to, najprościej mówiąc, świadomość - podczas snu - tego, że się śni i kontrola nad przebiegiem snu. Ma się wtedy poczucie bycia "gdzie indziej", nie w swoim ciele, co można zamienić w OBE. O świadomym śnieniu jest również napisane całkiem sporo w "Traktacie" zanjdującym sie na tej stronie.

Przypadki spontanicznego OBE zdarzają się najczęściej podczas śmierci klinicznej, gdy ciału astralnemu wydaje się, że już czas opuścić ciało fizyczne, a także pod wpływem wielkiego bólu lub szoku. Jeśli zdarzy się komuś doświadczenie silnego i przewlekłego bólu, czego nikomu poza paroma osobami nie życzę, to radzę wykorzystać ten stan do spowodowania OBE, ponieważ świadomość będzie miała dodatkowy, silny bodziec do wydostania się z bolącego ciała fizycznego i przedostania się do nie odczuwającego tego bólu ciała astralnego. To właśnie ból spowodował moje pierwsze doświadczenie out-of-body, kiedy świadomie wzmacniałam naturalną, instynktowną chęć ucieczki od niego.

OBE może być fascynującym przeżyciem, dającym poczucie "bycia wtajemniczonym", a także kilka konkretnych korzyści takich jak możliwość zdobycia informacji niedostęnych z ciała fizycznego, możliwość ucieczki od bólu, możliwość wejścia w astral i zabaw w tworzenie, w wymiarze astralnym tak łatwe. Doceniając wychodzenie z ciała, chciałabym jednak ostrzec przed poświęcaniem całego życia na doskonalenie tylko i wyłącznie technik OBE; nasz umysł kryje w sobie znacznie bardziej zadziwiające możliwości, wobec których OBE jest zaledwie zabawką. Warto opanować OBE, lecz nie warto się na zawsze zatrzymywać na tym poziomie.

Artykul sciagniety ze strony: http://templum.w.interia.pl/html/obe/metody.htm
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
OBE & LD
« Odpowiedź #27 : 2005-02-02, 22:02 »
sorks ze odswiezam...

wlasnie sie skapnelam, ze pare razy takie cos mialam. ale wcale mi jakos specjalnie przyjemnie nie bylo, raczej byly to meczace sny..
Zapisane

Forum Zwierzaki

OBE & LD
« Odpowiedz #27 : 2005-02-02, 22:02 »

Ripper768

  • Gość
OBE & LD
« Odpowiedź #28 : 2005-02-03, 15:07 »
VioaoiV co w tym meczacego? To wlasnie ma na celu rozluznic i odprezyc czlowieka :P
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
OBE & LD
« Odpowiedź #29 : 2005-02-03, 19:31 »
moze i ma ...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.117 sekund z 27 zapytaniami.